Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 08 Апр 2020, 12:09

Тъй като лаптопа ми взе доста да се задъхва и общо взето е на доизживяване трябва да го сменям. Досега карам 7 години с едно Леново 15.6 инча с Пентиум B960, 6GB RAM, 512GB HDD и някаква Nvidia(нисък клас).
Новият лаптоп ще се ползва за стандартни неща, т.е. браузване, гледане на филми и т.н. Игри няма да се играят никакви, няма да се ползват тежки приложения като Photoshop и т.н. Ще се ползва като десктоп(ще стои на бюро и почти няма да се разнася). Не искам настолен, защото нямам място в момента за такъв.
Общо взето изискванията са:
- Intel Core процесор (не знам как са АМД в момента, но преди мобилните им процесори бяха големи печки). Не знам дали i3 ще се справя достатъчно добре и в близко бъдеще(предполагам, че да). За i5 и i7 съм сигурен.
- 6-8 GB RAM
- Вградено видео. Тук освен, че няма да се играят игри отчитам и по-малкото загряване.
- SSD 512GB или HDD+SSD
- Без ОС(имам закупен key за Windows 10 pro)
Бюджета е към 1200-1300 лева, въпреки, че за начина на ползване и толкова не са оправдани. :)
Досега съм набелязал тези:
https://www.emag.bg/laptop-asus-vivoboo ... DQCD5GBBM/
https://www.emag.bg/laptop-lenovo-v15-i ... D0PRRWBBM/
https://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideap ... DFTX0GBBM/
Последният ми идва малко скъп, но ако си заслужава може да се прежаля.
Приемам предложения и съвети.
Благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 08 Апр 2020, 12:28

На леново само Thinkpad серията е добра и пак има изключения, та аз бих пропуснал тези горе.
VivoBook не съм ползвал, но имам Zenbook и съм страшно доволен, охлаждането му е по добро от на Thinkpad X1 Carbon който взех преди седмица.

Лошото в тоя ценови клас и по ниския е,че масово са пластмасеняци и то от гадната пластмаса, които се гънат като кашкавал и пукат при всяко вдигане/местене, а някои от тях са и с много тъпо измисени охлаждания.

Честно казано в този ценови клас бих взел Acer Swift 3 (SF314-58) като му добавиш 4-8 рам още идва 1350/1400. и е с 10-та серия i5 и метален корпус.
Последна промяна DigitalExile на 08 Апр 2020, 12:36, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 08 Апр 2020, 12:29

Леновото с Ген 10 изглежда доста сполучливо на хартия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 08 Апр 2020, 12:40

С риск да ме линчуват, за ползването което описваш по-добро от използван Мак еър не мога да се сетя. Ползван предвид бюджета, ако дупе носи - нов.
Имам от последните Еъри преди да ги сменят с изцяло новия модел и паралелно с него използвам Тинкпед с уиндоус, 8гб рам, ССД и не-знам-си-още-кво, от ония квадратните с металните панти дето нямат ограничител на разгъването, не знам какъв клас се води.
Ако не бяха конкретно 1-2 неща за които ми трябва уиндоус не бих я погледнал тая пръчка никога повече.
За нормален юзър макът е класи, ама класи отгоре не само като операционна система. Билд куолити, панти, клавиатура, тъчпад и жестове... абе друго е. Особено сравнен с тия пластмасовичките е като пежо 307 - ес класа
Разликата за мен е много по-голяма от тази при телефоните, съпоставени андроид-айфон.

Моят еър издиша само от към екран предвид конкуренцията, ама когато купувах още не беше излязъл тоя с ретината...

За игри не става, сигурно и тетрис ще го задъхва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 08 Апр 2020, 12:46

Ако е свикнал с windows, mac-a ще му се стори адска мъка, иначе да той мака си може само фейсбук филми и видео/аудио обработка. Нищо против нямам, но както казах тегаво ще му е ако не е работил никога с мак. Отделно има нещо за което изобщо не си прав и това е клавиатурата. На Thinkpad-a клавиатурата е в пъти по добра от на които и да е macbook.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 08 Апр 2020, 12:48

На Маковете и Apple продуктите съм фен (iPhone user съм от 3G насам), но освен цената ме спира, че тоя лаптоп ще се ползва и от жена ми, а скоро и от детето, че взе да разбира да си пуска сама клипчета в Ютуб. :) Освен това, ограничения набор приложения също ме притеснява, най-прост пример е, че не мога да сложа ИСТА. :) Освен това не искам втора употреба.
За пластмасовите корпуси - знам, че е така. Но сегашния ми щом още работи с едно чистене за целия му живот, значи горе-долу държат.
П.П. Тоя Асус не е зле, но май 14 инча ще ми дойдат малко, или поне така мисля.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от alekangg » 08 Апр 2020, 12:54

За мен най-добре е нещо хубаво от сорта на тинкпад и подобни, употребявано, по възможност в гаранция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 08 Апр 2020, 13:04

DigitalExile написа: На Thinkpad-a клавиатурата е в пъти по добра от на които и да е macbook.


Нали ги ползвам двете едно до друго ежедневно...

Относно приложения, преди да скоча ме плашиха с някакви стотици левове за приложения тип офис пакет и т.н. Е, ако при айфона инсталирането на външни приложения е свързано с разни хакове, джейлбрейкове и т.н. с мака прост гугъл сърч почти винаги ти вади директен линк за сваляне на каквото ти трябва, просто се съгласяваш, че си надупен от към секюрити, щото не е дошло от аппстор-а, но и при уиндоус го има това. Ядове досега не съм имал, антивирусна не знам какво е.

Относно уиндоус онли приложения - бууткамп с уиндоус, или иначе казано виртуална машина. Само съм чувал обаче, опит нямам.

Относно прехода уиндоус - мак, на мен ми беше супер лесно, реално свикнах за час, примерно, а отделните операции тип инсталиране на приложение след първото ''показно'' от ютуб втори път не съм имал спънки. Буквално за ден си бях ''вкъщи''. Ако има кой да те светне на 2-3 особености още от началото, нещата стават още по-лесни.

Но, щом не си готов на ползван мак, с този бюджет дискусията уин-мак приключва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 08 Апр 2020, 13:07

И аз съм ползвал мак известно време имам и приятели с мак, ти си първия човек на който ми казва,че му е по удобна клавиатурата на мак отколкото на Thinkpad. (може би има нещо свързано с фенщина, не знам). Ако разцъкаш по нета съм сигурен,че които и да е влогър/youtube-er ще потвърди,че клавиатурата на Thinkpad-a е по добре и повярвай ми има защо или ти просто не си седнал да пишеш достатъчно дълго на двата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от grkv » 08 Апр 2020, 13:13

Твърде маловажни са ми тия джиджавки, че да е фенщина... по-скоро вкус.
Да не забравяме, че има хора на които и меджик мауса им е удобен, та...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 08 Апр 2020, 13:21

Колега, взимай асуса смело и безотговорно. Марка с която няма да сбъркаш.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от exc » 08 Апр 2020, 13:56

А как са новите мобилни АМД-та, съпоставени с Интелите? Все така ли греят?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 08 Апр 2020, 14:06

Не съм ги тествал лично, имам познат който има магазин за PC/лаптопи, проджби ремонти и тн.
Питах го миналата седмица каза,че за PC са много добри, за Лаптопите все още - не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от kikko » 08 Апр 2020, 16:19

Личния ми е DELL от този ценови клас - с i5 7gen, 8 ram, 250 SSD(това аз го добавих) и някакво видео-Радеон и е много добра машинка. За всичко, което ти трябва на теб ще върши чудесна работа. Понякога ми се налага да поработвам на него и се справя добре с Аутокад и Еплан. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bam-bam » 08 Апр 2020, 16:23

exc написа:А как са новите мобилни АМД-та, съпоставени с Интелите? Все така ли греят?



Това с греенето е характерно за една друга марка много отдавна.
Разрови се в гугъл за новите райзени 4ххх в лаптопите, които се очакват тези дни.
Ще останеш доста учуден :lalala:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st, xterminator

Последни теми
Facebook