За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За самолетите

Мнение от bum_bum » 14 Мар 2019, 22:46

DLVasilev написа:Не е проблема само в боинг. На българия ер един от многото 737 беше пред полуразпад, ама билетите за полета били продадени още преди да е влязъл да се прави. Е направиха му 25 квадрата кръпка няма проблем :mhihi: А той беше за скрап. Проблема е не само в производителя(малка част) и една огромна част в лакомите превозвачи дето не ги бърка, че хора се возят, а важното е да се продадат билети. И аз казвам от това нищо не става и получавам еднозначен отговор " Виж там направи нещо"


Тоя пост ма кара да се радвам, че изгубих работата, заради която летях с тях по 2 пъти месечно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: За самолетите

Мнение от onewg » 14 Мар 2019, 22:54

Аз смятам да направя авиокомпания която да се казва лепенка и тиксо еърляйнс, на практика толкова евтино ще взема че даже ще връща пари на желаещите да се качат :clap: :clap:

Пс.. Лепенка и тиксо еърлайнс не носи отговорност, ако пострадате или се нараните или се осакатите по време на полета :yes: :yes:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: За самолетите

Мнение от stormrider » 14 Мар 2019, 23:02

На самолет, не се качвам. Спомнете си Бъди Холи. Спомнете си Ранди Роудс. Денис е прав. Никакви самолети. Статистиката не ме интересува. Да съм в салон, на който пода е 12км над земята? Благодаря, но не е за мен.
Приятен полет на всички.
С много любов към децата!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: За самолетите

Мнение от Сондьора » 14 Мар 2019, 23:20

Да, най-голямата хойня е че не умираш за секунди, като с мотор или кола....ами си гледаш смъртта 3-4мин минимум. Голем шит си е, като се замислиш.

Оная катастрофа на последния Конкорд, мечта за всеки да се вози, ама кинтите яки. Та последния полет що милионера са изпитали тая тръпка.

Ако ти е писано да се удавиш, няма се обесиш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За самолетите

Мнение от bum_bum » 14 Мар 2019, 23:28

На падащ самолет атеисти няма, както казват.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от Superexstatic » 15 Мар 2019, 0:07

bum_bum написа:
DLVasilev написа:Не е проблема само в боинг. На българия ер един от многото 737 беше пред полуразпад, ама билетите за полета били продадени още преди да е влязъл да се прави. Е направиха му 25 квадрата кръпка няма проблем :mhihi: А той беше за скрап. Проблема е не само в производителя(малка част) и една огромна част в лакомите превозвачи дето не ги бърка, че хора се возят, а важното е да се продадат билети. И аз казвам от това нищо не става и получавам еднозначен отговор " Виж там направи нещо"


Тоя пост ма кара да се радвам, че изгубих работата, заради която летях с тях по 2 пъти месечно.


Имам приятел механик в Луфтханза София и доста подобни неща ми е разказвал. Експлоатиране на машините на макс и ако може да се мине възможно най-тънко при поддръжката. Айде, тук уж сме що годе бяла страна и не е контрола да е баш шано, ама по авиокомпаниите из Африка, Азия не ми се мисли за какво става въпрос. И все пак, на фона на чутовното количество полети по света ежедневно, катастрофите са изумително малко и със сигурност е най-сигурния транспорт. И мен ми харесва усещането при шофиране уж да имаш пълен контрол, но винаги някой олигофрен може да ти влети отникъде и нищо да не може да направиш
Последна промяна Superexstatic на 15 Мар 2019, 0:54, променена общо 1 път
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2019, 0:37

Тия от бгеър не искам да ги коментирам. Сервитьорката в самолета ми говори на "ти", бирата е топла, но сандвичите студени ... Обслужването може да премахме огромен процент от стреса.... последният път летях София-Амстердам с прекачване в Париж. Само и само да съм с франсетата, а не с бгеър.

Човешките грешки са огромен процент от катастрофите. AF447 си е направо за в учебниците.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Полет_AF447_на_Ер_Франс

Ето как изглежда бурята през илюминатора



Авиокомпаниите са хиени и да осъдите някой е шестица от тотото. Имаше авиокомпания (гледах по Дискавъри), според която никой не е разбрал нищо. Беше заклинил болт на задния хоризонтален стабилизатор и просто се забили в морето. Осъдили ди възоснова на това, че един пътник извадил снимка на семейството си и я е оставил най-отпред при нещата в джоба си.

Един весел виц.

Самолетът тръгва надолу и пътниците изпадат в паника. Капитанът праща стюардесата да направи неща. Каката със стаж хваща слушалката и в салона прозвучава металния и глас:
- ВСИЧКИ ВЕДНАГА ДА СЕДНАТ НА МЕСТАТА СИ!!!
Въпреки всичко хората сядат и се умълчават. Тя продължава със железен тон:
- ВСИЧКИ ДА ИЗВАДЯТ ПАСПОРТИТЕ СИ И ДА ГИ ВДИГНАТ НАВИСОКО ДА ГИ ВИЖДАМ!
След няколко секундна суматоха всички вдигат паспортите високо
- СЕГА ИСКАМ ДА ГИ НАВИЕТЕ НА РУЛО ТАКА, ЧЕ СНИМКАТА ДА Е НАЙ-ОТПРЕД!
За миг всички са готови и гледат очакващо следващото нареждане. И то не закъснява.
- А СЕГА ВСИЧКИ СИ ГИ НАВРЕТЕ ОТЗАД, ЗАЩОТО ПОСЛЕДНИЯ ПЪТ ИМАХМЕ ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ПРИ РАЗПОЗНАВАНЕ НА ТРУПОВЕТЕ!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: За самолетите

Мнение от c04 » 15 Мар 2019, 1:01

DLVasilev написа:Не е проблема само в боинг. На българия ер един от многото 737 беше пред полуразпад, ама билетите за полета били продадени още преди да е влязъл да се прави. Е направиха му 25 квадрата кръпка няма проблем :mhihi: А той беше за скрап. Проблема е не само в производителя(малка част) и една огромна част в лакомите превозвачи дето не ги бърка, че хора се возят, а важното е да се продадат билети. И аз казвам от това нищо не става и получавам еднозначен отговор " Виж там направи нещо"

Ся положението същото ли е или има подобрение :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За самолетите

Мнение от Bogat-Beden » 15 Мар 2019, 7:21

bgair са ТИМ, какво да очакваме..
Само ако им видиш сайта как е направен :comp:
Първият ми полет беше с тях, каца на летището в Аликанте самолетчето им и се отличаваше с 2 неща- нашият флаг (стана ми мило) и второ - най-опърпаният,жалко изглеждащ и дърт самолет беше на цялото летище..
През целия полет гледах крилото, където имаше липсващ нит :paranoid: :lol: (всички сме гледали NG).
Иначе поне пилотите им навремето много го хвалеха :yes:
Като цяло и аз напук на статистиките винаги съм се страхувал доста, един път ме питаха тези до мен дали съм добре, сигурно съм бил като платно(а полетът беше под час - Осло - Копенхаген). Само като видя по-изплашен от мен пътник , се чувствам малко по-смел :lol:

(Наскоро научих, че при скоростта на летене, въздухът ставал с плътност на желе :paranoid: , това е донякъде успокояващо)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За самолетите

Мнение от Bogat-Beden » 15 Мар 2019, 8:11

Изображение :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: За самолетите

Мнение от onewg » 15 Мар 2019, 8:14

Не се плашете ако падне самолета със 780 километра в земята ще има само туп и труп нищо друго няма да усетите.. :bchug:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: За самолетите

Мнение от hell's angel » 15 Мар 2019, 9:32

Bogat-Beden написа: сигурно съм бил като платно. Само като видя по-изплашен от мен пътник , се чувствам малко по-смел :lol:


По-гот е когато зачести динг-донга и стюардесите станат като платно, въпреки шпакловката :mhihi:
Сондьора може да разкаже колко е тихо в джъмбо-джет, между опитите да му запалят моторите :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: За самолетите

Мнение от madafaka_donkele » 15 Мар 2019, 9:45

Последно с Еърбъс самолети ли е по-безопасно да се лети или и те са същия боклук?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: За самолетите

Мнение от Сондьора » 15 Мар 2019, 9:56

Някъде над средата на Африка му загаснаха двигателите, всичко беше супер тихо....стюардесите притичваха напред назад, побелели като лист хартия, болшинството спяха....усещаше се как планира надолу...аз се бърках вече за цигара, тамън я извадих и след поредния опит се запалиха двигателите и нагоре...отидох отзад да мушна едни пиене.

Една чесна и се запали двигателя преди кацане, всичките 7 човека със се пилотите се насрахме.

Един хеликоптер му се прееба нещо главния винт, баш преди да кацне на платформата. Пилотите викат връщаме се, молехме се да падне над водата, като дойде сушата пак се насрахме всички.

Абе гадна работа си е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: За самолетите

Мнение от hell's angel » 15 Мар 2019, 10:21

Ние последно в Сингапур кацахме, само на ляв мотор, за добро утро, ма чак за цигара не съм посегал :mhihi: Уж междинка ама си останахме там.

madafaka_donkele написа:Последно с Еърбъс самолети ли е по-безопасно да се лети или и те са същия боклук?


Все тая :mhihi: Нали знаеш лафа, че има повече самолети в морето, отколкото лодки в небето. :mrgreen:

Интереснo в случая е, че Боинг винаги са нaвирали в лицето на Еърбъс колко са им "pilot over machine" самолетите ...
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook