Играчки за големи мъже

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Играчки за големи мъже

Мнение от BMW_POWER » 21 Юни 2019, 4:50

Да си поговорим за оръжие. Не за това, дали ни трябва. Има такава тема. А за оръжието като цяло. Миналата събота имах щастието да се докосна до доста истински неща. По специалност съм свързочник, капитан от запаса. В армията последно бях запас 1988г (колко от вас не са били родени :mhihi: ) и оттогава не съм докосвал нещо по-сериозно. Да не говоря, да се срещна с хора от бранша. Та DND (Department of National Defence) ми даде възможност да видя на живо част от канадската армия. Много малка част, но все пак нещо. Не мога да не започна с камиона на бат Рамбо

Изображение

Возих се в тази бронирана машина. Много приятно, но си смърди на дизел. Ако люковете не бяха отворени, щяхме да измрем. Шофьор, двама в купола и още шест места отзад.

Изображение

Авиацията винаги ми е била слабост. Несбъдната мечта ми е да съм пилот. Седнах в кабина на Ф-18 Хорнет. Поне така пишеше от другата страна.

Изображение

Голяма теснотия. Трябва да съм поне 20 санта по-нисък и едно 20 кила по-лек

Изображение

Имах доста интересни срещи. Навлякох се с екипировката на кашиците в Афганистан. Не беше никак лекичка. Пък и аз не съм първа младост ;)

Изображение

Ей ме като Рамбо (без хапливи коментари моля)

Изображение

Долната снимка ще накара доста хора да завидят

Изображение

Беше мокро и не можах да легна на земята като хората. Но въпреки това се порадвах на оптиката. Имаше и още два определено по-сериозни модела. "Операторът" им седеше до тях. По причини не го (ги) снимах, но си поговорихме надълго. Започнах с това, че никой не обича снайперистите, но всеки се радва на присъствието им на близо. Беше младо момче, под 30-така. Макс 80 кила живо тегло, да не кажа по-малко. Зададох му доста въпроси и той на няколко пъти се усмихна. От сорта на "Къде ходиш по нужда, при условия че си с часове на позиция?" Не го питах, колко врагове е ликвидирал. Разказа ми за това, как е стоял зимата 36 часа на позиция в Канада. Питах го за Афганистан, при условие, че денем е +40С, нощем -40С (преносно казано) в планините. Разказа, как едно от най-неприятните изживявания е качването на Чинук зимно време. И особенно ако трябва да изчакаш някакво време под перките. Поради силата на вятъра усещането е като при температури под -80С. Дори 30 сек се виждат като часове. Говорих с част от артилерийски разчет. Освен стандартните въпроси за максимална далечина и изстрели в минута, заклах го с други въпроси. Колко ви е времето за окопаване на оръдието. Оказа се, че нямали такова. Просто се разгръщат на място и това е. Не можа да ми отговори, колко изстрела могат да направят последователно, преди да се наложи да спрат, за да се "охлади цевта". Никога не били правили такова нещо. Интересно ми беше, че точно под върха на дулото e "куката", чрез която се закача за влекача. Ето го модела


Изображение

М777 С1.

Стрелях с оптика на симулатори, за съжаление не ми дадоха да се кача в една бронирана машина (не ме питайте каква беше). Взеха ме на мезе. Била заключена "отвътре". А откъде е излязъл тоя, дето е заключил? Ама купон да става.
Беше забавно :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от Jordana » 21 Юни 2019, 6:12

Да не са провеждали мероприятие познато едно време в БГ като заешкият празник ? Ден в който се демонстрира военна техника пред цивилни с цел популяризиране военната професия ? :roll:
Тая кука на гаубицата вероятно е част от компесаторната система на цевта , и се използва при транспортиране с чинука . Предполагам че е с такава цел тъй като няма как да я влачат за цевта само , 4 тона и кусур желязо е .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от BMW_POWER » 21 Юни 2019, 6:26

Не. Беше само за служители на DND и техни приятели. Вижда се зеления ми браслет на ръката. Без него не става.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от Borymeckata » 21 Юни 2019, 6:37

Въоръжението и техниката само американски ли са, или има и други?
Нещо чисто канадско например - има ли?
А танкове имат ли? Сигурно не са много, щото като се замислиш - с кого ще воюва Канада по суша... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от Don_Diego » 21 Юни 2019, 8:54

BMW_POWER написа:Вижда се зеления ми браслет на ръката


Най-обичам бг-тата като забравят елементарни български думи :banghead: :mhihi:
Аз имам снимки от зареждането на ракети в самолети и от подготовката на самолетите за излитане, но няма да ги качвам, тъй като официално беше забранено снимането по време на изпитанието :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от DaGa » 21 Юни 2019, 11:38

Еее дай ги на ЛСта

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от ARR_ » 21 Юни 2019, 15:47

Borymeckata написа:Въоръжението и техниката само американски ли са, или има и други?
Нещо чисто канадско например - има ли?
А танкове имат ли? Сигурно не са много, щото като се замислиш - с кого ще воюва Канада по суша... :dunno: :dunno:


Карабината би трябвало да е C8 произведена от Colt Canada (Diemaco), а "снайпера" е Cadex Defence, които са канадска компания.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от BMW_POWER » 21 Юни 2019, 16:32

Don_Diego написа:
BMW_POWER написа:Вижда се зеления ми браслет на ръката


Най-обичам бг-тата като забравят елементарни български думи


О, Боже, това да е проблема в този форум :OT: Тема за чистотата на българския език има вече. Мисля, че завърши с молбата ми към автора да опише с какво е облечен, без да използва чуждици.

Сериозната оптика беше немска с увеличение от 5 до 25 пъти. За другият път ще се подготвя по-сериозно с теорията и въпросите.

Иначе за въпроса с танковете Леопард, дето швабите са ни давали. До пристанище Бургас е лесно. После?

Идеята ми е, да си поговорим за оръжие като цяло.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от Jordana » 21 Юни 2019, 18:05

Показаната гаубица М777 не е нито канадска нито американска , а британска на BAE Systems .
Снайперската винтовка е PGW LRT-3
PGW defens е вероятно малка канадска фирма , в тоя бизнес няма голямо търсене и повечето образци от върховите екземпляри са производство на бутикови оръжейни фирми .
Ето една руска такава фирма , Лобаев Армс е един от най иновативните разработчици на снайперски цеви .
https://www.youtube.com/watch?v=t5m_vBSAFoA
Такива снайперски винтовки като показаните обаче са пълна екзотика в общи линии са за работа по много далечни цели и специални мисии . Проблемите при тях възникват от нуждата за специални калибрирани боеприпаси , изключително висока натренираност и опит на снайпериста , постоянни корекции спрямо температура вятър и други фактори . Работа в екипи минимум по двама и куп още условности .
Армейското снайперско оръжие което масово се ползва е за работа по цели 400-800 метра . В редки случаи над 1000 метра и няма такива големи изсиквания по отношение на експлоатационните условия за да постигне целите си .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от Сондьора » 21 Юни 2019, 22:48

Като гледам кви времена идват...ми е все тая..м бае мае гсв.....едно ак да си имам ще съм доволен. Ама само за един шибан пистолет ебати и разправийте, като да си усвоиш тераса :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от BMW_POWER » 22 Юни 2019, 0:09

Сондьора написа:Като гледам кви времена идват...ми е все тая..м бае мае гсв.....едно ак да си имам ще съм доволен. Ама само за един шибан пистолет ебати и разправийте, като да си усвоиш тераса :mhihi:


Което ми напомни долното видео:

https://www.facebook.com/Officerdaniels ... zOTcxNDc0/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от ARR_ » 22 Юни 2019, 5:23

Jordana написа:
Снайперската винтовка е PGW LRT-3
.


И аз в първият момент помислих така понеже PGW ползват Cadex Dual Strike шаси, обаче ако се вгледаш ще видиш че пълнителя не е 50bmg, а AICS архитектура демек или short или long action, което ще рече че е или 308 win или 300 win mag(в предвид че е армейска). Също така цевта е fluted.
Между другото оптиката е Schmidt & Bender PMii 5‐25x56.

Иначе от време на време по вкъщи ми се мота едно такова:
Изображение
Интересното е че не се води нито пушка, нито пистолет а "оръжие" и може да е с значително по-къса цев легално. Стрелбата обаче е доста болезнена и общо взето за да уцелиш нещо на повече от 5 метра трябва да е с размерите на e38 :D

Личното ми оръжие е Glock 45, напълно стандартен (освен фенерчето) с заводски нощни мерници 6.1мм (combat hold). На месец през него минават между 400 и 600 патрона и за сега не е имало проблем.

Изображение

Някъде по гардеробите трябва да има и китайско копие на Rem. 870 която се ползва изцяло за пукане по панички :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от hell's angel » 22 Юни 2019, 9:17

BMW_POWER написа:Иначе за въпроса с танковете Леопард, дето швабите са ни давали. До пристанище Бургас е лесно. После?


По едно време, май ги караха на влекачи от Сливен за парада :kuku: , та нищо не пречи и тия да си ги дръпнат от Бургас.

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от Jordana » 22 Юни 2019, 9:28

Ами на такава ми прилича , особено с тоя заглушител . С модулните системи трудно може да се прецени , но те имат и по малки калибри такива снайпери за средни дистанции освен този 50. Възможно е да е някакъв сборка специално за канадската армия която са си поръчали в определена комплектация . При цена повече от 9000 долара за тоя снайпер вероятно всяка бройка може да е къстъм в някаква степен .
Тая късата тръба не ти трябва за целене , това се ползва главно за отваряне на врати от спец частите или за скрито носене от гангстерите . Има и по къси , при тия мощни патрони в 12 ти калибър не и трябва дълга тръба за да свали всичко живо до 5-10 метра напред .
При снайперското оръжие винаги ми е било много забавно как по филмите дават разни кръстчета през мерника да "фиксират" лошите , дори и лазерни целеуказатели със снайпер :mhihi:
Такива неща подозирам че са пълна холивудска измислица по простата причина че тия оптики се прострелват на определена дистанция и след това снайпериста има право на само един изстрел - тоест корекцията според дистанцията я прави чрез определяне на дистанцията с друг прибор или по скала през оптиката . И след това коригира чрез повдигане на централния маркер като прицелната точка може да е изобщо извън мишената в зависимост от атмосферните условия балистикатан а боеприпаса дистанцията и т.н . Там каквото е кръстче точка кръгче или дявол знае какво слагат в тия оптики е точка на попадение само на определена дистанция на която предварително е простреляна оптиката . По същата причина и лазерни целеуказатели не се ползват , тъй като едно че демаскират снайпериста второ лазерното петно става огромно на големи дистанции и изобщо неприложимо за такава стрелба .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Играчки за големи мъже

Мнение от BMW_POWER » 22 Юни 2019, 17:15

hell's angel написа:
BMW_POWER написа:Иначе за въпроса с танковете Леопард, дето швабите са ни давали. До пристанище Бургас е лесно. После?


По едно време, май ги караха на влекачи от Сливен за парада :kuku: , та нищо не пречи и тия да си ги дръпнат от Бургас.


Прав си. Едно време ... Колко влекачи има сега, да не говорим изправни. Не знам колко танка са предлагали швабите, не съм запознат с това. Но минат ли по магистралата, забрави за нея. На влак да ги качат, не знма дали има толкова вагони. Проблемът с издържливостта на мостовете ще го мислим после. Къде ще ги раположим? В какво техническо състояние са, колко време ще трябва, за да се обучат екипажи и поддържащ персонал. База за това къде има? Смяната на една сериозна оръжейна система с друга има много невидими подводни камъчета.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook