Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от E34 » 27 Мар 2021, 9:45

bum_bum написа:Ако не разкарат тоя танкер от канала има наистина голям шанс да видим що е то криза в скоро време.


За любителите на конспирации като мен, колко храна за размисъл ми дава дая случка не е истина :mrgreen: Както казва великия Угуей на учителя Шифу в "КунгФу Панда" - " Случааааайности не съществуват! " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от Jordana » 27 Мар 2021, 9:57

Силен вятър го завъртял тоя кораб и заседнал яката ....каква конспирация да има тука ? :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от steeN » 27 Мар 2021, 10:51

Бананова държава, бананова реакция. Ама вече със сигурност са получили достатъчно обаждания от места, които не може да игнорират и ще трябва да си размърдат задниците :lol: Ако не ще им пратят "помощ" :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от Exclusive89 » 27 Мар 2021, 12:22

https://money.bg/economics/kashata-v-sv ... korab.html
Kaшaтa в cвeтoвнaтa тъpгoвия бe oгpoмнa и пpeди зaĸъcaлия ĸopaб.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от BMW_POWER » 27 Мар 2021, 14:56

Exclusive89 написа:https://money.bg/economics/kashata-v-svetovnata-targoviya-be-ogromna-i-predi-zakasaliya-korab.html
Kaшaтa в cвeтoвнaтa тъpгoвия бe oгpoмнa и пpeди зaĸъcaлия ĸopaб.


Не е каша, мазало е. През 2020 търсенето на домашна електроника излетя. Милиони хора минаха на хоум офис. Съответно огромна част от тях се сдобиха с нови РС, монитори, принтери и всичко друго възможно. Отделно на много от тях им спаднаха (или просто изчезнаха) разходите за транспорт. Така някои семейства се оказаха с "излишни" десетна К. Това са приблизителни разходи за гориво, сервиз и паркинг на две коли. И тези пари се вкараха в ремонти или покупки на нови стоки.

Празните контейнери са огромен проблем. Отделно празните 20-ки и особенно рифърите са "трън в задника". Конкртетно от Монреал към останалия Свят те заминават винаги празни. Чисто и просто, няма стока, за която да се използват.

Нямам идея, колко празни контейнери има на заседналия кораб. Те са най-отгоре и биха могли да се махнат дори с хеликоптери. Но това няма да промени нищо. Единствено челното съпротивление. Само дето при скоростта на този кораб то е пренебрежимо малко.

Руснаците сега казаха, че дневно през канала превозват само нефт за $40 млн. В момента корабите на котва са над 320.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от barty » 28 Мар 2021, 12:52

Аз съм минавал Суецкия канал 2 пъти и тогава се качваше пилот ( лоцман ), който на практика управлява/ навигира кораба. Според мен грешката е негова, ако въобще има грешка.
Тогава освен официалната тарифа платихме и един мастербокс Марлборо, както и цяла банда търговци на сувенири се качи на кораба и плаваха от край до край с нас. Спяха в коридорите. Оттам пламна шарка по колегите филипинци...
Като цяло интересно.

Друг интересен канал е Коринтския в Гърция.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от alekangg » 28 Мар 2021, 13:20

barty написа:Аз съм минавал Суецкия канал 2 пъти и тогава се качваше пилот ( лоцман ), който на практика управлява/ навигира кораба. Според мен грешката е негова, ако въобще има грешка.
Тогава освен официалната тарифа платихме и един мастербокс Марлборо, както и цяла банда търговци на сувенири се качи на кораба и плаваха от край до край с нас. Спяха в коридорите. Оттам пламна шарка по колегите филипинци...
Като цяло интересно.

.

Друг интересен канал е Коринтския в Гърция.
Jordana написа:Тоя капитан може да си направи харакири незабавно . Все пак собственика е японска компания . :mhihi: Заседнал е от кофтито страна на канала и прилива няма да му помогне а напротив , ще го закопае още . Ако не го разтоварят от тия контейнери ми се вижда направо мисията невъзможна . :dunno:



barty е обяснил, а в случаят не един, а два броя е имало на борда, ама важното е да се пише..
https://www.bs-shipmanagement.com/en/me ... -statement

Сигурно си го изтървал докато се образоваш спешно на тема корабоплаване..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от barty » 28 Мар 2021, 13:39

На много пристанища се влиза само с лоцман. През каналите задължително с лоцман. Преминавал съм освен Суецкия и Коринтския, Киелския в Германия ( много интересно, от Киел през цяла Германия до Бремерхавен ), фиордите в Норвегия, Калининград, Санкт Петербург, Севиля....навсякъде с лоцман.
Имахме случай в Ница, нов капитан, без лоцман запуши пристанището напряко :mhihi:
Да видиш как нощно време се включват катери да отпушват порта :mhihi:

В Калининград се качи цяла тумба полицай, в 3.00ч сутринта да "проверяват", разбирай нещо да вземат: цигари, пиене, сандвичи... Мизерна работа но нали е военен град...
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от BMW_POWER » 28 Мар 2021, 15:16

alekangg написа:
barty написа:Аз съм минавал Суецкия канал 2 пъти и тогава се качваше пилот ( лоцман ), който на практика управлява/ навигира кораба. Според мен грешката е негова, ако въобще има грешка.
Тогава освен официалната тарифа платихме и един мастербокс Марлборо, както и цяла банда търговци на сувенири се качи на кораба и плаваха от край до край с нас. Спяха в коридорите. Оттам пламна шарка по колегите филипинци...
Като цяло интересно.

.Друг интересен канал е Коринтския в Гърция.
Jordana написа:Тоя капитан може да си направи харакири незабавно . Все пак собственика е японска компания . :mhihi: Заседнал е от кофтито страна на канала и прилива няма да му помогне а напротив , ще го закопае още . Ако не го разтоварят от тия контейнери ми се вижда направо мисията невъзможна . :dunno:



barty е обяснил, а в случаят не един, а два броя е имало на борда, ама важното е да се пише..
https://www.bs-shipmanagement.com/en/me ... -statement

Сигурно си го изтървал докато се образоваш спешно на тема корабоплаване..


Говориш с дипломиран капитан на кораб, който няма идея от БРТ.

Кораби като въпросния се придружават от влекачи през канала.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от alekangg » 28 Мар 2021, 15:18

И капитан може да е станал, след 1 час четене в нета.
То май няма нещо, което да не е или поне аз не знам за такова.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от N.Mihaylovski » 28 Мар 2021, 15:30

И на всички пристанища, се качва местен, който управлява и прави маневрите.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от Jordana » 28 Мар 2021, 16:17

BMW_POWER написа:
Говориш с дипломиран капитан на кораб, който няма идея от БРТ.

Ти кога взе китап за еднодръвка кога ти почерняха краката ? :shock:
....Президентът на Египет нареди подготовка за разтоварване на заседналия кораб в Суецкия канал...

Да се самоцитирам колко и да е нескромно : ....Ако не го разтоварят от тия контейнери ми се вижда направо мисията невъзможна ..
:bowdown:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от BMW_POWER » 28 Мар 2021, 20:26

Jordana написа:
BMW_POWER написа:
Говориш с дипломиран капитан на кораб, който няма идея от БРТ.

Ти кога взе китап за еднодръвка кога ти почерняха краката ? :shock:
....Президентът на Египет нареди подготовка за разтоварване на заседналия кораб в Суецкия канал...

Да се самоцитирам колко и да е нескромно : ....Ако не го разтоварят от тия контейнери ми се вижда направо мисията невъзможна ..
:bowdown:


Докато се самоцитираш и демонстрираш многогодишния си опит по кораби от всякакъв тип, ето малко инфо от последните 15 мин.

https://www.nytimes.com/live/2021/03/28 ... stuck-ship

И още малко интересни цифри

https://www.bbc.com/news/business-56559073

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Мар 2021, 5:47

Абе не разбрах в крайна сметка кой е капитана във форума- Барти, Джордана или Канадеца? :mhihi:
Иначе за "дрифтаджията" не смея даде обадя, понеже опита ми как се случват нещата е сухоземен и тука ще трябва да гадая или да съм прекалено подвластен на сухоземните физични закони, макар да съм доста добър плувец. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Икономическата криза 2020-2021

Мнение от barty » 29 Мар 2021, 5:50

Тц, не съм аз :mhihi:
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook