Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 13:42

Ама комунизъм вече няма. Ако е рекъл Господ, даже екскомунистите може да не влязат в Народното стопанство. Курнела върши историческа работа по ликвидацията им.

Принципно сте прави, ако съдим по събитията отпреди 95 години. НО, има една съществена разлика. И аз както Стинката ще ви оставя, да поровите сами. Който иска де. Само един жокер. Прокрадна се информация, че Русия, Индия и още няколко страни са решили да не изнасят зърно от следващата реколта. Нямам идея, колко ще призведе Украйна с войната там. А няма ли зърно, скакалците ще тръгнат на север :idea:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от b_u_b_o » 24 Мар 2023, 13:58

Миналата година ни плашеше с газа, тая година със зърното ли ще е? :dunno: Предлагам пак да се примолим да станем част от ссср, пардон рф, та да се свършва с тия мъки. Тоя път може да се смилат и да ни вземат. Писна ми да живея в мизерия! :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 24 Мар 2023, 14:07

Ще стане както стана с газа. ЕС имаше пари да си плаща и газ се пренасочи за тях... ама Пакистан и подобни още не мога да се съвземат от недостига. Със зърното ще го изяде Африка. Стратегия, тактика, всички тия неща :ok: Интересно какъв е смисъла някакви хора, които нямат общо с това, което става да страдат?

"Когато атовете се ритат, магаретата теглят" и този път от много време насам ние не сме магаретата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 14:50

Бубо, зарежи пропагандата. Русия, Китай, Саудитска Арабия (заедно с всичките и малки сателитчета), Индия, Иран, не знам още кого ще пропусна. Всички те започват да търгуват в ЮАНИ. Не в рубли, а в юани. В момента 2/3 от търговията между Русия и Китай е в юани, но в най-скоро време това ще стане на 100%. Търговията на двете страни със съседите от Азия и страните от Южна Америка също започва в юани. Какъв СССР, каква РФ???

Стинка, ние бяхме на "правата страна" (Тристранният пакт) през 1914г и 1941г, сега сме пак там. Исторически факти :dunno: Как се излезе го Голямата депресия? Какво става сега???


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 24 Мар 2023, 15:24

Не сме там, защото тристранния пакт е Русия, Китай и Иран. Разликата е, че този път руснаците първи нарушиха договора с немците и нападнаха и ще си платят с десетилетия мизерия и изолация.

А бе тва знаеш е безсмислена дъвка. Също и някакви пожелателни неща, които ще станат някога си. Дай нещо по-конкретно в момента и сега.

Защо скакалците не ходят в Русия? Защо Русия пусна облекчени процедури за емиграция на ИТ специалисти... не за фермери?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alx » 24 Мар 2023, 16:07

BMW_POWER написа:Бубо, зарежи пропагандата. Русия, Китай, Саудитска Арабия (заедно с всичките и малки сателитчета), Индия, Иран, не знам още кого ще пропусна. Всички те започват да търгуват в ЮАНИ.


това може да стане в момента само в някоя паралелна вселена в която ши като се събуди сутринта не решава колко да е курса юан- долар... :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 16:12

steeN написа:Не сме там, защото тристранния пакт е Русия, Китай и Иран. Разликата е, че този път руснаците първи нарушиха договора с немците и нападнаха и ще си платят с десетилетия мизерия и изолация.

А бе тва знаеш е безсмислена дъвка. Също и някакви пожелателни неща, които ще станат някога си. Дай нещо по-конкретно в момента и сега.

Защо скакалците не ходят в Русия? Защо Русия пусна облекчени процедури за емиграция на ИТ специалисти... не за фермери?


Няма да влизам в безмислени спорове, времето ще покаже.

Апропо, дай държава, където IT специалисти да не са с облекчени процедури :bchug:

Maлко руска пропаганда :OT:

https://www.bloomberg.com/news/articles ... #xj4y7vzkg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от yordanovdir » 24 Мар 2023, 17:13

Пауре, те екскомунистите може и да не влязат, ама са се навъдили едни “възрожденци”, а като ги гледам една майка ги е раждала всичките.
Ти като апелираш за спиране на пропагандата, защо не започнеш с даване на личен пример.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Икономическата криза 2020-2023

Мнение от 3186 » 24 Мар 2023, 17:16

b_u_b_o написа:Миналата година ни плашеше с газа, тая година със зърното ли ще е? :dunno: Предлагам пак да се примолим да станем част от ссср, пардон рф, та да се свършва с тия мъки. Тоя път може да се смилат и да ни вземат. Писна ми да живея в мизерия! :mhihi:
То винаги е :
а) според слуховете
б) злите езици твърдят
в) прокрадва се информация

и тн типичните протоколи на пропагандата. Както и твърдения, замаскирани като въпроси с отворен край и многоеточие :)

Хубавото е, че за нищо досега не са познали.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от TNT » 24 Мар 2023, 17:24

Според мен е за бан с тая пропаганда, ама го направиха модератор :dunno:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 17:26

yordanovdir написа:Пауре, те екскомунистите може и да не влязат, ама са се навъдили едни “възрожденци”, а като ги гледам една майка ги е раждала всичките.
Ти като апелираш за спиране на пропагандата, защо не започнеш с даване на личен пример.


Боже, в "пропаганда" ли ме обвиняваш? По-скоро е в "антипропаганда". За това съм съгласен :yes: Просто не вярвам на нито една дума на политици и икономисти, дето ми обясняват, как всичко е цветя и рози.

TNT написа:Според мен е за бан с тая пропаганда, ама го направиха модератор :dunno:


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Дай един факт :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от b_u_b_o » 24 Мар 2023, 17:31

BMW_POWER написа:Просто не вярвам на нито една дума на политици и икономисти, дето ми обясняват, как всичко е цветя и рози.


Ама вярваш в абсолютно същите лъжи от другата страна. Или смяташ, че само едното е пропаганда, другите само истината ти казват. :kuku:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 17:45

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:Просто не вярвам на нито една дума на политици и икономисти, дето ми обясняват, как всичко е цветя и рози.


Ама вярваш в абсолютно същите лъжи от другата страна. Или смяташ, че само едното е пропаганда, другите само истината ти казват. :kuku:


Напротив. Гледам и едните, и другите. И когато едните ми говорят, колко всичко е прекрасно, давам данните от другите. Това подсъдимо ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от seimo » 24 Мар 2023, 17:45

Незнам закво се занимавате :mhihi: Те неговите хора го наказват достатъчно като го държат в някакъв страх постоянно. Ако не е газа ще е нафтата, зърното, олиото. Тука на работата има 1-2ма такива като почна войната първия месец пълниха фейсбука с лъвове и мечки голяма радост беше ама за кратко :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 24 Мар 2023, 18:25

TNT написа:Според мен е за бан с тая пропаганда, ама го направиха модератор :dunno:

Не ве, да пише, аз се забавлявам :mhihi:

Иначе преди няколко месеца бях постнал едно видео в СПАМ, да в СПАМ темата с Рамзан/Рамдан Кадиров как се опитваше да прави лицеви опори, някои веднага изреваха, че съм намесвал Русия и Запада в темата :ok:
:OT:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT, Моджо

Последни теми
Facebook