Избор на детско столче за кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Моджо » 08 Яну 2024, 16:08

Двер, ти нали пейка щеше да купуваш, какво направи ?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 08 Яну 2024, 16:16

:OT: Гръмнах мотора на ежедневката докато теглех платформата със състезателната кола. :mhihi: Сега активно търся 7 местен ван :mhihi: Няма да купувам пейка, а ще сменям марката...частично.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Моджо » 08 Яну 2024, 16:31

И ти ли със Зафира :)))) Шегувам се.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TNT » 08 Яну 2024, 17:26

Благодаря за мненията, вече започвам да клоня и аз към "пазарската кошница", пък после вече ще се мисли. Хем ще се види с какви размери ще е, че аз съм се родил 4,5кг и тея таблици с месеци и размери няма да работят при такъв вариант :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 08 Яну 2024, 17:37

DigitalExile написа:Да добавя,че в тези кошчета не се препоръчва повече от 2 часа седене.
Точно поради тая причина ние с жена ми не намерихме като плюс това,че кошчето може да се закачи за шасито на количката.

Достатъчно е,че може да се разнася насам натам.


Това на cybex, дето ние ползвахме се сгъваше в полуседналото положение за колата, а на шасито вече можеше да се разгъне до изцяло легнало. Аз лично много се кефех на кошницата, защото си намествах детето вкъщи още, после едно бързо щракване върху базата и заминаваш. Самата база също се местеше от кола в кола с поглед.
Направо ми липсва това удобство, особено три години по-късно, когато и тамагочито вече дава акъл как да го закопчаеш, докато не спира да шава... :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от DigitalExile » 09 Яну 2024, 11:40

Да, удобно е.
И ние бяхме с кошче Maxi Cosi Pebble 360, което се закача директно на базата в колата. Сега сме с Maxi Cosi Pearl 360, което пак се закача на базата, но вече си е голямо столче и няма опция да го мъкнеш като коша.

Като цяло съм много доволен от тия столчета, подариха ми и друго ползвано едни познати на Kinder Kraft, пак е 360, но не се разкача (няма кошче и тн.). Пълно менте изглежда през Maxi Cosi-то и на детето си личи,че не му е много удобно. Ползваме го в другата кола за къси градски преходи ако се налага, за да не прехвърлям Maxi Cosi-то.

Но от квото съм гледал - cybex и maxi-cosi са най добрите в тоя бранш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 20 Яну 2024, 0:10

Здравейте,

И аз съм през избор на столче в категория 0-18 кг. Спрял съм се на 3 модела, които се въртят на 360 градуса и имат добри оценки в ADAC. Основно се чудя дали ще се събира нормално в Е91или пасажерската седалка ще стане неизползваема. Конкретните модели са:
Joie i spin 360 - тази е на първо място в класацията
Britax-roemer dualfix m i-size
Cybex Sirona SX2 - тази е коментирано, че е обемиста.

Изобщо, ако някой има наблюдение над тези 3 модела, ще се радвам да сподели отзиви.

Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Избор на детско столче за кола

Мнение от 3186 » 20 Яну 2024, 8:24

Аз съм с точно този модел на бритакс-а. Писал съм по-горе мнението ми. Доста е тежко(затова и стабилно) и ако ще се мести по колите често, си е наказание. Като цяло съм доволен, макар и наскоро да се разскърца, но и пасажера си клони към 16-17 кила вече. 360 функцията е добра и за дълъг път е супер, но предполагам и с останалите в този клас е така.
В момента дори съм го свалил, така че ако си в София заповядай да го пробваш и видиш как ще стои в Е91. Хем и да придобиеш предатава какво да очакваш след 3 години употреба и доста хиляди километри :mhihi:
Последна промяна 3186 на 20 Яну 2024, 8:27, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Jorixa » 20 Яну 2024, 8:24

А какъв е смисъла на тия 360 столчета? Нали уж по закон си длъжен детето да гледа назад, за какво ти е да я въртиш :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Избор на детско столче за кола

Мнение от 3186 » 20 Яну 2024, 8:36

Смисъла е като го качваш и сваляш да си го завърташ настрани и да ти е удобно. Другото ни столче не е такова и има разлика. А за закона - той задължава да е с гръб до 15месечна възраст. 18 кила(горната граница на столчето) се предполага на 3-4годишна възраст, така че на теория можеш да изкараш доста време с това столче.

А и като ми зарева първото още на 10месеца, като го слагаме с гръб, закона остана на заден план.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 20 Яну 2024, 9:02

Идеята е да се вози с гръб докато издържи и после да може да се завърти по посока на движението. Предполагам, че няма да успеем до 4г./толкова я водят горната граница на тези столчета/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 20 Яну 2024, 9:18

3186 написа:Аз съм с точно този модел на бритакс-а. Писал съм по-горе мнението ми. Доста е тежко(затова и стабилно) и ако ще се мести по колите често, си е наказание. Като цяло съм доволен, макар и наскоро да се разскърца, но и пасажера си клони към 16-17 кила вече. 360 функцията е добра и за дълъг път е супер, но предполагам и с останалите в този клас е така.
В момента дори съм го свалил, така че ако си в София заповядай да го пробваш и видиш как ще стои в Е91. Хем и да придобиеш предатава какво да очакваш след 3 години употреба и доста хиляди километри :mhihi:


Благодаря за отзива и предложението. Точно към него клоня за сега. Видях, че е по - тежко от останалите, дано е за сметка на качеството. Иначе няма да се мести и не е проблем. Днес ще се ходим до някакъв магазин, да ги гледаме. Предполагам, обаче няма да искат да ги пробваме в колата, така че може да се възползвам от предложението.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от 3186 » 20 Яну 2024, 9:21

Ако го харесаш и не си на зор, с поръчка от Англия(и куриер, примерно ggbg) можеш да спестиш едни 300-400лв по спомен.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от zAcK » 20 Яну 2024, 14:07

3186 написа:Аз съм с точно този модел на бритакс-а. Писал съм по-горе мнението ми. Доста е тежко(затова и стабилно) и ако ще се мести по колите често, си е наказание. Като цяло съм доволен, макар и наскоро да се разскърца, но и пасажера си клони към 16-17 кила вече. 360 функцията е добра и за дълъг път е супер


Още един глас за Britax-Römer Swingfix :bchug:

Местенето си е наказание, че тежи, но това не е проблем. Проблемът са тия джилиза :mhihi: дето са за isofix-а и стърчат.
Щото трябва да внимаваш много да не надереш нещо по колата като вадиш/вкарваш столчето :mhihi:

Иначе като цяло е супер удобно, върти се лесно, дори и пълно с пясък от плажа :mhihi: Наглася се лесно и т.н.


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 21 Яну 2024, 0:03

Видях днес в магазина Joie i spin 360 и Britax Dualfix m. Избрах Joie. На пипане материалите му ми се сториха по - приятни и е една идея по - компактно от Britax. Съгласиха се да го наложим в колата. Отпред остава място колкото да се вози по - дребен човек. С Britax вероятно няма да може.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: opito2, Коцето

Последни теми
Facebook