Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nikola59 » 04 Фев 2021, 15:01

madafaka_donkele написа::mhihi: Един път 1000 макс повече не мога, сега 1800 и пак си взел дърво :mhihi: Честита набутвация дето се вика :mhihi: Пробук с 4700 е 1300-1400лв., колкото е и реалната цена на тва леново :mhihi:

:lol: Да, ако беше казал че вдига левъла HP ProBook 455 G7 е най смислената покупка. Става и този дето е избрал но цената е неоправдано висока. Сега наскоро цените тръгнаха надолу но все още не са на нивото ноември миналата година.
Иначе около коледата имах възможност да тествам Legion 5 , 15 и 17 инчовия размер. Машинката е "брутална". Изработка, екран и охлаждане перфектни.
С висок левъл аз това бих избрал.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 15:09

nikola59 написа:
madafaka_donkele написа::mhihi: Един път 1000 макс повече не мога, сега 1800 и пак си взел дърво :mhihi: Честита набутвация дето се вика :mhihi: Пробук с 4700 е 1300-1400лв., колкото е и реалната цена на тва леново :mhihi:

:lol: Да, ако беше казал че вдига левъла HP ProBook 455 G7 е най смислената покупка. Става и този дето е избрал но цената е неоправдано висока. Сега наскоро цените тръгнаха надолу но все още не са на нивото ноември миналата година.
Иначе около коледата имах възможност да тествам Legion 5 , 15 и 17 инчовия размер. Машинката е "брутална". Изработка, екран и охлаждане перфектни.
С висок левъл аз това бих избрал.

Ей, АМД процесор взех и пак сте недоволни бре :ranting:
Забравихте основното изискване, ако има друго доказано по-добро като надеждност за същите, по-малки пари, казвайте, не е доставен и платен все още ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от c04 » 04 Фев 2021, 16:07

grkv написа:С риск да бръкна в дупЕтата на разбирачите - за прост юзър като повечето тука, по-добро от макбука нЕма! Даже и еър е пре-предостатъчен.

ТолкО пари за т`ва няма да дам никога :nono:
Иначе им признавам, че като външен вид и усещане на клавиши и корпус са добри. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 04 Фев 2021, 18:06

nikola59 написа:
madafaka_donkele написа::mhihi: Един път 1000 макс повече не мога, сега 1800 и пак си взел дърво :mhihi: Честита набутвация дето се вика :mhihi: Пробук с 4700 е 1300-1400лв., колкото е и реалната цена на тва леново :mhihi:

:lol: Да, ако беше казал че вдига левъла HP ProBook 455 G7 е най смислената покупка.


Остей, остей :mhihi: Тръгва с 1000, вдига на 1800 :mhihi: Уж има кой да го съветва па пита у форума :mhihi: Тряа го почерпим тоя гений-съветник, дето казва 6>8 и по-добре 6 за 1800, отколото 8 за 1300-1400 :mhihi: И после се нерви, като му кажеш, че се е набутал, все едно ти си го заставил насила да го купува :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nikola59 » 04 Фев 2021, 20:09

Bogat-Beden написа: Ей, АМД процесор взех и пак сте недоволни бре :ranting:
Забравихте основното изискване, ако има друго доказано по-добро като надеждност за същите, по-малки пари, казвайте, не е доставен и платен все още ;)

:mhihi: Е да ама от Ryzen до Ryzen си има разлики. По старият критерии вече си дадох мнение, по новият ти критерии и както и колегата по горе отбеляза. HP ProBook 455 G7 е много по добре от това което си избрал: https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kom ... 575359506/ С още една плочка памет за двуканален режим и си ти. Цената му спрямо ноември ( беше около 1300) м.г е завишена поради липсата на внос и голямото търсене след ноември и все още си е висока. За бързина нямаш проблем, за надежност в тези ценови категории е трудно да се говори за която и да е марка...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 21:16

nikola59 написа:
Bogat-Beden написа: Ей, АМД процесор взех и пак сте недоволни бре :ranting:
Забравихте основното изискване, ако има друго доказано по-добро като надеждност за същите, по-малки пари, казвайте, не е доставен и платен все още ;)

:mhihi: Е да ама от Ryzen до Ryzen си има разлики. По старият критерии вече си дадох мнение, по новият ти критерии и както и колегата по горе отбеляза. HP ProBook 455 G7 е много по добре от това което си избрал: https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kom ... 575359506/ С още една плочка памет за двуканален режим и си ти. Цената му спрямо ноември ( беше около 1300) м.г е завишена поради липсата на внос и голямото търсене след ноември и все още си е висока. За бързина нямаш проблем, за надежност в тези ценови категории е трудно да се говори за която и да е марка...
Много е красив, ама имал съм Павилион преди много години, пръдна му лентов кабел малко след изтичане на гаранцията, ремонтът му щеше да е около 400, той вече не струваше 800 ( бях го вземал за около 2500..)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от preki » 04 Фев 2021, 23:00

Pavilion е consumer серията и наистина са добре конфигурирани за цените си, но качеството е много зле.
Probook e средна бизнес серия и наистина е по-добре от Lenovo-то, поне ценово

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от vlad0 » 05 Фев 2021, 7:21

Bogat-Beden написа: ...

Със здраве да си го ползваш дълги години. Мисля, че за нуждите които беше споменал ще ти върши страхотна работа и ще се справи добре и с по-комплексни задачки.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 05 Фев 2021, 8:56

Мерси :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 05 Фев 2021, 10:23

Супер е Lenovo-то което си взел.
HP никога в живота, по проблемни лаптопи не знам дали съм имал и Pro Book са същите боклуци като Pavilion

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 05 Фев 2021, 15:14

Bogat-Beden написа:Ама ако някой иска да ми доплати за мак бук, ще си взема :lol:
Втора ръка нища.


Е ти си приготвил 1800, базовия мак еър в айстайл е 1900, на други места сигурно и по-евтино ше се намери... т'ва с 8гб рам, 256 ссд и ретина екран. Процесора е 1.1 с бууст до 3.2, ама вЕрвай ми, за твоите нужди и т'ва е предостатъчно.
Аз още чакам стария еър с още по-стария процесор да си отиде, ама вече 3-4 години летИ гладко и мазно без чуденки... само батерията се сговняса, ама за т'ва май съм си виновен аз.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 05 Фев 2021, 15:44

Хах, ти си прав... За 2000 има в лаптоп.бг
Мислех, че почват от 3, 3500 нагоре...
Вкарваш ми муха, ама да не е нещо като при БМВ 116i с ръчна скоростна и без климатик :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 05 Фев 2021, 15:51

Bogat-Beden написа:Хах, ти си прав... За 2000 има в лаптоп.бг
Мислех, че почват от 3, 3500 нагоре...
Вкарваш ми муха, ама да не е нещо като при БМВ 116i с ръчна скоростна и без климатик :lol:


Не, гарантирам ти ще си мега доволен от него.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Bogat-Beden » 05 Фев 2021, 15:53

Добре, мерси на всички :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 05 Фев 2021, 15:57

Принципно с мака си плащаш за юзър експириънса, дето ми е трудно да ти го пресъздам в думи без да изглеждам като облъчено фенче, ама...
ако ще правим аналогия с коли, то за мен тва е бензиново 530 е60 автомат - тихо, удобно, комфортно, приятно и ненатоварващо дето в ежедневните ти задачи ше се справя безпроблемно, макар и да не впечатлява с мега данни на хартия, там си плащаш за удоволствието от използването. И при мак и при БМВ.
Компютърджиите не го харесват 'щото имат малко по-различни и задълбочени нужди - един иска патрол с рошави гуми и не го еВе за комфорта, друг иска просто да се вози евтино и не му пречи, че прозорците шумят и вози като каруца и т.н и т.н.
Нужди различни, но за простия юзър, каквито сме повечето - браузване, филми, екселска работа и т.н. т'ва е повече от достатъчно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook