По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.03.2021
Местоположение: На местото си
Пол: Мъж
Кара: Квото може
Мечтае да кара: Katheryn Winnick
Детайли за колата: Талига

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от camino79 » 06 Апр 2021, 0:05

Jordana написа:По принцип ако говорим за акциз това е данък чиято цел е да намали потреблението . А получените приходи да се насочат в посока за преодоляване щетите от тези стоки каквито са тютюн алкохол дизел и бензин и още подобни стоки с контролиран режим на внос . В САЩ обмислят дори налагане акциз върху огнестрените оръжия което има някаква логика . Газта - пропан и природен газ макар и в категория фосилни горива при горенето си отделят вода и въгледвуокис който се рециклира от растенията и отново се свързва в стабилни съединения . Щетите за природата са никакви сравнено със петрола който се гори . Отделно че топлофикациите и когенерациите също много производства работят с природен газ и в това никой не вижда проблем дори се насърчава . Защо при автомобилите да е проблем ? Аз лично не разбирам такова лицемерно поведение на чиновниците :dunno:
Моя вината, че не изразих сарказъма по-ясно ;-) Държата те насърчава, като не те спъва (с акциз). Между другото мисля че има държави, които налагат акциз на напълно безвредни “луксозните” стоки, примерно пиана, рояли и т.н.

Ама къде омеша природния газ с П-Б и как щетите да са никви, при горенето може би. А При добива?

Петрола по същия начин. Не съм сигурен дали целия изгорян петрол откакто свят светува, може да се сравни със щетите от един разлят танкер в морето. Да не говорим за ония подводни кладенци, дето си изтичат директно в океаните.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook