Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 12 Дек 2020, 0:57

ivanski_2 написа:Аз да попитам, че съм мега бос в тея неща, а не намерих отговор за 3 -те минути които търсих в гугъл :mhihi:
Лаптопа ми е 15,6 инача(Ако не се лъжа, но приблиотелно толкова ) 4к IPS , така питането ми е следното, кое е по-добре и защо, да стои на 4к с 200 scale или на по-ниска резолюция без scale ?
Linux, ако има значение.


Което на теб ти харесва повече, аз лично предпочитам 4к със скейл. Ако ще играеш игри или ще правиш неща, които товарят видео картата, тогава 1080 със скейл, иначе бих стоял на 4к.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 12 Дек 2020, 1:44

nxn написа:
ivanski_2 написа:Аз да попитам, че съм мега бос в тея неща, а не намерих отговор за 3 -те минути които търсих в гугъл :mhihi:
Лаптопа ми е 15,6 инача(Ако не се лъжа, но приблиотелно толкова ) 4к IPS , така питането ми е следното, кое е по-добре и защо, да стои на 4к с 200 scale или на по-ниска резолюция без scale ?
Linux, ако има значение.


Което на теб ти харесва повече, аз лично предпочитам 4к със скейл. Ако ще играеш игри или ще правиш неща, които товарят видео картата, тогава 1080 със скейл, иначе бих стоял на 4к.


Ясно, ами предимно кодя и гледам филми. Иначе да в момента си стоя на 4к, но ми беше интересно да разбера как е "правилно" .
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 12 Дек 2020, 2:23

За твоите неща и 720п върши работа :D, ИДЕ-тата са основно растери, така че при тях резолюцията няма значение.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 03 Фев 2021, 22:59

Колеги, не съм взел нищо все още, но май е крайно време.
Обмислям нещо до 900, наистина преко сили 1000 лъва..
Основно изискване - надеждност, на второ място бързина. Поне 15 инча.
В тия критерии гледам Леново Идеапад, ще доплатя за 8 мб рам и мисля, че ме устройва.
Ще се ползва само за сърфиране в нета, никакви тежки програми или игри...
Не ми трябва въобще голям диск.
Като сайтове съм се насочил най-вече към лаптоп.бг - колега тук ги похвали, а и като цена май са най-ок :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drifty » 04 Фев 2021, 1:37

Те айдиапад са сигурно 15 вида :D. Копирай някакви параметри

Аз на сестрата купих лаптоп Леново за под 600лв, 15.6 инча, 8гб рам, ССД и Амд райзен 3 процесор. Но, в сравнение с моето Леново, което вече кара 6та година, е назад и като качество на материалите (чисто като усещане) и като възможности. Но примерно за твоите цели ще е идеален - успя да подкара дори гта 5, която си е тежичка игра.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nikola59 » 04 Фев 2021, 1:53

Bogat-Beden написа:Колеги, не съм взел нищо все още, но май е крайно време.
Обмислям нещо до 900, наистина преко сили 1000 лъва..
Основно изискване - надеждност, на второ място бързина. Поне 15 инча.
В тия критерии гледам Леново Идеапад, ще доплатя за 8 мб рам и мисля, че ме устройва.
Ще се ползва само за сърфиране в нета, никакви тежки програми или игри...
Не ми трябва въобще голям диск.
Като сайтове съм се насочил най-вече към лаптоп.бг - колега тук ги похвали, а и като цена май са най-ок :dunno:

В този ценови диапазон нещата са относителни по въпроса за надежността и всичко друго. Вариантите са ограничени много. Сега виждам изгодна оферта тук за това: https://www.emag.bg/laptop-lenovo-think ... DGK6G7MBM/
Имай впредвид че 8 GB-вата памет е запоена за дъното с опция за поставяне до 32GB SO-DIMM на още една, ако искаш да работи в двуканален режим. Доста от лаптопите в този ценови клас вече ги предлагат със запоени памети.... Конкретният модел е с AMD Ryzen 3 4300U процесор, в този диапазон попадат и моделите с новите дето излезнаха скоро AMD Ryzen 3 3250U, но голямо предимство аз не виждам, ако погледнем това сравнение: https://versus.com/en/amd-ryzen-3-3250u ... en-3-4300u
Само не избирай intel, а в този диапазон нещо по-различно да бъде от тези процесори дето посочих едва ли ще намериш. Успех в избора :bchug:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 12:51

Малко вдигнах левела и викнах това на 1745 камъка с отстъпка, поциганих се малко :lol:
Тръгнах да го вземам първоначално от Леново България, но попаднах на мега селски подход и се отказах. Поръчах 16 гб РАМ ъпгрейд, та ще почакам малко.
Сега с риск да ми се смеете, май се отваря компота заради тоя ъпгрейд? :oops: :help: :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Don_Diego » 04 Фев 2021, 12:57

Да, отваря се, но обикновено няма много разглабяне. Маха се долния капак и веднага се вижда рамта, масово са със запоена и има допълнителен слот за друга :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 04 Фев 2021, 12:57

:mhihi: Един път 1000 макс повече не мога, сега 1800 и пак си взел дърво :mhihi: Честита набутвация дето се вика :mhihi: Пробук с 4700 е 1300-1400лв., колкото е и реалната цена на тва леново :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Don_Diego » 04 Фев 2021, 13:00

madafaka_donkele написа::mhihi: Един път 1000 макс повече не мога, сега 1800



:OT: Така бях с телвизора аз преди няколко месеца - 2к макс, нито стотинка повече...след 20 дни разглеждане и мислене бааам 4к за телевизор :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 04 Фев 2021, 13:06

Don_Diego написа:
madafaka_donkele написа::mhihi: Един път 1000 макс повече не мога, сега 1800



:OT: Така бях с телвизора аз преди няколко месеца - 2к макс, нито стотинка повече...след 20 дни разглеждане и мислене бааам 4к за телевизор :mhihi:


Ти като един познат... Бате, фокуса става ли, много ми харесва модела, викам ОК е да. След 2 дена, бате астрите стават ли, викам сигурно. След 2 седмици - бате кажи къде да обслужа колата, взех Ф10-ка 535 дизел :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 13:14

Don_Diego написа:Да, отваря се, но обикновено няма много разглабяне. Маха се долния капак и веднага се вижда рамта, масово са със запоена и има допълнителен слот за друга :yes:

:yes:
Марафака, ти кажи сега трабант или МПалар от Мкар ще взимаш последно и в това хилядолетие ли ще се решиш :lol: не знам дърво-мърво, ама от продуктите на Леново само Т серията са с 36 месеца гаранция без доплащане, с опция до 60.. Пак аз не му разбирам наистина, ама имам кой да си ме консултира :winky:

П.С. Инак лятото ми помогна за софтуерната драма, това ти го давам :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 04 Фев 2021, 13:24

С риск да бръкна в дупЕтата на разбирачите - за прост юзър като повечето тука, по-добро от макбука нЕма! Даже и еър е пре-предостатъчен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 04 Фев 2021, 14:03

grkv написа:С риск да бръкна в дупЕтата на разбирачите - за прост юзър като повечето тука, по-добро от макбука нЕма! Даже и еър е пре-предостатъчен.

За повечето обикновени юзъри ще е доста труднп да минат на мак като са ползвали цял живот уиндоус, още повече като даваш 2000 лева за браузър и ютюб.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 14:51

Виндолсаa ше го майна още с разопаковането, ще се тури Линукс.

Ама ако някой иска да ми доплати за мак бук, ще си взема :lol:
Втора ръка нища.

Всичко знаем кое е хубавото, то и ТинкПади има по 4-5 лв :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: M17cH

Последни теми
Facebook