Прахосмукачка робот - 2020

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от MrManson » 09 Фев 2021, 18:31

DriftoMania написа:
Don_Diego написа:Аз вече съм писал какво съм взел (Mi Robot Vacuum Mop, около 300лв от али-то) и съм доста доволен - НЕ замества основното почистване, но чувствително съкращава времето за него и което най-много ми харесва от всичко - прахта е чувствително по-малко. Преди забърсвах поне веднъж седмично, вече веднъж на 2 или дори повече време. Пускам я всеки ден да върти когато излизам за работа - 2 спални, 1 коридор и 2 антрета около 40кв.м ги минава за 45 минути само смучене, ако пусна и моп-а е повечко времето. В хола не я пускам, че има много растителност и ги прави дармадан като захапе :mhihi:


Купих второ такова от същия модел и мога да кажа, че се родих вече напълно. Всякакви мъхчета, трохи и т.н. боклици ги чисти. Заврял съм го под спалнята барабар с "майката" със зарядната станция и дори не се сещам за съществуването му докато не се сетя да го пусна - 2-3 пъти в седмицата, според зависи колко съм се прибирал и цапал :mhihi: . Всичко е ламинат и плочки, първите два пъти като го пуснах и мина под спалнята направо ме разби колко "вЪлна" от прахоляк събра там, където не съм стигал с нормалната прахосмукачка. Майка ми ползва една коледна бройка от промото в Алито, пуска го редовно на "турбо режим" и е очарована как минава мокета в спалнята, при все че е чистофайница. В нас е по-леко и минава за 45 мин целия апартамент (двустайка) на нормален режим и като се прибере на докинга е на 60-70 процента, което е повече от ок за мен. Мопа не съм го пускал, щото знам, че няма да е ОК и честно казано не ми се занимава да го пера на всяко пускане и да доливам вода, при все че за това време ще мина набързо с олдскуул мопа.
Абе машинката си е супер, аз съм доволен и благодаря на всички в съседната тема, които спомогнаха да ме зарибят да взема такова нещо. Доскоро бяха скъпи и ми се виждаше неоправдано над 600 лв да дам за нещо със съмнителна полза в предназначението си.


Привет, колеги! Това ли визирате https://es.aliexpress.com/item/10050013 ... web201603_
Започвам да се чудя и аз, цената му е доста апетитна. С малко дете сме и чистим всеки ден. Наясно сме, че това както казва колегата няма да замести основното почистване. Какви са ви актуалните мнения? Доволни ли сте от китайчетата?

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от DriftoMania » 11 Фев 2021, 9:48

Не е баш този модела, който масово накупихме няколко човека тук. 1C имаме ние и тях можем да хвалим.
Аз преодолях мързела си и сложих моп модула най-после - ами не е лошо, разкарва парцалчето по паркета, но не мисля, че това е някакъв вид чистене, само с вода. Забърсва, но може и без него. В инструкцията пише да не се слагат препарати и да се маха всеки път плата за пране. Даже като привърши мопване и апп-а ме подканя да го махна преди да отиде на зарядното.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от streetz » 11 Фев 2021, 10:07

Аз слагам по няколко капки Доместос от време на време в мопа, няма ядове (S50). Единствено малко поизбеля гумата по края :confused:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от nxn » 11 Фев 2021, 10:17

G1 няма виртуално забранени зони, което за мен е много важно, защото като сложа примерно елхата и първият път преди да сложа зона си събирах гирлянди в целия хол...
Иначе препарат аз вътре не слагам, не знам и аз защо, но нали уж пишат да не слагаш. Просто намокрям мопа хубаво и слагам една капачка препарат на него и така пускам и върши работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Don_Diego » 11 Фев 2021, 11:11

Аз слагам препарат (силно разреден) и до сега нямам драми, редувам веднъж с препарат, веднъж без. Пускам често с мопа защото обира по-добре прахта :yes:
Виртуалните зони са супер полезни и наистина работят
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от nxn » 11 Фев 2021, 11:57

Аз го пускам моето на смесено моп + прахосмукачка, вдигам столовете, отварям вратите, само паркет и плочки съм, така че с един резервоар минава целият апартамент и холът два пъти, което е супер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от drevnia » 12 Фев 2021, 14:50

и ние искаме нещо такова така да чисти ама с децата първо ни трябва булдозер да избута всичко та чак тогава робота да влезе в действие.
Сетихте се та има ли такова чудо робот да чисти като е всичко обърнато

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от vixx » 12 Фев 2021, 18:08

Няколко приятели, които имат такива отпреди да станат токова масови, са ми разказвали че препарат не трябва изобщо да се слага, понеже запушва дюзите. Мен ме е шубе и само вода слагам, въпреки че тия дюзи сигурно ги има резервни и сигурно са много евтини. Мисля да пробвам просто да излея малко препарат по пода преди да я пусна, би трябвало да има същия ефект.

Ние взехме едно Леново (май Е1 е модела) с някакви точки от ОМВ и се върза на 280лв. Чисти супер, мопът също наистина чисти, но не някакви много упорити петна. Оня ден е капнало кафе с утайка в коридора като съм разнасял кафе машината и не съм го видял. Засъхнало е яко и днеска не успя да го почисти. Но всичко друго успява. Няма много функции, ама дет се вика за тея пари толкова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Don_Diego » 12 Фев 2021, 18:43

Аз взех скъпото Леново от ОМВ, Т1 модела - няма свързване с приложението, какво ли не опитах. Ползва се при баба ми, та и няма много нужда. Казал съм и кое копче да натиска за да чисти и това е - много е доволна :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от BaDxBoY » 12 Фев 2021, 18:51

Аз сложих на хиаомито препарат за стъкла вместо вода :mhihi: :mhihi: Резултата беше страшни следи по паркета и почти нищо не мокреше, дори не беше влажно. Сега слагам вода, важно е да е ледена, че като сложа хладка или топла също оставя следи.

А Хепа филтъра миете ли го с вода ? Че като го измия и ми се струва, че не минава въздух през него ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от streetz » 12 Фев 2021, 19:10

Аз го пера като дойде време за чистене на сензорите. Няма проблем със смученето после.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от vixx » 12 Фев 2021, 19:18

Хепа никога не съм мил. Само чистене с потупване и евентуално четчица. На истинската прахосмеукачка сме още с оригиналния филтър по тоя начин, а е на около 3 години май.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от vlad0 » 13 Фев 2021, 11:28

BaDxBoY написа:Аз сложих на хиаомито препарат за стъкла вместо вода :mhihi: :mhihi: Резултата беше страшни следи по паркета и почти нищо не мокреше, дори не беше влажно. Сега слагам вода, важно е да е ледена, че като сложа хладка или топла също оставя следи.

А Хепа филтъра миете ли го с вода ? Че като го измия и ми се струва, че не минава въздух през него ?


Същия проблем и при мен го имаше. Почнах преди миенето да го почиствам повече с четката(горе долу внимателно) и после го мия с вода и се пооправи проблема. Преди това само с вода и робота се оплакваше яко, че е запушен.

Един познат каза, че пръска(леко) пода с някакъв препарат и пуска робота само с вода и каза, че се е получавало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Don_Diego » 13 Фев 2021, 12:28

При мен в началото само с вода почти не пръскаше, сега с препарат един резервоар отива за чистене на 35кв.м :dunno:
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от MadChicken » 24 Мар 2021, 15:07

Roborock S7 май има вече или поне получих спам за него :ok:
Only dead fish follow the stream...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Моджо

Последни теми
Facebook