Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 02 Юни 2023, 9:03

Перманетно плато достигнаха нали :)

Jordana написа:Германия вече е в рецесия , след нея Франция очаква най тежката рецесия от 1945 досега . България обаче е остров на благоденствието и икономическия растеж :dunno:
https://www.dw.com/bg/germania-e-v-rece ... a-65729873


Пауърката вече наду вувузелата отдавна със същата статия, ти закъсняваш с няколко дни :lol: Това за Франция виж ми е интересно от къде го роди :)

Забавянето е ясно, но и тази зима няма да виденова както ви писах отдавна и цялата година безработицата не само няма да се качи, но ще и падне по-надолу и съвсем ще прегрее пазара на труда... след тая зима може и да ви се сбъдне мечтата за криза вече най-накрая след толкова заклинания (и за тва пак ще сменяме годината на заглавието на темата).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 02 Юни 2023, 13:24

Как се определя нивото на безработицата? "Падала" :mhihi: Тя и тук "пада". Гъ 7. Броят единствено хората, взимащи помощи като безработни. Но помощи дават само определено време. После спират. И щом спрат, ти вече не си "безработен". Тези, които взимат социални помощи също не са безработни. Тези, които бачкат на черно и никъде не са регистрирани също не са безработни.
Статистика, Стинка :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 02 Юни 2023, 15:59

Знам как ти я мериш. Ако всички около теб са загубили или им намалее работата работа, рецесия няма и са некадърници. Ако ти загубиш или намалее твоята работа, има тежка рецесия. Тва е твоята статистика и тя не е определяща за голямата картинка на нещата. Затова и ще си оставаш изненадан от много неща и за напред :bchug:

п.с. Това дето си описал се доближава до идеята на това как се мери, но е като цяло грешно. Жокерче, в Бг не се мери по регистрираните в бюрата като безработни изобщо... но ти от Канада пак обясняваш неща, от които си далече в буквален и преносен смисъл.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 02 Юни 2023, 18:36

Tвоята фантазия и измислените от теб неща не подлежат на коментар.

Понеже хвалиш бъдещия реактор в Румъния, дай да видим, колко такива има построени :ok:

Сещам се, че между Младост и Дървеница също може да се плесне едно реакторче. Хем ще захранва София, хем ще ползва вода от канала Панчарево - Павлово.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ///M Power » 02 Юни 2023, 20:02

BMW_POWER написа: хем ще ползва вода от канала Панчарево - Павлово.


Това е идея на твоите добри и умни хора от изток!
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 02 Юни 2023, 20:10

///M Power написа:
BMW_POWER написа: хем ще ползва вода от канала Панчарево - Павлово.


Това е идея на твоите добри и умни хора от изток!



Не съм чувал, те да предлагат такива, а пък и не са ни съюзници :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 02 Юни 2023, 22:07

https://money.bg/economics/zaradi-preza ... ta-si.html

Πpeз 2022 г. Eвpoпa, oпacявaйĸи ce oт eнepгийнa ĸpизa, ce зaпacи c въглищa. Ho твъpдoтo гopивo нe бeшe изpaзxoдвaнo пopaди тoплaтa зимa, a cъxpaнeниeтo мy cтpyвa cĸъпo. Kaĸтo cъoбщaнa Вlооmbеrg, ceгa тъpгoвцитe "нa eдpo" тъpcят ĸyпyвaчи зa нeизпoлзвaнитe въглищa в Aзия и Aфpиĸa.


Някой ще ми припомни ли кой обясняваше как няма да има въглища, нещо ми се губи паметта? (газа го изяснихме) :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 02 Юни 2023, 22:17

Виденова зима ли беше? Когааа?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 02 Юни 2023, 22:31

Умира ли индустрията? Никъде в Европа не се произвеждаха торове? :yes:

https://agropolychim.bg/agropolihim-ad- ... ni-torove/

„АГРОПОЛИХИМ“ АД УДВОЯВА ПРОИЗВОДСТВОТО НА АЗОТНИ ТОРОВЕ


От 2018 г. Агрополихим произвежда пара за технологични нужди с биомаса равняваща се на 36 MWh, което позволи на компанията да поддържа производството си на над 100% от капацитета си през 2022 г. въпреки газовата криза в Европа. През последните 5 години потреблението на газ на компанията е намаляло с 98%.


:mhihi: :mhihi: :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 02 Юни 2023, 23:09

steeN написа:Умира ли индустрията? Никъде в Европа не се произвеждаха торове? :yes:

https://agropolychim.bg/agropolihim-ad- ... ni-torove/

„АГРОПОЛИХИМ“ АД УДВОЯВА ПРОИЗВОДСТВОТО НА АЗОТНИ ТОРОВЕ


От 2018 г. Агрополихим произвежда пара за технологични нужди с биомаса равняваща се на 36 MWh, което позволи на компанията да поддържа производството си на над 100% от капацитета си през 2022 г. въпреки газовата криза в Европа. През последните 5 години потреблението на газ на компанията е намаляло с 98%.


:mhihi: :mhihi: :mhihi:


Я пак, с колко процента е намаляло употребата на газ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от STEVAL » 02 Юни 2023, 23:35

Той Стийна си води пропаганда, но не било компютри, а компоти.

steeN написа:
„АГРОПОЛИХИМ“ АД УДВОЯВА ПРОИЗВОДСТВОТО НА АЗОТНИ ТОРОВЕ




Това за изминалата година ли се отнася или за бъдещите?


Девня отдавна не ползва газ за основното си производство, за разлика от Димитровгард, които също се опитаха да минат на Урея, но гръмнаха няколко пъти.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2023, 2:10

Стинката е пич и аз го уважавам. Нищо, че когато няма доводи започва с лични нападки.

Няма ядове, всичко е прекрасно, цъфти и връзваме. Баси, връщате ме в младите ми години. Имам чувството, че чета Работническо дело :ok: Ние сме ок, приятелите са ок, враговете аха, аха и ще се разпаднат. 1:1. Само сменихме позицията.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alx » 03 Юни 2023, 5:45

Ми… аз не ги разбирам нещата щото съм привърженик на черното и бялото ама…. Капитализма си върви… е днеска излязоха резултатите за заетостта и новите работни места отворени в америката- числата са добри. Имах повод и викам да ходя на един готин ресторант за пържоли- доста хай- енд- най евтината порция е около $75- обаждам се за резервация за тая вечер- само дето не ми се изсмяха - викат ми тази вечер сме пълни- можеме да ви вземеме след 7 дена- първото празно.

Аз от 2 години чакам рецесията и все си мисля, че идва ама не. Скъли били къщите, лихвите били високи… може- ама около мене като излезе къща на пазара и след 2-3 дена е продадена….

Авто къщите се посъвзеха и имат инвентар… ама 7цата дето а чакам от миналата година още не е дошла. Февруари дилъра ми предложи $15к за поръчката ми, април ми предложи $25к, миналата седмица човек ми се обади - взел ми координатите от дилъра и ми предложи $45к- ми отстъпих му я…. Говорихме малко- обадили са му 8-12 месеца да чака да му сглобят една… и търсил бил алтернативи… всичките м-ки са на 12-16 месеца в момента….

Та не знам. На теория нещата са грозни- на практика- не.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Юни 2023, 6:13

Не ви знам бройките, това 12-16 месеца не знам защо е така. Тука беше 8-9 месеца в средата на 2021-ва. Сега мой човек ползва квотата за М4 и в началото на май месец, дали не беше и към средата като конфигурира фейсова му казаха юли, че ще е при него. Той чак не повярва, подготвил се е психически за август, понеже юли даже беше казано средата.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 03 Юни 2023, 7:02

Та не знам. На теория нещата са грозни- на практика- не.
Ако спекулата и дефицита на стоки и услуги не е грозно ... :dunno: Тия неща са типичните маркери че големия рог на изобилието почва да му свършва изобилието и се превръща в малко рогче на мизерията :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook