Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nickstorm » 31 Май 2023, 20:23

Jordana написа:
Ми защо да им давам парите наведнъж, а не 6х$163.29? М?
Защото ги нямаш , или ги имаш но си чичо Скруч , или ги нямаш и си чичо Скруч ?!! :dunno:


Бе по-скоро на Юджийн от Спондж Боб го докарва.... :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от drifty » 31 Май 2023, 20:26

zAcK написа:
Вероятно знаеш колко много хорица с телефони и още 23847374 неща на изплащане има, щото така било яко?



Най ме дразни като тръгнат да ми обясняват колко съм бил прост, че не си купувам всичко на изплащане. Зимата спорих с един приятел - телефонът ми започна рязко да умира и реших, че купувам нов. Почнах да разпитвам приятели, та въпросния ми вика за Sony, били топ, нам какви камери. Отварям да ги разгледам, че то под 900-1000лв нямаше модел. Викам му, не ми е в бюджета - вземи го на изплащане. И се скарахме, вика ми взимаш на изплащане топ модел и няма го усетиш. Е, добре ве, дали ще дам 2000лв кеш за телефон или ще платя 2000+ лв на изплащане, все ще дам 2000лв, ще кажеш, че стоките на изплащане са някаква висша техника да пестиш пари и ще купя телефон за 2000, пък ще го усетя като телефон за 500лв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 31 Май 2023, 20:33

Пичове, рядко съм съгласен с БМВ ПАУЪРА, но познавам десетки хора, които са доста напред с матрЯла.. и доста често купуват разни неща (било то за 1000 евра или 10 000) на изплащане, особено когато е с 0% лихва. И не, нямам десетки кредити, имам само един ипотечен :D.
Разбира се познавам и други, например не можеш да го/ги накараш да купува нещо с кредит, ''Аз няма да мога да заспя, ако дължа пари'' доста пъти съм чувал това изречение :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 31 Май 2023, 20:40

Абе не знам , ама по входовете на панелките е като портал на гробище облепено с призовки на съдия изпълнители дето си търсят длъжниците ...НЕ плащачи на разни кредити :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 31 Май 2023, 20:43

Може ве мен, мисля че почти всички познаваме някой, който е със заплата 1000 лъва и телефон за 2000, това не е смешно, направо си е жалко.. хора всякакви.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2023, 22:10

Exclusive89 написа:Пичове, рядко съм съгласен с БМВ ПАУЪРА, но познавам десетки хора, които са доста напред с матрЯла.. и доста често купуват разни неща (било то за 1000 евра или 10 000) на изплащане, особено когато е с 0% лихва. И не, нямам десетки кредити, имам само един ипотечен :D.


:oops: :oops: :oops:
Ти си ми вечният опонент, моля те :bchug:

Телефонът ми е Galaxy S22. Предишният ми телефон пак беше Самсунг, модел 2013. Ама умря. Този го взех миналата година и ми струва кръгло $30 на месец за две години. Защо да изсипя едни седем стотака, след като бутилка уиски на месец не ме бърка въобще? "Изплащам" моргидж, кола, още 12 месеца телефон и от вчера малко трейлърче. Като изплатя телефона, че взема нов на женицата, тя е с Galaxy S10. Tози ще иде на хлапето, защото той е със Samsung A5 ... Преподписвам си договорът с мобилния, защото всеки път ми дават по-добри условия при практически същите сметки. Всеки си знае сметката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 01 Юни 2023, 19:49

Четейки тук за телефоните направо ме е страх да си призная, че използвам един стар Самсунг - GSM, сгъваем. Като го взех не беше нов, а беше от брат ми... Иначе ми е екстра с него! Малък, цветен дисплей, кара по седмица... Чудо!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Юни 2023, 21:10

Аз до 2019-та ли беше ползвах бая години някакъв стар Сони и една Нокия. Това след като бях видял какво е да си с Айфон, просто за моите нужди ми беше излишен. Но после ми се наложи да играя игри и си взех сегашния, който отказва да умре, даже не иска да почне да работи неправилно вече 3 години.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 02 Юни 2023, 7:37

Излезе новия месечен бюлетин за ситуацията в завода... Намаляваме, отново, дневната бройка за производство... Ще освободят още малко хора, за да останем в 'обхвата' на приемлив коефициент на ефективност, 'препоръчан' от собственика...
Последна промяна ildivvy на 02 Юни 2023, 8:28, променена общо 1 път
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 02 Юни 2023, 7:59

ildivvy написа:Четейки тук за телефоните направо ме е страх да си призная, че използвам един стар Самсунг - GSM, сгъваем. Като го взех не беше нов, а беше от брат ми... Иначе ми е екстра с него! Малък, цветен дисплей, кара по седмица... Чудо!

Жена ми е с iphone 6S дори е с оригиналната батерия, сега ще й дам моя служебен iphone se2 на три години, защото ще ми взимат se3. Демек не плащаме за апарати от бая време.

ildivvy написа:Излезе новия месечен бюлетин за ситуацията в завода... Намаляваме отново, дневната бройка за производство... Ще освободят още малко хора, за да останем в 'обхвата' на приемлив коефициент на ефективност, 'препоръчан' от собственика...

Така е, макар повечето незапознати да казват, че всичко е точно у нас и само растем яко.

Около мен всички фирми се изнасят от страната или намалят хората и проектите.
Последна промяна alekangg на 02 Юни 2023, 8:01, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 02 Юни 2023, 8:07

Германия вече е в рецесия , след нея Франция очаква най тежката рецесия от 1945 досега . България обаче е остров на благоденствието и икономическия растеж :dunno:
https://www.dw.com/bg/germania-e-v-rece ... a-65729873
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 02 Юни 2023, 8:18

Вчера слушах, как едни искат да дадат под наем от новите двустайни или с една спалня нормално обзаведен за 600 евро някъде около Мол България, ама за сега явно няма кандидати. Те така видели, че наемите били скочили и решили да се пробват.

Както казах, много хора си мислят, че само тук няма да е както по света, най-малко защото с банковите кредити и лихви е необратно, ама да видим докога.
Последна промяна alekangg на 02 Юни 2023, 8:19, променена общо 1 път

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 02 Юни 2023, 8:19

Турската лира падна до 0.087 лева, след като тия изтрещели фанатици си избраха пак диктатор да ги клеца :mhihi: :mhihi: :mhihi:


alekangg написа:Вчера слушах, как едни искат да дадат под наем от новите двустайни или с една спалня нормално обзаведен за 600 евро някъде около Мол България, ама за сега явно няма кандидати. Те така видели, че наемите били скочили и решили да се пробват.
Както казах, много хора си мислят, че само тук няма да е както по света, най-малко защото с банковите кредити и лихви е необратно, ама да видим докога.


Като излезнат още хиляди нови апартаменти на пазара в София, Пловдив :shock: , че там са наистина много и т.н.,
ще ми е много интересно на кой ще ги отдават на тия космически за БГ цени в тия квартали-гета??? :mhihi:

В Пловдив примерно се строи колкото в София, има страшно много сгради, които ще бъдат пуснати в експлоатация.
Да видим кой точно ще живее в тях :mhihi:

Нов комплекс от приличните в Пловдив, пуснат преди 2-3 години в девет вечерта уикенда :mhihi: :ok:

Изображение
Последна промяна zAcK на 02 Юни 2023, 8:31, променена общо 2 пъти
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 02 Юни 2023, 8:21

zAcK написа:Турската лира падна до 0.087 лева, след като тия изтрещели фанатици си избраха пак диктатор да ги клеца :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Абе не знам дали и колко ги бърка, защото там цените растат по-бързо от падането на лирата.
За около година всичко е поне 40% нагоре, ако се сравняват цените в евро.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от madafaka_donkele » 02 Юни 2023, 8:55

Jordana написа:Германия вече е в рецесия , след нея Франция очаква най тежката рецесия от 1945 досега.


Реално цяла европа е в рецесия, но всички го играят трите маймуни "аз не знам, аз не чух, аз не видях" :banghead: Американците вече май удариха платото и стабилизираха горе-долу, тука в европа всеки се прави на ощипан и не си мърдат пръста. В България пък хептен. Ако ги питаш нашите олигофрени "ма няма проблеми бе, всичко е цветя и рози". Дано в европа не стане, като 2008-а в щатите, ама х2, х3, че ще си еве майката, ама за съжаление на все
повече места и то не на български чета, че точно натам сме се запътили :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook