Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Kroki » 04 Апр 2023, 8:31

Кои са румънците? :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Ивайло Димов » 04 Апр 2023, 8:48

И двата процесора са сходни като характеристики ,плюса на АМД е буквата U /ultra low voltage/ и на теория трябва да изкара по-дълго в работа на батерия.И двата лаптопа са тип ultrabook леки и изработени от рециклирана пластмаса от бъркалки за кафе ,имат само пасивно охлаждане .Интелската платформа ще е грее повече 28 W му е консумацията ,на АМД е 15 W .Лично аз не бих взел нито един от двата ,особено за мой близък .

Бих търсил нещо подобно

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpa ... 59#thumb-7

https://plasico.bg/fujitsu-lifebook-a35 ... 55917.html


А ако държиш да е нов поне разгледай Dell Vostro поне имат 36м международна гаранция

https://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3 ... 01_UBU16GB

https://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3 ... EMEA01_UBU
Последна промяна Ивайло Димов на 04 Апр 2023, 8:57, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nikola59 » 04 Апр 2023, 8:56

Kroki написа:Кои са румънците? :roll:

Емаг-а се има впредвид. Каквото и да вземеш в този ценови диапазон е все тая относно качеството. На още по ниска цена ако не ти е важен липсата на четец за карти и подсветка на клавиатура може да видиш и това: https://laptop.bg/laptops-lenovo-V15_Ge ... 82KD0044BM На един такъв с една плочка памет и Ryzen 3 4300U процесор наскоро му качвах OS и се справяше доста прилично. Дори с Adobe Photoshop работеше добре. За такива пари от горният линк с този процесор и две плочки памет избора си е отличен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 04 Апр 2023, 9:24

Kroki написа:Кои са румънците? :roll:


Емаг.
С 5700 ми е личния лаптоп... който взех преди 2г. :mhihi: Прецени си би ли си взел нова машина със стар процесор. Другите предложения даже няма да ги коментирам :mhihi: Виж, предложеното востро става. Ако се спреш на него задължително го поръчай онлайн, че с този 120 херцов монитор най-вероятно е с най-евтината бърза TN матрица и може изобщо да не ви допадне картината, която вади, та да може да го върнете в двуседмичен срок.
С моллов не се ли познаваш лично? Звънни му 1 телефон, хем може да те уреди с някоя по-тънка цена през техния магазин.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Kroki » 04 Апр 2023, 10:39

Знаем се. Ще разгледам и ще проверя.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ///M Power » 04 Апр 2023, 21:37

Kroki написа:Здравейте, търся лаптоп за жената и съм се спрял на два модела Леново.
Единия е Lenovo ThinkBook 15 G2 с 24 рам и 1тб ssd. Intel i7 с 4 ядра.
Другия е Lenovo IdeaPad 3 с 24 рам, 1тб ssd. AMD Ryzen 7 с 8 ядра.
Разликата е предимно в процесора май..
Заслужава ли си?


Аз лично не бих взел компютър през 2023г. с 4 ядра. Ако не се работи с големи файлове даже тези 24гб рам не са много оферта, 2х8 може да се окаже по-добре.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 04 Апр 2023, 23:01

Аз си взех DELL Latitude 5430 с 12 ядра i5. С 16 РАМ и 500 SSD, 14" за работа. Лек и удобен за пътуване, но доста по-скъп. Естествено за 1500 лв. ThinkBook си е оферта. За AMD не бих взел, понеже доста горчив опит имам с тия процесори в миналото, макар по параметри да е по-добре.

Бих взел обаче някой с NVidia допълнителна карта.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 04 Апр 2023, 23:13

SpeedyMan написа:Аз си взех DELL Latitude 5430 с 12 ядра i5. С 16 РАМ и 500 SSD, 14" за работа. Лек и удобен за пътуване, но доста по-скъп. Естествено за 1500 лв. ThinkBook си е оферта. За AMD не бих взел, понеже доста горчив опит имам с тия процесори в миналото, макар по параметри да е по-добре.

Бих взел обаче някой с NVidia допълнителна карта.


Процесорите от миналото нямат нищо общо с настоящото, и в момента са по-напред от интел, според зависи на какво попаднеш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 04 Апр 2023, 23:42

Да, със сигурност. Но пък все още имам и DELL LATITUDE E6410, с i7, на повече от 10 години, с 8 РАМ и 500 SSD. Преди беше с HDD. Още е с оригиналната батерия, макар и да държи не повече от час. С Nvidia.

Машината си работи добре и не мога да кажа че е бавна, поне що се отнася до нормални натоварвания. Ако му дадеш да отваря 100 Мб екселски файл, тогава се бави повече спрямо този, който купих наскоро.

Така, че високият клас си е висок клас.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 05 Апр 2023, 1:33

AMD за десктоп да, за лаптоп категорично не, миналата година един приятел взе зенбук с амд и само страда, 2 пъти по гаранция и общо взето никакво развитие нямаше, лаптопа просто freez-ва и само рестарт го оправя, някъв ryzen 7 беше, разкара го защото като го ползваш за работна машина и freez-ва не е оферта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Ивайло Димов » 05 Апр 2023, 6:40

Пишете колкото да се каже нещо ,интелската платформа е с 4 ядра и 8 нишки,второ работните машини с висока производителност се водят mobile workstation и цената и е по 2 на бюджета от 1500 лева.Трето ако лаптопа ше се ползва за обикновена офис работа и 10 годишен лаптоп е достатъчен.И аз не съм фен на АМД ,но те вложиха много време ,пари и усилия в настолните конфигурации и видеокартите ,за това изостанаха в мобилните платформи но в момента наваксват доста бързо.И въобще бюджет 1400-1500 и ултрабук за работа със високапроизводителност се събират трудно в едно изречение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 05 Апр 2023, 6:50

DigitalExile написа:AMD за десктоп да, за лаптоп категорично не, миналата година един приятел взе зенбук с амд и само страда, 2 пъти по гаранция и общо взето никакво развитие нямаше, лаптопа просто freez-ва и само рестарт го оправя, някъв ryzen 7 беше, разкара го защото като го ползваш за работна машина и freez-ва не е оферта.

Ами и аз така мисля, поне с опита който имам с AMD преди, когато поддържах около 300 машини в един голям офис - лаптопите с AMD дори се скапваха, направо спираха да работят, независимо от марката. Не зная сегашните машини на пазара как са, но не искам и да знам. :mhihi:

Ивайло Димов написа:Пишете колкото да се каже нещо ,интелската платформа е с 4 ядра и 8 нишки,второ работните машини с висока производителност се водят mobile workstation и цената и е по 2 на бюджета от 1500 лева.Трето ако лаптопа ше се ползва за обикновена офис работа и 10 годишен лаптоп е достатъчен.И аз не съм фен на АМД ,но те вложиха много време ,пари и усилия в настолните конфигурации и видеокартите ,за това изостанаха в мобилните платформи но в момента наваксват доста бързо.И въобще бюджет 1400-1500 и ултрабук за работа със високапроизводителност се събират трудно в едно изречение.


Евтиното винаги излиза скъпо. Все едно да си вземеш кола на VAG вместо BMW. Дългосрочно колите на VAG създават много много повече проблеми.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Ивайло Димов » 05 Апр 2023, 7:12

Евтините сам си ги е предложил колегата ,Т серията на Thinkpad е няколко класи отгоре,за Фуджитцу каквото и да се каже е малко .Лаптопите които си е избрал сам са добри като хардуер но опаковката им струва 2.50 .Тив ултрабуци с пасивно охлаждане се пържат в собствен сос одобено лятото. :yes:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Kroki » 05 Апр 2023, 11:19

You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от TNT » 05 Апр 2023, 14:12

Честито. Леново е добър избор. 7 години изкарах с едно, батерията си караше 2 часа поне до последно. Сега съм с HP, изтече гаранцията и почна да мята сини екрани :banghead: Като гледам за Коледа най-много да се прежаля за по-малък дисплей и да взема нещо епълско.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook