Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
203
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 15 Май 2021, 10:52

https://www.actualno.com/healthy/andrej ... 94369.html

Тази есен в страната ще бъде представена българската ваксина срещу COVID-19. Toва заяви имунологът в БАН проф. Андрей Чорбанов в сутрешния блок на БНТ. Българската наука е свикнала да има леко неглижирано отношение. Проф. Чорбанов ще представи българската ваксина срещу вируса есента, като БАН са приучени да работят в неглижирано и подигравателно отношение.


Каква е тази суперсекретна ваксина, за която вече една година се говори и няма никаква информация? Нека да позная, като излезе, този ще стане най-големия фен на ваксинирането изведнъж. Неведоми са пътищата божии :mhihi:

п.с.
Намерих... чак пък да няма аналог. Има още едно 10 компании, които разработват подобна, която се впръсква в гърлото и всеки може да си я купи от аптека, и да си я сложи сам.

„Фонд „Научни изследвания“ ще подпише договор с Института по микробиология за финансиране на този процес. Идеята е наистина иновативна, няма друга такава по света. Тя ще бъде протеинова ваксина, която залага на къси пептиди. Другите ваксини залагат само на спайковия протеин. Самите пептиди ще бъдат капсулирани в едни пептидни наночастици от интересни полимери, които задават каскада от имунен отговор на организма. Ще бъде 100% безопасна“, добави микробиологът.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 15 Май 2021, 11:13

За човек който се е ваксинирал вече , прекалено много се интересуваш от ваксини :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 15 Май 2021, 12:37

Мистерия. Може и да съм, може и да не съм... може и да съм го прекарал, може и да не съм. А може и двете. Най-вероятно никога няма да разберем. :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vladobate » 15 Май 2021, 18:26

Стийн давай го по-сериозно , Чорбанов не е бил против ваксиниране , а времето в което се прилага ( докато има широко разпространение на вируса) и това го знаеше всяко дете . И не е единствения даже е престъпно необяснимо неглижирането на риска от прилагане на масова ваксинация на този етап пък и го е обяснил защо. А колко ще е българска и как го "интерпретират" медиите си е за сериал с продължения. Преди месеци той лично каза , че разработва ваксина ( това му е работата) с чуждестранно финансиране , ако иде реч за същото или медиен гуру прави гимнастика на пръстенцата .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 15 Май 2021, 18:44

Естествено, че е същата, той го повтаря от една година как разработвал и никой не му обръщал внимание. Въпроса е, че сега яко почна да обръща паланчинката за ваксините. А това с ваксинирането по време на епидемия колко е зле е пълен тъпизъм. Може и да било вярно преди 50 години. Айде не падам от луната, ясни ми са такива... особено като всички разбраха какъв лъжец е като лепна ковид и още да го защитават почитателите му. То си има име за такива "полезни глупаци" (по Ленин мисля).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vladobate » 16 Май 2021, 16:23

Ей ама грозно се изказваш ....карай лаф нормален няма да го бъде . Здраве да е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 16 Май 2021, 17:28

Признавам, че го има това, но имам ниска толератност към глупости. Цяла година се наслушах на какви ли не неща.
Не мога да приема, че доцент (?) по имунология е допустимо да лъже, че е изкарал ковид за да може да си подкрепи грешните тези.
Все пак не си говорим за домати на пазара, буквално умират хора в случая. Айде това, че си рискува собственото здраве си е негово решение.
И сега виждам защо е цялата тази работа... да обясни как "чуждите" ваксини не са изпитани, но "неговата" като излезе ще е най-добрата и безопасна.
Дори е на държавна работа... да кажеш, че е някаква частна компания и да го прави от алчност и за пари... а тука дори не разбирам
каква е мотивацията.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Май 2021, 17:38

То тя не е и негова. Мисля, че е френска а той е част от екипа. Вероятно малка част))).
https://m.24chasa.bg/novini/article/9797896
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ducater » 16 Май 2021, 18:17

steeN написа:... А това с ваксинирането по време на епидемия колко е зле е пълен тъпизъм. Може и да било вярно преди 50 години. Айде не падам от луната, ясни ми са такива... .

Пълен тъпизъм?,... ти явно четеш само избирателно. Не е само нашият професор, който твърди това.
То тя не е и негова. Мисля, че е френска а той е част от екипа. Вероятно малка част))).

Когато станеш и ти "малка част" от нещо, тогава кометирай, иначе се излагаш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 16 Май 2021, 18:51

Ваксината дето я разработваха чорбанката и екипа му е съвместен проект с института Пастьор , обаче им спряха парите и официално била неперспективна със слаба защита . Това поне пишеше на сайта му . Тая ваксина дето сега ще я разработва мое да я забравите , такава няма да има по много причини . Чорбанката разработва ваксини на компютър , има такъв софтуер специално за такива неща . Бази данни на съществуващи молекули и проиграват разни сценарии там кое как се получава . Няма кой да му плати нито дори и това , нито клинични тестоне нито каквото и да било по тая ваксина дето тепърва ще я прави . Ако говорим за България , за навън нямам представа дали някой би го наел за такава работа по скоро не . В света се разработват в моменат около 116 ваксини като поне десетина са готови и се прилагат , доста повече са в напреднала фаза че дори второ издание се чака като бустерна трета доза за новите варианти на вируса . Конкуренцията е жестока , щото виждате цената пфайзера каква е 40 долара а светът е 8 милиарда и по две дози са 16 милиарда дози догодина пак още 16 милирада ...
.... Pfizer и BioNTech представят щедрата си оферта: Двете компании предлагат на Европейския съюз своята ваксина с получер шрифт на цена от 54,08 евро на доза, при закупуване на 500 милиона дози. До сделка на такава цена не се стига. Общо Pfizer и Biontech искат 27 млрд. евро за толкова ваксини, колкото за половината от населението на Европейския съюз....

Това е първоначално , сега евросъюза я плаща по 19 евро за доза или 38 евро на калпак . Бигфармата няма да пропусне печалбите , или такива като Чорбанов да мътят водата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 16 Май 2021, 19:19

Биг Фармата кво мисли за Модерна? Компания с една шепа служители преди пандемията :mhihi:
Как така ги допуснаха? Не се чувствай длъжен да ми отговаряш. Слабо ме интересува мнението ти.

Ducater написа:
steeN написа:... А това с ваксинирането по време на епидемия колко е зле е пълен тъпизъм. Може и да било вярно преди 50 години. Айде не падам от луната, ясни ми са такива... .

Пълен тъпизъм?,... ти явно четеш само избирателно. Не е само нашият професор, който твърди това.


Трябва да ме изненадва, че не е единствения, който чете учебници от 50 години назад или просто греши?
Ваксините са най-сигурния начин да се ограничи мутацията на някакъв патоген има безброй изследвания показващи го.
Точно обратното на това, което той (и други "специалисти) твърдят. Естествено, че не ме изненадва. Ако беше толкова голям
big brain нямаше да работи в БАН 8) (изключенията са малко и той не е очевидно от тях).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ducater » 16 Май 2021, 19:26

steeN написа:Биг Фармата кво мисли за Модерна. Компания с една шепа служители преди пандемията :mhihi:
Как така ги допуснаха? Не се чувствай длъжен да ми отговаряш. Слабо ме интересува мнението ти.

Ducater написа:
steeN написа:... А това с ваксинирането по време на епидемия колко е зле е пълен тъпизъм. Може и да било вярно преди 50 години. Айде не падам от луната, ясни ми са такива... .

Пълен тъпизъм?,... ти явно четеш само избирателно. Не е само нашият професор, който твърди това.


Трябва да ме изненадва, че не е единствения, който чете учебници от 50 години назад или просто греши?
Ваксините са най-сигурния начин да се ограничи мутацията на някакъв патоген има безброй изследвания показващи го.
Точно обратното на това, което той (и други "специалисти) твърдят. Естествено, че не ме изненадва. Ако беше толкова голям
big brain нямаше да работи в БАН 8) (изключенията са малко и той не е очевидно от тях).

Ти като имунолог ли се изказваш? Ако си и четеш новите учебници, разбирам, но ако си от тези форумните всезнайковкци по-добре недей се изказва без да имаш подготовка и покритие на това, което твърдиш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 16 Май 2021, 20:45

Чорбанов не е доцент а професор , Стина вече ги бърка със Мангъзов кой кой е .. :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 18 Май 2021, 5:07

Тези дни Григор беше в бг-то и даде интервю за някаква телевизия. Попитаха го, дали се е имунизирал. Той отговори, че не би си вкарал в тялото нищо непроверено. Това ме наведе на въпроса. Чували ли сте, професионални спортисти да се имунизират?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от alekangg » 18 Май 2021, 7:36

Чували сме.

Пилотите от мотоГП примерно, даже някои летяха до Катар преди началото на сезона, понеже им предлагаха да ги ваксинират.

Освен това България е единствената страна в Европа и из между белите страни, в която може някой да реши да се ваксинира и да избере с каква ваксина и това да стане днес или утре.
Нито едно от двете неща не може да се случи никъде, та един път сме супер облагодетелствани на фона на развитите страни.

И това предимство е точно защото масово българина го е страх и не иска да се ваксинира, явно по света не е така.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook