Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от немо » 25 Фев 2021, 20:00

Продължителност на защитата
Продължителността на осигурената от ваксината защита е неизвестна, тъй като тя се
установява във все още продължаващи клинични изпитвания.


Това го пише в кратката (33 страници) х-ка на ваксината на Астра/Зенека.
Публикувана в офиц. сайт на Министерството на здравеопазването

https://www.mh.government.bg/media/file ... 842_bg.pdf

От същият сайт:

https://www.mh.government.bg/bg/novini/ ... rana-21-4/

Справка за епидемиологичната обстановка в страната за последната седмица на януари.В справката пише,че

Общата заболяемост от грип и ОРЗ за страната е 47,06 на 10 000 души срещу 43,87 на 10 000 души за предходната седмица.


Да питам по-запознатите : COVID 19 влиза ли в групата на грип и ОРЗ, или за него има отделна статистика?
Опа,имало! https://coronavirus.bg/bg/statistika
242 хил.случая към днешна дата при население 7 млн. към 2019. Това прави 3.45 % заболеваемост (освен ако не бъркам някъде).За смъртност не говорим,там данни не откривам.

Смъртност в Бг:
https://www.nsi.bg/sites/default/files/ ... 021_W6.png

Къде са препълнените помещения с чакащи за кремация/погребение трупове?

Сега,ясно ми е,че вероятно има някакъв проблем,но смятам,че преекспонирането на проблема не помага за неговото решаване.Също така ми е ясно,че гледната точка на човек,който е прекарал заболяването в тежка форма или е загубил близък ще е друга......
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от acho.rs » 25 Фев 2021, 22:52

ildivvy написа:При първото ваксиниране, организирано в завода, са ваксинирани 90 човека! В началото на другата седмица ще ваксинират нова 'група'...

П.П. Пиша го просто така...

Нормално, всички работещи ще се ваксинират рано или късно. Важното е през това време да изговорят максимално много тъпотии, да не би някой да се заблуди, че имат представа от медицина :mhihi: То вече станаха за смях с теорията "Нема Ковид" и сега е време да изпъкнат с още по-епична глупост.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: CBR 900RR

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от nCuXoHeBpo3eH » 26 Фев 2021, 10:46

acho.rs написа:
ildivvy написа:При първото ваксиниране, организирано в завода, са ваксинирани 90 човека! В началото на другата седмица ще ваксинират нова 'група'...

П.П. Пиша го просто така...

Нормално, всички работещи ще се ваксинират рано или късно. Важното е през това време да изговорят максимално много тъпотии, да не би някой да се заблуди, че имат представа от медицина :mhihi: То вече станаха за смях с теорията "Нема Ковид" и сега е време да изпъкнат с още по-епична глупост.


Че има - има. Ама и че за над година от него са умрели 2 милиона и половина на население 7.8 милиарда, не виждам как го прави пандемия. Омръзва навсякъде всякакви експерти, запознати, математици и учени да ми говорят за ковид и да се изживяват като последна инстанция, а когато добавим и факта, че някои го правят за келепир... ми се плаче.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от blacksapphire » 26 Фев 2021, 13:10

На Запад тая ваксина вече залежава, а у нас комунистите във властта я доведоха до дефицит. :mhihi:

„Гардиън”: Четири от всеки пет доставени в ЕС ваксини на AstraZeneca не са използвани

https://bgnesagency.com/nocomment/%D0%B ... %B0%D0%B2/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2021, 17:10

Комунистите са виновни че няма ваксини . Поръчани са допълнителни милони дози но комунистите ги спират , за да има дефицит и да се ваксинират само наши хора :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 26 Фев 2021, 17:41


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от немо » 26 Фев 2021, 21:17

acho.rs написа: Нормално, всички работещи ще се ваксинират рано или късно. Важното е през това време да изговорят максимално много тъпотии, да не би някой да се заблуди, че имат представа от медицина :mhihi: То вече станаха за смях с теорията "Нема Ковид" и сега е време да изпъкнат с още по-епична глупост.

Понеже Жорданката ти отне титлата "Дървен философ по всякакви теми" ,струва ми се,че си се активирал да си я върнеш....недей,оня е недостижим.... :lol:
Отново бля-бля,без разсъждения и коментар върху данните,които постнах.
Караш си сам колата с маска предполагам?
КОВИД има-факт....Имало е и преди години-факт...
Не помня в коя книга беше,но пишеше така:Това,от което се страхуваме е самият страх!
И не каза:къде са планините от трупове,с които преди година се промиваха мозъци?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от sub_eleven » 26 Фев 2021, 22:20

Днес говорих с една мед. сестра, служебно бях при нея. Каза, че един месец след ваксиниране масово колежките й нямали антитела при изследване и сподели за нейна приятелка дето е джипи, ваксинирала се и на петия ден свършила в Пирогов, едвам оцеляла.
Но разбира се тази информация и тези случаи не се разпространяват.
Ще видим след втората доза дали ще имат.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 5.05.2015

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от anthony_j01 » 26 Фев 2021, 23:54

За сметка на това пък масово се разпространява информацията, включително го пише в листовките на ваксините, че антитела започват да се изграждат 7-10 дни след ваксинацията. Жалко е, че дори медицински сестри не го знаят, иначе щеше да е наясно защо колежката ѝ е завършила в Пирогов 5 дни след ваксината и че това няма нищо общо с ваксината, а си е била вече заразена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от acho.rs » 27 Фев 2021, 10:59

немо написа:
acho.rs написа: Нормално, всички работещи ще се ваксинират рано или късно. Важното е през това време да изговорят максимално много тъпотии, да не би някой да се заблуди, че имат представа от медицина :mhihi: То вече станаха за смях с теорията "Нема Ковид" и сега е време да изпъкнат с още по-епична глупост.

Понеже Жорданката ти отне титлата "Дървен философ по всякакви теми" ,струва ми се,че си се активирал да си я върнеш....недей,оня е недостижим.... :lol:
Отново бля-бля,без разсъждения и коментар върху данните,които постнах.
Караш си сам колата с маска предполагам?
КОВИД има-факт....Имало е и преди години-факт...
Не помня в коя книга беше,но пишеше така:Това,от което се страхуваме е самият страх!
И не каза:къде са планините от трупове,с които преди година се промиваха мозъци?

Извинявам се за тона, но имам много познати доктори на високо ниво, много от тях на първа линия и да ви кажа пишете жестоки простотии.
Пследно нали имаше теория, че не се правят аутоспии на почнали от ковид - ами правят, мога да ви свържа с хората които ги правят и будят недоумение, кои разпространява тези глупости.
За Астра Зенека също мога да ви дам мнение на виурсолог - "прекрасна мека ваксина". Питах защо има лош имидж - въпрос на силен маркетинг от конкуренцията.

Друго по същество - всичко ще се ваксинирате. Последните които ще се ваксинират са болните мозъци на тема "влюбен съм в руснаците" - те ще изчакат Спутника още половин година.

И не нося маска в колата - всеки ден работя с адски много хора, още от както се появи тази гадост. Даже може да се каже, че избягвам носене на маска, което се убеждавам че често е грешно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 27 Фев 2021, 14:41

...но имам много познати доктори на високо ниво, много от тях на първа линия и да ви кажа пишете жестоки простотии.....

Веднага мога да те свържа с един на високо ниво и на първа линия , ще ти обясни в каква заблуда си и какви простотии пишеш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vicho » 27 Фев 2021, 21:26

майка ми е ваксинирана от две седмици - няма проблем... дори в деня на ваксинацията
баща ми - от днес

следим нещата

аз... аз ям чесън
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Spit-Fire » 28 Фев 2021, 0:11

1 ден дискомфорт след АЗ имах аз. Всичко е 6 вече.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от c04 » 28 Фев 2021, 0:40

Spit-Fire написа:1 ден дискомфорт след АЗ имах аз. Всичко е 6 вече.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Какво значи дискомфорт, че е разтегливо понятие :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 28 Фев 2021, 8:20

Обмислят ваксинирането само с една доза на преболедувалите ковид . Практикувало се вече в цяла европа . Ха, Ха,Ха ! Светилото Балтов разправя че само с една доза такива хора правели огромни количества антитела , просто нямало нужда от втора ??!!!! Чекай чекай малко ....нали нямаха имунитет преболедувалите ? Нали бил нищожен , келяв , безполезен и само с ваксината се получавал невероятен имунитет и то с две дози точно поставени според хороскопа и фазите на луната ? Как става така че правят много антитела само от една доза ? Само за сведение , поставянето на първата доза ваксина на човек преболедувал от ковид е равностойно на повторна среща със вируса - ефекта по отношение на антителата е същия . Ако такъв човек създава огромен брой антитела както разправя Балтов , то значи естествения имунитет работи перфектно срещу ковид . Тая нова кауза показва колко несъстоятелни са глупостите които писаха цяла година как няма имунитет срещу ковид . И каква пародия е цялата тая доктрина за преброяване на дивите зайци :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook