200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от bum_bum » 07 Окт 2020, 18:33

BMW_POWER написа:Бум Бум, някой някъде нещо е казал, това не е поемане на никакъв ангажимент, още по-малко пък е задължение :dunno: Парите се крадат или отиват някъде другаде. Общината решава какво ще прави с тях :dunno:


Ако кмета на София излезе и каже, че се въвежда почасова платена зона за паркиране с приходите от която ще се строят обществени паркинги за мен си е поето задължение. Ако някой не го разбира като такова, не знам.. :dunno:

А и тия паркинги, дори да ги построят да не си мисли някой, че ще са безплатни де :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от BMW_POWER » 07 Окт 2020, 20:12

TNT написа:
BMW_POWER написа:Общината решава какво ще прави с тях :dunno:

Тоалетни за по 150к евра :yes: Нека вдигнем данъците, за да станат по 300к евра тоалетните. Няма да се излагаме я :lalala:
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi- ... -leva.html


Спамиш, ще те наклепам :smoke:




bum_bum написа:
BMW_POWER написа:Бум Бум, някой някъде нещо е казал, това не е поемане на никакъв ангажимент, още по-малко пък е задължение :dunno: Парите се крадат или отиват някъде другаде. Общината решава какво ще прави с тях :dunno:


Ако кмета на София излезе и каже, че се въвежда почасова платена зона за паркиране с приходите от която ще се строят обществени паркинги за мен си е поето задължение. Ако някой не го разбира като такова, не знам.. :dunno:

А и тия паркинги, дори да ги построят да не си мисли някой, че ще са безплатни де :mhihi:


Ама Кмета (и обкръжението) казват, че някой е изразил частно мнение и всичко свършва. Има ли го някъде написано в официален документ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от kamendc » 08 Окт 2020, 8:15

bum_bum написа:А и тия паркинги, дори да ги построят да не си мисли някой, че ще са безплатни де :mhihi:

Естествено, че няма да са безплатни - иначе няма да можеш да се вредиш. Веднага някой ще си сложи една трошка на трупчета там, да си държи бурканите вътре. Както сега правят пред блоковете, ама на сухичко.
Вероятно сега подготвят електората, че безплатното вече свършва. Досега беше безплатно например на тротоар или в градинка, или на знак забранено, но като почнат да ти слагат листчета под чистачката вече си готов да плащаш за паркомясто. Дори и 20 лева да са глобите, те се трупат.

Инак не вярвам, че тази кметица нещо ще построи, но дори и частна инициатива да се отвори, пак ще е плюс ако софиянци (кореняци и новософиянци) свикнат, че безплатното свършва. Това е само стимул всеки да си купува кола. Познавам семейства с по 2-3, някои са над 20-годишни и стоят ей така, да има. Нека ги разкарат сега и да карат с по една на семейство.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2020, 12:09

Добре ве, къде продават тия розови очила с които виждате всичко колко е прекрасно????

Днес на път до гарата, само за 3-4км снимах това. После бай онзи бил виновен, че паркирал някъде си и цапал. Дали някъде другаде не паркират извън пътя само заради глобите или щото всичко е така уредено, че ти е грях да го нагазиш?

Че ние нямаме 2 квадрата читава и поддържана зелена площ.

Няма един тротоар, който като го завършат да го изметат и съберат напълно пясъка.

Няма един изкоп при който масата да се извози и почисти, докато се работи за да не текат кални реки по улицата.

Няма една площ с наклон при който при дъжд всичката кал да не ходи по улицата.

Няма работещи шахти, няма отводняване, улиците не се чистят, какво искаме да бъде, Швейцария ли?

Е така както внушиха, че само колите направили въздуха непригоден за дишане (също съм твърдо против изкормени ДПФ- и и подобни тунеци), докато изгориха стотици тонове европейски продукт да ни продават енергията като ток и топла вода, така и сега внушават, че проблема за чистотата са колите, паркирали в калта.

Нов тротоар. Кал, пясък и мизерия отива директно на платното.

Изображение

Изображение

Празна площ, общинска вероятно. Паркирането не е забранено.

Изображение

Тротоар, канавка, наклони, шахти?!?

Изображение

Чисто нов бордюр. Миналата година по това време го приключиха. Цяло лято изкопи, затворено платно, кал, прах и мизерия. А новия бордюр изкара има няма 2-3 месеца и се разпадна.

Изображение

Тротоар. И той на няколко години. На никой в общината не му идва на ум, че може и да се поддържа за да не обрастне целия и корените на храстите да го разрушат.

Изображение

Общинска улица към частни имоти.

Изображение

Строеж. Камарите кал са в съседния имот. Живущите наоколо писаха масово жалби до Инспектората. Отговорите бяха, че нарушения не са констатирани. Калта от там по наклона стига на километър надолу до кръгово кръстовище, като по едно време пролетта се бяха събрали поне 2 кубика, разградени от колите на входа на кръстовището.

Изображение

Същия обект, вече в упи-то на строежа. Някой дали се сеща да мие гуми на камиони?

Изображение

Паркинга за работниците. Отново в съседно упи и отново според столичен инспекторат нарушения не са констатирани.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от TNT » 08 Окт 2020, 12:23

Нещо са ти ниски данъците ми се струва. Направи едно дарение към НАП, да станем и ние Канада :ok: Като дойдат от Инспектората, пак да констатират, че е чисто.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от alekangg » 08 Окт 2020, 12:30

Нито данъците и глоби ще спрат да се увеличават, нито ще се промени/подобри нещо у нас.
Така е било и така ще бъде.
Ще се усвояват пари, ще се плащат рушвети и всеки ще се спасява както може.

Вижте входовете на по-старите блокове и ще ви стане ясно какво е мисленето.
Всичко леш и мизерия като в гето, но вътре в апартаментите 60 иначови телевизори и всичко лъскало масово.
Там за един вход не могат да се разберат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от steeN » 08 Окт 2020, 14:09

Ми изберете си друг кмет, като общината е виновна за всичко. Освен всичко останало и целия свят не се върти около София. Не навсякъде в България е такава кочина, явно може да се спазва реда :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в София

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2020, 15:57

В Бургас като сте го избралЕ да не е станал Лас Вегас. Дейба и гетото.

Като не е общината виновна кажи кой? Аз ли, че не ходя да чистя улиците и да строя тротоари. Тоя със строежа ли, че всеки път като дойдат от общината всичко се разминава с някой лев, КОЙ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от Моджо » 08 Окт 2020, 16:04

И като писахте, писахте и нема нарушения защо:

1. Не се замислите дали па настина няма нищо, че на Вас не Ви изглежда така.
2. Не повикахте телевизия.
3. Не заведохте дело.
4. Не се събрахте на протест.

Смесвате нещата.
Събирането на средства е едната страна на медала, изразходването им друга.
И как се изразходват е много важно. И тук може да се упражни контрол и е работа на всеки един от нас да вряка/ама не пред компа/ докато разберат, че нещо няма да им се получи.
Ама това няма много общо със събирането.
Иначе ми е ясно де...събират повече=крадат повече. Само че дали знака ще е = или < зависи много от нас.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2020, 17:03

Т.е. всичко това на снимките си е ОК, просто аз имам нереалистични очаквания как трябва да изглежда една нормална градска среда?

За другите не знам. Лично аз преди няколко години избрах да спра да се сражавам с вятърни мелници, да ходя по протести, да пиша балби, сигнали и оплаквания. Това се прави в общество, а не във стадо.

Остава ми да спра да споря и във форума и съм жик-так.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от Моджо » 08 Окт 2020, 17:38

Не съм казал, че е ок. Още по-малко сам. То така поединично не става, много ясно. Ама и да гледаме безобразията и само да охкаме пак няма да стане. Под секрет да кажа, че след 5 години битки си взехме изпълнителния лист. Сумата е 6 цифрена. Та начини има.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2020, 18:25

Последното нещо, което имаме е гражданско общество способно да се организира за да защити правото си на нормален живот.

Ако прочетеш цялата теча ще го видиш дори тук.

Аз както споменах имам като единствена цел пред себе си да си довърша къщичката и да ходя до града веднъж в месеца в най-лошия случай.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от Моджо » 08 Окт 2020, 18:30

http://tourism.gornamalina.eu/referendum-negushevo/
Ето още един пример от наше село.
Ами докато нямаме общество ще ни крадат.
Южните комшии са добър пример за много неща независимо дали ги харесваме или не.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от Моджо » 08 Окт 2020, 18:36

Стинката ли каза, че България не е София. Нали бях по Родопите това лято. Ми... ако и на мен са ми така направили пътищата, градчетата, блоковете, парковете, градинките... ше гласувам за ДПС доде съм жив , даже член ше им стана. Па нека Доган си краде.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 200 лева стигат новите глоби за неправилно паркиране в С

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2020, 20:14

Аз съм на 2км в гората, дето ни съсед има, ни лампи, ни контейнери, ни нещо за което да се ядосвам, че не е наред :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook