Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от bavaromobila » 25 Фев 2021, 20:30

acho.rs написа:
alx написа:
acho.rs написа:
alx написа:
acho.rs написа:Нещо остаряваш и генерализираш от някакви 3то разрядни хибриди.
БМВ Х5 45е - 300кс само на бензин, 400кс комбинирано, 50 до 80км пробег на ток
330е - 200кс само. На бензин, 260кс комбинирано, 50кю Рейндж.


от плъгините съм карал приус, хонда инсайт и мини. и трите бяха доста по-зле от чистите хибриди.

тези дето си ги писал в америка ги няма. да ти обяснявам ли защо или сам ще се сетиш.

Сещам се - защото американския пазар няма логика и от 20 години 3те най - продавани "коли" всъщност са 6 метрови пикапи?


не. ще ти дам жокер- по същата причина поради която в америка няма френски, италиански (тук таме някоя алфа ама много много рядко) и всякакви други полуизмислени творения на 4 гуми :angel:

с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.

Нещо ставаш, като колегата ти от Канада. :conf:
Ако е вярна теорията ти, защо 90% от колите в САЩ не стават за каране :idea: Трък-ове, Буик, Киа, Хюндай, Тойота, Хонда....
Не искам и да повдигам въпроса за дизелите, защото макар да карам, не съм им фен, но каот ефективност са си космос, особено в тежки коли.
Не е така... Процента на колите, които "стават за каране" в Америка е в пъти по-голям отколкото в Европа.
Двата пазара нямат допирни точки - в Европа най-продаваните коли са Голф, Октавия, Фиеста,Клио,Фокус, Корса, Поло и т.н. В САЩ като изключим Toyota Camry и Corolla, Хонда Акорд и Сивик всичко друго дето се продава по много са SUV-ове (предимно японски) и пикапи. Та техните най-продавани коли са много по-коли от нашите. Масово при нас се купуват калинки с мотор от прахосмукачка или в най-добрия случай нещо по-голямо, но пак с двигател, който едва си носи купето



Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Tenata » 25 Фев 2021, 20:35

По какво европейската “прохосмукачка” и американския “туч” ги прави по-добри от другия за “ каране”.
Темата е за ключ, ама няма кой да го удари.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 25 Фев 2021, 20:39

Ми не, не е за ключ. Тва, че не можеш да представиш смислени доводи и повтаряш едно и също не е причина за ключ. Като не ти се отдават дискусиите няма нужда да се разписваш, не е задължително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Tenata » 25 Фев 2021, 20:52

madafaka_donkele написа:Ми не, не е за ключ. Тва, че не можеш да представиш смислени доводи и повтаряш едно и също не е причина за ключ. Като не ти се отдават дискусиите няма нужда да се разписваш, не е задължително.

Темате е за нова или стара кола, много напред в темата съм представил моето мнение, 4-годишен дизелов пасат! Ти си дискутирай каквото ти сака, но да намесваме различни пазари е за друга тема, какво мислиш?
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 25 Фев 2021, 21:11

За мен отговорът се крие в това ти самият доколко си технически грамотен.
Ако си някой льольо и искаш само да я оставиш в сервиза и да я вземеш готова без да знаеш к'во се случва - нова кола.
Ако си малко от малко адекватен - ползван премиум.
Комбинацията от льольо с премиум е скъпа и води до крокодилски сълзи по сервизите, 'щото всеки знае кое е по-кола, меракът е голям и всеки се надява да му се размине :lol:
Т'ва по основния въпрос на темата ново или старо за Х бюджет.

Иначе при много километри - най-хубавият голям седан който можеш да си позволиш от трите големи марки, при малко километри - най-хубавият рендж ровър който можеш да си позволиш.
И в двата варианта това ще е почти най-доброто на което е било способно човечеството от технологична гледна точка само преди няколко години, 'щото рено меган, шкода скала и т.н. и далеч не са, дори и току що слезли от поточната линия.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 25 Фев 2021, 21:17

grkv написа:при малко километри - най-хубавият рендж ровър който можеш да си позволиш.


:lol:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 25 Фев 2021, 21:47

Знам, че “британското” производство ти е любимо, ама е голяма краста :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от sub_eleven » 25 Фев 2021, 22:11

grkv написа:За мен отговорът се крие в това ти самият доколко си технически грамотен.
Ако си някой льольо и искаш само да я оставиш в сервиза и да я вземеш готова без да знаеш к'во се случва - нова кола.
Ако си малко от малко адекватен - ползван премиум.
Комбинацията от льольо с премиум е скъпа и води до крокодилски сълзи по сервизите, 'щото всеки знае кое е по-кола, меракът е голям и всеки се надява да му се размине :lol: .

Не е нужно да си льольо за да не ти се занимава и да не ти се губи време покрай колата, дори да си технически грамотен. Дори дълги години да си се занимавал, все ще дойде ден, в който ще ти писне и ще ти се иска да караш без да мислиш и да гледаш постоянно под капака.

Alx ти заплю сузукито и мицубишито, а това са ми градската и извънградската кола, направо ме уби. ;) :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 25 Фев 2021, 22:58

grkv написа:За мен отговорът се крие в това ти самият доколко си технически грамотен.
Ако си някой льольо и искаш само да я оставиш в сервиза и да я вземеш готова без да знаеш к'во се случва - нова кола.
Ако си малко от малко адекватен - ползван премиум.
Комбинацията от льольо с премиум е скъпа и води до крокодилски сълзи по сервизите, 'щото всеки знае кое е по-кола, меракът е голям и всеки се надява да му се размине :lol:
Т'ва по основния въпрос на темата ново или старо за Х бюджет.

Иначе при много километри - най-хубавият голям седан който можеш да си позволиш от трите големи марки, при малко километри - най-хубавият рендж ровър който можеш да си позволиш.
И в двата варианта това ще е почти най-доброто на което е било способно човечеството от технологична гледна точка само преди няколко години, 'щото рено меган, шкода скала и т.н. и далеч не са, дори и току що слезли от поточната линия.

"льо льо" с Премиум кола не върви, защото той за да има доход за 150к-200к едва ли е льо льо
. В общия случай, ако не е подарък е някой, който си разбира доста и работата, изкарва си 5-10к на месец и му дреме на гъза за скрапери, домашни майстори и части 3та употреба.

Ако говорим за хора без познания, които купуват 15 годишно БМВ - там съм съгласен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 25 Фев 2021, 23:13

sub_eleven написа:
grkv написа:За мен отговорът се крие в това ти самият доколко си технически грамотен.
Ако си някой льольо и искаш само да я оставиш в сервиза и да я вземеш готова без да знаеш к'во се случва - нова кола.
Ако си малко от малко адекватен - ползван премиум.
Комбинацията от льольо с премиум е скъпа и води до крокодилски сълзи по сервизите, 'щото всеки знае кое е по-кола, меракът е голям и всеки се надява да му се размине :lol: .

Не е нужно да си льольо за да не ти се занимава и да не ти се губи време покрай колата, дори да си технически грамотен. Дори дълги години да си се занимавал, все ще дойде ден, в който ще ти писне и ще ти се иска да караш без да мислиш и да гледаш постоянно под капака.

Alx ти заплю сузукито и мицубишито, а това са ми градската и извънградската кола, направо ме уби. ;) :mhihi:


Не съм се изразил правилно. Въобще не говоря да пипаш сам по колата, просто когато се стигне до майстор да знаеш какво се случва и кое колко струва, не да ти мажат ските всеки път... това имах предвид, иначе и аз не се цапам.

Ачо, льольо е в контекста на технически познания, мислех, че се разбира и от децата :lol: така като гледаш предложенията в анкетата за 150-200к бюджет ли говорим или за бмвта на 15 години? :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 25 Фев 2021, 23:18

acho.rs написа:"льо льо" с Премиум кола не върви, защото той за да има доход за 150к-200к едва ли е льо льо
. В общия случай, ако не е подарък е някой, който си разбира доста и работата, изкарва си 5-10к на месец и му дреме на гъза за скрапери, домашни майстори и части 3та употреба.


С подходяща женитба също става.....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 25 Фев 2021, 23:21

Има много варианти. Посоченият от тебе личи, когато започнат да се броят стотинки за гориво, части и гуми.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2021, 1:35

acho.rs написа:
alx написа:...

Нещо ставаш, като колегата ти от Канада. :conf:


Това го приемам като комплимент. БЛАГОДАРЯ :bchug:

sub_eleven написа:Alx ти заплю сузукито и мицубишито, а това са ми градската и извънградската кола, направо ме уби. ;) :mhihi:


Сузуки се изнесоха от американския пазар като цяло. Митсубиши спират модели в Европа. Тук вече няколко месеца ни заливат с оферти. Сега погледнах. Преди OUTLANDER беше с пет, сега е с 6К отстъпка :shock: Другите модели по-малко. Аз гледам само SUV.

https://www.donnellymitsubishi.ca/new/v ... 111075.htm

Не гледайте американския пазар. Двата с европейския нямат нищо общо. Качеството на изработката също е много различна. Кола сглобена в Мексико и такава, сглобена в Германия. Няма никаква база за сравнение.

Всичко е според зависи, що се отнася до "Нова - стара". Въпрос на възможности, приоритети, възраст, опит и т.н. Ингвар Кампрад до последно караше 20 годишна кола.

Един обича да си рови по колата, друг иска да я хвърли в сервиза и да не се занимава с глупости. За всичко си има хора.

Бях пуснал тема миналата година. Стигнах до извода, японка на около 4 години, по възможност под 100К км. Ще гледам да е 2017-18. Чакам още малко да им паднат цените. Неубиваема кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от ARR_ » 26 Фев 2021, 5:10

alx написа: с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.


Надявам се не се опитваш да кажеш че средния американец е някакъв авто-бог открил и усмислил истината за автомобила..щото аз съм живял в 4 държави (живял, не посетил) и ако говорим за автомобили (и за разни други работи) по-тъпo и мързелво (и физически и умствено) парче от average Joe не съм срещал никъде другаде.
Та така, някой който е платил $26к за кола с MSRP $15к, незнае къде се намира акумулатора и като види кръгово получава паник атака няма как да ми е критерии коя кола ставала и коя не.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от kiko » 26 Фев 2021, 10:31

Тук според мен голямата грешка която допускате,е да сравнявате Америка с някоя европейска страна или като цяло в Европа.Факт е ,че тук в повечето европейски столици масово се карат някви малки чикий и тук там да видиш нещо V8 например.Докато Америка си е огромна страна и както е пълно с ботове които освен капачката за гориво и капачката за течност за чистачки друго по колата хал хабер си нямат,така и малко или много това е най автомобилната страна.Това все пак е родината на мъсълите,на драг рейсинга и тн.по дискавъри малко ли предавания има за пълни изроди с буквално бензин в кръвта?А и вярвам,че отдавна не са коне с капаци и оценяват и карат нещо хубаво като излезе и от Европа и Япония.
Така,че аз съм съгласен донякъде с тезата на Алх

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook