Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Petrolhead » 21 Май 2022, 20:38

bum_bum написа:
Petrolhead написа:Явно не си имал честта да посещаваш консервни и месарски предприятия по време на комунизма.


Явно в наше време нямаш идея как се произвеждат любимите ти храни. Ако имаше, 99% от тях и с пръчка нямаше да ги пипнеш. Щото аз с това се занимавам и каквото съм виждал няма да ти се вярва.

И не само в България. Добре ли е цял завод на Фереро да не може да предостави документи за произход на суровините? Дали ние сме измислили преопаковането на стоки с изтекъл срок?

След като знаеш сега какво е, наистина ли вярваш че някога е било различно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от slatanic » 21 Май 2022, 20:49

Ама вие вярно сте на принципа писател,а не читател!?...
Да едно време млякото беше от крави,а не от чували с неизвестни субстанции.
От там и всичко по тази верига.
Имаше животновъдство от там меса за производство на колбаси.
Сега или няма или е в такива количества и на такава цена,че малцина искат и могат да си позволят да го ползват.
Нататък да продължаваме ли!?...
Не мога да разбера наистина ли не искате да си отворите очите,че зорлем сме превърнати в евтини черноработници които са обречени цял живот да си плащат за да има къде да живеят и дори и за това да не им стигат парите.
Като затриеш цялата икономика на една държава,вземеш и оръжията и забраниш да ползва енергийнитте си източници които вече е имала какво се очаква да стане!?..
Е това което вече е станало.
Същевременно с това се налага политика на толерастията която освен,че ти налага чуждото извратено мнение ти ограничава и правата и те убеждава,че ти всъщност ограничаваш правата на другите.
Ама моля ви се.
И накрая най-расистката държава да ми обяснява,че трябва да сме толерантни...еххх тоя дявол как си чете евангелието...
Успех на всички през следващата и по следващата зими пожелавам...
Успех и на Стинката дето инфлацията него не го лови...
И пак казвам дано да ви плащат поне по някой лев за завряните в пясъка глави...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Petrolhead » 21 Май 2022, 21:00

slatanic написа:Ама вие вярно сте на принципа писател,а не читател!?...
Да едно време млякото беше от крави,а не от чували с неизвестни субстанции.
От там и всичко по тази верига.
Имаше животновъдство от там меса за производство на колбаси.
Сега или няма или е в такива количества и на такава цена,че малцина искат и могат да си позволят да го ползват.
Нататък да продължаваме ли!?...
Не мога да разбера наистина ли не искате да си отворите очите,че зорлем сме превърнати в евтини черноработници които са обречени цял живот да си плащат за да има къде да живеят и дори и за това да не им стигат парите.
Като затриеш цялата икономика на една държава,вземеш и оръжията и забраниш да ползва енергийнитте си източници които вече е имала какво се очаква да стане!?..
Е това което вече е станало.
Същевременно с това се налага политика на толерастията която освен,че ти налага чуждото извратено мнение ти ограничава и правата и те убеждава,че ти всъщност ограничаваш правата на другите.
Ама моля ви се.
И накрая най-расистката държава да ми обяснява,че трябва да сме толерантни...еххх тоя дявол как си чете евангелието...
Успех на всички през следващата и по следващата зими пожелавам...
Успех и на Стинката дето инфлацията него не го лови...
И пак казвам дано да ви плащат поне по някой лев за завряните в пясъка глави...


Ако ти си евтин черноработник, който не може да си позволи салам от месо, далеч не всички са такива като теб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Jordana » 21 Май 2022, 21:13

Петролна главо , ти па намери с кой от форума да се заяждаш за салами от месо... :mhihi: :clap:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Май 2022, 21:55

Не бе, те защото сега саламите бяха топ, затова вкараха в няколко вида стандарт от онова време, а рекламите бъкаха с тая фраза. Не знам, ама салам Камчия, шпеков и телешки не са измислени с наши дни, а още има с тези наименования.
И да, много правилно го каза един колега, едно време млякото идваше от крави, които пасяха по ливадите. Сега пак вземат такова мляко, ама не достатъчно и си го мешат с...каквото "трябва".
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Jordana » 21 Май 2022, 22:05

Имам един познат много голям известен производител на колбаси от "месо" тука по нашия край . Купува суровина само изрезки от европа , демек това което европа не счита годно за ядене се купува от нашите бизмесмени и се преработва на колбаси . Преди години имаше един куриоз с много известен известен производител на колбаси от добирч , телешки уйове вика купувам и бизнеса върви .. :mhihi:
Така че толкова за българските колбаси от телешки уйове .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ivoo » 21 Май 2022, 22:20

Искам да го подчертая – няма икономическа криза в България. Има стабилен ръст на БВП – продажбите на фирмите растат. Никой няма да фалира – това са спекулации. Растат доходите на хората. Стабилно и всяка година, и тази година ще растат ........Все едно слушам Стийна :mhihi:
https://magazina1.com/bivsh-zam-ministu ... ska-kriza/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от b_u_b_o » 21 Май 2022, 22:57

И тая тема се насра от същите като в тая за ковида и войната. Много е тъжно как хората пишещи стойностни мнения един по един се изнасят, скоро спокойно ще можете да развеете червеното знаме и да преименувате форума на москвич клуб. Ама пак има напредък спрямо 44та, не трепете всички които не вярват в червената идея, просто крякате глупости докато на отсрещния му писне да спори със стената и си тръгне.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 21 Май 2022, 23:26

ivoo написа:Все едно слушам Стийна :mhihi:


https://www.bbc.com/news/business-61483175

UK inflation hits 40-year high of 9% as energy bills soar


Изображение

cheers mate :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от BMW_POWER » 22 Май 2022, 1:49

Тези, дето оживяхме през 90-те при Луканов и Виденов ще оживеем и сега. Но ми е жал за сегашните млади хора, които ситемата ги убива още преди да са започнали да работят.

Не знам какво се включва в съвременната "потребителска кошница", но за две години бензина поскъпна над три пъти (от $0.60 на $2.10 за литър), строителните материали не искам да ги и коментирам, млякото последно го вдихнаха с 20%, но качеството му тотално умря. Жена ми правеше домашно кисело мляко, вече не и се "втвърдява" и в бурканите се получава някаква пресечена смес. Хлябът последно и него го ритнаха яко нагоре. Пилешкото проби тавана, телешкото под $20 на колограм не се намира. Свинското и то е яко горе. Рибата винаги е била скъпа и купувам единсвено скумрия, защото става супер на барбекюто.

Казано накратко, тези 4-6%, дето ми говорят по медиите, нямам идея, за какво се отнасят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Exclusive89 » 22 Май 2022, 8:16

90те години не знам точно как е било, бил съм малък и не съм се интересувал... но някои започнаха да говорят, че ни чака нещо като 29те години :shock: Поне от прочетеното разбрах, че не е било никак приятно :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 22 Май 2022, 8:30

Като ще е като 1929 г, точно ще се реши проблема с инфлацията... тогава е най-тежката дефлация в съвременната история. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Jordana » 22 Май 2022, 8:36

Принципа в тия големите рецесии е че бедните икономики са слабо засегнати . Който е по напомпан и притежава повече губи повече . Иначе за тези големите мега кризи като "голямата депресия" не знам каква е цикличноста , световния тренд в икономиката се променя променят се и кризите неизбежно за такъв голям период . Променят се и антикризисните мерки в макро рамката . Малките са на 10-12 години , те са като за добър ден вече :mhihi:
За мен лично основния фактор за тия големите кризи са глобализацията и корпоративните интереси както и волатилноста на финансовите пазари . Стремежа към повече печалби прегрява икономиките . Комбинирано с електронните пари без покритие и огромния дефицит води до прекрасни резултати :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Икономическата криза 2020-2022

Мнение от bum_bum » 22 Май 2022, 9:22

Petrolhead написа:
bum_bum написа:
Petrolhead написа:Явно не си имал честта да посещаваш консервни и месарски предприятия по време на комунизма.


Явно в наше време нямаш идея как се произвеждат любимите ти храни. Ако имаше, 99% от тях и с пръчка нямаше да ги пипнеш. Щото аз с това се занимавам и каквото съм виждал няма да ти се вярва.

И не само в България. Добре ли е цял завод на Фереро да не може да предостави документи за произход на суровините? Дали ние сме измислили преопаковането на стоки с изтекъл срок?

След като знаеш сега какво е, наистина ли вярваш че някога е било различно?
Да, вярвам, че саламът беше от месо. Сиренето не излизаше преди да е изтекъл и последния ден от зреенето му и в него нямаше абсолютно нищо друго, освен мляко. В хляба нямаше 20 различни добавки. В шунката изкуствен пушек, в прясното мляко карагенан, в киселото, сухо мляко и т.н..


b_u_b_o написа:Ама пак има напредък спрямо 44та, не трепете всички които не вярват в червената идея, просто крякате глупости докато на отсрещния му писне да спори със стената и си тръгне.


Никой или поне аз не пропагандира комунизма.

Единственото, което се казва и повтаря за хиляден път е, че по онова време е постигнато много, наистина много. И е грозно и глупаво това да се отрича. Че преносно и буквално, изграденото за 45 години после се оказа, че демократите не могат дори да го боядисат. Че не може да си фалирал 3 пъти, когато стола на който седиш, млякото, което пиеш, салама който ядеш, покривката на която си ги сложил, крушката, която ти свети, телевизорът, който гледаш и всичко изобщо до което се докосваш е произведено в България.

И най-важното, че ако не се бяхме продали за шарени бонбонки, лъскави опаковки, банани и ресторанти на всеки метър, а запазили поне едни 80% от това, което ни оставиха “каскетите и ватенките” (нашите баби и дядовци всъщност, грехота на тези, които ги наричат така, щото аз по-работлив и честен човек от дядо ми не помня, а предполагам болшинството са били такива) сега щяхме да живеем в едно много, много по-добро място.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от bioz » 22 Май 2022, 9:27

И сега можеш да намериш такива продукти, само, че не са в кауфланд.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook