Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Май 2023, 10:24

7 месеца е там, не съм го разпитвал толкова подробно, ама тоя специално го знам, че е съвестен, цял живот си работи и щом го е взел значи си е направил сметката. Тука никога не е живял зле, ама никога. Не всеки може да си вземе Г30 пък било то и на лизинг. Нито съм го питал колко е била първоначалната му, нито ме е вълнувало, за вървежа и разхода го разпитвах по магистралите. Каза ми, че е отишъл на майтап в Аугсбург да види защо всички от селото ходят там, но му харесало и останал на майтап. Исках да се връщам каза, но с тая кола сега където взех няма мърдане докато не я изплатя поне. Каза, че е било зор да си намери квартира защото не е женен и чакал 3 месеца ли беше защото с приоритет са пристигналите имигранти с цел да работят, които имат брак и деца.
Другите, които се връщат с Ф10-ките предполагам ги плащат кеш, ама тука караха...автобуса ги возеше или коли за 1000-2000 лв.
Имаха заеми, хвалят се, че вече нямат борчове, оправят си къщите тука и като ги видиш отвън не може да кажеш, че мангали живеят вътре.
Разбира се има и такива, които се връщат без една стотинка почти, но това са комарджии, някакви, които харчат много по принцип или мързеливци.
Всеки който се връща видимо с някой лев ми казва как работа за абсолютно всеки на който му се работи и не избира. Първоначално и да почнеш според такива на лоша работа, после като се ориентираш в обстановката и ще си намериш нещо по-добро, разбирай платено.
Знаеш ли кое е странното? Че ей тези думи последните две изречения ги чувах едно време от Българите ходещи навън, но сега ги чувам от тия, а според нашите ситуацията вече не е много хубава. Само предполагам това е защото едно време нямаше толкова мангали и всякакви афганистанци, сирийци и каквито се сетиш нагоре да бачкат за "без пари" на западняците, а сега има и Българите не им се бачка без пари за техните представи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от carmanf1 » 28 Май 2023, 10:53

Да му мислят тия с ипотеките и лизингите.

Една колежка е сама с 2 деца и чист доход около 4к

И ипотека, лизинг за кола и потребителски кредит за около 2к на месец.

И тва не е за година-две. Ипотеката й е за 20г. - до пенсия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 28 Май 2023, 10:59

Top Gun Maverick написа: Да се чуди човек как в уредена Холандия в квартален магазин ти вземат колкото и кашона цигари без бандерол да им закараш веднага и си ги продават после на дребно...


Това е защото вече са в 'Шенген' и няма кой да им прави 'проблеми' за такива дреболии :mhihi: :mhihi: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 28 Май 2023, 11:11

carmanf1 написа:Да му мислят тия с ипотеките и лизингите.

Една колежка е сама с 2 деца и чист доход около 4к

И ипотека, лизинг за кола и потребителски кредит за около 2к на месец.

И тва не е за година-две. Ипотеката й е за 20г. - до пенсия.


Не ти ли е казала, че тези 2к лв след 5-6 години ще са като 1к лв, а тя ще взима 5-6к? А след 10 год даже няма да усеща ипотеката, дори да се вдигне малко понеже ще е 25% от дохода.

Това е масовото мислене в момента от много хора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 28 Май 2023, 11:15

carmanf1 написа:Да му мислят тия с ипотеките и лизингите.


Много, ама много хора купиха неща с лизинг или ипотека (не че има нещо лошо, но просто предположенията им са грешни) и не разбират колко малко е нужно да се разделят с тях и колко трайна ще е щетата след това. Нещо хората сериозно дефектираха покрай пандемията. Няма как да не прави впечатление в разговори, като гледаш какво се движи по улиците, колко са пълни разни места. Резултата от това ще е, че една "лека" рецесия ще им дойде като доста "тежка". Такова нещо в Бг аз не съм виждал до сега.

п.с. тва не значи, че няма да сменяме заглавието на 2024 :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от carmanf1 » 28 Май 2023, 12:10

alekangg написа:
carmanf1 написа:Да му мислят тия с ипотеките и лизингите.

Една колежка е сама с 2 деца и чист доход около 4к

И ипотека, лизинг за кола и потребителски кредит за около 2к на месец.

И тва не е за година-две. Ипотеката й е за 20г. - до пенсия.


Не ти ли е казала, че тези 2к лв след 5-6 години ще са като 1к лв, а тя ще взима 5-6к? А след 10 год даже няма да усеща ипотеката, дори да се вдигне малко понеже ще е 25% от дохода.

Това е масовото мислене в момента от много хора.


Напълно прав си.

Тя не взема предвид факта, че е на ръба и че всеки непредвиден разход е голям проблем.

Не взима предвид и факта, че наближава 45г. и че още утре може да остане без работа. Ре-организация на фирмата и тя остава делта, или просто някой шеф така е решил

Не взима предвид и факта, че много скоро, конкурентноспособноста й рязко спада, заради младите лъвчета. А тя не може винаги да е на 100% up to speed с тях, щот има 2 деца и ангажираността около тях е огромна.

А ипотеката виси до пенсия.

Ами ако на 55г. остане без работа. КОр да си намери друга с такава доходност. А ипотеката стои още 8-10 години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от carmanf1 » 28 Май 2023, 12:46

steeN написа:
carmanf1 написа:Да му мислят тия с ипотеките и лизингите.


Много, ама много хора купиха неща с лизинг или ипотека (не че има нещо лошо, но просто предположенията им са грешни) и не разбират колко малко е нужно да се разделят с тях и колко трайна ще е щетата след това. Нещо хората сериозно дефектираха покрай пандемията. Няма как да не прави впечатление в разговори, като гледаш какво се движи по улиците, колко са пълни разни места. Резултата от това ще е, че една "лека" рецесия ще им дойде като доста "тежка". Такова нещо в Бг аз не съм виждал до сега.

п.с. тва не значи, че няма да сменяме заглавието на 2024 :lol:


Абсолютно. Ти го синтезира много по-добре от мен.

Масово грешни преценки и предположения за бъдещето.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 28 Май 2023, 14:07

alekangg написа:
Top Gun Maverick написа:Ами единият кара малко камионче 5 дена в седмицата, по точно 8 часа на ден и под 2700 евро не пада. Сега какво яде и какво харчи за кафета и забавления той си знае, но си взе на лизинг Г30 това хибридното не го знам как се води точно за 35 или 37 евро. Отишъл за някакъв Хюндай, ли видял това в представителството и му харесало супер много. Работяга си е по природа, баща му тука има към 50 крави. И сериозно си го изплаща, не го е взел ей така да го кара един месец и да зареже първоначалната.

Тая каравана излиза леко скъпо май. :mhihi:



Ти сега чуваш ли се или си говориш ей така.
Значи писа за бай мангал, който отива и след няколко месеца, което за мен е 3-4 примерно се връща с Г30.
Сега ми пишеш за бай уй дето карал камионче и взел на изплащане нещо си.
Ама тея дето отиват за няколко месеца и на изплащане им ли дават още на втория месец? :help:


Ти изобщо връзваш ли му се на приказките? Един забогатял, защото икономисвал от закуски, друг произвеждал картофи, трети карал камионче ...

Бах мааму, много работни тия бе :shock: :shock: :shock:

Остава Маверика да каже, че и снимки на тумба цигани, отиващи с колела на работа в парниците е виждал и направо да му връчваме лавровия венец за "Раздувка N1 във форума" :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 28 Май 2023, 14:26

Ако му ги разправя тия неща някой дрът циганин ясно че лъже и не може да се има вяра . Обаче тия по младите циганета не лъжат и казват само истината за Холандия за Моландия и т.н :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Май 2023, 14:41

Ама откъде накъде с нискоквалифицирана работа ще си купиш някакво 10 годишно БМВ в Германия или пък 5 годишно, няма начин, всички са сводници или от помощите им го раздават. :mhihi: Съответно всичката информация, която аз получавам е дезинформация защото не кореспондира с информацията за Германия и част от нашите цигани която се разпространява в...всъщност на онзи край на света. :mhihi: Или пък тази, която Данчо получава, убеден съм, че и той като Канадата бая мангали познава, особено такива работещи и идващи си от Германия.
С работа не може да си купиш кола, в Германия не плащат все пак, там е криза и Путин им спря тока и газа зимата. :kuku:
Кризаааааа, криза в Германия, тия коли по аутобаните ги карат само немци работещи в офиси за 5 цифрени суми в евро. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 28 Май 2023, 14:56

От Холандия отиде в Германия. 5-годишна кола с нископлатена работа :bowdown:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... a3&ref=srp

Tорбата с лъжи яко я ровиш :mhihi: :mhihi: :mhihi: Баси, ако си на нормална работа, нова М-ка си е евридейка.

Много са високи ниските възнаграждения там. И източникът на информация е "един циганин каза" ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nickstorm » 28 Май 2023, 15:10

Ами аз си купих 5 годишна кола с нископлатена работа в Германия. Ф20, на изплащане за 4 години с вноска 190 евра на месец :wave: И не, не съм циганин :mrgreen:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 28 Май 2023, 15:12

Много парници в тая Германия бе :mhihi: :mhihi:

Един циганин каза :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Aз горе пуснах една 5-годишна кола. Първата, която ми излезе в мобилето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 28 Май 2023, 15:16

Или пък тази, която Данчо получава, убеден съм, че и той като Канадата бая мангали познава, особено такива работещи и идващи си от Германия.
Те всичките това разправят , че работят там и им плащат яко . Не съм чул един да каже че ходи там да краде , да продава дрога , да проституира , да контрабандира стоки и т.н Имам много истории с тоя етнос , ходил съм във всичките цигански махали като почнеш от Бургас нагоре до Каварна Силистра Дулово Шумен Провадия и т.н Влизал съм най големите цигански бордеи и в най богатите къщи на цигански барони , мога да напиша книга някой ден само от историите с орки щото при тях винаги е цирк . Та съм убеден че тия дето ти ги разправят историите в таксито половината са абсолютни лъжи другата половина полу истина за неща дето са очевидни че няма как да излъже :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nickstorm » 28 Май 2023, 15:19

BMW_POWER написа:Много парници в тая Германия бе :mhihi: :mhihi:

Един циганин каза :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Aз горе пуснах една 5-годишна кола. Първата, която ми излезе в мобилето.


Кленовия сироп те рязка яко, фани замези :ok:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook