Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 09 Фев 2021, 22:01

Bogat-Beden написа:Батенца, ардес се изложиха сериозно в очите ми, има ли опция да се купи от чужбинско нещо?
Предполагам трябва да е в ЕС, че инак мита, акцизи, а-у..


Защо, какво стана ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 09 Фев 2021, 22:07

Договорихме отстъпка мин. седмица (55 лв).
Днес пращат ми мейл с фактура, на регулярна цена..
Пиша им веднага любезно да коригират цената. По номер на товарителницата излиза, че не е взет още от офиса им. Звъни ми момчето и вика даден е на куриер с касова, няма как вече. Остава вариант ако си го искаш утре, плащаш цената, после ти даваме ваучер за бъдещи покупки.. :kuku: Аве викам приятел, не е коректно, не е сериозно, едно извинявай даже не казахте.. Викам дано поне паметта да сте сложили- а сложихме я вика, там няма грешка :lol: Отебах в един момент да се разправям, да си го продават със здраве..
Пак казвам, по-скъпи са от Lenovo Bulgaria, просто поне се държаха по-любезно и възпитано, ама са същите г*мна, с друг подход просто и пак те правят на луд..
Не е въпросът за 50ната лева, държа да кажа, принципът е помиярски..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 09 Фев 2021, 22:51

Разбирам те напълно, сега защо не погледнеш макбуците?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от c04 » 10 Фев 2021, 1:02

Bogat-Beden написа:Договорихме отстъпка мин. седмица (55 лв).
Днес пращат ми мейл с фактура, на регулярна цена..
Пиша им веднага любезно да коригират цената. По номер на товарителницата излиза, че не е взет още от офиса им. Звъни ми момчето и вика даден е на куриер с касова, няма как вече. Остава вариант ако си го искаш утре, плащаш цената, после ти даваме ваучер за бъдещи покупки.. :kuku: Аве викам приятел, не е коректно, не е сериозно, едно извинявай даже не казахте.. Викам дано поне паметта да сте сложили- а сложихме я вика, там няма грешка :lol: Отебах в един момент да се разправям, да си го продават със здраве..
Пак казвам, по-скъпи са от Lenovo Bulgaria, просто поне се държаха по-любезно и възпитано, ама са същите г*мна, с друг подход просто и пак те правят на луд..
Не е въпросът за 50ната лева, държа да кажа, принципът е помиярски..

Ардеса винаги са продавали на някакси доста здрави пари, не съм им фен изобщо. Да не говорим, че им бях носил таблет за смяна на куплунга за зареждането и ми го върнаха с една неработеща тонколона :dummy:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 10 Фев 2021, 7:57

c04 написа:Ардеса винаги са продавали на някакси доста здрави пари, не съм им фен изобщо. Да не говорим, че им бях носил таблет за смяна на куплунга за зареждането и ми го върнаха с една неработеща тонколона :dummy:

По-скъпи са от официалния вносител, това би трябвало да показва безкомпромисно обслужване, ама уви.. :banghead:
ivanski_2 написа:Разбирам те напълно, сега защо не погледнеш макбуците?
Проблемът не беше в продукта..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 10 Фев 2021, 8:18

Bogat-Beden написа:
c04 написа:Ардеса винаги са продавали на някакси доста здрави пари, не съм им фен изобщо. Да не говорим, че им бях носил таблет за смяна на куплунга за зареждането и ми го върнаха с една неработеща тонколона :dummy:

По-скъпи са от официалния вносител, това би трябвало да показва безкомпромисно обслужване, ама уви.. :banghead:
ivanski_2 написа:Разбирам те напълно, сега защо не погледнеш макбуците?
Проблемът не беше в продукта..

Нищо , просто живота ти дава 2 ри шанс да направиш правилният избор :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от stean » 21 Мар 2021, 22:05

Здравейте.
Имам студентка "Графичен дизайн" и се налага да изберем подходящ лаптоп за работа с програми от рода - SolidWorks, Photoshop, InDesign, Illustrator и т.н.
Засега клоним към интелски процесор(?) и работа с Win 10 Pro (включен или отделно - не знам). Задължително IPS и ако може с по-стабилен корпус, алуминиев например.
16 GB RAM предполагам е достатъчна, но видеокартата е голяма чуденка, както и избор на SSD, HDD или и двете.
Бюджета е 1,5 - 2, но приемам съвети и за по-висок, стига да е оправдано.
Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 21 Мар 2021, 22:55

stean написа:Здравейте.
Имам студентка "Графичен дизайн" и се налага да изберем подходящ лаптоп за работа с програми от рода - SolidWorks, Photoshop, InDesign, Illustrator и т.н.
Засега клоним към интелски процесор(?) и работа с Win 10 Pro (включен или отделно - не знам). Задължително IPS и ако може с по-стабилен корпус, алуминиев например.
16 GB RAM предполагам е достатъчна, но видеокартата е голяма чуденка, както и избор на SSD, HDD или и двете.
Бюджета е 1,5 - 2, но приемам съвети и за по-висок, стига да е оправдано.
Благодаря!


Не знам дали правят с алуминиеви корпуси вече или поне не в този ценови клас, а ако го удариш силно независимо дали е пластмаса или алуминий, все ще се скърши.
За нещата, които ще прави, най-добре 8 ядра машина, за този бюджет опциите са 2 - i7-10870H или AMD Ryzen 7 4800H, по производителност са почти еднакви, като АМД-то е малко по-добро и най-добрата част, по-евтино, за интела трябва да насилиш бюджета.
Като цяло търсиш нещо такова - https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad ... 6gb-195192 това даже е доста добър избор, защото в момента е намалено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от M-coupe » 23 Мар 2021, 18:14

Не е за избор на лаптоп, но да не отварям нова тема ще питам тук, че ме моя кошник ме натовари много.
Та да попитам дали има bluetooth, че нещо не успявам да инсталирам драйвъри.. :banghead: да не би просто да няма BT :mhihi:
Лаптопа е Dell E5430 :dunno:

ПП: тоя аватар нещо от форума ли е, че не съм го сменял отдавна или някой ми е влизал в профила :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 23 Мар 2021, 18:23

Според Гугъл има Блутут.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 2.07.2014
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от leionel » 24 Мар 2021, 11:28

Привет колега, имам същия и под Уин10 и Линукс си намира сам драйверите за Bluetooth.
Отпред в ляво на долния корпус има копче за хардуерно изключване на мрежите - ако го ползвате с ЛАН кабел може да е off.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DiMIcha84 » 28 Мар 2021, 11:59

Пичове дайте някакво предложение за лаптоп до около 1200-1300лв. Ще се ползва основно за Интернет, филми, ютуб, обработка на документи и евентуално аутокад, рядко за игри.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 28 Мар 2021, 12:21

Квото намериш с Ryzen процесор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DiMIcha84 » 28 Мар 2021, 19:23

madafaka_donkele написа:Квото намериш с Ryzen процесор.

https://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-m509da-wb505-transparent-silver-p-348643.html
Това предложение как е? Или има и по добри за този бюджет. Наистина си нямам никаква представа от компютри за това питам като индианец. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 28 Мар 2021, 19:48

Малък е диска и видеото е слабичко.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook