Прахосмукачка робот - 2020

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от steeN » 10 Сеп 2020, 9:15

Нещата стават сериозни определено. Това с избягването на кабели особено ме впечатли на последната.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2009

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от kristianis » 13 Дек 2020, 21:19

Здравейте банда,
Искам да купя един такъв робот и се бях засилил към Roborock S6 Max V, но мой приятел ме разубеждава, че толкова голям робот не ми е нужен за нашият апартамент който е 100кв. Нямало смисъл, защото S6 го дават за по големи квадратури и т.н. По неговите думи и и тези двата по-долу също ще ми свършат работа. Вкъщи настилките са плочки+паркет с килими и пътеки някои от които с дълъг косъм, а единият килим има черни ленти, които знам, че са проблем, но когато се покрият датчиците на S6-цата няма да е проблем, при другите пак ли става тази хватка? Какво е вашето мнение ? Дали ще се справят достатъчно добре, защото разлика в цената има и то не малка.. Разбира се не очаквам от тях да заменят жената и нейното основно почистване :mhihi

https://www.citytel.bg/prahosmukachka-x ... -pro-black
https://www.citytel.bg/prahosmukachka-r ... pure-white

https://www.citytel.bg/prahosmukachka-r ... maxv-black

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от streetz » 19 Дек 2020, 1:15

Вземи най-мощния роборок, който можеш да си позволиш и няма да съжаляваш. Щом имаш килими ще гълта малко повече батерия отколкото на плочки/паркет, но пак трудно ще падне под 70% след 1 чистене. Казваш 100 квадрата, но като изключиш банята, стените и мебелите реално ще има да чисти около 50. Ако го пускаш всеки ден ще се налага основно чистене веднъж в месеца ;)
Това първото mop cleaner го зарежи, другите 2 стават.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Don_Diego » 19 Дек 2020, 10:36

Аз взех Mi Robot Vacuum Mop защото се води с най-голямата всмукателната сила от всички предлагани от Xiaomi.
Много съм доволен, пускам го всеки ден да смуче и на 2-3 дни с парцала (ама не е кой знае какво той).
Над 60кв.м чисти за около час, батерията пада до 20-25% на финала ако е на силно смучене, ако е на нормално под 40% не е падал. Сам се връща на станцията. Прави много подробна карта въпреки, че не е с лидар система и мога да му поставям виртуални стени в приложението (тази функция работи много добре). Лично аз не виждам смисъл от по-скъпите модели :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от streetz » 19 Дек 2020, 13:30

Твоето е по-различно от това в първия линк на колегата, наистина дърпа повече. Но батерията му е слабичка, аз обикновено пускам веднъж само смучене, после с моп и пак не е падала под 50% (реално почистени около 43 кв.м). Но пък и цената му е много по-добра на Vacuum mop-a спрямо S5/S6.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Don_Diego » 19 Дек 2020, 15:17

При положение, че обикновено ще работи когато няма никой вкъщи не виждам драма с по-малката батерия. Като му падне батерията - отива да се зареди и продължава :dunno:
Критерия ми за покупка беше точно да смуче максимално силно и към момента на покупка нямаше по-силна (днес видях, че едната дето я има на промоция в омв смуче дори повече).
Никога не се е заклещвал, нито е спирал на килим или прагове (при мен са малки де - лайстните при вратите на стаите с ламинат)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Bokrael » 30 Яну 2021, 7:53

Здравейте, зачудихме се дали да не си вземем такова чудо на техниката, но нямаме никаква информация и познати с такива, а съм чувал доста противоречиви мнения. Можете ли да ме насочите към нещо добро, което върши работа до 500лв.? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от speeder88 » 30 Яну 2021, 11:40

Ние си поръчахме Roborock S5 от ali-то идваща от Франция. За 5-6 дни я доставиха! 630 лева някъде излезе, а тук са по 850 някъде! Апартамента е 72 квадрата и чисти около 40-45 от тях за около 40 минути, като има и моп функция! Батерията пада с около 20% на чистене! Според мен върши работа, според една позната маниачка на тема чистота - не!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Don_Diego » 30 Яну 2021, 12:42

Аз вече съм писал какво съм взел (Mi Robot Vacuum Mop, около 300лв от али-то) и съм доста доволен - НЕ замества основното почистване, но чувствително съкращава времето за него и което най-много ми харесва от всичко - прахта е чувствително по-малко. Преди забърсвах поне веднъж седмично, вече веднъж на 2 или дори повече време. Пускам я всеки ден да върти когато излизам за работа - 2 спални, 1 коридор и 2 антрета около 40кв.м ги минава за 45 минути само смучене, ако пусна и моп-а е повечко времето. В хола не я пускам, че има много растителност и ги прави дармадан като захапе :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от georgi_1986 » 30 Яну 2021, 14:49

Аз съм малко скептичен към тези прахосмукачки робот. Eдни познати имат такава прахосмукачка, cъщо така имат и куче(турски кангал) домашен любимец. Веднъж кучето беше се изакало по средата на стаята и прахосмукачката докато не разнесе всичко по стаята с малките си четчици не спря. Така че имайте едно наум

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от b_u_b_o » 30 Яну 2021, 16:33

Аз пък вече почти не познавам хора без прахосмукачка робот :dunno: Тва с кучешкото лайно е абсолютно нормално, какво са очаквали, да го подуши и да го заобиколи ли? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Jordana » 30 Яну 2021, 20:41

Редно е да го сложи в торбичка ако е толкова умен чистачароб Според мен обаче проблема е друг , кучатата вероятно възприемат робота като конкуренция в глутницата и му правят мръсно :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Exclusive89 » 30 Яну 2021, 21:16

Турски кангал и по средата на стаята... не знам, със смесени чувства съм :paranoid: :conf: , ако беше по средата на двора до някъде щях да разбрам...
b_u_b_o написа:Тва с кучешкото лайно е абсолютно нормално, какво са очаквали, да го подуши и да го заобиколи ли? :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2009

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от kristianis » 31 Яну 2021, 19:28

S6 Max V има тази функция и разпознава точно такива бомбардировки, прави снимка и го заобикаля, точно за да не го разнесе. Е случвало се е да снима чехли и да ги мисли за нещо такова, но по-добре отколкото да омаже пейзажа..

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от DriftoMania » 07 Фев 2021, 23:34

Don_Diego написа:Аз вече съм писал какво съм взел (Mi Robot Vacuum Mop, около 300лв от али-то) и съм доста доволен - НЕ замества основното почистване, но чувствително съкращава времето за него и което най-много ми харесва от всичко - прахта е чувствително по-малко. Преди забърсвах поне веднъж седмично, вече веднъж на 2 или дори повече време. Пускам я всеки ден да върти когато излизам за работа - 2 спални, 1 коридор и 2 антрета около 40кв.м ги минава за 45 минути само смучене, ако пусна и моп-а е повечко времето. В хола не я пускам, че има много растителност и ги прави дармадан като захапе :mhihi:


Купих второ такова от същия модел и мога да кажа, че се родих вече напълно. Всякакви мъхчета, трохи и т.н. боклици ги чисти. Заврял съм го под спалнята барабар с "майката" със зарядната станция и дори не се сещам за съществуването му докато не се сетя да го пусна - 2-3 пъти в седмицата, според зависи колко съм се прибирал и цапал :mhihi: . Всичко е ламинат и плочки, първите два пъти като го пуснах и мина под спалнята направо ме разби колко "вЪлна" от прахоляк събра там, където не съм стигал с нормалната прахосмукачка. Майка ми ползва една коледна бройка от промото в Алито, пуска го редовно на "турбо режим" и е очарована как минава мокета в спалнята, при все че е чистофайница. В нас е по-леко и минава за 45 мин целия апартамент (двустайка) на нормален режим и като се прибере на докинга е на 60-70 процента, което е повече от ок за мен. Мопа не съм го пускал, щото знам, че няма да е ОК и честно казано не ми се занимава да го пера на всяко пускане и да доливам вода, при все че за това време ще мина набързо с олдскуул мопа.
Абе машинката си е супер, аз съм доволен и благодаря на всички в съседната тема, които спомогнаха да ме зарибят да взема такова нещо. Доскоро бяха скъпи и ми се виждаше неоправдано над 600 лв да дам за нещо със съмнителна полза в предназначението си.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook