Безжични камери за видеонаблюдение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от n.metodiev » 17 Апр 2023, 16:36

STEVAL написа:https://vi.aliexpress.com/item/4001081356402.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.22.48251802ZKgTRt&gatewayAdapt=glo2vnm

Тази ползвам от година и нямам забележки. Поръчах си тия дни още една.

Това е нощна снимка без зум. Къщата е на 8 метра от камерата. Входната врата е на 20 метра. Вие си преценяйте.

cam.jpg
3 или 5 мегапиксела е камерата, от която е снимката?

Изпратено от моят MAR-AL00 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ivanski_2 » 18 Апр 2023, 7:06

Дайте някаква стойка с която мога да мога да позиционирам камерата с 40-50 см напред, може и повече де.
А камерата e тази ако има значение де, понеже мисля че са с универсален захват, също така е добре да не привлича гръмотевици, че съм на един от последните етажи :mhihi:
https://www.kassabasystems.com/smartcam ... o-40-metra
Последна промяна ivanski_2 на 18 Апр 2023, 8:03, променена общо 1 път
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Е.Димитров » 18 Апр 2023, 7:47

Намери си стойка за сателитна чиния, мисля, че ги има доста и става за целта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от STEVAL » 18 Апр 2023, 11:36

n.metodiev написа:3 или 5 мегапиксела е камерата, от която е снимката?

Изпратено от моят MAR-AL00 с помощта на Tapatalk



3 мегапиксела

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Моджо » 18 Апр 2023, 14:17

Ама кат гледам имаш осветление било то и IR. Па и ламби има към изхода като че ли.
Аз разбрах, че колегата търси да снима на тъмно, с висока резолюция, без нищо друго. Каквито камери не знам да се продават в алиекспрес :) Сигурно има, военни.
Немаш ли осветление нищо нема да заснемеш. Еле па с некакво качество. Така си мисля.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Е.Димитров » 18 Апр 2023, 16:31

Сложиш ли една камера над 4-6 метра да наблюдава нещо, все едно нямаш камера.
Някакви силуети ще видиш, евентуално ще разбереш часа ако има проблем.
Ще прави запис на всеки обект, дето преминава но от височината нито номер може да се види добре нито пък лице.
Камера се слага на не голяма височина.
Ако има възможност, договаряш се със съседи да се сложи на не голяма височина и слагаш също табели, че е обекта/паркинга или каквото и да е е под видео наблюдение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Jordana » 18 Апр 2023, 16:40

С тия камери ако са с охранителна цел единственото за което служи е да разбереш в колко часа са те избомбили . Ако камерата е на ниско 3-4 метра обикновено я надигат нагоре с пръчка да гледа небето . Имал съм няколко случая с подобни клипове дето уж по камерата ще ги хващат и се виждат само една фигура с качулка абсолютно непригодно за нищо видео . Хем на едното място бяха 3 камери снимано от една банка от близък магазин и от нашата камера абсолютно нищо , полицая вика за чеп за зеле не стават тия записи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ivanski_2 » 18 Апр 2023, 21:29

:mhihi:
Много ме кефи как двамата преценячи се изказвате така категорично. :clap: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Мен пък точно това ми трябва камера ако ще и на 20 метра височина да е и да се виждат само сенки, айде ще ви оставя да си напънете кратуни защо ли :mhihi:

Ама да , евтини камери на такава височина са напълно лишени от смисъл.... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


ПП: Да не говорим че точно от камера на баничарница, когато обраха бившата намерих крадците :smoke: :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 18 Апр 2023, 22:09

Варианти бол. Най-малкото е, че можеш да имаш и други скрити камери. Тези "отвличат вниманието" ...
Джорданка, моите реагират на движение и телефонът сигнализира....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Jordana » 19 Апр 2023, 7:50

Зависи за какво са ти позвъняващи на телефон камери , ако си пазиш киселото зеле да не го откраднат комшиите или колелетата дето събираш може и да вършат работа . Или пък комшията да те заснеме със скрита камера как трепеш скунксове и да те топне , за такива неща стават . :mhihi: Преди години в София ни обраха магазина камерите ги бяха закрили и сота го заглушиха . Докато ти звънне тая камера на телефона в 2 през ноща, докато умиеш очите , докато се чудиш що не се вижда нищо те са си свършили работа . Ако дори искаш само да си снимаш колата на улицата пак има особености . Камерата трябва да е с оптичен зум , трябва да има мощни IR диоди за подсветка вечер и 20 метра метра пак не е ясно дали ще осветят . Ако пък ползваш зум трябва да си паркираш каляската точно на определено място иначе ще излиза извън камерата . И накрая ще те опоскат точно като си на почивка , по големите празници или не можеш да реагираш.
Така че както казах камерите имат съвсем ограничен ефект вие си правете каквото си знаете . Никой не агитирам да си слага или не камери .
Последна промяна Jordana на 19 Апр 2023, 7:56, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ivanski_2 » 19 Апр 2023, 7:55

BMW_POWER написа:Варианти бол. Най-малкото е, че можеш да имаш и други скрити камери. Тези "отвличат вниманието" ...
Джорданка, моите реагират на движение и телефонът сигнализира....


Честно казано имам 2 ма комшии които им е трудно да паркират и маневрират, държа колата на конкретно място винаги (така сме се разбрали) и никой не си признава да ми е закачал бронята ( 2 те коли са с еднакви цветове), та когато сложа камера ще успея да видя кой ще ми боядиса бронята. :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Е.Димитров » 19 Апр 2023, 10:54

Има и трети вариант, слагаш камерата...в колата и от там записваш.
Просто ако не хваща WiFi сигнал слагаш една "бисквитка" на мобилен оператор и някаква от преносимите батерии за зареждане на телефони и свързваш камерата или към акумулатора на колата.
Камерите имат малко потребление, така че няма да ти бутне акумулатора, но чрез мобилното приложение или от компютъра ще си в час.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 07 Ное 2023, 14:47

В неделя полицията свали записи от моите камери и ми благодариха 100 пъти. Проблем в пропъртито срещу мен. Собствениците там също бяха доволни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ildivvy » 07 Ное 2023, 15:14

Такива хубави български думи имаме... Защо трябва да ползваме чуждици :dunno: ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook