Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 15 Апр 2021, 16:00

Какво да се осуквам бе пич? Човека говори за инвестиции. Инвестициите не са необходимост и за тва съм написал не инвестирам в такива неща дето завися от някакви други хора. Аз така съм решил за себе си.

Покрива над главата ти е необходимост, там съм се примирил с някакви компромиси за момента... ква теза кви пет лева... вие лично ме атакувате какъв съм бил и какво съм си бил въобразявал и т.н. През шмайзера ми е кой какви тези има, живейте си както ви е кеф. Добре, че явно съм намерил хора с моето мислене.

Може да не си "инвестирал", а да живееш там, тогава какво правиш, продаваш и следващ опит?


Тва пък страшна драма... Да ти кажа не ги разбирам и тия дето цял живот в едно жилище и ще седят там каквото и да става.
Трябва да е баси уникалното жилище, че да не можеш да се разделиш с него.

sub_eleven написа:...


В родния ми град по-скоро има добри имоти където да живее човек, за инвестиране аз и там не бих.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 15 Апр 2021, 16:26

Трябва да се прави и разлика между имот за живеене и имот за инвестиция. В едното искаш да ти е хубаво и приятно, а от другото да изкараш пари.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от theraven_nz » 15 Апр 2021, 23:30

Да ти кажа не ги разбирам и тия дето цял живот в едно жилище и ще седят там каквото и да става.
Трябва да е баси уникалното жилище, че да не можеш да се разделиш с него.


А нали осъзнаваш, че 95% от тези хора не могат да си позволят друго жилище? Социалният хистерезис е брутален на наша територия, независимо от населеното място.
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 16 Апр 2021, 7:38

Не бе само вие осъзнавате. Каква е тая мания всички да се изтъкват като клошари тука? И то точно такива дето са много далече от средните доходи за Бг. Кефи ме лицемерието. Това някакво чувство на вина ли е или какво? Аз съм сменил 8-9 квартала само в София през годините и дойдох като студент. Според теб съм купил и продал толкова жилища ли? Има хора дето са живяли на 1 или 2 места целия си живот. Тва не е до пари, тва е начин на мислене. Колкото пари да имат такива хора, пак няма да са доволни и ще имат същите проблеми.
Последна промяна steeN на 16 Апр 2021, 8:02, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от theraven_nz » 16 Апр 2021, 8:01

Обърках се... Има класация, състезание или (не)писано правило кой колко жилища трябва да смени през живота си ли? :confused:
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 16 Апр 2021, 8:03

Нормално е да се объркаш като и ти не знаеш какво искаш да кажеш, но някакси искаш да звучиш социално ангажиран и загрижен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от kiko » 16 Апр 2021, 8:40

TNT написа:Трябва да се прави и разлика между имот за живеене и имот за инвестиция. В едното искаш да ти е хубаво и приятно, а от другото да изкараш пари.

Винаги като гледам имот за инвестиция,гледам на мен да ми хареса първо.Като го обзавеждам също го правя все едно за мен си го правя.Щом на мен ми хареасва преполагам и друг ще го грабне.Хората не са овце,или твоето не е последното на пазара,че можеш да ги набуташ навсякъде с едно просто пребоядисване на стените и най евтини или втора у-ба мебели

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 16 Апр 2021, 9:52

kiko написа:
TNT написа:Трябва да се прави и разлика между имот за живеене и имот за инвестиция. В едното искаш да ти е хубаво и приятно, а от другото да изкараш пари.

Винаги като гледам имот за инвестиция,гледам на мен да ми хареса първо.Като го обзавеждам също го правя все едно за мен си го правя.Щом на мен ми хареасва преполагам и друг ще го грабне.Хората не са овце,или твоето не е последното на пазара,че можеш да ги набуташ навсякъде с едно просто пребоядисване на стените и най евтини или втора у-ба мебели

И аз се водя от същите правила, но.... има хора за навсякъде и за всичко. Цената определя главно кой къде ще се набута.

И между другото както сме си говорили - в момента и от известно време, това не са инвестиции за мен при тези цени. Това си е преебавка отвсякъде. При тези цени, по-скоро хората които живеят под наем са на далавера ако може да се говори за далавера.

И между другото в Лозенец това дето го чепках замина след първия оглед, без пазарлъци. Трябва да го довърша за две седмици и от 1-ви май се махам от там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 16 Апр 2021, 10:21

kiko написа:Винаги като гледам имот за инвестиция,гледам на мен да ми хареса първо.

Да, но това, което на теб ти харесва, не винаги е това, което се търси. Това важи каквото и да продаваш :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от kiko » 16 Апр 2021, 13:19

TNT написа:
kiko написа:Винаги като гледам имот за инвестиция,гледам на мен да ми хареса първо.

Да, но това, което на теб ти харесва, не винаги е това, което се търси. Това важи каквото и да продаваш :yes:

Когато е на хубво място,около него е сравнително добре,вътре обзавеждането е модерно,електроуредите са ти ААА и тн. шансовете да се отдаде/продаде/ са много по големи от някой замазан апартамент колко да се отбие номера ;)
давал съм апартамент поднаем точно за 4ч. в неделя! От публикуването на обявата до сключване на договора!И като наема беше от скъпите в раиона,а има апартаменти където с месеци си преседяват по сайтовете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 16 Апр 2021, 13:34

Ясно, ама въпроса е къде какъв процент доходност има. Щото ти реално целия апартамент може да си го ремонтираш с петорно по-скъпи материали, мебели и уреди, ама и х2 наем няма да вземеш. Но ако си живееш ти там, що пък да не си го направиш и да ти е кеф :bchug: Трябва някакъв баланс да се търси. И аз съм на място с 42" телевизор, съдомиялни, сушилни и т.н., а са ме разкарвали да ми показват по-скъпи със соц мебели и миризма на застаряло в по-смотан регион :dunno:

А и тук говорим за апартаменти. Продаваш коли. В момента яко се търсят SUV-ове, ама ти не харесваш. Това значи ли, че SUV-a е лош ? Не, просто на теб не ти харесва. Затова в продажбите не се гледа на теб какво ти харесва, а какво се търси и продава.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 16 Апр 2021, 13:47

Аз си продадох панелката за 3 часа също, на 3-тия оглед.. Вярно, че беше с около 2к евро по-изгодно за купувача, но все пак.. Предната година го бях обявил за 3-4 хиляди евро по-малко и никой не звънна със сериозен интерес, само един палячо тираджия мина и ми обяви, че стаичките били "малки" :lol: :help:
66м2 беше , двустаен.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 16 Апр 2021, 20:40

Гледам едностайните май най-много се търсят за наем напоследък. Масов бюджет 450-500лв. Също и тристайни/четиристайни на споделено ползване. Стая - 250-300лв
Bogat-Beden написа:...

Сега ли я продаде или навремето?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 16 Апр 2021, 20:45

sub_eleven написа:Сега ли я продаде или навремето?
2016та.
2015та беше доста сухо, имаше някакво раздвижване, но доста плахо.
Нелогична работа :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2021, 19:01

Днес минах пеша покрай гетото за което ме наредихте, че преувеличавам.

В дясно е уютния дом за половин милион и нагоре, а в ляво база за инертни материали. И милионерите все пак имат нужда от неизчерпаем ресурс на чакъл и красива гледка. Чистотата на околното пространство е бонус към ВИП комплекса.

Изображение

Но в задната част има още по-добра атракция. Да не се чувстват кофти тези, чиято единствена гледка са предните блокове.

Изображение


Изкуствена планина, пичове! По-висока от блоковете пред нея. Не ми се ходеше през калта да надзърна в симеоновската бара, която минава през комплекса, но съм убеден, че е добре устроен гребен канал.

Промоцията с планината и безплатните ски е вероятно само за първите настанили се, защото по някое време ще започне етап 2 в който ще се наложи да издишат всичкия прахоляк от извозването на планината и разчистване на мястото за останалата част от комплекса.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook