Ебре инвестиция!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от alx » 21 Яну 2021, 17:42

kiko написа:Сложи им такса на повикване и ще се научат да сменят крушката на бързо :mhihi:


не е оферта- тогава ще избягват да те викат изобщо и ще направят такива страшни бели и ти няма и да знаеш, че после като влезеш в дома и ще се чудиш откъде да почнеш...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от pampo » 21 Яну 2021, 18:13

Може да се пусне под наем без обзавеждане на 20-30% надулу от конкурентните и повечето гореописани проблеми отпадат.
Също така повечето потенциални мизерии и проблеми ги има и с магазин.
Магазинът има по-голям шанс да остане без наематели от апартамента.
Ако целта е просто да се сипят едни пари за едно нещо, можеш да си вземеш още един магазин :D

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMW_POWER » 22 Яну 2021, 0:55

Мен още ми е чудно, как не са се усетили данъчните с тия далавери с имотите. Купил си за Х, продал за Y, имаш 12 месеца да вложиш парите в нещо. Ако не, данък печалба за разликата между цените, колкото и смешен да е. Наем без договор :shock: Че те ще ти изнесат всичко и иди доказвай, че си ги пуснал да влязат у вас. Тук се е случвало да изкъртят и шкафовете от стените.

Има наематели идиоти, ама има и хазяй тотална щета. Ние имахме такава. За 18 месеца не сме я викнали нито веднъж. В интерес на истината счупихме един кухненски стол. Падна назад и се счупи при облегалката. Тия идиоти (хазяите) ни изпратиха естимация за близо $160 ремонт, при условие, че тоя стол я струва $60-80, я не. Предложихме им $50 и ... те се навиха. Продаваха апартамента и реално благодарение на тях купихме къщата. Преди всеки оглед всичко е изчиствано, измихано и подреждано. Едно "Тенкс" не казаха. Отделно, "моля да ви няма между ... и ... часа за оглед". Никакво съобразяване с почивни дни, вечер или каквото и да е.

Та тоягата има два края.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Е.Димитров » 22 Яну 2021, 8:27

BMW_POWER написа:Мен още ми е чудно, как не са се усетили данъчните с тия далавери с имотите. Купил си за Х, продал за Y, имаш 12 месеца да вложиш парите в нещо. Ако не, данък печалба за разликата между цените, колкото и смешен да е..

За кое не са се усетили данъчните?
Ако купиш имот и го продадеш до 3 години след продажбата дължиш грубо около 10% върху разликата.
Ако го продадеш 3 години след покупката, не дължиш данък.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMW_POWER » 22 Яну 2021, 8:41

Е.Димитров написа:
BMW_POWER написа:Мен още ми е чудно, как не са се усетили данъчните с тия далавери с имотите. Купил си за Х, продал за Y, имаш 12 месеца да вложиш парите в нещо. Ако не, данък печалба за разликата между цените, колкото и смешен да е..

За кое не са се усетили данъчните?
Ако купиш имот и го продадеш до 3 години след продажбата дължиш грубо около 10% върху разликата.
Ако го продадеш 3 години след покупката, не дължиш данък.


Би трябвало да си цакаш на общо основание. Домът е инвестиция. По тази логика, продам ли си акциите в нещо след 37 месеца и печалбата ми е чиста. Същото се отнася до ДЦК и т.н. дългосрочни инвестиции. Дори покупката на апартамент в София, защото наследството е студент там също е инвестиция за 4-5 години. Един приятел преди години направи така. Купи апартамент, синът му завърши и той го продаде. Хем не плаща наем, хем е напред с парите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от steeN » 22 Яну 2021, 9:59

Не е 3 години, а е 5 години. 3 е само за първия имот. Т.е. трябва да го притежаваш повече от 5 години за да не платиш данък печалба. Финансовите инструменти от ЕС (общо казано) са освободени от данък печалба в Бг. Данък дивидент се плаща винаги.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMW_POWER » 22 Яну 2021, 16:57

steeN написа:Не е 3 години, а е 5 години. 3 е само за първия имот. Т.е. трябва да го притежаваш повече от 5 години за да не платиш данък печалба. Финансовите инструменти от ЕС (общо казано) са освободени от данък печалба в Бг. Данък дивидент се плаща винаги.


Пусни една анкета, колко хора декларират данъци всяка година. Като физически лица. Имам впредвид, бачкаш някъде на заплата, ама понеже си изкарал някой лев отстрани и си попълнил данъчна декларация на следващата година. Какъв процент според теб го правят? Купил-продал. Или си напред, или назад. В единият случай ти е доход, в другия разход и би трябвало да ти се приспада.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от steeN » 22 Яну 2021, 17:04

Е пусни ти :ok: Явно на теб ти е интересно.
Аз си ги плащам, другите да се оправят.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMW_POWER » 22 Яну 2021, 17:59

steeN написа:Е пусни ти :ok: Явно на теб ти е интересно.
Аз си ги плащам, другите да се оправят.


Да бе, все едно да питам "плащате ли си данъците?".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TNT » 22 Яну 2021, 18:03

Обяснявайте се още една страница, като вече има 2 такива анкети :lol:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMW_POWER » 22 Яну 2021, 19:08

TNT написа:Обяснявайте се още една страница, като вече има 2 такива анкети :lol:


Ние сме си 100% в темата. Просто Мечо е с директен пример, а не хейти всичко, което види в сайтовете са недвижими имоти. Само допълвам, че би трябвало да се плащат данъци. За ужас на Джорданата пак ще напиша, че данъците не са смешни, просто практически липсват. При 50-60-100 метра лице към улицата и няма и 100лв данък, какво искаш Общината да ти направи с тези пари? Нов тротоар, да ти поддържа пътя, да имаш добро осветление, да ти чисти снега зимата, да ти изхвърля боклука, да поддържа подземните комуникации, да плаща заплати???

Със сигурност трябва да се оправи облагането върху инвестициите в недвижими имоти. Там е такава перачница, че не ми се говори. Плаща 100К евро, декларира базова цена. Говорим за масата, не за изключения. Това би спряло натиска. Макар и с малко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TNT » 22 Яну 2021, 19:13

Пусни ти анкета колко хора искат да плащат още данъци :mhihi: Твоето мнение го знаем :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от b_u_b_o » 22 Яну 2021, 19:23

BMW_POWER написа:При 50-60-100 метра лице към улицата и няма и 100лв данък, какво искаш Общината да ти направи с тези пари? Нов тротоар, да ти поддържа пътя, да имаш добро осветление, да ти чисти снега зимата, да ти изхвърля боклука, да поддържа подземните комуникации, да плаща заплати???


Оф всяка тема едно и също, как да ти се обясни, че пари има. И в държавата и в общините, поне големите. Просто ги харчат с гъза си. Не можеш да ме убедиш, че трябва да ми дигнат данъците, за да може като се накраднат да остане да свършат нещо евентуално...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMW_POWER » 22 Яну 2021, 19:39

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:При 50-60-100 метра лице към улицата и няма и 100лв данък, какво искаш Общината да ти направи с тези пари? Нов тротоар, да ти поддържа пътя, да имаш добро осветление, да ти чисти снега зимата, да ти изхвърля боклука, да поддържа подземните комуникации, да плаща заплати???


Оф всяка тема едно и също, как да ти се обясни, че пари има. И в държавата и в общините, поне големите. Просто ги харчат с гъза си. Не можеш да ме убедиш, че трябва да ми дигнат данъците, за да може като се накраднат да остане да свършат нещо евентуално...


Да де, "поне големите". Тя в малките да мрат :OT: Инвестира се в имоти, защото ти влиза практически чисто при минимални режийни разходи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TNT » 22 Яну 2021, 19:50

Еми Пауърка, остави го тоя канадски "моргидж" и инвестирай в този данъчен рай България :ok: Какво те спира :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook