Ебре инвестиция!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Jordana » 01 Апр 2021, 8:02

Това нагоре нали е жил фонд ...защо нямат тераси ? А тези които имат са колкото цветарник ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 01 Апр 2021, 8:12

Да, горните два етажа са апартаменти. И наистина терасите са никакви... 3 квадрата, егати. Аз се бях загледал и в едно апартаментче, но шантавото разпредление ме отказа. Също и размерът на терасата беше някакъв фактор... :dunno: :dunno:

Казах тогава и на шефа на строителната компания: Сорри, ама архитектът ви... изобщо не се е постарал. Като отговорът беше: Планировката е сявободна, всеки може да си преправи апартамента или магазина, както иска. ОК... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от pampo » 01 Апр 2021, 9:29

Jordana написа:Това нагоре нали е жил фонд ...защо нямат тераси ? А тези които имат са колкото цветарник ? :roll:

защото така или иначе ще ги усвоят, тва е любимото хоби на хората в апартамент, да зазидат терасите. В моят вход едва ли има повече от 20% неусвоени...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 01 Апр 2021, 10:39

И нашият блок е така, фасадата прилича на цигански катун - всеки е зидал, преграждал, заварявал, монтирал дограми (всички различни), висят сенници, чаршафи, даже поликарбонат се вижда... И това е фасадата към главната улица, на 50 метра от общината.

Аз като купих панелката, точно балконът ми хареса - трите стаи излизат на голям южен балкон, към 11 метра. Още не бях започнал ремонта и дойде делегация от комшии да ме питат дали "ще усвоявам" балкона. Викам им: Аз съм сам, едната стая даже не я ползвам и стои празна. Тия десетина квадрата в повече изобщо не ми трябват, а самият балкон ме кефи... Тръгнаха си недоволни, особено комшиите отдолу - надявали се да си зазидам балкона, та да им спре конденза и мухъла в стаите отдолу. Все едно аз съм ги карал да си правят кухня на балкона... :dunno: :dunno:

Много интересен феномен забелязвам - в България всеки, без изключение, разбира от строителство. Ако ти изгори телевизорът, не взимаш теслата да си го поправиш сам, нали така? Търсиш специалист... Обаче няма никакъв проблем да си заварчик или готвач, и да си преправиш двустайния на четиристаен (действителен случай в моя панелен блок!?!), сам и без поне да потърсиш мнение на архитект или конструктор. Някаква беше тръгнала да кърти панела, та да си разшири кухнята за сметка на етажното складче. Ама панелът бил носещ - кво ти пука, викаш майсторите с къртача и за 2 дена си готов (усвоил си ония 2,5 квадрата и качеството ти на живот рЕзко дръпнало нагоре). Див народ... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от streetz » 01 Апр 2021, 12:26

Българинът ако живее в апартамент - остъклява терасата, ако живее в къща - покрива целия двор да стане като бункер ... хем всичко е скрито от съседа, хем лятна кухничка, навесче, сайвантче, топла връзка до гаража в случай, че не е залепен за къщата :mhihi: Народопсихология ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от c04 » 01 Апр 2021, 13:32

Това да останеш без тераса не го разбирам :dunno: Като си купуват кутийки...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 01 Апр 2021, 13:53

Всъщност, само по снимката не може да се каже, че няма тераси. Те може да са лоджиен тип (навътре от фасадата, за сметка на стаята). Но като погледнеш архитектурното разпределение, разбираш че... не са. Обикновени конзолни балкони са. А защо са толкова малки... нямам идея... :dunno: :dunno:

Имаше някаква архитектурна наредба, която ограничаваше дължината на конзолните части (балкони, еркери и др.) в зависимост от разни фактори като ширина на улицата, съседи и др. Но в случая не вярвам нещо да налага толкова тесни балкони, пък и винаги могат да ги разширят навътре, за сметка на стаята (лоджията, за която писах по-горе). Просто са преценили, че никой няма да иска голям балкон по 1200 лева квадрата... Ама иначе общите части ти ги включват и ги плащаш на тази цена.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TheDriver » 01 Апр 2021, 14:31

На твоята сграда конкретно със средата около нея и аз не виждам защо са толкова малки балконите.

Не разбирам и тези които "усвояват" балкони на места където изгледа им е към парк или зелено междублоково пространство.

Но в квартал като моя където срещу теб на броени метри са съседите или гледаш над оживен, мръсен булевард, смисъл от тераса няма никакъв. :dunno:
Моята тераса също е усвоена в стая, но още по време на строителството на сградата. Не знам на кой етап точно строителят е представил план на собствениците и те единодушно са го отказали в този му вид. А именно площа на терасите да е 40% от общата площ, при положение, че сме в малка уличка с високи блокове срещу нас. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от sub_eleven » 02 Апр 2021, 19:15

pampo написа:
Jordana написа:Това нагоре нали е жил фонд ...защо нямат тераси ? А тези които имат са колкото цветарник ? :roll:

защото така или иначе ще ги усвоят, тва е любимото хоби на хората в апартамент, да зазидат терасите. В моят вход едва ли има повече от 20% неусвоени...

Усвояването и остъкляването са според мен две различни неща. Иначе единствено лоджиите си заслужават да бъдат ползвани без интервенции.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2021, 7:14

Borymeckata написа:Яко инвеститорски интерес - гледайте какво става:
Изображение

Това е някаква друга фирма - ще строят затворен жилищен комплекс някъде покрай Дунава.
Аз не знам какво още се ослушвате и не тичате с еврата в ръка насам... :mhihi: :mhihi:


Колеги, не искам да ви стресирам, особено тези от вас, които с трепет очакват цените на имотите да се сринат... Но за голямо съжаление се наблюдава обратна тенденция:
Изображение

Та ще се повторя - грабвайте торбите с еврата и идвайте, още може да е останало някое апартаментче... :mhihi: :mhihi:


При мен конструкцията е готова, докарали са тухлите и започват да зидат:
B1.jpg


Та така стоят нещата, към момента...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от astrapower » 12 Май 2021, 8:08

Доста се скочили материалите напоследък, предполагам това е предпоставка за корекция на цените. Погледнете графиката за последните няколко дни от началото на май, цената на арматурата се е вдигнала от 639$/тон на 750$/тон, ...над 17% за има няма 10-на дни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2021, 8:20

Само това ще е, да знаеш... :mhihi: :mhihi:

Майтапът настрана, но за мен 750 евра на квадрат, за апартамент, в дълбоката влашка провинция... ми звучи леко налудничаво, да ви кажа. Аз на такава цена платих магазина, на главната улица. Но явно има мераклии да се обзаведат. Доколкото знам - повечето апартаменти вече са разпродадени... :shock: :shock:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Jordana » 12 Май 2021, 8:34

Е тоя затворения комплекс вече е капариран за шведи заети в енергетиката . Аз като казвам че се случват нещата не вярвате че ще поскъпнат и апартаментите без тераса на село :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от astrapower » 12 Май 2021, 8:37

Сериозна е работата по повишението колеги, но да видим докога. Иначе съм сигурен, че ще има мераклии и за тези комплекси.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2021, 8:57

Тоя "затворен комплекс" май наистина го строят. Ще мина някой ден след работа да щракна някоя снимка.
И аз се чудя кой толкова напира да живее при комарите, но явно има мераклии... :dunno: :dunno:


astrapower написа:Погледнете графиката за последните няколко дни от началото на май, цената на арматурата се е вдигнала от 639$/тон на 750$/тон, ...над 17% за има няма 10-на дни.

Зарежете тия криптовалути, Колеги. Инвестирайте в стомана! :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook