Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 06 Апр 2023, 10:25

Изостават силно казано, но AMD доста дръпнаха и въпреки това ако погледнем историята Intel си е Intel.

Intel - Net income - US$8.02 billion (2022)
AMD - Net income - US$1.32 billion (2022)

Сами се сещате колко повече пари имат за R&D, просто е въпрос на време нещата да се случат, за пореден път.

Иначе геймърчетата много се кефят на AMD, щото евтинко :ok:
Пак казвам, ако нямате определен бюджет никога няма да си купите процесор AMD и самите вие го знаете дълбоко вътре в себе си :ok:


Пак ще кажа, нещо което избягвате да коментирате 15 градуса разлика в два еднакви процесора (R5 3600) на една и съща машина, с едно и също охлаждане, с една и съща паста, на един и същи бенчмарк, за едно и също време, това само говори за начина на производство.
Да процесорите работят, да нямат проблем и двата, но разликата е прекалено голяма в температурата, най вероятно на единия плочката е по дебела и затова се получава така, но това не оправдава контрола при производство на AMD. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 06 Апр 2023, 10:57

DigitalExile написа:Изостават силно казано, но AMD доста дръпнаха и въпреки това ако погледнем историята Intel си е Intel.

Intel - Net income - US$8.02 billion (2022)
AMD - Net income - US$1.32 billion (2022)

Сами се сещате колко повече пари имат за R&D, просто е въпрос на време нещата да се случат, за пореден път.

Иначе геймърчетата много се кефят на AMD, щото евтинко :ok:
Пак казвам, ако нямате определен бюджет никога няма да си купите процесор AMD и самите вие го знаете дълбоко вътре в себе си :ok:


Пак ще кажа, нещо което избягвате да коментирате 15 градуса разлика в два еднакви процесора (R5 3600) на една и съща машина, с едно и също охлаждане, с една и съща паста, на един и същи бенчмарк, за едно и също време, това само говори за начина на производство.
Да процесорите работят, да нямат проблем и двата, но разликата е прекалено голяма в температурата, най вероятно на единия плочката е по дебела и затова се получава така, но това не оправдава контрола при производство на AMD. :dunno:


Последното го слагам за потребителска грешка, защото по нещата, които пишеш, видимо не разбираш, та може милион и едно неща да си объркал.
А за приходите не виждам как помага или променя производителността на процесорите, по тази логика на интел трябва да са 6 пъти по-бързи, а те не са, но за сметка на това харчат много повече ток.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 06 Апр 2023, 11:03

Я кажи кво може да съм объркал, защото коментара ти е смешен и е абсолютно видмо как ти разбираш много и аз ти се възхищавам, да не мислиш,че е първата машина която съм сглобил и разглобил ?
Интересно ми е да кажеш точно какво може да съм объркал за да има 15 градуса разлика при едни и същи условия, точно и конкретно !

nxn написа:А за приходите не виждам как помага или променя производителността на процесорите, по тази логика на интел трябва да са 6 пъти по-бързи, а те не са, но за сметка на това харчат много повече ток.


На това изречение отново се възхищавам колко много разбираш, и знаеш, и можеш да четеш, кога казах,че приходите помагат за производителността на процесорите?
Казах,че имат много повече пари за R&D, това че в момента не ги използват адекватно е друг въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ///M Power » 06 Апр 2023, 11:56

DigitalExile написа:Иначе геймърчетата много се кефят на AMD, щото евтинко :ok:
Пак казвам, ако нямате определен бюджет никога няма да си купите процесор AMD и самите вие го знаете дълбоко вътре в себе си :ok:


Явно не си гледал цените скоро :D Ама така човек трябва малко да почете...в момента АМД не отстъпват по нищо на Интел. Дори са по-добри в определени условия. Минаха времената когато Интел доминираше и АМД беше просто евтината алтернатива...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 06 Апр 2023, 12:11

DigitalExile написа:Интересно ми е да кажеш точно какво може да съм объркал за да има 15 градуса разлика при едни и същи условия, точно и конкретно !

15 градуса е адски голяма разлика, за да идва просто от "разлика в кристала" :dunno: По-скоро проблемът е в отвеждането на топлината, според мен - я паста, я натиск, я радиатор, я вентилатор, я (по-)кофти монтаж :yes: Няма как тия неща (ти) да ги измериш количествено и да кажеш, че са "едни и същи условията". "Видимо и на усет" може и да са същите, но реалността да е друга :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от vixx » 06 Апр 2023, 17:56

Nickelback сигурно е на прав път, ама де да знам - 15 градуса наистина си е прекалено много. В момента имам 1х Ryzen 5 3600, 2х Ryzen 7 3700X, 5x AMD Ryzen 9 3900. За 5-цата съответно нямам с какво да сравня, но няма разлика м/у останалите в температури и стабилност. Не ги защитавам изобщо, но и не съм фен на аргумента, че не трябва да има бюджет. Тва нещо го ползваш за да ти докара Х пари, значи бюджет има. Ако е за фейсбук и тикток, по-добре таблетче. За мен обаче ако купувам лаптоп ще искам да работи, хич не ме интересува какво кой е слагал вътре.

ПС. Имам и над 60 постоянно работещи Интела, така че да не бъда считан за фенбой :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 06 Апр 2023, 18:11

Това са направо антики като става думи за процесори. 2019 година.
Не се заяждам, просто нещата се движат много бързо при тези неща.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Kroki » 05 Май 2023, 17:21

Kroki написа:https://www.ozone.bg/product/lenovo-ideapad-5-ultraslim-amd-ryzen-7-5825u-15-6inch-fullhd-ag-16gb-ddr4-512gb-pcie-dos-storm-gr/

Ето този взех.

1 месец по-късно жената е доволна. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bum_bum » 02 Сеп 2023, 19:08

Изпадна ми един компютър Самсунг на който пише Samsung np750xed.

Понеже нищо не разбирам от уиндоуски компютри, и не мога да се оправя даже да разбера точните чу параметри, кажете какви разумни пари мога да му търся за да го продам.

Компютъра е нов, само изваден от кутията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 02 Сеп 2023, 21:21

bum_bum написа:Изпадна ми един компютър Самсунг на който пише Samsung np750xed.

Понеже нищо не разбирам от уиндоуски компютри, и не мога да се оправя даже да разбера точните чу параметри, кажете какви разумни пари мога да му търся за да го продам.

Компютъра е нов, само изваден от кутията.


Eх, защо и на мен не ми изпадне ей така един такъв самсунг :mhihi:
Отваряш олх виждаш колко вървят тези галакси буукове, преценяш колко ти се чака и го пускаш, няма универсален отговор тук.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bum_bum » 03 Сеп 2023, 0:12

Дядо и го подари на голямата ми дъщеря ама не мисля, че ще имам нерви да се уча отново на кодеци, антивирусни, преинсталирания и т.н. и предпочитам май да го продам и да взема нещо с което по-лесно ще се оправям да и помогна, ако има нужда.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drifty » 03 Сеп 2023, 6:53

Че ти с какво работиш, Linux? Или си с някоя ябълка?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от acho.rs » 03 Сеп 2023, 8:30

DigitalExile написа:Изостават силно казано, но AMD доста дръпнаха и въпреки това ако погледнем историята Intel си е Intel.

Intel - Net income - US$8.02 billion (2022)
AMD - Net income - US$1.32 billion (2022)

Сами се сещате колко повече пари имат за R&D, просто е въпрос на време нещата да се случат, за пореден път.

Иначе геймърчетата много се кефят на AMD, щото евтинко :ok:
Пак казвам, ако нямате определен бюджет никога няма да си купите процесор AMD и самите вие го знаете дълбоко вътре в себе си :ok:


Пак ще кажа, нещо което избягвате да коментирате 15 градуса разлика в два еднакви процесора (R5 3600) на една и съща машина, с едно и също охлаждане, с една и съща паста, на един и същи бенчмарк, за едно и също време, това само говори за начина на производство.
Да процесорите работят, да нямат проблем и двата, но разликата е прекалено голяма в температурата, най вероятно на единия плочката е по дебела и затова се получава така, но това не оправдава контрола при производство на AMD. :dunno:


Колега, вие живеете в 1998г . АМД изостават във видео картите , при процесорите са си доволно напред , работнаната им десктоп серия ТредРипър е космос напред а сървърните Epyc реално нямат конкуренция. За това и всичко супер компютри последните няколко години са с АМД
И за цената пак някакви глупости - точно Интел свалиха цените с 13то поколение и реално АМД са по-скъпи . Но тук се коментират лаптопи- там 7945hx е 20 до 50% по-бърз според работното според мощността която ползват .. Проблема е че просто не успяха да осигурят навреме процесорите и реално ги има в много малко лаптопи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bum_bum » 03 Сеп 2023, 10:59

drifty написа:Че ти с какво работиш, Linux? Или си с някоя ябълка?
Свикнал съм на мак и не ми се връща честно казано.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Ивайло Димов » 03 Сеп 2023, 13:16

BumBum -Тоя лаптоп е средна хубост ,според конфигурацията е от 1350-1800 лева ,няма какво да се учиш ако е с вече инсталиран Windows 11 ,кодеци не ти трябват -всички плеъри си ги имат вградени ...нищо сложно няма ,антивирусна си има вградена .Напиши в търсачката му dxdiag и дай една снимка ,ще те попита дали искаш Windows да провери за цифрово подписани драйвер ,другия вариант влизаш в My computer десен бутон ,избираш свйства и пак ще ти покаже параметрите.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook