Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от barty » 25 Мар 2021, 18:07

Какви са тънкостите при лизинг? Никога не съм взимал на лизинг но ми е интересно къде са капаните, кои лизингови компании да се избягват и въобще всичко което трябва да се знае?
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 25 Мар 2021, 18:28

Лизинга си го дава дилъра. Не е през външна компания. Тънкости в този случай няма освен, че каското е задължително и не те питат.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от TNT » 25 Мар 2021, 19:08

Не е вярно това. Някои марки дори нямат собствен лизинг.

Общо взето гледаш да удариш промоция с лихви/такси. Ако си ВИП клиент на някоя банка и имаш преференциални условия там , може и това да ти е най-добрия вариант. Тънък момент е и каква остатъчна стойност ще имаш. Особено при по-скъпите автомобили.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 25 Мар 2021, 19:38

Ми аз не знам за чисто нова кола да нямат собствен лизинг.
Ако случая е друг тогава има варианти и най-добрия и тегав за изпълнение е банков кредит. Като и там има тънкости.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 25 Мар 2021, 20:22

TNT написа:Някои марки дори нямат собствен лизинг.


Не някои, ми май нито една няма собствен лизинг. Под собствен имам предвид, ако е шкода, не е шкода лизинг, а нещо друго. VW/Audi са порше лизинг, а зад това порше лизинг 99.99% е дъщерна лизингова фирма на някоя банка. Ако не се лъжа на мазда лизинга например е през райфайзен. Някои други, като рено са през интерлийз, които пък са под шапката на ОББ/KBC. Много хора сами си пускат лизинга именно през интерлийз, щото са най-големите за авто кредити, най-надеждни, по-гъвкави и т.н. Като казвам сам да си пуснеш лизинга имам предвид да идеш в шкода например, да ти обявят някаква тъпа схема по техен лизинг, съответно не ти допада, взимаш офертата и с нея в интерлийз и взимаш колата през тях. Иначе тънките моменти са различни при различните марки и дилъри. Като разглеждах за дачии/рендета хората се оплакваха, че за годишно обслужване тип масла и филтри се чакало 2 месеца :shock: Други, както казаха настояват каското да е при определен застраховател, без да има каквото и да е правно основание за това. Гонят се все комисионни. При трети съм чел за липсващи аксесоари. Примерно поръчал си ски сак, като опция колата идва без такъв или плащаш 3 торби пари за pilot sport гуми, но идва със съвсем други. И по-брутални, като одраскани при транспорт и некадърно пребоядисани детайли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 25 Мар 2021, 22:00

madafaka_donkele написа:Други, както казаха настояват каското да е при определен застраховател, без да има каквото и да е правно основание за това.

През периода на лизинга автомобилът се води собственост на лизингодателя,докато не се прехвърли собствеността на лизингополучателя (ако говорим за финансов лизинг).
Собственикът на автомобила определя къде да е застрахован автомобила.
Няма нещо странно,нередно или необичайно. ;)

п.п.Лизингът също се застрахова,имам предвид финансовите вземания,не автомобила.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 25 Мар 2021, 22:10

madafaka_donkele написа:
TNT написа:Някои марки дори нямат собствен лизинг.


Не някои, ми май нито една няма собствен лизинг. Под собствен имам предвид, ако е шкода, не е шкода лизинг, а нещо друго. VW/Audi са порше лизинг, а зад това порше лизинг 99.99% е дъщерна лизингова фирма на някоя банка. Ако не се лъжа на мазда лизинга например е през райфайзен. Някои други, като рено са през интерлийз, които пък са под шапката на ОББ/KBC. Много хора сами си пускат лизинга именно през интерлийз, щото са най-големите за авто кредити, най-надеждни, по-гъвкави и т.н. Като казвам сам да си пуснеш лизинга имам предвид да идеш в шкода например, да ти обявят някаква тъпа схема по техен лизинг, съответно не ти допада, взимаш офертата и с нея в интерлийз и взимаш колата през тях. Иначе тънките моменти са различни при различните марки и дилъри. Като разглеждах за дачии/рендета хората се оплакваха, че за годишно обслужване тип масла и филтри се чакало 2 месеца :shock: Други, както казаха настояват каското да е при определен застраховател, без да има каквото и да е правно основание за това. Гонят се все комисионни. При трети съм чел за липсващи аксесоари. Примерно поръчал си ски сак, като опция колата идва без такъв или плащаш 3 торби пари за pilot sport гуми, но идва със съвсем други. И по-брутални, като одраскани при транспорт и некадърно пребоядисани детайли.

Тук изпадаш във - един човек се оплака, че еди си какво. Каското може и да не е при тяхна фирма, но какъв е смисъла - аз получих страхотна оферта от Дженерали в Ауто Бавария. А не е като да не съм сравнявал със други фирми със всички отстъпки + служителски. Има го и момента - ако има щета, не е ли по-добре да имам каско в доверен компания на собственика. Знам че тази теория не е популярна и се започва, кой за какво го лъгали, но да речем че съм чувал добри отзиви, конкретно за Дженерали които си работят с БМВ дето уж сме им фенове

Това със недоразуменията се оправя лесно и не може да е причина да спре някой от покупка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от msi200 » 25 Мар 2021, 23:17

За лизинга:
Може да е по-скъпо каското.
Колата не е твоя и трябват разни пълномощни за чужбина, сервизи по каско и т.н.
Лихви и такси по самия лизинг.
Накрая на лизинга(ако е финансов) трябва да се прехвърли колата нотариално, което е сериозен разход.
Ако колата стане тотал щета, може да дължиш пари на лизингодателя. Гледам, напоследък са започнали да предлагат застраховка срещу това и в България - т.нар. gap insurance.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nxn » 26 Мар 2021, 2:12

Бмв нямат лизинг, ползват уникредит, което е добре, защото артеон за 75к имаше 12к лихви за 5 години, докато бмв за тези е 4700 от уникредит. Каско имаш опция, но за малко отгоре вземаш алианс и не те вълнува, защото имат човек в автобавария, караш, две снимки и палиш, без въпроси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от kikko » 26 Мар 2021, 8:26

СФА(Пежо) имат собствен лизинг, но предлагат и други алтернативи.Преди и БМВ от Аутобавария също можеше да се купи през лизинга на СФА,сега незнам как е. От опита ми с лизинг, мога да кажа,че всичко е много опростено. Почти с нищо не се занимаваш и за почти нищо не трябва да мислиш, освен за едно-винаги да имаш кинти като дойде мейл,че имаш плащания.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от barty » 04 Апр 2021, 14:22

Ходих на тест драйв на Хонда Сивик 1.0 турбо, 3 цилиндъра 129кс. :mhihi:
Ами, приятно съм изненадан :driving: Добре набира и доускорява. На място се усеща че е 3-цилиндъра.
Мотора е с директно впръскване, ръчни скорости.

Не ми харесва цената за 2-годишна кола за 33 000лв :mhihi:


Карах и един Фиат Типо 1.4 турбо 120кс, ръчни скорости но с 4-цилиндъра... Също приятно върви.

Явно че новите мотори с турбо и ръчни скорости не са лош вариант. Доколкото са трайни не се знае.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от MapkoB » 04 Апр 2021, 15:51

barty написа:Карах и един Фиат Типо 1.4 турбо 120кс, ръчни скорости но с 4-цилиндъра... Също приятно върви.


Същият мотор, но в Браво. Купуван нов 2011 година. 0 грижи. Пъргав, икономичен (освен градско зимата), с 6-степенната кутия 140 км/ч са при малко над 3000 оборота, та е тихичък също.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от DigitalExile » 04 Апр 2021, 16:38

A 50к+ за нова ти харесва? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 04 Апр 2021, 16:52

Момци, някой с лични впечатления от Алфа Джулиета? 1.6/2.0 дизел, че търсим лагерница за една студентка?
Или нещо друго женствено, дето ще се кара на 80% извънградско.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от smamf » 05 Апр 2021, 14:45

Някой ще даде ли отзиви за лизинг на юридическо лице? Няколко са опциите и не съм сигурен коя е най-добрата:

Финансов лизинг с отворен край

Финансов лизинг със затворен край

Финансов лизинг със затворен край и капитализация на ДДС

Оперативен лизинг
Всеки си плаща за всички грешки ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook