Сваляне на музика с високо качество - от къде?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от grkv » 26 Ное 2020, 18:55

Привет, момци!
Търся от къде да си свалям качествени записи на музика.
Трябват ми за в колата. До момента съм ползвал разни конвертери от ютуб клипчета в мп3 и директно ги качвам на флашката, ама една и съща песен от флашката и от оригиналния диск далеч не звучи по същия начин... спотифай + аукс кабела нещо не е като хората, а и предпочитам телефона ми да си е само телефон.
За момента имам посредствена музика на флашката, която рядко слушам и десетина диска от които харесвам по 5 песни от диск и ги премятам из колата все едно сме 2008ма...
Пробвах някакъв сайт за качествена музика, платих си абонамента и нямаше почти нищо от това, което търсих, та и там греда...
Идеи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от Моджо » 26 Ное 2020, 19:14

ITunes не става ли?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от Exclusive89 » 26 Ное 2020, 20:06

Пробвай този сайт, ако не си https://ytmp3.eu/en45/
Понякога изскачат някакви досадни реклами, но не е огромен проблем.
Иначе малка разлика между флашка и диск винаги ще има.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от немо » 26 Ное 2020, 21:54

grkv написа:Привет, момци!
Търся от къде да си свалям качествени записи на музика.
Трябват ми за в колата. До момента съм ползвал разни конвертери от ютуб клипчета в мп3 и директно ги качвам на флашката, ама една и съща песен от флашката и от оригиналния диск далеч не звучи по същия начин...

Според мен трябва да е ясно какви формати можеш да плейваш в колата.Подозирам,че ще е само CD и MP3.
Конвертирани от ютуб в МР3 клипове въобще не са репер за звук.Естествено,че стандартно CD ще е по-добре.
п.п.Да ти имам проблемите :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от steeN » 26 Ное 2020, 22:45

В youtube е гадно качеството като цяло, щото си правят някакви собствени оптизмизации и насират нещата (и видео и аудио). Сваляй 320kpbs CD rips и ще си доволен, ако нямаш някакъв друг проблем по веригата. Spotify имат настройка за високо качество и са доста добре като е вкл... странно (по-добре е от Apple Music). Какъв е телефона? Някои имат гадни DAC-ове... за bluetooth изобщо няма смисъл да се коментира.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от top » 26 Ное 2020, 23:47

Аз си свалям от iTunes песните които съм си купувал директно на флашка и колата ги чете, нищо че не са mp3, за мен това е най-качествено. Също и от youtube си конвертирам и не са с лошо качество (колата ми е с harman/kardon, вероятно и това дава своя принос), но пак зависи и каква музика слушаш, ако са някакви песни от концерти на живо, от където и да ги свалиш няма да са ок, студийно записаните са ми ок и от youtube. В момента си пуснах Spotify пробно за един месец, но там може само да се слуша онлайн и мисля, че няма начин да се свалят?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от alx » 26 Ное 2020, 23:55

320kb mp3 за слушане в кола :bowdown:

Вие сте некви страшни слухари. Ще ме убиете баси... :lol:

И все пак- Качествена музика в лослес формат- флак - от руските торент сайтове...

И какво й е на блутут музиката? Аз имам едни сенхайзер моментум 2 безжични- нямам бележки към звука...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от steeN » 27 Ное 2020, 0:00

Имаш щото са с aptX HD кодек, което е "става" категория, като ще слушаш у вас с хубави слушалки.
Шанса в колата да се върже с тоя кодек е нулев. Сони-тата имат собствен proprietary, нещо 4 буквено беше забравих, който повече ми харесва, ама пак няма много общо с кабел.

Иначе от lossless няма смисъл, точно щото е за кола :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от theraven_nz » 27 Ное 2020, 1:28

Абе ако колата е с Босе или Б&О има разлика, най-малкото заради гъдела. Подкрепям алх с идеята за сваляне от торенти. Вече зависи какво слушаш, най-новите комерси няма да ги намериш, но стари тупалки има по торентите. На флашката в F15-ката слагам всякакъв мазальоч, но живия концерт на Bon Jovi - One wild night не се трие и се ползва трета година вече :)
---

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от Borymeckata » 27 Ное 2020, 7:45

Аз от този сайт си намирам песни:
http://mp3clan.top/

За мен е удобен, но има някакво ограничение, ако сваляш безплатно - примерно 5 песни на час или нещо подобно.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от grkv » 27 Ное 2020, 9:17

Ще свирят на харман кардон в 7ца през флашка с ЦИЦ медия.
И моя конвертер има опция 320, ама като сваля една песен на Куийн и я пусна същата от диска - балкан разлика.
Скоро Маркъс Браунлий имаше видео, в което качваше едно видео, сваляше го и така хиляда пъти за да покаже колко зле компресира всичко ютуба, та и с перфектния конвертер - то си е гадно по начало.
Иначе имам някакъв успех с торенти и СД рипове, ама само разни супер известни уърлдуайд банди.
Диана експрес - само с емоция се слуша, 'щото е гадно навсякъде... :lol:
АйТюнс не ми е вариант, не съм си купувал досега музика от там, а ако тръгна да си купувам сегашната флашка трябва да издумкам няколко стотака, което не е вариант... не, че дискове по 10-20лв са добър вариант, ама и там няма да продължавам.
Сайтовете с абонамент ми харесваха като идея, ама нещо не намирам някой с по-пълна аудиотека.
Мерси на включилите се досега, още предложения са добре дошли :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от TNT » 27 Ное 2020, 9:22

Ако няма някъде по средата на песента "Рафтър дата.бг" - не ми я хвали :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от grkv » 27 Ное 2020, 9:30

По темата с рафтър дата бг - https://vagro.blog.bg/drugi/2008/10/11/ ... dva.242528

Иначе като човек от поколението на дата.бг все още ми е трудно да се пречупя да си плащам за някои неща, дето ги има фрий в нета, без значение дали е лев или стотинка :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от exc » 27 Ное 2020, 21:14

Аз свалям от тук:
https://z1.fm/
Няма още песен, която не съм намерил. Постоянно се блокират изскачащи прозорци, ама се преживява.
Качеството в повечето случаи е 320кб/с.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от alx » 27 Ное 2020, 21:45

steeN написа:Имаш щото са с aptX HD кодек, което е "става" категория, като ще слушаш у вас с хубави слушалки:


Само дето епъл и куалком не се разбират и аптх хд го няма в айфоните... има аац там... което както казвам- звучи задоволително. А щом за мен е задоволително значи за 99.9999% от слушателите ще е прекрасно :angel:

... и не слагайте банг и оуфсен в една категория с боуз - боуз е само маркетинг и посредствени продукти на високи цени... всъщност за нормални автомобили има две марки фабрични уредби- найм или Марк левенсон... и тук таме някой ревел... останалото това бурмейстер, банг и оуфсен, боуер и Уилкинс, Меридиан... са доста посредствени като стокови изпълнения за коли...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Binev_OuT

Последни теми
Facebook