Тол камери, свинетки и глоби

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от turieca » 13 Апр 2021, 19:26

Изипей не застраховат. Не приемат и плащания по полица ГО.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от bum_bum » 13 Апр 2021, 19:37

b_u_b_o написа:По-нагоре ти го обясниха защо е така направена системата.


Системата е ОК и е правилно направена.

Но тук става въпрос за човек, който е имал ГО до вчера и ново от днес, което влиза в сила след 15 мин. Трябва да си пълен мозъчен инвалид за да си помислиш, че човека прави нещо нередно с цел да спести 15 мин от застраховката. И пълен дебил за да напишеш акт при такъв случай.

Сега като се замисля, аз знам, че не може да ти направят ГО с по-ранен час от текущия, но никога не съм мислил, че не влиза в сила в момента на плащането. Наскоро правих на мотора и ги питах от кога влиза в сила, а те ми казаха - веднага.

zAcK написа:Платил си е 50 минути преди да го спрат


Вероятно много разправия за нищо и с несигурен резултат, но може да се консултираш с някой, който е в час дали платежния документ няма някакво облекчаваща вината сила в случая.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от b_u_b_o » 13 Апр 2021, 19:45

bum_bum написа:
b_u_b_o написа:По-нагоре ти го обясниха защо е така направена системата.


Системата е ОК и е правилно направена.

Но тук става въпрос за човек, който е имал ГО до вчера и ново от днес, което влиза в сила след 15 мин. Трябва да си пълен мозъчен инвалид за да си помислиш, че човека прави нещо нередно с цел да спести 15 мин от застраховката. И пълен дебил за да напишеш акт при такъв случай.


Така е, човешка постъпка ще е да си затворят очите, сигурно и аз така бих направил. Ама не може да ги псуваш, че дефакто са си свършили работата, като в същото време ги псуваш, че не си я вършат. Ей това ме дразни в случая...или искаш да живееш в нормална държава и когато сгазиш лука(дори и без да искаш и си бил с най-добри намерения) си понасяш наказанието или си поредния кофти материал дето иска правила и да се спазват...ама за другите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Jordana » 13 Апр 2021, 19:52

Какво му пречи да изчака там 10 минути и да го пусне да си ходи ? И за сляп е ясно че човека е направил застраховка нито е гратисчия нито има умисъл в тая работа . Ама то трябва да имаш глава между ушите не тиква .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от bum_bum » 13 Апр 2021, 19:57

b_u_b_o написа:дефакто са си свършили работата, като в същото време ги псуваш, че не си я вършат.


Ще спра да ги псувам, когато отношението им стане адекватно на провинението. В случая човека си е за едно мъмрене и толкова. След него ще спрат някой надрусан на куче и ще го пуснат след съответния бонус.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3906
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Kroki » 14 Апр 2021, 11:01

bum_bum написа:Сега като се замисля, аз знам, че не може да ти направят ГО с по-ранен час от текущия, но никога не съм мислил, че не влиза в сила в момента на плащането. Наскоро правих на мотора и ги питах от кога влиза в сила, а те ми казаха - веднага.


Аз като правих на мотора, лелчето в SDI ИЗРИЧНО ме помоли, ако карам да карам по-спокойно, защото влизала в сила след 1ч. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Апр 2021, 11:26

По принцип казват застрахователите и агентите, тия или не са знаели, или...
Това айде влиза в сила след час, ами за здравните знаете ли как е? Понеже ние(за щастие дано все така да е)плащаме здравни, но не се възползваме, а жена ми ходи и си ги внася на няколко месеца наведнъж(доброволно, понеже не работи)преди около година, две бяха станали пак няколко месеца и тя щеше да ходи на зъболекар. Ходи там за едно, второ и за третото щяха да и искат здравна осигуровка, че някакви пломби ли бяха и се полагаха на година от здравната каса. Викаме ок, 100 лева бяха, 100 лева, така и така плащаме като попове години наред, а не сме ползвали нищо, ще се възползваме. Отива жена ми горе в НАП и плаща там колкото бяха наведнъж и отива спокойно на зъболекар. Сестрата понеже я познава от години я питала платени ли са и здравните и жена ми казала да. Прави там каквото прави, плаща разликата и всичко точно. След ЕДИН месец следва сърдито обаждане от същата сестра, която почва да мърмори на жена ми защо ли едва ли не я е излъгала, че била с платени осигуровки като не били такива. Жена ми шах, казва платени, оная вика не, дай ЕГН да видим, жена ми и казва по тел, оная вижда, че са платени. Тогава омеква и пита кога ги е платила, жена ми казва на деня като дошла при зъболекаря. Ама защо не била казала, че било на деня, голям проблем било. Излиза, че ако си платиш здравните в НАП и отидеш в болница или бла-бла, те не се отразяват веднага, ами след НЯКОЛКО дни, можело и седмица. :shock: :kuku: Трябвало да носи специална бележка от НАП, че е платила и сестрата да въведяла номера в системата. Тая бележка не е обикновеното платежно :banghead: :ranting: ами някаква друга, която нападжийките били длъжни да те питат дали ще се възползваш от здравни услуги през следващите дни, седмица или не знам си кога докато влезе в сила плащането, сякаш ти си Ванга и знаеш утре дали няма да ти се наложи, дори сега да не ти се налага. И тая сестра тогава каза на жена ми, че те така масово правели и била звъняла в НАП да им обяснява и те го знаели, но пак така правели. И обвини в крайна сметка жена ми, че я била подвела и искаше тия 100 лева да и ги дадем. Бях омекнал да и ги давам даже, понеже тя трябваше от джоба си да ги вади, но цена ми се ядоса, че тая и държала тон и каза няма да е. Питала я защо не е чукнала в компютъра тогава да провери по ЕГН, което е задължена да направи сестрата по закон, оная рекла на доверие, жена ми и казала хубаво, но аз как трябваше да кажа, че не съм здравно осигурена след като съм платила всичко и така приключиха нещата. Не можело даде върне назад системата и завърне това плащане, въпреки, че се вижда кога е направено. Та да знаете, плащат ли се накуп, ако искате да влезе в сила веднага, бележка от НАП, че ще ползвате здравни услуги. :banghead:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от madafaka_donkele » 14 Апр 2021, 11:43

НАП пак зависи на кой попаднеш. Не помня вече преди няколко години, като нямах още ел. подпис ходих на място за някаква бележка и ми вика жената, че имам там някакви 40-50лв. ли кво беше и вика, ако искаш веднага да се отрази...бланката ли ми каза да е друга, с карта ли ми каза да платя, грам не помня. Но съм запомнил точно тва, че ако искаш веднага да се отрази си има начин, просто трябва да се пита.
А тези от изипей...не знам, освен сметки да платя за нищо друго не бих ги ползвал. Преди години пак така викам да платя данъците през тях и тръцки. Наложи се после да ходя на място в общината да ми сложат печат и заверят платеното в изипей :banghead: Оттогава за сериозни плащания, данъци, каско и ГО само брокери или съответните институции, никакви междинни келеши, като изипей, мизипей и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от andy » 14 Апр 2021, 11:47

Top Gun Maverick написа:По принцип казват застрахователите и агентите, тия или не са знаели, или...
Това айде влиза в сила след час, ами за здравните знаете ли как е? ......

Tочно така е както си го обяснил, за разлика от твоя случай при мен ме питат дали да ми издадат бележка.
Другото на което се натъкнах малко след една година плащане, че дължа лихва за която не бях предупреден, че ще последва.
Казаха ми че ако плащам на всеки три месеца в системата ще излиза че са платени осигуровките. Така и правих, но никой не ми обясни, че за двата първи месеца, на всяко плащане дължа лихва :mhihi:
Платих им всичко и сега плащам за 6м напред, т.е. два пъти в година да ми е мирна главата.(на жената)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от b_u_b_o » 14 Апр 2021, 11:52

Top Gun Maverick написа:сякаш ти си Ванга и знаеш утре дали няма да ти се наложи


Абе хора ма вие съвсем изплискахте легена. Как така да знаеш кога ще ти се наложи да си плащаш здравните осигуровки :kuku: Те за тва са здравни осигуровки, за да си ги плащаш всеки месец и като се наложи да ги ползваш. А не 10 години аз да си барам чепа, разболея се платя си за 3 месеца и айде сега лекувайте ме се за десетки хиляди левове, щото и аз съм човек и имам права!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от andy » 14 Апр 2021, 11:56

Явно не си разбрал поста на колегата Top Gun Maverick

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от b_u_b_o » 14 Апр 2021, 12:00

Баш си го разбрах, аз не твърдя че той е от тия дето го прави тоя номер. Просто заради ония тарикати системата работи така както е. Загубил си си здравните права, ще чакаш след като си си платил. Ако не ти харесва, ми плащай си ги редовно :bchug:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Bogat-Beden » 14 Апр 2021, 12:11

Здравните аз си ги плащам онлайн през прекрасно :mhihi: направения сайт на НАП/НОИ и се опреснява като инфо два пъти седмично, след четвъртък следобед и след неделя, така ми беше казала една наистина мила жена от НАП :yes:

andy написа: че за двата първи месеца, на всяко плащане дължа лихва :
Мдам, аз затова преди плащане ползвам калкулатора им за дължими вноски , за мое учудване работи добре, а и закръглям на левове в тяхна полза, да е сигурно, че ще стигне :)

Колега бубо, аз по принцип съм супер съвестен и редовен платец, но и аз забравям, та поне хубаво, че системата автоматично напомня с mail за закъсненията :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от turieca » 14 Апр 2021, 12:21

Темата стана да оплюям електронните услуги.
Аз да ги похваля, потрябва ми свидетелство за съдимост и се оказа, че с електронния подпис може
да подадеш заявление и да ти го изпратят на мейла. Платих 3 лева и свидетелството беше на мейла.
Платих в събота дойде в понеделник. Ето и линка.

https://cs.mjs.bg

За данъците в изипей вече инфото се извлича директно от сървърите на съответнаото данъчно и няма нужда от лепенки печати и др.
Това от поне две, три години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Jordana » 14 Апр 2021, 14:12

andy написа:
Jordana написа:Не споря , вчера правих на кола с изтекла ГО и изрично ме предупреди - 20 минути и така я направи да е валидна с час след 20 мин .


И ти си провери разпечатката да нямаш грешки занапред.
Пак го пиша - софтуера не позволява да се разпечата гражданската ако няма зададени поне + 60 мин за влизане в сила от разпечатката.

Полицата е направена в 11.36 и е валидна от 12.00 . Както казах не споря при другите как е , коментирам при мен софтуера как става . Нека да ме спре в 12.05 и да ми обясни ушака че трябва да чакам 1 час .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook