Древни загадки, мистерии и чудесии

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Jordana » 06 Фев 2020, 13:25

frizzante написа:ЖП мрежата е била нацяло прекъсната и нещата пак са се случвали. Пожарникаря обясняваше как пред очите му се е запалила възглавница на диван в стая на къща която не е горяла преди това. Къщите не са само край жп релсите.

Да , случаят е много интересен както казах . Едно време 80те години на ХХ век в списание Космос пускаха често материали за случаи с полтъргайст кълбовидни мълнии и подобни случаи на самозапалване . Факт е че в това село са стигнали до момент дори да съдят човек за тези пожари , което ми се струва малко несвързано с другите неща поради простата причина че е трудно за вярване да осъдят някой без да е виновен и без никакви доказателства . Има нещо скрито и оплетено в тоя случай , някакво "търкане" между местните властите и железниците което се вижда от материала в линка . Не трябва да се пренебрегва никога момента , че много хора са изтрещели тотално и правят какви ли не дивотии само и само да удовлетворят наклоностите си които не са добре приети от обществото . Пироманията клептоманията и още куп патологични отклонения в поведението се доказват много трудно като такива . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2020, 13:45

Мен една мисъл напоследък много ме мъчи. Аз като бях малък гледах черно бял телевизор с лампи отзад. Дядо ми като малък не си е и представял, че може да има такова нещо. А пра-дядо ми са го смятали за много мъдър, щото казвал, че ще дойде време като натиснеш копче и да става светло в стаята. В момента има телевизори, големи колкото врата с не знам какви технологии- 3д и т.н. Мобилни телефони, пренос на данни, автономни автомобили, гпс позициониране и още 1000 неща, които преди 20 години само изглеждаха невъзможни за обикновения човек.

Човечеството съществува от около 200 000 години като хомо сапиенс, а по-тъпите преди това от около 2.5 милиона години. Как така десетки и стотици хиляди години тия са ходели с криваците, а за някакви няма и 30 години преживяхме такъв напредък?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Don_Diego » 06 Фев 2020, 13:48

Aз смятам, че всичко е вече измислено и сега просто ни го сервират "на час по лъжичка" :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от frizzante » 06 Фев 2020, 13:50

Има осъдени баща и син които не са били със всичкия си явно, пиромани или жадни за внимание...но след време са разбрали, че тези двамата просто са яхнали вълната по време на тия събития като на местата където те са палили е имало следи от запалими вещества а и след като са ги прибрали тоя феномен е продължил до 2014 г. Интересно проучване има за някакъв плътен тъп звук който идва от морето, чува се със оборудване като с това се свързва и защо някой хора имат постоянно главоболие. Доста хора се изселват от мястото. От Ватикана пращат хора да търсят и те нещо. Общо взето така и нищо окончателно няма или поне аз не съм попаднал на някакво логично обяснение. Има клипове от камери как се пръскат стъклата на коли по улиците. Антена на кола как се запалва...абе откачена работа. Всичко си има някакво обяснение, просто не са стигнали до него.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Jordana » 06 Фев 2020, 14:26

bum_bum написа:Мен една мисъл напоследък много ме мъчи. Аз като бях малък гледах черно бял телевизор с лампи отзад. Дядо ми като малък не си е и представял, че може да има такова нещо. А пра-дядо ми са го смятали за много мъдър, щото казвал, че ще дойде време като натиснеш копче и да става светло в стаята. В момента има телевизори, големи колкото врата с не знам какви технологии- 3д и т.н. Мобилни телефони, пренос на данни, автономни автомобили, гпс позициониране и още 1000 неща, които преди 20 години само изглеждаха невъзможни за обикновения човек.

Човечеството съществува от около 200 000 години като хомо сапиенс, а по-тъпите преди това от около 2.5 милиона години. Как така десетки и стотици хиляди години тия са ходели с криваците, а за някакви няма и 30 години преживяхме такъв напредък?

Абсолютно . Един преди години ми разправяше че в добруджата като са почнали да правят водопроводи и да докарват вода от далеч в тяхното село нямало откъде щото добруджата си е безводна общо взето . И старите хора не вярвали че водата може да мине по баира по тръби с помпи и да стигне до тяхното село . Демек тече само надолу . Това ми се струваше някакъв бъзик , но сега мисля че е напълно възможно . За техническия прогрес е така , но ми се струва че последните десетина години се тъпче на едно място . Нищо революционно ново не се създава . Стари технологии се изпиляват до максимум и се префасонират под новите капризи на пазарите . :dunno:
Един интересен материал за пироманите . Особености на италианската кухня :dunno:
https://magazine.atavist.com/when-the-devil-enters
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от N.Mihaylovski » 06 Фев 2020, 20:45

bum_bum написа:Мен една мисъл напоследък много ме мъчи.

Аз мисля, че е след първата СВ, доста бързо дърпа техологията, я са намерили нещо или някой ги е светнал.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Nickelback » 06 Фев 2020, 21:03

Чат пат се роди някой гений, дойде му свише нещо ново и се мръдне нанякъде си мисля аз :dunno: Въпросът е да му се даде поле за изява, ама "ония" "пазят" и знаят кога да дават или да не дават :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Jordana » 06 Фев 2020, 22:15

Гениалноста не е наследствена , нито се придобива . Гениални умове се раждат навсякъде по света , макар и с различна честота . Ако погледнем този въпрос през призмата на времето , би трябвало да видим че гениални хора е имало от дълбока древност до наши дни . Според мен е изключително наивно да смятаме че един гений в древноста няма да реши поставените му задачи по най добрия възможен начин . 2000 - 5000 години са прекалено малък период да се получи някакъв качествен скок . Светът не е започнал вчера , и ние като физиология на мозъка не сме по различни от предците ни . Не виждам защо се счита за непосилно древните да са решили тия проблеми с каменяците или с други мистериозни "чудеса" под ръководството на някой по умен от масовката аборигени . По същия начин както и днес се получава пробив в много области на познанието за света около нас . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Nickelback » 06 Фев 2020, 23:18

Тънкия момент е в научната и технологична основа послана от "този" преди "теб", мисля аз :) Съответно имаш възможността да развихриш потенциала се в много повече направления и с по-голям замах :) Ако преди е имало огън, кремък, писало някакво, сега има клещи, компютър... Python :ok:
Правим от "нищо" - нещо за норматив, и пак не съумяваме да използваме тези блага умело, а се занимаваме с глупости :ok: :mhihi: Просто сега възможностите да се разсейваме с "глупости" са в порядъци повече и не можем да се концентрираме върху наистина важни неща, както е бил навремето Архимед, да речем :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от hell's angel » 07 Фев 2020, 0:08

kiko написа:А в тези детайли нещо....?
"Саксайуаман е строеж, за който прилагателното исполински е единственото възможно. Той е реализиран от огромни мегалити, някои от тях с внушителното тегло от цели 360 тона.
всички изрязани от черен базалт и диорит (най-твърдия камък в света)"

Диоритът е скала, не е камък. :mhihi: Освен т'ва, на тия снимки няма нито базалт, нито диорит...

Изобщо, тия теми що ги дублираме ? :lol:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Jordana » 08 Фев 2020, 14:10

Тоя случай не е раздуван и в оная тема , но все пак е дубъл на случая Дятлов :dunno:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0 ... 0%B8%D1%8F
Радиация ..извънземни ..пълна мистерия или просто група екстремали са срещнали лошия си късмет ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от drago_pavlov » 09 Фев 2020, 11:08

kiko написа:Иначе по темата,дупката в Царичина със сигурност е нещо уникално в световен мащаб и досега няма официално мнение какво е що е.
Поне от учените...сега от форумните капацитети е отделен въпрос :mhihi:

https://youtu.be/VZn4HDMaERc
https://youtu.be/rGxaMh5ABTU

Една ненормална и 10 малоумни трошат 20 млн държавни пари, за да изкопаят най-дълбокия външен кенеф.
ВЕрно е уникално в световен мащаб... :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от cod-cdbp » 09 Фев 2020, 23:45

drago_pavlov написа:
kiko написа:Иначе по темата,дупката в Царичина със сигурност е нещо уникално в световен мащаб и досега няма официално мнение какво е що е.
Поне от учените...сега от форумните капацитети е отделен въпрос :mhihi:

https://youtu.be/VZn4HDMaERc
https://youtu.be/rGxaMh5ABTU

Една ненормална и 10 малоумни трошат 20 млн държавни пари, за да изкопаят най-дълбокия външен кенеф.
ВЕрно е уникално в световен мащаб... :mhihi:



Ако по телевизията кажат, че Слънцето изгрява от Изток - поглеждам през прозореца за да проверя. ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от drago_pavlov » 10 Фев 2020, 7:11

cod-cdbp написа:
drago_pavlov написа:
kiko написа:Иначе по темата,дупката в Царичина със сигурност е нещо уникално в световен мащаб и досега няма официално мнение какво е що е.
Поне от учените...сега от форумните капацитети е отделен въпрос :mhihi:

https://youtu.be/VZn4HDMaERc
https://youtu.be/rGxaMh5ABTU

Една ненормална и 10 малоумни трошат 20 млн държавни пари, за да изкопаят най-дълбокия външен кенеф.
ВЕрно е уникално в световен мащаб... :mhihi:



Ако по телевизията кажат, че Слънцето изгрява от Изток - поглеждам през прозореца за да проверя. ;)

Журналиста, гадателката, министри... Всички казват, че няма нищо. Само тетрадките на тая лудата са останали от цялата работа. Тя можеше да си ги контактува и вкъщи тия отгоре, без да похарчат 20 млн...

П.П.: Имам пряк поглед върху дейността на подобна женица. Пълни откачалки са тия гадателки :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Древни загадки, мистерии и чудесии

Мнение от Jordana » 16 Фев 2020, 9:58

Ето как е започнала пирамидоманията ...
https://www.youtube.com/watch?v=j6PbonHsqW0
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook