ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от Atsalov » 15 Мар 2020, 12:44

Здравейте приятели, в момент на извънредно положение, “БМВ Клуб България” ,като социално отговорен клуб създава инициатива за набиране на доброволци в ПОМОЩ на медиците, които се борят за лечението срещу вируса COVID 19.
Моля всички, които имат идеи или близки които са готови да бъдат полезни да пишат в темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от Pisobella » 15 Мар 2020, 16:49

Инициативата е чудесна и знаем, че БМВ клуба са в състояние да се организира и да помага при нужда, и ще се вземат най-добрите и правилни решения според ситуацията.

Предполагам, че има хора, които искат да помогнат в този момент.

Моля ви, имайте предвид, че даже и в желанието си да помогнем можем всъщност да навредим много повече, ако не можем да спазим нужните изисквания за дезинфекция и защита.
На първо място винаги е нашата лична безопасност, а от нея следва и в конкретния случай и безопасността на всички хора, с които ще контактуваме (и с които те контактуват - веригата е безкрайна). Освен това доколко сме сигурни, че вече не сме преносители?
Убедена съм, че УС на БМВ клуба мислят в тази посока и се организират, координират се с другите институции като БЧК или който ще ръководи подобна инициатива, за да бъде направено безопасно и по най-добрия начин, но го пиша за всички, които биха изявили желание да се включат.

Даже да имате желание това не означава, че със сигурност ще имате възможност да помогнете. И с какво точно ще можете да помогнете.

Не се самоорганизирайте! В желанието си да помогнем сме склонни да забравяме и да пренебрегваме някои важни фактори. Ако не може да се гарантира сигурността на доброволците и следователно на тези, с които те контактуват, то по-добре изобщо не предприемайте нищо. Защото може да сте вие тези, които да разпространят вируса и в крайна сметка нищо добро няма да се свърши.
Спазването на лична хигиена и на достатъчно добра такава, за да не пренесете вируса на други хора, не е особено лесна в този момент.
Нужно е да се помисли не само за маски, но и за нашето облекло, както и за всички повърхности, с които имаме допир. И след това - вечер се прибираме при близките си. Помислете и за това.

Имайте предвид, че в конкретния случай не е просто да се правят, примерно, доставки от точка А до точка Б. Изисква се много повече от това - как да бъде направено безопасно за всички без да утежняваме положението.

Не го казвам с цел да ви отказвам, а да повиша вниманието ви и да имате едно наум.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от Pisobella » 15 Мар 2020, 17:46

Е, не :) Но поне да сме наясно, че и да имаме желание, трябва да сме внимателни и предпазливи какво правим. А и не е ясно на Клуба дали ще им позволят да се организират и, ако да, с каква точно дейност. Но даже да е " на изчакване и в готовност" - ако има нужда от помощ и може да се помогне би било прекрасно.

Било то и да пазаруваме за съседите си - дистанция, дезинфекция, такива работи. Крайно отговорно към всичко, което правим.
РЗИ, БЧК, СЗО - навсякъде има информация за хигиената и начини как да го правим. Нека се пазим взаимно.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от dr.peshev » 15 Мар 2020, 21:00

Рано е!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от Atsalov » 15 Мар 2020, 21:08

dr.peshev написа:Рано е!




Аз лично си пожелавам никога да не дойде и време за това, но е хубаво да имаме готовност!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.11.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 325i

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от Barird » 19 Мар 2020, 19:23

С удоволствие ще се включа! Лошото е, че до 29.03 съм под карантина, тъй като в неделя се прибрах от Лондон!
Вече 3 пъти ме проверяват от полицията дали съм спазвам карантината, а преди 2 часа ми звъняха от общината да питат дали съм ОК!
Хората си вършат работата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от peshehodetz » 21 Мар 2020, 16:14

Barird написа:С удоволствие ще се включа! Лошото е, че до 29.03 съм под карантина, тъй като в неделя се прибрах от Лондон!
Вече 3 пъти ме проверяват от полицията дали съм спазвам карантината, а преди 2 часа ми звъняха от общината да питат дали съм ОК!
Хората си вършат работата!


Как те проверяват, на адреса ли идват. И ако човек е сам въобще ли не може да излезе, как ще отиде поне храна да си напазарува ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.11.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 325i

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от Barird » 22 Мар 2020, 11:29

peshehodetz написа:
Barird написа:С удоволствие ще се включа! Лошото е, че до 29.03 съм под карантина, тъй като в неделя се прибрах от Лондон!
Вече 3 пъти ме проверяват от полицията дали съм спазвам карантината, а преди 2 часа ми звъняха от общината да питат дали съм ОК!
Хората си вършат работата!


Как те проверяват, на адреса ли идват. И ако човек е сам въобще ли не може да излезе, как ще отиде поне храна да си напазарува ?


Здравей,
да идват на адреса и по някога се качват, а друг път ми звънят на домофона и им се показвам на терасата! Аз живея сам и е доста неудобно с пазаруването, но имам до входа квартално магазинче, та слизам до него, като се стремя да взимам необходимите мерки(маска, ръкавици) и гледам да не се бавя!
За сега нямам някакви симптоми и съм ОК, но всеки ден си меря температурата и я пиша на личната!!!
Поздрави на всички! Пазете се и спазвайте указанията!

П.П. "Току що пак минаха на проверка"!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 1.04.2020

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от yavornatara » 01 Апр 2020, 19:01

Atsalov написа:Здравейте приятели, в момент на извънредно положение, “БМВ Клуб България” ,като социално отговорен клуб създава инициатива за набиране на доброволци в ПОМОЩ на медиците, които се борят за лечението срещу вируса COVID 19.
Моля всички, които имат идеи или близки които са готови да бъдат полезни да пишат в темата.


Здравей, аз проявявам интерес към доброволчество. Моята жена също ще се включи. Надявам се повече хора да се присъединят и помогнат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: ДОБРОВОЛЦИ в помощта към лечебните заведения

Мнение от EBEEMVACIA » 14 Фев 2021, 11:24

оня ден бях в монтанското ковид и ме върнаха-нямат нужда
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: morrog

Последни теми
Facebook