Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от NGneer4eto » 22 Май 2022, 23:04

Petrolhead написа:Цените растат и ще растат още. Няма кой знае какво да бъде направено по въпроса.
Единственият шанс нещата да се нормализират малко е Путин бързо да бъде свален от власт и наследниците му да се отрекат от великоруските брътвежи на предшествениците си. Възстановяването на Украйна ще дръпне световната икономика бързо напред, а ако Европа е умна и прибере малко производства от Китай обратно на нейна територия, нещата има шанс да се получат. Американците ще трябва да решат дали ще продължават да вярват на демагози или най-после ще се осмелят да изберат някой, който да им разбута малко корпоративната седянка дето са си спретнали, ама се съмнявам.

Аз съм имам позитивно усещане, скоро нещата в Европа ще са по-добре отколкото преди короната и войната.
Една добре развита икономически Украйна ще дръпне и нас напред


Човек, излез от тази рамка на видимото! Тия логични неща дето си ги мислиш, си ги мисли всеки втори стандатрно мислещ човек, който не търси истинската картинка на причините на всичко това, което се случва. Това, което пишеш няма да се случи по една единствена причина - не е планирано така да се случи. Ако си мислиш, че в момента нещата, които се случват са случайни и се базират на някакъв "шанс", много се лъжеш. Всичко това, което гледаме е един добре режисиран филм с леки елементи на импровизация. Не случайно един от главните актьори в този филм е актьор. Изхождаш от логиката, че някой от онези горе иска мир и възстановяване на икономиката. Повярвай ми, ако те го искаха, нямаше да създадат война в Европа в 2022.
Единственият шанс войната да свърши е Германия и още няколко държави да се откажат от руския газ и нефт. А да се нормализират нещата - те тепърва ще се забатачват. Никой даже и няма план да нормализира нещата - нито дядо ти Байдън, нито тавариш В. Владимирович. В момента се разпределят територии, а в този процес няма логика да има нормализиране.
Как Европа ще прибере производствата от Китай, като няма даже десета от ресурсите, които и трябват, за да произвежда, да не говорим за оборудването. Да си купил нещо произведено в Европа, на което не пише "произход Китай"? Най малко всичките материали идват от там. Прост пример - арматура -стомана - няма нипелче, муфа, болт, гайка, което да не идва от Китай. Ако е немско или френско или каквото и да е там, да знаеш, че просто е брандирано. Знам ги тези неща, защото се занимавам в тази сфера. Ако един нипел се произведе в немски завод, себестойността му ще бъде толкова неконкурентноспособна, че даже няма да стигне до пазара. Материалът струва 1 Евро, изработката 10 Евро, а като се сложат заплати на мениджъри човешки ресурси, мениджър проекти, маркетинг, проучване на пазара, сертифициране, данъци и всякакъв булшит като нищо може да струва 100-на Евро.
Как смяташ в тези държави да почваш производство? Никак! Или си търсиш нов Китай - за което Бългрия е един много добър вариант или отиваш в дъното на цивилизацията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ildivvy » 23 Май 2022, 8:31

Ами...Европа сама си го докара до тази 'ситуация :dunno: '! Редно е сега да си 'обере' плодовете! Някога се опитваше (успешно) да подчини целия свят, сега 'неволно' е зависимо благополучието и от всеки друг, но не и от нея! Надявам се 'големите' в Европа да се осъзнаят и да решат да тръгнем в посока на независимост и собствен интерес!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2022, 8:52

Сега слушам по Фокус Копейкин. По негови думи пред България никога не било поставяно условие да плаща в рубли, а просто да плаща в друга сметка в банка в Москва за да не може запада да блокира парите. В тази банка вече парите се конвертират в рубли. Това и преди се тиражираше, но някак остана неясно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 23 Май 2022, 8:56

Не знам как ти е неясно, като писах поне 5 пъти за това, още като го обявиха. Върни се и прочети. Никой нищо няма да плаща в рубли.
Руската централна банка просто изземва валутата преди да стигне до Газпром.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2022, 9:17

Абе то и аз на това мнение бях, но с поста ми целях да попитам защо още из медиите се тиражират нещата за плащане в рубли? Нали уж истината все се мъчат да ни кажат тези нашите политици за ситуацията с "рублите"? :mhihi: Газът ни скочил защото Русия поискала да и плащаме в рубли. :mhihi: Това казват, продължавайки да лъжат като цигани.
Последна промяна Top Gun Maverick на 23 Май 2022, 9:20, променена общо 2 пъти
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от enigma » 23 Май 2022, 9:19

steeN написа:Не знам как ти е неясно, като писах поне 5 пъти за това, още като го обявиха. Върни се и прочети. Никой нищо няма да плаща в рубли.
Руската централна банка просто изземва валутата преди да стигне до Газпром.


Аз ти казах, че като пропагандна операция го докараха блестящо :mrgreen: . Дори в западни медии гледам заглавия за "плащане в рубли", въпреки че никой клиент не плаща в рубли. Светът става все по-шантав :dunno: .
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 10:08

enigma написа:
steeN написа:Не знам как ти е неясно, като писах поне 5 пъти за това, още като го обявиха. Върни се и прочети. Никой нищо няма да плаща в рубли.
Руската централна банка просто изземва валутата преди да стигне до Газпром.


Аз ти казах, че като пропагандна операция го докараха блестящо :mrgreen: . Дори в западни медии гледам заглавия за "плащане в рубли", въпреки че никой клиент не плаща в рубли. Светът става все по-шантав :dunno: .


Колега, законът е в сила, цял свят в момента плаща в рубли, не само Европа! Друг е въпроса, че гейропейските медии няма да си го признаят, че от санкции накрая Русия им го наб...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Е.Димитров » 23 Май 2022, 11:21

Top Gun Maverick написа:Добре де, живяло се е зле, нищо не сме произвеждали(сега излезе, че е било само за запада нищо)било е по-скъпо да караш и имаш кола. Ами как ще обясните тези, които са живяли тогава, че вероятно около 80-90%-та от тях казват, че са били добре? Всички ли са били близки до властта и наши хора? И какви цигани са вземали наполовина от инжинер като циганите си стояха в махалите и не работеха почти? Даваха им колкото да не умрат от глад. Да ви кажа сега обаче има мангали, които могат да вземат на половина от инжинер, понеже се оплакват редовно, че им дават САМО по 50 лева на ден за хамалска работа да речем. Вчера един , който мятал там мебели в товарните таксита за деня му дали 50 лева и орева света как давал 2.50 да се прибере и останалите пари в хранителния магазин. А те тези таксита тръгват не едно след друго като луди, тоест през повечето време кибичи. Ез силно се съмнявам масово инжинерите да вземат над 2500-3000 лева та значи мангала пак може да взема половината пари. Мангалът бачка и сезонна работа като лавандула, череши, рози и освен надиниците(взема чисто, осигуровки не плаща)получава помощи щото няма доход, а има и деца. Та може бая пари да свърти един мангал дори тука, стига да не харчи като луд. В момента сватбите, сунети и абитуриентски правят масово мангалите и поръчват яко. Скоро говорих със собственик на средно-голяла фирма за торти и каза, че мангалите му поръчват най-големите и скъпи торти. Днеска на едно ханче има сватба с 200 човека. Инжинери освен да ми реват, че им плащат мизерно друго не съм видял. Да не говорим какво уважение беше през соца да си инжинер или даскал. Сега освен липса на пари си е и унижение последното.


Те такова чудо (подчертаното) не се вижда често :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Petrolhead » 23 Май 2022, 11:53

Top Gun Maverick написа:Сега слушам по Фокус Копейкин. По негови думи пред България никога не било поставяно условие да плаща в рубли, а просто да плаща в друга сметка в банка в Москва за да не може запада да блокира парите. В тази банка вече парите се конвертират в рубли. Това и преди се тиражираше, но някак остана неясно.


According to Russia's new payment mechanism, buyers in "unfriendly" countries must open two accounts at Gazprombank — one in euros and the second in rubles, from which payments for the gas would be made.
But on Tuesday, the European Commission said companies opening an account in Russia's Gazprombank to allow their payments to be converted into rubles would fall foul of EU sanctions.

ясно ли е или трябват разяснения. слушайте копейкин и данчо за здраве и дълъг живот

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Е.Димитров » 23 Май 2022, 13:28

Добре, че руснаците си махнаха ботуша от България, че да дойде друг да командва на тяхно място, какво да правим, как да живеем и какви решения трябва да взимаме.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от vicho » 23 Май 2022, 13:30

Е.Димитров написа:Добре, че руснаците си махнаха ботуша от България, че да дойде друг да командва на тяхно място, какво да правим, как да живеем и какви решения трябва да взимаме.


Ти сам ли искаш да решаваш? :shock: :mhihi:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2022, 14:17

А в тази реч където обяснява, че щом нямаш пари, нямаш право да решаваш знаете ли какво говори? Ако не ви съветвам да я чуете цялата или поне известна част от нея.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от vicho » 23 Май 2022, 14:19

Top Gun Maverick написа:А в тази реч където обяснява, че щом нямаш пари, нямаш право да решаваш знаете ли какво говори? Ако не ви съветвам да я чуете цялата или поне известна част от нея.


Знаем, знаем :mhihi:

не сме толкова млади
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ivoo » 23 Май 2022, 18:07

Е.Димитров написа:Добре, че руснаците си махнаха ботуша от България, че да дойде друг да командва на тяхно място, какво да правим, как да живеем и какви решения трябва да взимаме.

Еее,ама друго си е каубойския.
Навремето търсихме долари да си купим дънки от Корекома. Сега търсим рубли за гаЗ от КиреКома


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ivoo » 23 Май 2022, 18:07

Е.Димитров написа:Добре, че руснаците си махнаха ботуша от България, че да дойде друг да командва на тяхно място, какво да правим, как да живеем и какви решения трябва да взимаме.

Еее,ама друго си е каубойския.
Навремето търсихме долари да си купим дънки от Корекома. Сега търсим рубли за гаЗ от КиреКома

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook