Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 31 Окт 2021, 15:19

ходих за куриоз до това село Негушево и много ми хареса като природа, слънчево, сгушено, има си спирка на влак даже.. На 18-20 минути до Джъмбо
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от K_Ilkov » 31 Окт 2021, 15:37

Bogat-Beden написа:ходих за куриоз до това село Негушево и много ми хареса като природа, слънчево, сгушено, има си спирка на влак даже.. На 18-20 минути до Джъмбо


Топ са тия селца в района ;)
То за тва и предлагането е оскъдно и цените съответни ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 01 Ное 2021, 10:16

По повод гаражите и паркоместата... не знам как ги мислят тея размери :dunno: Автомобилите само растат като размери, тенденцията не е да стават по-малки... Гледам къщи с двоен гараж, два Голфа макс влизат. Две Е39-ки да ги блъснеш, няма да се съберат. А както е модерно гоУем черен джиБ, абсурд за два. Това си е просторен гараж за една кола с място за колело/мотор. А мястото предразполага за нужда от джипка :lol: Паркоместата също са абсурдни, двама комшии с Е92 на улицата ги гледам... едвам влизат-излизат. А пък баси, и по-широки коли има :dunno: 3 серия е, не Х7. Аз не мога да си представя да си взема жилище и поне 20-30 години (не е казано, че вечно там ще се живее) да трябва да си избирам колата като размер според паркомястото/гаража. Или с двоен гараж да вадя калкулатора и при промяна на размера на едната кола, да се коригира този на другата :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TheDriver » 01 Ное 2021, 10:54

Историята е малко като с "качествените" сгради и тези строени от на две на три.

Би следвало подобни недомислици да бъдат наказани от купувачите и да са с драстично по-ниска цена. Уви това не се случва.

Според мен главната причина е че масата първоначални купувачи не са ползватели на това което купуват. Било то апартамент в новоизграждащ се квартал или гараж в подземен паркинг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от DigitalExile » 01 Ное 2021, 11:22

Първоначалния проблем е,че архитекта изобщо е измислил такива тъпотии, а той ги е измислил защото инвеститора е казал бутни тука още едно гаражче за сметка на другите и още по едно апартаментче на етаж и тия спални тука от нормални 20кв.м ги направи на 12кв.м :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TheDriver » 01 Ное 2021, 11:28

То е ясно, че инвеститорът е алчен.

Но ако няма кой да му купи недоразумението следващия път ще се замисли дали да прави рационализации.

Явно обаче масовите купувачи не се интересуват колко използваем е гаража, с какви материали и от кой е строено, върху какво е строено, има ли инфраструктура и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 01 Ное 2021, 11:37

То е цяла верига от алчни и некадърни, не е само един виновния. В Пловдив знам за кооперация, без нито една кола в подземните гаражи. Щото захода за там е толкова готин, че само мотори успяват да стигнат :mhihi: :mhihi: Накрая обаче се получава, че всичко е бетонирано с недоразумения :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TheDriver » 01 Ное 2021, 12:07

Едни комшии какви гимнастики правят, за да си влязаат в подземния гараж. :mhihi:

Стръмно спускане, в дъното на което има спирала която ги сваля на долния етаж окончателно.

В началото на спиралата има гараж :mhihi: На самия завой :mhihi:

Хората се спускат назад, за да успеят да си влязат в гаража :shock: Според тях е възможно и влизането напред, но след това излизането е ад.

Спиралата е толкова тясна че всичко над размерите на малка градска кола прави маневри пред въпросния гараж. Има един пич с първия Туарег дето му се налага да прави десетина маневри на чупката преди да тръгне да катери.
Пак добре, че повечето подобни камиони са автоматик, иначе тия хора ще сменят съединител заедно с накладки. :mhihi:
Последна промяна TheDriver на 01 Ное 2021, 13:13, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 01 Ное 2021, 13:11

TNT написа:В Пловдив знам за кооперация, без нито една кола в подземните гаражи. Щото захода за там е толкова готин, че само мотори успяват да стигнат :mhihi: :mhihi: Накрая обаче се получава, че всичко е бетонирано с недоразумения :dunno:

Аз знам и в София такива.
TNT написа:да трябва да си избирам колата като размер според паркомястото/гаража. Или с двоен гараж да вадя калкулатора и при промяна на размера на едната кола, да се коригира този на другата :lol:

За съжаление е така. Дори да ти е голям гаражът, пак смяташ какво друго можеш да събереш вътре.

Аз този последният, който взех, имам ограничение във височината 2.15, което е достатъчно добре дори за малък бус или джип с греди отгоре....
на ширина влиза всичко, на дължина беше някъде към 5.5м. Пак влиза всичко.... но все пак Тойота тундра не влиза :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от nxn » 01 Ное 2021, 13:17

За това колкото и смешно да звучи, аз избирам сграда по гаражите...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 01 Ное 2021, 19:17

Ех мамка му, тъкмо чаках цените да се сринат - те пък се вдигнали с 25%...
Остави това, ами се канят да "индексират" договорите "на зелено"... :dunno: :dunno:

https://money.bg/business/stroitelstvoto-poskapna-s-25-shte-se-vdigne-li-tsenata-i-na-veche-kupenite-na-zeleno-imoti.html?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=incontent

"Глaвoлoмният pъcт нa цeнитe нa мaтepиaлитe ocĸъпявaт дpacтичнo жилищнoтo cтpoитeлcтвo, пpeдyпpeждaвaт eĸcпepти."

Хубаво, че само цените на жилищното строителство се вдигат, магазините и гаражите сигурно ще се сринат скоро... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от ///M Power » 01 Ное 2021, 23:08

TNT написа:По повод гаражите и паркоместата... не знам как ги мислят тея размери :dunno: Автомобилите само растат като размери, тенденцията не е да стават по-малки... Гледам къщи с двоен гараж, два Голфа макс влизат. Две Е39-ки да ги блъснеш, няма да се съберат. А както е модерно гоУем черен джиБ, абсурд за два. Това си е просторен гараж за една кола с място за колело/мотор. А мястото предразполага за нужда от джипка :lol: Паркоместата също са абсурдни, двама комшии с Е92 на улицата ги гледам... едвам влизат-излизат. А пък баси, и по-широки коли има :dunno: 3 серия е, не Х7. Аз не мога да си представя да си взема жилище и поне 20-30 години (не е казано, че вечно там ще се живее) да трябва да си избирам колата като размер според паркомястото/гаража. Или с двоен гараж да вадя калкулатора и при промяна на размера на едната кола, да се коригира този на другата :lol:


БГ стандарта за паркомясто в градска среда е 2,5х5 метра. Та всичко над 4,7-8 /което пак е с мъки/ не влиза. е65-цата 2,15х5,05 и .... мъка навсякъде с паркирането.

ПС: в Западна Европа е и по-зле в големите градове. Не откриваме топлата вода и тук.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от zAcK » 01 Ное 2021, 23:12

TheDriver написа:Едни комшии какви гимнастики правят, за да си влязаат в подземния гараж. :mhihi:

Стръмно спускане, в дъното на което има спирала която ги сваля на долния етаж окончателно.

В началото на спиралата има гараж :mhihi: На самия завой :mhihi:

Хората се спускат назад, за да успеят да си влязат в гаража :shock: Според тях е възможно и влизането напред, но след това излизането е ад.

Спиралата е толкова тясна че всичко над размерите на малка градска кола прави маневри пред въпросния гараж. Има един пич с първия Туарег дето му се налага да прави десетина маневри на чупката преди да тръгне да катери.
Пак добре, че повечето подобни камиони са автоматик, иначе тия хора ще сменят съединител заедно с накладки. :mhihi:


Влизал съм един път в подобен гараж. Щях да го наемам и след като се изпотих 8 пъти, директно се отказах :help: Няма толкова отвратително чувство. НякъФ тесен дънджън, в който се чудиш къде ще задереш.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 01 Ное 2021, 23:29

Подобен кошмар с подземен гараж преживях веднъж в сградата на фирмата ми (бившата) в София. Наложи се да вкарам служебния бус вътре, беше Пежо 807. Самият етаж беше ОК и паркоместата ставаха, обаче на влизане / излизане имаше някаква невъзможна спирална рампа между етажите, със завой на 180 градуса. Препотих се, докато смъкна буса по нея. И явно, не съм бил само аз, защото и двете стени (вътрешната и външната) бяха жестоко остъргани. Това - в нова и скъпа бизнес сграда на бул. Тодор Александров (още се чудя как са кръстили централен столичен булевард на такъв отявлен терорист)... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от nxn » 02 Ное 2021, 1:20

И при мен старият паркинг беше подобен, 5 метра вход долу, но рампа 2.30 с прав ъгъл, ако не заходиш от първият път перфектно, тежко ти и горко..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook