... как ви мина работния ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от 3186 » 26 Мар 2019, 22:41

2 игри тенис на маса, 2-3 “събрания”, фитнес в обедната и разбира се известно количество същинска работа. Въпросните срещи/събрания са някъв модерен бич за офис работниците, включително и на високите нива и грам не съжалявам, че отклоних оферта за TL преди време - нямаше да правя почти нищо друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от drifty » 26 Мар 2019, 23:09

Ами цял ден си мразих работата. Да ви кажа, хич не е лесна тази дейност - изморително е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Don_Diego » 26 Мар 2019, 23:17

Отидох по-рано от обичайното, свърших си всички служебни неща до обяд и след това си отметнах малко лични неща на път за вкъщи.
От както смених работата преди почти година се родих - много по-малко нерви и стрес, време за всичко и не на последно място - шефове, чужденци - мечта.

Друга интересна подтема е дали си харесвате работата :idea:
Последна промяна Don_Diego на 27 Мар 2019, 0:01, променена общо 1 път
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от c04 » 26 Мар 2019, 23:38

DLVasilev написа:
c04 написа:
DLVasilev написа:последните два месеца така ми инаха :mhihi:

А признавай си, кой разколачи 28-цата :mhihi:

Що ни доди да помогнеш :mhihi:
Мандръсането на жената и работата по колата са за кеф. Другото е робство на трудовия договор :mhihi:

Не си казАл :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от (bubsa) » 26 Мар 2019, 23:39

Аз от 2 седмици съм домоуправител :mhihi: Просто ми дойде в повече и реших малко да си отпочина и ако мога да сменя професията,но пак няма да се получи явно :confused:
Харесвам си работата,но не и начина по който се работи.
Последна промяна (bubsa) на 26 Мар 2019, 23:39, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от drifty » 26 Мар 2019, 23:39

Аз лично също започвам да търся нова работа, защото вече не издържам на стреса и нервите на сегашната. И то за жалост, не е породено от самата работа, която си е съвсем нормална, а от шефовете и малоумните ми колеги. Няма нещо, което да се случва като хората в тази компания, а това е голяма фирма за България, с над 500 души персонал и оборот от може би повече от 20-25 милиона годишно. Няма толкова пропадаща фирма, а като почнах преди 4 години беше страхотно място за работа.. - готини колеги, винаги готови да ти помогнат, печени шефове, приятна работа - сега работата става все по тегава, новите колеги са кръгли идиоти и въобще не ги интересува нищо, обучението е кофти и на нищо не ги научават, а печените шефове отдавна напуснаха и на тяхно място са останали разни утайки.

:D толкова е трагично, че чак вече ми става смешно :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от DLVasilev » 27 Мар 2019, 1:04

Току що все едно ми каза, че си работил в Луфтханза :mhihi: или поне така ми звучи описанието
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Benord » 27 Мар 2019, 3:32

Аз наблюдавам и псувам в друга немска фирма с над 700 години дейност и пет завода в Европа.От 400 работещи в заводът,в който работя , се движи от 5-6 човека,които вършат някаква работа,другите са пълни маймуняци.Тегава история.Много бързо взе да запада качеството на работната ръка.За три-четири години нещата се промениха тотално.Иначе шефа седи зад мен и общо-взето правя,каквото си искам.Проблемът ми е ,че съм работохолик и не ме свърта на едно място.Иначе мога и да гледам цял ден видео в интернет или телевизия в кантината като колегата, с който сме екип без проблеми.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от BMW_POWER » 27 Мар 2019, 5:52

Уф, баси темата... Не знам дали да се хваля или да се оплаквам. От близо десет месеца бачкам за трима, а ми плащат за двама. Накратко, ние сме петима. Един напусна и аз му поех обема. После един претърпя инцидент (бутна го колело) и е в болнични от няколко месеца (скъсани връзки или не знам какво на рамото). Не може да си вдигне дясната ръка. И накратко ми се разкътава фамилията. Колегите са мърди и работят от години тази работа. Аз се появих и им крашнах всякакви статистики. Шефовете изобщо не се занимават с мен и са ме оставили да правя каквото си искам. Стига да им нося пари естествено. А аз им нося. Миналата година почти 50% от приходите на екипа са мои. Имахме три маймуни, слава Богу, единия се махна. Сега гледам да оправя другите две.
Та денят ми. Вчера започнах в 8:00ам и свърших днес в 12:30ам. Смятайте часовете. Спах три часа. Днес започнах в 8:00ам и свърших в 10:30рм. 16.5+14.5=31 часа за два дни. Утре (ваше днес) след обяда вече влизам в овъртайм за тази седмица. И съм така от няколко месеца ...

Работата ми е без никакъв стрес, цял ден се возя на служебната кола. Ходя където и когато си искам. Единствено не мога да си позволя да спя в нея, защото има риск да ме снимат. Случвало се е вече на други колеги ... Когато денят е добър за мен, това означава че не е добър за пациентите (клиентите ми). След 4:00рм излизат ненормалниците и затова мразя вечерните смени. Снощи се занимавах с един идиот и накрая той ме напсува по телефона. Забрави обаче, че аз имам името му и телефонния номер. Няма си на идея, какво ще му се случи след месец - два.


Днес? Наказах митничари, данъчни, зАспи и всякаква сган. Доволен съм. Имам един пациент с БМВ, дето ми се мисли за по-умен от мен и ... ми носи редовни доходи. Та денят ми завършва с малко Соличная и така, както казва автора на темата :bchug:

Не се оплаквам, защото доходите ми за 2018г са с около 40% над тези за 2016г. Пожелаван всеки му такова увеличение :OT:

smok85 написа:Днес си взех почивен ден,защото последните 3 дни ми %€%$еВаха майката и не можах да издържа.Но утре пак ще ме метнат без да питат починах ли си не си ли.... :dummy: :bang: :help:

П.С. Абе като гледам тук май всички сте костюмари и офис работници .Само аз ли си цапам ръцете на работа (стругар)?


Аз имам 5-ти разряд. Тук преди време се оплакваха, че била скъпа услугата. Ми нека се научат да бачкат на струг и да дават по-ниски цени :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 27 Мар 2019, 8:01

drifty написа:Ами цял ден си мразих работата. Да ви кажа, хич не е лесна тази дейност - изморително е.


Ама вие чувства ли влагате в бизнеса?!? Като по-млад и аз правех същата грешка - обичах работата си, раздавах се за нея и страдах, когато не срещах взаимност. Отдавах й безрезервно времето, силите и енергията си, дори имахме общи планове за бъдещето и мечти... Но с годините разбрах, че тя не споделя моите чувства, често ме пренебрегва, дори флиртува с колегите ми, а аз страдам - защо? И чувствата ми към нея някак охладняха... Не се разделихме, останахме си приятели и партньори, но вече... не влагам чувства във връзката ни... :dunno: :dunno:

Иначе при мен е рутина... Обличам сигналното яке, слагам каската (тя ми е направила вече ръб на челото...), слагам и една папка под мишница и обикалям строежа. Хубаво е, че имам три офиса и поне две строителни площадки, та никой не може да ми хване спатиите къде съм в момента и какво точно правя. Шефът ми е същата мъгла и се разбираме чудесно с него. Колегите ми възприемат посещението на строежа като "жестоко и необичайно наказание", та ги виждам само като ходя за нещо в централния офис. А във фургона си имам климатик, кафе-машина и хладилник с... разни напитки, включително и безалкохолни... :mhihi: :mhihi:
Абе с две думи - спокойно и без излишни стресове.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от barty » 27 Мар 2019, 9:31

Работния ден минава работно, пътувам за Търговище, оттам за Шумен. Утре до Исперих и обратно в София.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от deyan-enchev » 27 Мар 2019, 10:45

Като на снимката

IMG_1081.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 27 Мар 2019, 11:47

Абе щом за два дни не можем да напълним две страници от темата - явно сме сериозни бачкатори... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от vlad0 » 27 Мар 2019, 12:10

Като цяло всичко е въпрос на приоритети + възможност да казваш Не.

Книга, която бих препоръчал като добро начало по темата:
https://www.goodreads.com/book/show/111 ... rk-smarter

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от DLVasilev » 27 Мар 2019, 13:29

vlad0 написа:Като цяло всичко е въпрос на приоритети + възможност да казваш Не.

Книга, която бих препоръчал като добро начало по темата:
https://www.goodreads.com/book/show/111 ... rk-smarter

Заради тази възможност да казвам не ме уволниха, защото там не го признават за отговор и много държат да им казваш това, което искат да чуят, а не истината
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook