Икономика на РБ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 10 Окт 2020, 20:46

Ако си почнал да правиш сателитни снимки, снимай :) Иначе няма нужда хаха...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2020, 21:54

Мнение от bum_bum » 20 Яну 2016, 16:30
bum_bum написа:Или планината с гората в Натура 2000, която имам по наследство и някой влезе и я осече брутално. Въпреки, че се води защитена и дом на незнам колко защитени видове.?



Поне съм последователен като си измислям истории и помня какво съм лъгал преди 4 години ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 10 Окт 2020, 22:22

Ще ми снимаш горите на цяла България ли? Писах някакви неща, ама се отказах. Съсипаха я тая държава, а ти си най-онеправдания в нея и целия свят ти е крив, разбрах го това, няма нужда във всяка тема да го натякваш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2020, 23:33

Демек някой искал да ми направи сечено и само мойта гора пострадала :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 10 Окт 2020, 23:45

Демек, твоите битовизми вече стават банални. Не си уникален и всички се борят със същите неща, с които и ти.

Идеята на частната собственост е, че имаш интерес да си я пазиш. Горите в Германия са собственост на големи компании, за които дървесината е актив и си го пазят. Таз Натура 2000 е поредната простотия, премахни възможността за всякаква икономическа дейност после се чуди, защо ресурса се унищожава. Същите глупости се случват и със застрашените животни. Там където ги развъждат и ловци си плащат да ловуват ги има, защото има интерес да се опазят... на другите места са унищожени от бракониери. Може би излишно се напъвам, явно това са прекалено сложни идеи, ама все някой ще хване нещо и развие мислене на малко по-високо ниво от стандартното "искам държавата да живее вместо мен" с което се изчерпва всяко твое второ мнение напоследък.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Икономика на РБ

Мнение от sobiss » 11 Окт 2020, 2:00

То европата на където е тръгнала, след 10 години комунизма ще ни се струва като някакъв облекчен затворнически режим.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 11 Окт 2020, 8:33

Начи поне bum_bum ще е най-накрая доволен :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Икономика на РБ

Мнение от dankata » 11 Окт 2020, 9:35

streetz написа:Интересно мудис какво мислят по въпроса
Код: Избери целия код
Цяла България вече е заплашена от воден режим

https://www.segabg.com/hot/category-bul ... den-rezhim


Това е много много сериозен проблем, който явно остава някак встрани от обществото. Язовирите ни са в тотален колапс. Буквално си ги източиха като за последното през вецовете.
Но докато парицата е по-ценна от водицата и шапкарчетата са лакеи на властта, това ще ни е орисията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Икономика на РБ

Мнение от Nukem » 11 Окт 2020, 9:41

Братовчед ми е хидроинженер, на последното интервю му предложиха 700лв заплата, работи се и събота и се носи и доста голяма отговорност. Как да са язовирите.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономика на РБ

Мнение от zAcK » 11 Окт 2020, 10:51

Nukem написа:Братовчед ми е хидроинженер, на последното интервю му предложиха 700лв заплата, работи се и събота и се носи и доста голяма отговорност. Как да са язовирите.


:shock: :| 700 лева за хидроинженер :censored: Няма как да я бъде тая територия... :no:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от alekangg » 11 Окт 2020, 10:55

zAcK написа:
Nukem написа:Братовчед ми е хидроинженер, на последното интервю му предложиха 700лв заплата, работи се и събота и се носи и доста голяма отговорност. Как да са язовирите.


:shock: :| 700 лева за хидроинженер :censored: Няма как да я бъде тая територия... :no:

Преди 3 години ми предложиха във ВиК Варна подобна сума, за служител в лабораторията им, служителите на която ходят и измерват помпи и пр по язовирите и станциите им, изисква се висше техническо.
Даже даваха 700 брутни, като първите 6 месеца с 10% надолу.
Старшият на лабораторията взимаше 1100 или 1200 мисля.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 11 Окт 2020, 11:02

Е ми така ше е като вече границите не са затворени и хидроинженерите вече не са крепостни селяни да работят за без пари за някакви партийни функционери. Поне малките язовири ги дават на концесии, някой ден ще се светнат и за големите, щото някой като изсипе общината за пореден път с дела за поредното наводнение и може и ще им дойде бързо акъла в главите... а може и да не, все пак те не ги плащат тия пари :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 11 Окт 2020, 12:02

steeN написа:Демек, твоите битовизми вече стават банални. Не си уникален и всички се борят със същите неща, с които и ти.


Щом наричаш неспособността на една държава да функционира нормално и пълната функционална импотентност на всяка една държавна институция битовизми ОК. За теб всеки проблем е прост, щом тук не дават пари- заминавай навън, щом навсякъде е кочина- избери друг кмет,щом данъците са високи-продай си колата, щом няма къде да паркираш-плащай, вода няма- вземи язовира на концесия. Имаш ли изобщо идея и представа как се взима язовир на концесия?

Па за това, че имам всякакви случки, да имам. 3 къщи съм построил сам на земя със статут "поляна с храсти", като почнеш от изкарването от земеделски фонд, поливност, регулация, ток, вода, всякакви документи, та до бригади и цялата разправия натам. Та съм се сблъскал с всичките тия институции по пътя. 3 собствени бизнеса, развити от нулата съм имал и имам все още и там съм имал взимане-даване с почти всяка институция за която се сетиш.

Та да, така се събират разни истории с които няма как да се сблъскаш и може да ти звучат невероятно, щото всичките тия дейности нямат общо с гледане на таблици и графики за отношението между цената на петрола и златото със степента на сексуална задоволеност на населението. Това, което го четеш по учебниците е едно, а това, което се случва като излезеш от вратата и тръгнеш да правиш реален бизнес е нещо съвсем различно. Особено пък в една държава, която голяма част от всичките писани икономически закони и зависимости или не важат или са силно изкривени.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 11 Окт 2020, 12:38

Имам много добра идея как се взима язовир на концесия. Имам познати, които са го направили и го поддържат и изкарват пари от него. Има стотици малки язовири, които са концесионирани. Другото щом те успокоява да си мислиш, че само ти си правил бизнес или си строил нещо или каквото и да е... така да бъде, аз тая игра няма да я играя. И 200 къщи да построиш няма да увеличи валидността на аргументите ти, защото ти знаеш как се строи къща в една счупена система, но очевидно не даваш някакво решение на проблема, а само се оплакваш. Знанието ти не води до нещо по-генерално и утре като се сменят законите ще е безполезно, защото ти не се интересуваш от принципите, които движат тези неща, а точно от битовия елемент на цялата история... нещо, което мен слабо ме интересува и затова е безсмислено изобщо да си говорим за тези неща от тук нататък.
Последна промяна steeN на 11 Окт 2020, 12:57, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 11 Окт 2020, 12:56

Решението е да се влезе с вилите и лопатите в сградата срещу коня. Друго няма. Мога да ти покажа 200 жалби, молби и сигнали до която се сетиш институция. Така явно не става.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook