Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 03 Юни 2023, 9:44

alx написа:Ми… аз не ги разбирам нещата щото съм привърженик на черното и бялото ама…. Капитализма си върви… е днеска излязоха резултатите за заетостта и новите работни места отворени в америката- числата са добри. Имах повод и викам да ходя на един готин ресторант за пържоли- доста хай- енд- най евтината порция е около $75- обаждам се за резервация за тая вечер- само дето не ми се изсмяха - викат ми тази вечер сме пълни- можеме да ви вземеме след 7 дена- първото празно.

Аз от 2 години чакам рецесията и все си мисля, че идва ама не. Скъли били къщите, лихвите били високи… може- ама около мене като излезе къща на пазара и след 2-3 дена е продадена….

Авто къщите се посъвзеха и имат инвентар… ама 7цата дето а чакам от миналата година още не е дошла. Февруари дилъра ми предложи $15к за поръчката ми, април ми предложи $25к, миналата седмица човек ми се обади - взел ми координатите от дилъра и ми предложи $45к- ми отстъпих му я…. Говорихме малко- обадили са му 8-12 месеца да чака да му сглобят една… и търсил бил алтернативи… всичките м-ки са на 12-16 месеца в момента….

Та не знам. На теория нещата са грозни- на практика- не.
Значи социализма се завръща ама в Америка.
Май сте забравили че преди 40год в България се чакаше 15-20год за Лада-Жигули и спокойно можеше да се продаде кола на 1-2 години на по-висока цена от нова.

Ето дойде това и в капиталистическите страни.

А за великия хай енд ресторант с пържолите, ами то има ресторантни където не за седмица, ами за месеци напред няма места и са малко по-скъпи от този който цитираш. И така си е било винаги, не е нещо ново.
Последна промяна alekangg на 03 Юни 2023, 9:54, променена общо 1 път

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Юни 2023, 9:49

Като ги тресе манията да си сменят колите като носни кърпички много ясно, че в един момент така ще стане. Езерото не е вир. А и като има кой да им изкупува старите на някакви високи цени... :help:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 03 Юни 2023, 9:52

По-скоро ще се вдигат леко цените на новите още 10-15%, след като видимо има кой да дава.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2023, 15:34

alx, нещата не са еднозначни. На първо място ограниченията отпаднаха и хората наваксват три години ограничения. На второ такова, всеки гледа от собствената си камбанария. Имаше класация, колко пъти се е увеличила разликата между бедни и богати. За три години най-богатите са излетяли яко нагоре. В същото време народът яко обеднява. Гледам си клиентите (те са много и разнообразни, знаеш), как започват да се оплакват. Давам примери от при мен и те не са общовалидни. Пак казвам, гледам през моята камбанария

Look at it this way: 2022’s third quarter saw an average $2,447 balance on Canadians’ credit cards — that’s 21.8% higher than it was in 2019


Огромната част от тези пари за са храна. Храната тук винаги е била евтина. При теб още повече. Нещата, които купувахме от Щатите са поскъпнали по време на ковида със средно 50%. Говоря храни.

Средната задлъжнялост по моргиджи в моята провинция е близо $463К. Имам приятели, с моргиджи над $500К. И те не са млади, а са на 45 и + години. Това са сериозни суми и нямам идея, как ще ги връщат....

Та Щатите. Метнах едно око на дилърите в Орландо. Навсякъде дворовете им са пълни. При мен за повечето марки чакаш....

За последната година бензина скочи с около 24%, паркингите скочиха и те с 25% и връщат хората по офисите. Не искам да смятам, колко ще дойде на година база. Имам познати, пътуващи по +80км, за да дойдат на работа. Много хора купиха жилища в провинцията и се изнесоха да живеят там.....

Стягането на примката е бавно. Да, на някои не се е отразило, но масата са вътре с двата крака.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Spunky » 03 Юни 2023, 17:45

alx написа:
Авто къщите се посъвзеха и имат инвентар… ама 7цата дето а чакам от миналата година още не е дошла. Февруари дилъра ми предложи $15к за поръчката ми, април ми предложи $25к, миналата седмица човек ми се обади - взел ми координатите от дилъра и ми предложи $45к- ми отстъпих му я…. Говорихме малко- обадили са му 8-12 месеца да чака да му сглобят една… и търсил бил алтернативи… всичките м-ки са на 12-16 месеца в момента….

Та не знам. На теория нещата са грозни- на практика- не.


Ммм… скептичен съм, дет вика оня ютюбер. 760ки ми дава над 100 на лотове в момента в страната. Не изключвам, че е възможно, народа е шашав и може просто да не искат да търсят, но не е общо пазара в момента. Коли има мнооого, купувачи няма. Тонове алокации се отказват.

Мен ми дават $20К за ривиан резервацията. Аз така или иначе мисля да флипвам, за сега им се взимат добри пари, но нито имам желание нито ресурс да се занимавам и може и да се отърва с гарантирани пари.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 03 Юни 2023, 19:39

Не зная какво сте се притеснили за Запада, като в БГ положението става все по-зле :idea:

Дефицитът при пенсиите за 10 години е скочил от 4,9 милиарда до 10,6 милиарда, като това е половината сума нужна за изплащане на пенсии.

Като добавим това, че трудещите се постоянно намаляват, процентът ромляни при младите се увеличава със страшна скорост и емиграцията, която отново започна след Ковид, бъдещето хич не е розово. :help: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alx » 03 Юни 2023, 19:42

Spunky написа:
alx написа:
Авто къщите се посъвзеха и имат инвентар… ама 7цата дето а чакам от миналата година още не е дошла. Февруари дилъра ми предложи $15к за поръчката ми, април ми предложи $25к, миналата седмица човек ми се обади - взел ми координатите от дилъра и ми предложи $45к- ми отстъпих му я…. Говорихме малко- обадили са му 8-12 месеца да чака да му сглобят една… и търсил бил алтернативи… всичките м-ки са на 12-16 месеца в момента….

Та не знам. На теория нещата са грозни- на практика- не.


Ммм… скептичен съм, дет вика оня ютюбер. 760ки ми дава над 100.


320+ са… от тях точно нула са бели, екзекютив с бял интериор и карбонов детайл… колата е уникална като комбинация. Друга тема.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nickstorm » 03 Юни 2023, 20:08

zAcK написа:Не зная какво сте се притеснили за Запада, като в БГ положението става все по-зле :idea:

Дефицитът при пенсиите за 10 години е скочил от 4,9 милиарда до 10,6 милиарда, като това е половината сума нужна за изплащане на пенсии.

Като добавим това, че трудещите се постоянно намаляват, процентът ромляни при младите се увеличава със страшна скорост и емиграцията, която отново започна след Ковид, бъдещето хич не е розово. :help: :banghead:


Не знам какво си се притеснил за България, важното е при миризливите ватенки да е зле... А освен това, нашите американски съюзници ще ни помогнат, виж колко милиарди изсипаха в Украйна, та за нас едни пикливи 5 милиарда за пенсии ли няма да намерят? Иначе ми харесва твоя оптимизъм, че ще издеяниш до пенсия :ok:
Лека нощ!
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 03 Юни 2023, 20:14

Темата е огледало на света и разликите между хората. Един се кахъри за миризлива пенсия, друг за 320-ка, трети се чуди дали да вземе или да преподаде реда си за екзекютив бял карбон на последната 7ца за 45к долара, да има за кръчма. Че като е това купувайте 5-6 коли и след 6 месеца сте с 200к поне напред.

Всички са с дертове, ама от различен тип.
Последна промяна alekangg на 03 Юни 2023, 20:16, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 03 Юни 2023, 20:16

Важно е, защото като при миризливите ватенки е зле, в Бг е добре и неможачите си знаят мястото :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nickstorm » 03 Юни 2023, 20:28

Че фач, Стинка? :mhihi: Знаеш ли, че виетнамците са станали сто милиона? :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 08 Юни 2023, 8:23

Икономика, която лети…
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от madafaka_donkele » 08 Юни 2023, 8:42

Exclusive89 написа:Икономика, която лети…


Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 08 Юни 2023, 9:25

Народа толкова го обича, че са в състояние на тотална поляризация, която само ще се засилва. Ся като излязат по площадите, американците ще са виновни пак (да си знаете).

Интересно, че инвеститорите в рубли също нещо замлъкнаха :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 08 Юни 2023, 9:45

Абе да си викнат Стив Ханке , кво чакат ??!! :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook