Мистериозния нов щам на коронавирус

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от acho.rs » 18 Фев 2021, 21:03

ildivvy написа:Днес в завода пуснаха вътрешен 'мейл' за възможност за ваксиниране!! Всеки, който желае да се запише, и тези дни щели да дойдат от РЗИ и да сложат ваксини на желаещите (ограничена бройка първоначално)! Ваксината е на "Астра-Занека"... Ще има и други възможности по нататък. Ще ми е интересно какво ще стане в завода... Кои бяха по-хубавите ваксини?

Цитирам няколко леката - най-хубавата е тази ваксина, която първо си сложиш. Майка ми вчера се ваксинира с Астра Зенека - уж лошата, от стария вид ваксини, но по-добре от това да чакаш неопределен период за друга. Често идва с няколко дни чувство на простуда. Другите ми приятели, които минаха не споделяха за дискомфорт. Със сигурност създава много антитела, още на 12-13тия ден, натам ще видим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Leon » 18 Фев 2021, 22:41

Няма от стария - всички са от новия. Просто тази твърдят, че е с по-ниска успеваемост, но шефката на Астра Зенека е с роднински връзки в правителството и ще се ваксинирате с техните.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 19 Фев 2021, 9:12

Как да няма, като точно на Астра-Зенека технологията е същата с една от най-масовите ваксини, която се ползва от 80те години до сега за хепатит Б (примерно)? Има всякакви. Не че това дали са стари или нови има някаква връзка с ефикастност и безопасност между другото. Има връзка с цена единствено, тва е най-евтината ваксина. Сигурно и руската ще е с много ниска цена между другото, защото е пак по същата технология.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от TNT » 19 Фев 2021, 9:28

acho.rs написа:Цитирам няколко леката - най-хубавата е тази ваксина, която първо си сложиш. Майка ми вчера се ваксинира с Астра Зенека - уж лошата, от стария вид ваксини, но по-добре от това да чакаш неопределен период за друга. Често идва с няколко дни чувство на простуда. Другите ми приятели, които минаха не споделяха за дискомфорт.

Около мен два броя с тази, и двата случая с грипоподобни симптоми, включително 38,5 температура. Но бързо отшумява. Тези с Пфайзер нищо им няма.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sub_eleven » 19 Фев 2021, 20:32

Сега гледах една статистика, че 112хил. пенсионери са починали през 2020-та, на фона на 108хил. общо от всякакви възрасти през 2019-та. Оказва се, че при тези 9000 жертви на ковид и при цялото това пазене, в крайна сметка наистина хората ударно са измрели от какво ли не зад кадър, без да потърсят болнична помощ, а уж ги пазим и затова е цялата тази простотия?! Ако не ги пазехме, а си гледаха здравето като предните години, съм убеден, че повече живи щеше да има.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от ognian2002 » 19 Фев 2021, 21:52

Така. Доколкото разбирам , хубаво нещо са тези ваксини , напълно безопасни и болшинството от хората прекрасно ги понасят. Само някои вдигат температура и не се чувстват добре , други са с гадене и повръщане, някои умират. Но това са допустими негативи на фона на Голямото Спасение от невижданата досега Пандемия.
На мой колега французин, чичо му е починал преди два дни в Страсбург, 8 дни след ваксинацията. Толкова е издържал , защото е бил в добро общо здраве за възрастта си ( 84- годишен). Та се чудя , човек от кое да се пази по- напред - от вируса или от ваксината?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от drevnia » 20 Фев 2021, 14:38

acho.rs написа:
ildivvy написа:Днес в завода пуснаха вътрешен 'мейл' за възможност за ваксиниране!! Всеки, който желае да се запише, и тези дни щели да дойдат от РЗИ и да сложат ваксини на желаещите (ограничена бройка първоначално)! Ваксината е на "Астра-Занека"... Ще има и други възможности по нататък. Ще ми е интересно какво ще стане в завода... Кои бяха по-хубавите ваксини?

Цитирам няколко леката - най-хубавата е тази ваксина, която първо си сложиш. Майка ми вчера се ваксинира с Астра Зенека - уж лошата, от стария вид ваксини, но по-добре от това да чакаш неопределен период за друга. Често идва с няколко дни чувство на простуда. Другите ми приятели, които минаха не споделяха за дискомфорт. Със сигурност създава много антитела, още на 12-13тия ден, натам ще видим.


ти като не си леке ми баненин шибни си от всичките

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от acho.rs » 20 Фев 2021, 16:14

TNT написа:
acho.rs написа:Цитирам няколко леката - най-хубавата е тази ваксина, която първо си сложиш. Майка ми вчера се ваксинира с Астра Зенека - уж лошата, от стария вид ваксини, но по-добре от това да чакаш неопределен период за друга. Често идва с няколко дни чувство на простуда. Другите ми приятели, които минаха не споделяха за дискомфорт.

Около мен два броя с тази, и двата случая с грипоподобни симптоми, включително 38,5 температура. Но бързо отшумява. Тези с Пфайзер нищо им няма.

Може, но кога ще има Файзер? И как ще я опазят студена - като гледам макс - 20 градуса ще е...
За протокола - и тъщата и тъста вече са с Астра Зенека - над 70г са и за сега нямат странични ефекти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от alekangg » 20 Фев 2021, 18:04

Боцкат който иска в Пирогов, ако се запише няколко дни по-рано, сега ще отварят още пунктове на Окръжна.
Вече доста хора познавам боцнати. Май ще ваксинират повечето от искащите до края на годината.
Според мен поне 50% ще искат рано или късно. По другите страни значително по-малко се филмират.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от TNT » 20 Фев 2021, 20:28

acho.rs написа:Може, но кога ще има Файзер?

Това е проблема. Кога ще има. Мен не би ме притеснявало толкова съхранението, щото Файзера трябва да държи няколко дена и в обикновен хладилник. Т.е. по-скоро транспорта е проблем. Като стигне до болница/мед. център се продполага, че няма да я съхраняват 20 дена там :dunno: На Астра Зенеката втората доза била след много време. Което не знам дали е по-добре или по-зле :dunno:


alekangg написа: По другите страни значително по-малко се филмират.

Да, разни хора, които са шмъркали кво ли не и кви ли не хапове са изпили по дискотеки, сега ги било страх от ваксината :dunno: Една позната (на 36 или 38 години е) след ковида сърцето й е извън ритъм и повече от месец не могат кардиолозите да я вкарат в час. Как си стои и се почва 140 пулс и т.н. Тя и тежко го изкара. Вече ще е в отбора на тези "с придружаващи заболявания". На мен това ми е по-страшно от ваксина :dunno:


До края на годината доста страни ще се ваксинират, тука пак ще се реве есента, че всичко е затворено.
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от alx » 20 Фев 2021, 20:34

аз също имам няколко познати на които им набиха я модерна я файзър- никой до сега не е имал реакции някакви след това... ще ги видиме... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Фев 2021, 20:53

Една позната си правила изследвания и решила да пусне и за анти-тела. Излизат, че има от количествен тест, който бил 20-на лева, а другия антигенния го направили баща и сестра и и излизало "съмнително" като резултат. А другите две опции били няма и има. И бил по-скъп, а по-неточен, понеже количествения излизал с точни числа.
Не е усещала никакви симптоми цяла зима и миналото лято, освен по някое време два-три дни без мирис и вкус. :mhihi: Иначе има придружаващи, някаква гуша, ама от коронавируса нищо не е разбрала като цяло, ни кихане, ни кашляне, нищо. :dunno:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sub_eleven » 21 Фев 2021, 9:22

И родителите ми ми съобщиха този уикенд, че ще се ваксинират. Така са си решили, така да бъде.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от magareto_yori » 21 Фев 2021, 10:43

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Leon » 22 Фев 2021, 13:02

"Хората на опашките за ваксини са същите, които изкупиха толетната хартия пролетта" - лафа на деня от Фейса вчера :mhihi:
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook