Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 09 Апр 2020, 9:47

На мен от всички изброени все още ми харесва Леновото с 10 ген от първото мнение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 09 Апр 2020, 9:51

Дела го видях, че го има на други места по-евтин, просто го дадох като модел.
Леновото от първия пост и това с 1050 картата ми харесват и че са с подсветка на клавиатурата. Това от първия пост е и с IPS матрица и на мен ми е фаворит засега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Don_Diego » 09 Апр 2020, 10:17

Ако имаш възможност вземи Asus ZenBook, имам няколко такива в офиса, работят developer-и на тях, за жълти стотинки им сложих още 16гб рам и литнаха.
Никакво греене, батерията държи, супер дисплей. За сравнение всички макове, които имаме със сходни параметри са като печки и на моменти забиват, Асусите не се и замислят за забиване или греене, вече 2 години нон-стоп. Имаме и едно леново, ideapad нещо си, уж хубаво...страшна пръчка
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 09 Апр 2020, 11:34

exc написа:Голяма ли разликата в скоростта между SSD nvme и pci-express? Гледам, че повечето са с втория интерфейс.


Няма да я усетиш, но имай предвид,че от SSD до SSD има голяма разлика, има и SSD-та които не са особено бързи.

exc написа:Тоя Dell как е?:
https://www.emag.bg/laptop-dell-inspiro ... 3547_37691
Едно време бяха някакъв символ за качество(поне така знам).


Тоя Dell е безмислен, както казах и за горния лаптоп дето прати някой колега, който беше със същата графична външна карта MX230 която е само 9% по бърза от вградената, разлика която няма как да усетиш. т.е - безмислен.

exc написа:И още едно Леново, въпреки, че е "гейминг":
https://www.emag.bg/laptop-gaming-lenov ... ario_ID=52


Този по става като параметри, но ако няма найстина да играеш игри си вземи нещо без видео, лаптопите вътре в корпуса са много по малко наблъскани и са по здрави, това се е доказало във времето. На всичките стари лаптопи с външни видеа които съм имал, всичките съм ги разлепвал между другото,но тогава разцъквах някоя друга игричка чат-пат. Вградените графични са достатъчно производителни вече за леки игри тип league of legends и тн. и са много по надеждни.

exc написа:И още един въпрос:
Тия, които са с инсталиран Линукс, мога ли да им сложа Уин 10? Да не се омаже нещо при преинсталация, или да има някакви защити в БИОС-а?


Можеш, форматираш диска и качваш каквото искаш.

_____________

Както каза колегата @steeN до тук всичките които ти хареса и прати най добро е леновото от първия пост с i7-1065G7 .

Don_Diego написа:Ако имаш възможност вземи Asus ZenBook, имам няколко такива в офиса, работят developer-и на тях, за жълти стотинки им сложих още 16гб рам и литнаха.
Никакво греене, батерията държи, супер дисплей. За сравнение всички макове, които имаме със сходни параметри са като печки и на моменти забиват, Асусите не се и замислят за забиване или греене, вече 2 години нон-стоп. Имаме и едно леново, ideapad нещо си, уж хубаво...страшна пръчка


И аз казах,че съм супер доволен от ZenBook-a ми който е с 7ма генерация i5 вече е на 2+ години и се държи перфектно дори батерията е в добро състояние което е учудващо, още кара по 7 часа без проблем, е вярно караше 11, ама това са 2 години и нещо работа.

В случая кофтито е,че един читав ZenBook ново поколение почва от 1800 лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Don_Diego » 09 Апр 2020, 12:04

Затова казах ако има възможност да се насочи към тях, защото разликара в цената става чувствителна. Моите са с 8мо поколение i7 и 256 SSD, отскоро и с 24рам...малки самолети :lol:
Делл мисля има смисъл само от високите серии, които вече са на много високи цени :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 09 Апр 2020, 12:13

Тъкмо мислех да се засилвам към Дела, вие ме отказахте. :) 1250лв. ми излизаше от друг сайт с 256SSD+1TB HDD. Все си мислех, че са една идея по-качествени от Леново. Явно не е така.
Зенбука са ми доста над бюджета. Явно ще е Леновото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 09 Апр 2020, 12:16

Истината както каза един друг колега,че в тия пари до 1200лв. каквото и да вземеш от пластмасеняците всичко е с едно качество. Марката малко е без значение, та по добре компонентите вътре поне да са окей. гледай да е с IPS дисплей минимум ако няма да му закачаш монитори и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 09 Апр 2020, 12:27

Еми, значи е почти решено. :)
Благодаря! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 09 Апр 2020, 13:42

exc написа:Голяма ли разликата в скоростта между SSD nvme и pci-express? Гледам, че повечето са с втория интерфейс.


2-3 пъти разлика има между обикновено (sata3) ССД и по-базовите NVMe-та.
Но това не трябва да ти е грижа почти всички нови лаптопи са с NVMe. Също в този диапазон 90% от лаптопите са с IPS матрица.

Ако дисплеят е много важен - Acer Swift в този бюджет предлага горе-долу най-добрата IPS матрица откъм colour accuracy. Но в твоя случай това не би следвало да е от значение щом не ползваш софтуер за обработка на снимки/видеа.

Леновото или Дела - няма голяма разлика като качество и двата ще ти вършат работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от TNT » 09 Апр 2020, 13:51

Виж какво има моментно на промоция. Преди 7 години така направих за едно Леново. Единствения проблем, който имах... е счупена панта на 4-тата година. Залепи се и кара 3-та засега. Още го ползвам като втори. Вече гоня половин година с едно HP Pavilion. Отново гледах какво има моментно на промоции (и аз гледах горе-долу за същите пари). Всичко им е едно и също, с малки разлики. Мой съвет е да гледаш какви изходи има - едно Леново се оказа, че няма изход за ЛАН кабел. Как ще се настрои стар рутер без - не знам. Това е елементарно нещо, което ще ти обезсмисли сравнително скъп уред на моменти. Не съм чел цялата тема, ама гледам и други са споменали, че всичко е ташак :mhihi: Взимай каквото има на промоция или с подаръци - гаранции, раници, мишки и т.н.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 09 Апр 2020, 14:41

exc написа:Втора употреба категорично не стои на дневен ред. Там само БМВ, щото няма пари за ново. :)
Голяма ли разликата в скоростта между SSD nvme и pci-express? Гледам, че повечето са с втория интерфейс.
Тоя Dell как е?:

Е па като имаш пари си вземи нов Latitude да те видим.
По-добре ASUS, отколкото INSPIRON.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 09 Апр 2020, 14:56

Това не го разбрах, ама както и да е. Нови лаптопи има и по 400 лева.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 09 Апр 2020, 18:21

Dell Latitude за 400 нов ? Къде?

Исках да кажа, че висок клас лаптоп на старо може да е като БМВ на старо.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 09 Апр 2020, 19:29

Няма Латитюд за 400... но няма и свесен латитюд втора ръка под 1300лв., който да има адекватен екран и процесор, жива батерия и 512 ссд, ддр4 памет. А за компактност и енергоефективност даже не може да става дума. Портовете и там вероятно ще има компромис - 100% няма да има Type C.
Един от лаптопите вкъщи е латитюд на 5 години и е невероятна точилка сравнен с всичко ново за 1100-1200 лева.

Ето да речем в този бюджет "премиум" латитюд 2-ра ръка:
Абсолютно никакво предимство няма пред която и да е нова машина за тези пари. Процесорът е грандиозно дърво (по-зле от актуален i3 слаган в лаптопи за 700 лева), рамта е предно поколение (но това не е чак толкова проблем), ССД-то пак е компромисен обем, сигурно и няма да е от най-бързите. Батерията с малко късмет ще е на 70% живот.
Последна промяна drago9205 на 09 Апр 2020, 19:45, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 09 Апр 2020, 19:43

За какъв бюджет става дума все пак?
Между другото моя латитюд ми излезе под 500 лв. след като му добавих рам и хдд, както писах, при това е с NVIDIA, но е по-стар модел.
То ако ще е 1200 лв. по-добре още малко пари да се добавят и да се вземе
https://ardes.bg/product/asus-tuf-gamin ... 800-135440
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook