Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от barty » 14 Апр 2021, 7:55

Така стават нещата, няма как иначе. С пари сигурно пак ще стане но с необосновано много. И пак трябва някой да тича и да се занимава, да събира пари, търси кой да го свърши, да го контролира, да отчете разходите....
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 14 Апр 2021, 8:18

Сигурен съм, че и нощни смени си давал като охрана и сам си мил басейна, защото само така стават нещата :) На колко още глупости ще се начета тук? Да се управляват хора също е умение и не всеки го притежава.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 14 Апр 2021, 8:25

Абе какво му се връзвате на Стиин-а, не виждате ли, че ви провокира? Късмет бил извадил... Май ние сме извадили, че не живеем с такива мързели, като него. Толкова цивилизован, та чак урбанизиран - хвърля ония 15 лева на месец и стъпва само по розови листенца... :mhihi: :mhihi:

Аз поне това съм разбрал за 50+ години съзнателен живот - ако искаш нещо да стане бързо и качествено, правиш си го сам. Механизмът "плащам и нещата се случват" не работи както трябва. Всеки от нас се е занимавам с майстори, сервизи, строителни ремонти - е, кога се случи да си платите и да получите ТОЧНО исканата услуга (като обем, качество и срок)? Аз работя на строеж и по цял ден точно с това се занимавам - изпълнителят всеки ден успява да оплеска, да скатае, да пропусне нещо, няма да ви обяснявам колко NCR-a (Non-conformity Reports) ми минават през ръцете всяка седмица. И тук говоим за милиони евра плащане... А това да хвърлиш на масата 15 - 20 лева и да заживееш като баровец, без да си мръднеш пръста... за мен няма начин да стане.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 14 Апр 2021, 8:31

Сигурен съм, че някой друг да мие входа, да ти изрине снега на рампата за гаражите и да смени крушките във входа е страшна баровщина. Като ви пиша, че става въпрос за дребнавост и злоба не ми се чудете защо. Направих си съответните изводи аз.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 14 Апр 2021, 8:44

Не се смятам за дребнав, а за злобата... живея на 200 километра от теб по права линия, за какво да злобея? Колегата много точно ти постави въпроса, но ти го избягваш... Хубаво, платил си на някого да ти сменя редовно крушките в мазето. Имаш договор, даже нотариално заверен. Но ето крушката е изгоряла, а човекът не я сменил своевременно (умрял е, дъщеря му се жени, напил се е, заминал е на почивка, болен е и т.н.). Ти какво предпочиташ:

1. Да донесеш крушка и да я мениш, въпреки, че вече си платил за услугата, или
2. Да се буташ в тъмницата, "псувайки живота сърдито под мустаците увиснали" и да чакаш с дни някой да ти смени шибаната крушка, но пък избягвайки двойно плащане за въпросната услуга?

Въпросът е много просто поставен. :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 14 Апр 2021, 8:59

Злобата е за тва, че на някой като са му организирани нещата, трябва друг да го занимава с глупости задължително.

п.с.
Къде го чукаш къде се пука, ти да видиш :kuku: Знам, че имаш някаква драма с това, че си роден в София,
да не я намесваме :) Аз не се срамувам от къде съм.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 14 Апр 2021, 9:04

Ами благодаря ти за проявяната тактичност, че не засягаш тази толкова чувствителна, дори болезнена за мен тема... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Остави ме сам да се оправям с драмите си, моля. :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Rainbow » 14 Апр 2021, 10:37

Borymeckata написа:Абе какво му се връзвате на Стиин-а, не виждате ли, че ви провокира? Късмет бил извадил... Май ние сме извадили, че не живеем с такива мързели, като него. Толкова цивилизован, та чак урбанизиран - хвърля ония 15 лева на месец и стъпва само по розови листенца... :mhihi: :mhihi:


Само да кажа, че това 15 лева на месец са панелките и старите блокове. Новите по-скоро гледаме 1-2 лева на квадрат на месец, т.е. по скоро е 100-300 лева като сложиш и гаражите спрямо размера на апартамента ти. При нас за тази цена имаме 24х7 охрана, входа се мие всеки ден (без уикенда и големи празници), гаражите общите им части на няколко месеца, коси се и се оправя градинката всяка седмица, както и всеки ден се чисти пред целият блок тротоара + снегопочистване на същият зимата. Това не го виждам ако го правите лично да стане :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от barty » 14 Апр 2021, 10:52

Затворените комплекси са цял комбинат, то охрана, то градинари, то басейни.....чудо от дейности. И пак твърдя че без личен ангажимент към наблюдение и натискане на цялата паплач специалисти не става...
Но това е моят личен опит, при другите може и да е друго :dunno:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Jordana » 14 Апр 2021, 11:24

Стина , усещаш ли тънката разлика че само ти не си ходил на ленински съботник ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 14 Апр 2021, 12:29

Остави го, тепърва има да полага обществено полезен труд.
Ако не доброволно... има и други начини... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от ivanski_2 » 14 Апр 2021, 14:07

Borymeckata написа:Не се смятам за дребнав, а за злобата... живея на 200 километра от теб по права линия, за какво да злобея? Колегата много точно ти постави въпроса, но ти го избягваш... Хубаво, платил си на някого да ти сменя редовно крушките в мазето. Имаш договор, даже нотариално заверен. Но ето крушката е изгоряла, а човекът не я сменил своевременно (умрял е, дъщеря му се жени, напил се е, заминал е на почивка, болен е и т.н.). Ти какво предпочиташ:

1. Да донесеш крушка и да я мениш, въпреки, че вече си платил за услугата, или
2. Да се буташ в тъмницата, "псувайки живота сърдито под мустаците увиснали" и да чакаш с дни някой да ти смени шибаната крушка, но пък избягвайки двойно плащане за въпросната услуга?

Въпросът е много просто поставен. :dunno: :dunno:



В този момента аз бих постъпил по друг начин.
Категорично не съм ок, да плащам 2 пъти за нещо, ами не е ли нормално? :dunno:
Сега не съм наясно и какъв е механизма за сигнализация за "изгоряла крушка" или други подобни битовизми, но това е идеята.
Какво бих направил, бих сменил крушката, бих констатирал и документирал тяхното бездействие и бих сигнализирал фирмата която се занимава, с идеята че при N сигнала и ще сложат
друг човек който си върши работата.
Така работи правилно всичко............ , иначе ако имаш 5 подчинени, и вършиш част от техните задачи защото за теб е 3 минути работа а за тях 30 минути и така до ..... до кога.. и какво, какво ще последва... ами не е ок, нали ? :dunno:
Та и там така, сменяш крушката и търсиш защо човеКО не си е свършил работата, и има ли намерение да продължава да го прави, инцидентно е ок (вече съм сменил крушката ), но системно.... сменят човеКО и готово.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alx » 14 Апр 2021, 15:23

българския манталитет е някой като не си върши работата, да се изнервиш, да му я свършиш и след това да псуваш. затова и сме на тоя хал че всеки разбира от всичко ама на практика не става за чеп за зеле.

ако крушката е изгоряла в мазето, няма да я сменя а ще се обадя и ще им кажа. ако не я сменят до х дни ще им удържа % от месечните плащания според написаното в договора (защото там ще пише, че всяко х непоправено до у дни носи неустойки).

и така. много е важно не-личните неща в тоя живот да не ги правиш/ приемаш лично.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Oblivion » 14 Апр 2021, 17:30

От две години съм "шефа" по неволя в фирмата на приятел занимаваща се точно с поддръжка и управление на етажни собствености в София.

Разказа ми се играта за скромния ми девет годишен стаж. Всеки който си мисли, че е много лесно да се поддържа ЕС и да се изпълнява всичко качествено, навреме и спрямо претенциите на типичния селяк за скромните 3,4,5 лева на месец нека заповяда.

Разбирам Стинката, че му е писнало както на мен и предпочитам да си платя и да не се занимавам защото от опит знам, че нещата не са винаги такива каквито изглеждат но по-важното е кой е изпълнителя. Проблема в бранша е, че много фирми си позволяват да прилагат некоректни практики или поемат ЕС а нямат капацитета да ги поддържат и от там си свалят имиджа и нивото.

Тези който го играят домоуправители за без пари и ходят да чукат на съседите по вратите за такси или да им сменят крушките за мен са или много ненормални или хора без работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 14 Апр 2021, 17:55

Oblivion написа:Тези който го играят домоуправители за без пари и ходят да чукат на съседите по вратите за такси или да им сменят крушките за мен са или много ненормални или хора без работа.

Те са просто жертви на етажната безотговорност.

В общи линии каквото и да се говори, всичко си е до късмет какви съседи ще ти се паднат. С читави съседи ще си ОК независимо как сте организирали управлението - професионално или не. В това съм се убедил с времето.

п.п към "плащачите" тип стийн нямам забележка, стига наистина да плащат, а не като чуят някаква по-голяма сума и да се чудят как да скатаят и да не дадат.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], martiob

Последни теми
Facebook