Ебре инвестиция!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от drago_pavlov » 12 Май 2021, 9:06

astrapower написа:Доста се скочили материалите напоследък, предполагам това е предпоставка за корекция на цените. Погледнете графиката за последните няколко дни от началото на май, цената на арматурата се е вдигнала от 639$/тон на 750$/тон, ...над 17% за има няма 10-на дни.

А от миналото лято е скочила с около 80% :mhihi:
Но по-големият проблем е недостигът. Вчера всички производители в региона спряха продажбите до края на седмицата...
Други продукти скочиха х2, х3 от миналото лято досега...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от pampo » 12 Май 2021, 9:17

To сега е време за продаването на стоманата, който е купил преди година, ще има над 100% печалба. Листовата стомана от 1,04лв/кг без ДДС преди година в момента е 1,90лв/кг с очаквано покачване до 2,30лв/кг.... :banghead:
Ако продължава така ще почна да се притеснявам за бранша си, то никой няма да иска да си прави стоманени конструкции вече...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от astrapower » 12 Май 2021, 9:20

Предполагам, че в някакъв момент предлагането ще задоволи търсенето, и цената ще се регулира в някаква степен. Ситуацията покрай пандемията основно провокира сегашните цени. Мисля, че това е пряко изражение на инфлационния процес подпомагнат от лудото печатене на долари...

Ако продължава така ще почна да се притеснявам за бранша си, то никой няма да иска да си прави стоманени конструкции вече...
Ами аз се отказах поне засега, а трябваше да правя една метална ограда. Четох анализи вчера, че търсенето е голямо, което рефлектира директно на цената. А повече от половината произведено желязо и суровини заминавало за Чайна, за възстановяне от корона кризата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от barty » 12 Май 2021, 9:31

Как ли е пазара на имоти в Китай :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от drago_pavlov » 12 Май 2021, 9:35

В близките месеци не се очаква да има понижение, а напротив - да става по-зле.
Китай въведоха от 01.05 допълнителни мита за износ на стомана, премахнаха митата за вноса на скрап и премахнаха данъчни облекчения за износ на стомана. Опитват се по всякакъв начин да намалят износа и да стимулират вноса...

pampo написа:To сега е време за продаването на стоманата, който е купил преди година, ще има над 100% печалба. Листовата стомана от 1,04лв/кг без ДДС преди година в момента е 1,90лв/кг с очаквано покачване до 2,30лв/кг.... :banghead:
Ако продължава така ще почна да се притеснявам за бранша си, то никой няма да иска да си прави стоманени конструкции вече...

Още малко може да се изчака с продаването. Следващата седмица се очаква ново повишение от производителите на листова стомана с около 100-120 евро/т.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от astrapower » 13 Май 2021, 8:11

Вчера отново повишение от 750$ на 794$.....за 1 ден. Май ще подмине 1000-рката до края на месеца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 28 Май 2021, 7:08

Започна да се оформя дюкянчето... Вчера щракнах две картинки отвън, над оградата:

M4-001.jpg


M4-002.jpg


Значи голямата дупка е витрина, а малката е двойна врата. Доста светлина влиза вътре, въпреки дърветата отпред и козирката. Ето една снимка отвътре, към улицата:

M4-003.jpg


Да се похваля, вече официално съм собственик на най-хубавия магазин в сградата! :mhihi: :mhihi:
Отляво на мен (като гледаш отпред) е ъгловият магазин, който би трябвало да е най-интересен (въпреки шантавото разпределение...) и беше купен пръв. Обаче собственикът, някакъв доктор, го е разделил на килийки по 10 квадрата, ще прави кабинети или нещо подобно. Какъв е смисълът от медицински кабинет с огромни витрини към две улици... аз лично не мога да си обясня, но няма значение. Та така се развиват нещата... :dunno: :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 28 Май 2021, 8:06

И друго интересно (поне за мен) - почти всичко в двете сгради вече е разпродадено. Включително и половината паркоместа в подземия етаж, всяко по 8 000 евра, като някакъв човек си е купил две!?! Това вече е напълно невероятно, в "град" с много паркинги, улички и поляни, където можеш да паркираш практически навсякъде... :dunno: :dunno:

Аз нали си бях заплюл и едно апартаментче, после след много чудене се отказах... Вчера проверих - продаден е. Останали са само няколко апартамента - най-големите и такива на задната (северна) фасада. Тези факти ме навеждат на някои интересни изводи...

Явно по някаква причина, най-атрактивни се оказват по-малките апартаменти (с една спалня) и с изложение към главната улица. За размерът е обяснимо, но защо хората предпочитат да живеят на главна улица с максимален и почти денонощен трафик? Включително и аз самият - "моят" апартамент беше на втория етаж, към главната улица... :dunno: :dunno:

Вчера се разходих из сградата и пак много се чудех за тоя апартамент... Локацията може да е ОК за магазин или офис, но за живеене... продължавам да имам съмнения. В тези две сгради има две заведения (поне така са означени на архитектурното разпределение), на втория жилищен етаж с големи тераси и двете... Не ми изглежда ОК да живея в съседство с кръчма. :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TNT » 28 Май 2021, 8:15

Както се каза в темата за имоти - българина обича да живее на шумно и прашно място :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Май 2021, 21:40

Ще си позволя едно "лирично отклонение". Убедих се колко е важно да инвестираш в неща, които разбираш, да не излизаш извън зоната си на компетентност. Чета темата за криптовалутите и често изобщо не схващам за какво говорите... Накратко, чувствам се адски тъп и неадекватен. Съвсем различна е ситуацията, като мина след работа през строежа. С техническия ръководител си приказваме на един език, разбираме се от половин приказка. Само след десетина минути вече се тупахме един друг по гърбовете и се псувахме на всички роднини... Обсъдихме всички изменения, които бях планирал. Човекът ми отдели много време, даде някои добри съвети и явно не му беше досадно да говорим.

Разбира се, нямам никаква идея какво ще се случи с тоя магазин, след като бъде готов. Но поне на строежа се чувствам комфортно, "в свои води". Което пак е нещо... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от c04 » 30 Май 2021, 23:57

Borymeckata написа:Ще си позволя едно "лирично отклонение". Убедих се колко е важно да инвестираш в неща, които разбираш, да не излизаш извън зоната си на компетентност. Чета темата за криптовалутите и често изобщо не схващам за какво говорите... Накратко, чувствам се адски тъп и неадекватен. Съвсем различна е ситуацията, като мина след работа през строежа. С техническия ръководител си приказваме на един език, разбираме се от половин приказка. Само след десетина минути вече се тупахме един друг по гърбовете и се псувахме на всички роднини... Обсъдихме всички изменения, които бях планирал. Човекът ми отдели много време, даде някои добри съвети и явно не му беше досадно да говорим.

Разбира се, нямам никаква идея какво ще се случи с тоя магазин, след като бъде готов. Но поне на строежа се чувствам комфортно, "в свои води". Което пак е нещо... :dunno: :dunno:

Много е вярно това

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 04 Юни 2021, 7:41

Borymeckata написа:Яко инвеститорски интерес - гледайте какво става:
Изображение

Това е някаква друга фирма - ще строят затворен жилищен комплекс някъде покрай Дунава.
Аз не знам какво още се ослушвате и не тичате с еврата в ръка насам... :mhihi: :mhihi:

Колеги, не искам да ви стресирам, особено тези от вас, които с трепет очакват цените на имотите да се сринат... Но за голямо съжаление се наблюдава обратна тенденция:
Изображение

Та ще се повторя - грабвайте торбите с еврата и идвайте, още може да е останало някое апартаментче... :mhihi: :mhihi:


Хайдееее... умря далаверата!

B4.jpg

Добре, че не се подведохте да инвестирате...


Майтапя се, сигурно са свалили платното за поредната "корекция" на цената...
Строежът върви със страшна сила, голяма работа става... :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от EBEEMVACIA » 04 Юни 2021, 8:33

Elon Musk: "I hate when people confuse education with intelligence. You can have a bachelor's degree and still be an idiot.
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 04 Юни 2021, 8:38

Това... в каква връзка, Колега?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от vicho » 04 Юни 2021, 10:40

Borymeckata написа:Това... в каква връзка, Колега?


нЕма връзка :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook