Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и живота!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Nickelback » 21 Апр 2021, 9:57

Unlim написа:
Nickelback написа:Нещо не съм те отразил, ама като те чета не е имало и нужда :mhihi: Ай пак ми прочети въпроса, после какво съм написал в следващите си мнения, и си продължи с гуглирането и цитатите :mhihi:
пусни още някоя емотиконка, направо си нарисувай една...
все пак си българския сергей брин...
или поне си пърдял в същата стая като него известно време...

Тони Старк, всъщност, но няма да се обидя, приятно ми е да се запознаем :mhihi:
Явно имаш някакъв проблем с емотиконките и Сергей Брин (съжалявам за което, много готин човек е :) ), и някакси така си се засегал, че хич не ти се разбира предвид липсата на обособени изречения и тролски словоизлияния в изложението :ok:
Понякога широката ми култура по технически теми е една идея по-дълбока от това, което масово хората очакват, и това някакси ги дразни, а аз нито претендирам да съм прав в конкретен аспект, нито пък да знам всичко на 100%. Еле пък радио истории, аз съм прос' софтуерис' - толкоз :ok: Нарочно провокирам хората (сори, професионално изкривяване :ok: ), за да се стигне до истината чрез истински аргументи и лично тълкуване на нещата. А така и аз научавам нещо ново ;) Когато някой почне да бяга от конкретните въпроси в породилия се спор, да ми гуглира и цитира някой си там, ми говори за несигурност и лично неразбиране на нещата, при което ми пада доверието към тоя човек и не го считам за авторитет. Та затова търся личната трактовка на проблема, който се разисква. Ня'а ми се връзваш :bchug:

Та да се върна на твоите съждения:
Unlim написа:фазирания сигнал от n на брой диполи в антената, който позволява насочване на пиковете на интерференцията не означава, че мощността е по-малка, която мощност на базовите станции съвсем точно съм ти цитирал и чакам цитат с по-достоверни стойности

Хубаво, цитирал си мощности, ама виж аз какво си мисля.
Давам следния пример - седя си аз, ак@м си в тоалетната, и си пускам на телефона уебинара за 5G антените по-долу. Между мен и базовата станция е прозореца на тоалетната. Телефонът ми има пряка видимост през тоя прозорец към базовата станция на блока отсреща. Прозорецът е отворен и аз си гледам видеото. За да имам качествен видео стрийминг на телефона му трябват, да речем, 2.56 вата мощност еквивалетна мощност на базовата станция, за да има определен интезитет на полето в точката, в която е телефона (при отворен прозорец). Става ми студено и затварям прозореца, който е екраниран с фолио. Почват да трябват 25.6 вата еквивалентна мощност, за да бъде преодолян екрана. Въпрос - кому е нужно архаична базова станция от поколение 2/3/4G да лъчи на общо основание, децата щъкащи на двора около тоя прозорец? Не е ли по-подходящо да лъчеформираш остър лъч чрез 16x16-диполна 5G антена? 256 дипола по 0.1 вата, вместо 1 дипол 25.6 вата, който има супер широка диаграма на насоченост и лъчи навсякъде и всьо? :dunno: Сметката и примера са съвсем груби и не претендирам за точност и изчерпателност :dunno:

:arrow: Webinar: The two pillars of 5G: Energy and spectral efficiency

Изображение

Spunky написа:
Nickelback написа:Мне. Нова технология на RF frontend-а, даваща възможност за прецизен и адресируем биймформинг с много по-ниски номинални мощности :winky:

За различни неща говорим. Общи положения - ...

Да, очевидно си ме разбрал какво имам предвид :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2019

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Unlim » 21 Апр 2021, 15:11

steeN написа:
Spunky написа:Най-големия проблем с тия проблемни джита, е че лъсва колко необразована е масата.


sad reacts only. плюс това е забавно как пускат copy and paste bullshit studies, отдавна анализирани, че са с безброй проблеми в данните и протоколите. тва въпросното цитирано, ако човек се зачете малко повече, щото ми стана интересно какво толкова се пъне "неограничения" и се оказва, че нямат например за контрола мишки, в които не е инжектиран карциноген, ама здраве да е (играта на думи е умишлена) :mhihi: облъчват мишки болни от рак и откриват, че те имат рак. всичко в името на науката... или по-точно този, който я финансира, както самодоволно повтори няколко пъти въпросния.

реално по тази логика може да твърдим, че антиоксидантите предизвикват рак, защото има безброй study-та (които в същност са тотално legit), в които се открива, че те ускоряват развитието на рак. та спрете веднага да ядете боровинки, да не говорим за асаи изобщо пък :mhihi: ако не беше смешно, щеше да е жалко.

Не е лесно да сте прости, но се справяте успешно.

Карциноген е инжектиран, за да се промотира появяването на ракови образувания, в такива тестове не можеш да чакаш на случайността някоя от мишките да е предразположена и спонанно да развие рак... Изследването ясно установява корелация между присъствие/облъчване с RF-EMF и образуване на тумори, като потвърждава предишно изследване на други учени. Това е едно от многото изследвания, които теб те мързи да чукнеш в дадения линк с книга (дал съм го като за олигофрени елементарно и интерактивно). Признавам, че корелация не означава причинно-следствена връзка, но следва поне да се проучи, а не да се отхвърля като ненаучно. Ти сульо хуманитарий ще казваш на учени, които с това се занимават, че не знаят как да правят научни експерименти, които после да бъдат даже публикувани, адекватен ли си?

