Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 09 Апр 2020, 19:58

Драго беше много изчерпателен за лаптопите втора ръка, с което съм съгласен 100%. Мисля, че няма смисъл и аз да влизам в обяснителен режим. Всеки си взема това, което иска и му доставя удовлетворение. Ако искам лаптоп втора ръка с производителност и функционалност, сходна на моя, нямаше да отоворя тази тема.
Сега не се хващай буквално за последното изречение и да вземеш да сравняваш хардуера между някой Дел и моя.
Нещата с избора горе-долу ми се избистриха, благодаря за насоките на колегите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 09 Апр 2020, 20:15

ОК, надявам се да не влезеш в онзи странен режим с вградено видео и в същото време "хубав" дисплей с разолюция 2k или 4k :mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 09 Апр 2020, 20:23

SpeedyMan написа:За какъв бюджет става дума все пак?
Между другото моя латитюд ми излезе под 500 лв. след като му добавих рам и хдд, както писах, при това е с NVIDIA, но е по-стар модел.

По-стара генерация (да речем с Интел 3-то или 4-то поколение) + ъпгрейд на ССД и рам не е лоша стратегия ако се гони нисък бюджет (500-600лева), защото за тези пари новите лаптопи са големи пръчки. Аз лично съм точно така като теб с едната от машините - гонех нисък бюджет и това беше добър вариант. И все пак не мога да си кривя душата - екранът на стария латитюд е под всякаква критика откъм резолюция и viewing angle и матрица като цяло. Самият лаптоп е доста пластмасов (за премиум лаптоп) батерията вече не държи много, но пък за сметка на това тежи. Процесорът съответно далеч не е енергоефективен и бърз като някоя нова и5-ца, тъчпада е трагичен, CD-то спря да работи, wi-fi картата и тя бози от време на време.

Поросто при 1100-1200 бюджет няма много смисъл от стара машина, защото вече навлизаме в територията на среден клас машини. Най-малкото гаранцията си е плюс и ти гарантира безгрижие 2-3 години. На мен на стари машини ми е горял хард или съм получавал артефакти по дисплея, естествено след минималната 2-3-6 месечна гаранция.

Колегата мисля, че се ориентира и му помогнахме до някъде за избора, което е хубаво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 09 Апр 2020, 20:27

SpeedyMan написа:ОК, надявам се да не влезеш в онзи странен режим с вградено видео и в същото време "хубав" дисплей с разолюция 2k или 4k :mhihi:


Що? Имам Х1 карбон с 2к екран на вградено видео всико му върви перфектно, а не е особено ново поколение да ти кажа.

Няма нищо по хубаво от новото попринцип. :yes:

nVidia картата на дъртия ти латитюд е сигурно над 2-3 пъти по слаба от вградената в 9 или 10 поколение intel да знаеш :yes: . Да не говорим,че 100% е адската печка. Мерси съм !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 10 Апр 2020, 11:00

Гледам днес има добри оферти пуснати в емаг-а.
За около 1200 лева 10-то поколение И5 + 512 ССД (ейсъри, делчета).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 10 Апр 2020, 11:15

Поръчах това:
https://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron ... 184312131_
По-назад питах за него, но там конфигурацията беше различна и цената беше по-висока със 150 лв.
Даже някои колеги ме отказаха, което беше резонно за съотношението цена/характеристики. Но от днес са го пуснали с допълнителна РАМ и Хард за по-ниска цена.
Даже звънях да уточним това ли ще ми пратят като параметри, да не стане някакво объркване и да го връщам още в офиса на куриера.
Мисля, че е добра сделка.
В Емаг ги гледам цяла седмица, пак ще вляза да погледна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 10 Апр 2020, 11:18

DigitalExile написа:
SpeedyMan написа:ОК, надявам се да не влезеш в онзи странен режим с вградено видео и в същото време "хубав" дисплей с разолюция 2k или 4k :mhihi:


Що? Имам Х1 карбон с 2к екран на вградено видео всико му върви перфектно, а не е особено ново поколение да ти кажа.

Няма нищо по хубаво от новото попринцип. :yes:

nVidia картата на дъртия ти латитюд е сигурно над 2-3 пъти по слаба от вградената в 9 или 10 поколение intel да знаеш :yes: . Да не говорим,че 100% е адската печка. Мерси съм !

Вграденото видео позакърпва положението, но няма достатъчно допълнителен ресурс. Естествено в обозримо бъдеще това видео ще слабее, освен ако не си решил да сменяш през 2-3 години лаптопа. Естествено ако искаш DLNA с транскодиране в реално време и вграждане на субтитри ще се задъха сериозно при новите формати.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 10 Апр 2020, 11:19

Така намален е екстра като цена. В емаг няма по-офертни от този.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 10 Апр 2020, 11:22

Да, няма. Сега гледах и там.
Само трябва да го пускам утре и да влизам в БИОС-а да съм сигурен, че не са ми пратили нещо друго.
Знам, че не е най-доброто, и че за още малко ще намеря нещо по-хубаво. Ама все пак съотношението цена/хардуер в случая е определяща. А има и записвачка, вече много рядка екстра. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Don_Diego » 10 Апр 2020, 11:44

Не знам защо залитате по лаптопи със сериозни видеокарти, при малко по-голям товар започва да си греят сериозно.
Имам в офиса Dell XPS 9570 с GeForce 1050Ti и като се работи или играе нещо натоварващо картата и без духалка отдолу не става работата :dunno:
Лично за мен хич не е готино да щракаш по врял лаптоп или да го държиш в скута в леглото :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 10 Апр 2020, 11:52

Не залитам, този го поръчах въпреки видеото, не заради него. :) А и тази е далеч от сериозна.
Ако го имаше във вариант само с вградено, щях да взема такъв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 10 Апр 2020, 15:28

Като чета коментарите се убеждавам че маркетърите са виртуози. Навремето мобилния компютър беше лукс и пресимно за работещи хора. Сега масово се купува за да се ползва на бюро вкъщи. Правите компромиси заради цената, но дума да не става да си купите настолен. В тоя вариант без компромиси ще ползвате пълноценно на същата цена, но не, лаптоп трябва да бъде защото от доста време така е модерно и така правят всички.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 10 Апр 2020, 16:06

Това е доста пресилено. Освен ако не ти трябва за нещо професионално или си геймър десктоп-а изобщо не е оправдана занимавка.
Дори най-евтиния лаптоп е предостатъчен за това, за което го ползва масовия потребител... уебстраници и гледане на филми.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 10 Апр 2020, 17:01

Ба? И кво...бучкаш му мишка, че не е удобно с тъчпада, после клавиатура щото и тя е кекава. Миниатюрното екранче не чини нищо и се връзваш към монитор или тв. Искаш неква игра - миии, то не може ,нема повер. Искаш ъпгрейд - дръжки ле. Ама сме с лаптоп и моем си го турим в кревата докато чоплим семки вечер :))) Лаптопа е и ще си остане за работа. Е ги до мене са в чанти цели два. Откак е извънредното са си при мен и не съм ги пуснал ни веднъж.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 10 Апр 2020, 17:21

Don_Diego написа:Не знам защо залитате по лаптопи със сериозни видеокарти, при малко по-голям товар започва да си греят сериозно.
Имам в офиса Dell XPS 9570 с GeForce 1050Ti и като се работи или играе нещо натоварващо картата и без духалка отдолу не става работата :dunno:
Лично за мен хич не е готино да щракаш по врял лаптоп или да го държиш в скута в леглото :mhihi:

При интел с nVIDIA може да си задаваш дали искаш дадено приложение да ползва вградена или външна карта. Така, че както ти душа сака баце.
Но когато ти трябва POWER и няма, кво правим?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook