Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 09 Апр 2021, 12:18

Направих си експеримент. Извадих един телефон, който не е включван от две години. 20 часа вися на зарядното, но се зареди. От 3 часа са го напипали децата и е паднал на 70%. Толкоз за пазене, падане на нула и не знам си какво.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 09 Апр 2021, 12:50

Моджо написа:Направих си експеримент. Извадих един телефон, който не е включван от две години. 20 часа вися на зарядното, но се зареди. От 3 часа са го напипали децата и е паднал на 70%. Толкоз за пазене, падане на нула и не знам си какво.

Именно :yes: Много ме кефи как за пореден път се вадят някакви уж общовалидни аксиоми как "еди какво си" с тия батерии. Тоооолкова е специфично до конкретно устройство, конкретна батерия, конкретно зарядно (всякакви "умнотии", "китайщини" и интерпретация на "процентите" има къде в "зарядно", къде в "контролера" на батерията), че ви е бедна фантазията. Сто пъти съм го обяснявал и съм спорил с форумни капацитети всякакви, за да се стигне до истината за конкретния случай, била тя такава или инаква.
Почти 9-годишният ми лаптоп е ползван сигурно 20 пъти на батерия за по час, 5 пъти от тях да е падал до нула (2-3 часа), през останалото време е бил все "на зарядно", и това не му пречи да кара по 1 час+ на батерия и до ден днешен като реша да го ползвам.
Та пак да кажа за стотен път - ползвайте си устройствата както намерите за добре и хич не ги мислете тия батерии :yes: Бахти драмите, бахти вещоробството :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от andy » 09 Апр 2021, 13:24

Да похваля и един от моите, който е на 13-14 г и не е спиран да се ползва основно на батерия. Все още държи около 4.5 часа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Anthony_J » 09 Апр 2021, 21:19

Много батерии надживяват собствениците си, които ги гледат като писано яйце, все едно не са прост консуматив :mihihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 09 Апр 2021, 22:42

Не знам, на една роднида лаптопът стоя без батерия 2 години докато тя беше в чекмеджето и след това държеше по 2 минути.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 10 Апр 2021, 7:07

В същото време моя макбук за 3 години му се еВа майката на батерията и от десетина часа сега държи към 30 мин и на 75-80% гасне :lol:
Ползването е 90% на зарядно, до нула не може да се падне, че си се пази сам.... очевидно не много добре :lol:
Уж държали до хиляда цикъла, моя е на под 200.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 10 Апр 2021, 7:53

Истината е, че зависи колко ви е качествена батерията. Ако на нея пише Made by SONY, или Made by SANYO - има шанс да изкарат 10 години с добър капацитет.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 10 Апр 2021, 7:58

andy написа:Да похваля и един от моите, който е на 13-14 г и не е спиран да се ползва основно на батерия. Все още държи около 4.5 часа.

И аз имам един такъв - DELL Latitude E6410. Ползва се зверски. Единствено съм му сложил повече RAM и SSD.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от MrManson » 12 Апр 2021, 12:56

SpeedyMan написа:
andy написа:Да похваля и един от моите, който е на 13-14 г и не е спиран да се ползва основно на батерия. Все още държи около 4.5 часа.

И аз имам един такъв - DELL Latitude E6410. Ползва се зверски. Единствено съм му сложил повече RAM и SSD.


Нека и аз похваля машината си - Lenovo Ideapad Y580 - закупен 2012 година. Батерията си е Lenovo, made in Japan, further processed in China. До ден днешен се ползва основно на ток. Като допълнение имам един Energy Management Tool на Lenovo, чрез който избирам дали лаптопът ще се ползва основно на батерия, т.е. имам очаквания към нея и тя се зарежда на 100%, или че машината ще стои включена постоянно към ел. мрежата и при този избор батерията стои на 60%. Та дори и сега с тези 60% си изкарва около час и малко.
П.С. Според същата тази програмка производител на батерията е Sanyo.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 12 Апр 2021, 22:02

MrManson написа:
SpeedyMan написа:
andy написа:Да похваля и един от моите, който е на 13-14 г и не е спиран да се ползва основно на батерия. Все още държи около 4.5 часа.

И аз имам един такъв - DELL Latitude E6410. Ползва се зверски. Единствено съм му сложил повече RAM и SSD.


Нека и аз похваля машината си - Lenovo Ideapad Y580 - закупен 2012 година. Батерията си е Lenovo, made in Japan, further processed in China. До ден днешен се ползва основно на ток. Като допълнение имам един Energy Management Tool на Lenovo, чрез който избирам дали лаптопът ще се ползва основно на батерия, т.е. имам очаквания към нея и тя се зарежда на 100%, или че машината ще стои включена постоянно към ел. мрежата и при този избор батерията стои на 60%. Та дори и сега с тези 60% си изкарва около час и малко.
П.С. Според същата тази програмка производител на батерията е Sanyo.

Аз съм с У570 от предната годиша и същи с този енержи менажемент още държи супер. И като го кпмбимираш с 8гб рам 4 ядра 8 нишки и външна карта, честно казано си струваше всички 1550лв навремето.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от MrManson » 13 Апр 2021, 13:18

nxn написа:
MrManson написа:
SpeedyMan написа:
andy написа:Да похваля и един от моите, който е на 13-14 г и не е спиран да се ползва основно на батерия. Все още държи около 4.5 часа.

И аз имам един такъв - DELL Latitude E6410. Ползва се зверски. Единствено съм му сложил повече RAM и SSD.


Нека и аз похваля машината си - Lenovo Ideapad Y580 - закупен 2012 година. Батерията си е Lenovo, made in Japan, further processed in China. До ден днешен се ползва основно на ток. Като допълнение имам един Energy Management Tool на Lenovo, чрез който избирам дали лаптопът ще се ползва основно на батерия, т.е. имам очаквания към нея и тя се зарежда на 100%, или че машината ще стои включена постоянно към ел. мрежата и при този избор батерията стои на 60%. Та дори и сега с тези 60% си изкарва около час и малко.
П.С. Според същата тази програмка производител на батерията е Sanyo.

Аз съм с У570 от предната годиша и същи с този енержи менажемент още държи супер. И като го кпмбимираш с 8гб рам 4 ядра 8 нишки и външна карта, честно казано си струваше всички 1550лв навремето.

Колега NXN, ползвал ли си някога Battery Gauge Reset функцията? Аз за първи път преди около година и да си кажа честно - беше голяма грешка. Оказа се, че този проблем е глобален за Lenovo - бъгва се нещо по дъното и спира да зарежда батерията. Та в момента ако си ползвам лаптопа на ток, извадя и вкарам обратно кабела в лаптопа, батерията няма да се зарежда. Единствен шанс това да стане е ако го спра, извадя му батерията, подкарам го само на ток и след това я слагам обратно. Тъпичко решение и дразнещо, но само то проработи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 14 Апр 2021, 0:45

Ползвах го 2 пъти, то уж е за калибрация, но при мен не направи нищо. Пробвал ли биос резет?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от MrManson » 14 Апр 2021, 15:30

nxn написа:Ползвах го 2 пъти, то уж е за калибрация, но при мен не направи нищо. Пробвал ли биос резет?

Не съм, но съм си патил с интервенции по БИОС-а и заова предпочитам да не го пипам. Дразнещо е, но все пак стои 99% от времето на зарядно. Иначе му сложих преди 2 години една mSATA 860 EVO на Samsung и пущиняка му полетя :) Y570 поддържа ли такъв ъпгрейд?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от dimodi » 14 Апр 2021, 21:57

Някой би ли дал съвет за избор между тези двата:

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus- ... v_pd-title

https://www.emag.bg/laptop-gaming-acer- ... v_pd-title

В моментите, когато ще се ползва за игри най-вероятно детето ще играе Fortnite (поне засега това го интересува, но е сигурно, че ще прояви интерес и към други игри :) ) За момента сякаш клоня към Acer-а основно заради Core i7 процесора, който според всякакви тестове е по-добър от Ryzen-a. Но пък при Asus-a за минимална разлика в цената получаваш 2 пъти повече RAM и SSD :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 15 Апр 2021, 7:51

dimodi написа:Core i7 процесора, който според всякакви тестове е по-добър от Ryzen-a.


:ahah: :owned: Хубава смешка :mhihi: Ама щом те кефи 3 поколения по-стар процесор кОпувай смело интелата :mhihi:
До 1400лв. не намирам нещо по-сносно https://www.emag.bg/laptop-gaming-lenov ... DMDDFTMBM/

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey, Exclusive89

Последни теми
Facebook