Относно нейонизиращото действие на електромагнитния спектър с честота под ултравиолетовата светлина никой не спори. Никой дори не е споменавал йонизация. Просто само това ви кънти в главата (една на двама очевидно).
Но както се оказва, не само взаимодействия, описуеми с хигс диаграма могат да доведат до метаболитни проблеми при клетките.
Това че вълните били по-големи от органелите итн в клетката отново само лаик може да го изтъкне. Все едно ти не чуваш 20Hz звук, въпреки, че дължината на вълната му е 17 метра, да не би басите да те заобикалят като слушаш музика?

Прост народ, слаба държава!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от steeN » 12 Май 2021, 18:32

https://ecovarna.info/sadat-zadalzhi-ob ... abrani-5g/

Варненци колкото са спряли, съвсем ще приключват явно :lol:

п.с. бахти направих грешката пак да се зачета :mhihi:
can't catch a break this guy :mhihi:

Unlim написа:Все едно ти не чуваш 20Hz звук, въпреки, че дължината на вълната му е 17 метра, да не би басите да те заобикалят като слушаш музика?

Прост народ, слаба държава!
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Jordana » 12 Май 2021, 19:09

Ти си в конфликт на интереси така че мисля да не се съобразя с горното ти твърдение :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Nickelback » 13 Май 2021, 8:33

steeN написа:can't catch a break this guy :mhihi:

Unlim написа:Все едно ти не чуваш 20Hz звук, въпреки, че дължината на вълната му е 17 метра, да не би басите да те заобикалят като слушаш музика?

Прост народ, слаба държава!

Е тука си е прав @Хаос-a за дължината :dunno:

Unlim написа:...

@Хаос, прилагам малко диаграми от хора дето са ги мерили нещата, просто за да си онагледя хипотезата:

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Ducater » 03 Юни 2021, 15:47

Май 5G честотите не са толкова безвредни,... обаче тук има капацитети и знаят, че няма проблеми.
https://technews.bg/article-134071.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и живота!

Мнение от steeN » 11 Юни 2021, 0:18

Те в Брюксел хората дето ходят са представителна извадка на хората в тая тема, така че защо трябва да впечатли някой? Нека харчат пари за "изследвания", сега им е паднало :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2019

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Unlim » 11 Юни 2021, 5:58

Ducater написа:Май 5G честотите не са толкова безвредни,... обаче тук има капацитети и знаят, че няма проблеми.
https://technews.bg/article-134071.html

Какви са тея подривни дейности, да публикуваш такива непроверени от форумните гурута статии в интернет?
Как смееш да имаш гледна точка различна от мнозинството?
Засрамен в ъгъла с вдигнати ръце за 10 минути!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Jordana » 11 Юни 2021, 9:28

Историята е пълна с примери за това как комерсиализацията на човешкия бит здраве и среда за живот са предизвикали огромни щети и смърт от пренебрегване на елементарната предпазливост в името на печалбите . Алчни задници има навясякъде по света и винаги и имало , утопия е да се смята че корпорациите поставят човешкото здраве преди печалбата . Каква е гаранцията че тук не се касае точно за такова нещо ? За мен основния проблем с файфжито е че корпорациите са оставени на самотек да правят каквото си искат . В крайна сметка ако обществото не иска да бъде облъчвано с тия гигахерци да си прибират антените без да се правят на ударени с мокър парцал по главата . Боли ма чепа за инвестициите дето са направили без да питат преди да ги направят .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Nickelback » 11 Юни 2021, 11:44

Ducater написа:Май 5G честотите не са толкова безвредни,... обаче тук има капацитети и знаят, че няма проблеми.
https://technews.bg/article-134071.html
Искаш ли са си говорим по горния казус, че Мартин 'фърли полуоска нещо? :ok: :mhihi:

По-вреден ми мяза да е интензитета на полето в точката, която ти е тимберицата или кайсиите, отколкото някой и друг гигахерц отгоре, някак, м'а сигурно щото не съм чел брюкСелската статия :dunno:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Ducater » 11 Юни 2021, 11:49

Можеш да поговориш с тези, които са правили проучване. Аз не съм специялист в областта. Ако толкова държиш няма да е трудно да влезеш в комуникация с професорите и да поспорите, ако си компетентен. Но сякаш се съмнявам да си на тяхното ниво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Спешен зов за събуждане: 5G е опасност за здравето и жив

Мнение от Nickelback » 11 Юни 2021, 15:04

Ducater написа:Можеш да поговориш с тези, които са правили проучване. Аз не съм специялист в областта. Ако толкова държиш няма да е трудно да влезеш в комуникация с професорите и да поспорите, ако си компетентен. Но сякаш се съмнявам да си на тяхното ниво.

"Проучването" доколкото разбирам е правено на базата някакви лъчения на произволни честоти в посочения спектър, от произволен източник, в произволни условия, както им било удобно на "проучвателите", а не истинско измерване/проучване как деградира организъм в реална градска среда под въздействие на Massive MIMO 5G антени с определена концентрация, както и концентрация на user endpoint-и на кв. километър спрямо "конвенционални" (5-n)G антени и инфраструктура :mhihi: Ма така де, и аз не съм специЯлист кат' тебе, и по-добре да не се обаждам :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook