Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от TNT » 02 Мар 2023, 16:13

Е моя майстор преди 3-4 години ми обясняваше как му докарали за правене Ф30 за 15 000лв с гръмнали всичките въздушни възглавници. Сглобена съответно без нови. Собственика казал "е кво ти пука, тя жената ще я кара" :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 02 Мар 2023, 16:21

alx написа:Бе да ти кажа ходил съм на доста огледи на скъпи тоталки за приятели и рядко ще намериш далавера… по евтините коли има хубави оферти но една примиум марка ако е отписана от застрахователите- обикновено не е оферта да се прави.


Това в БГ-то не важи или поне не винаги.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 03 Мар 2023, 4:14

3186 написа:При намаляване на ОЛП не можеш да рефинансираш с друг кредит?


Извинявай Колега, забравих да ти отговоря. Мога да рефинансирам, но на този етап намаляване на лихвите не се очаква. Поне не и тази година. Имам да изплащам 60 месеца, но аз до края на годината ще ги изчистя. Лихвите в банките са по-високи, отколкото при дилъра. Тук банките имат малко шантава политика. Ако внесеш кеш по-голяма сума, вноските не намаляват. Намалява срока. Ние така ги финтирахме, когато преподписвахме ипотеката. Разрешиха ни сумата Х за 20 години (примерно). Уточнявам, че сменихме банката. Новата банка беше готова поеме кредита и беше направила погасителен план. В последния месец при старата банка вкарахме пари напред и така примерно при новата не отидохме с Х, а с Х-Y (това което бяхме внесли). Така те преизчислиха по-малката сума за същия срок и реално вноската ми падна с малко над 15% месечно.
При кола това няма как да стане. Навеждаш се на 8.5% за 84 месеца (максималното възможно) и колата ти се връзва двойна на края.


немо написа:
alx написа:Бе да ти кажа ходил съм на доста огледи на скъпи тоталки за приятели и рядко ще намериш далавера… по евтините коли има хубави оферти но една примиум марка ако е отписана от застрахователите- обикновено не е оферта да се прави.


Това в БГ-то не важи или поне не винаги.


Разликата в цената на труда понякога си заслужава. Стига този, който прави огледа да е в час с техниката. Тук не говорим и за "играчите"....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от peshehodetz » 03 Мар 2023, 9:46

BMW_POWER написа: Навеждаш се на 8.5% за 84 месеца (максималното възможно) и колата ти се връзва двойна на края.
.


Вече има и за 96. :(
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 03 Мар 2023, 12:12

peshehodetz написа:
BMW_POWER написа: Навеждаш се на 8.5% за 84 месеца (максималното възможно) и колата ти се връзва двойна на края.
.


Вече има и за 96. :(


Възможно е и тука да има. Не съм гледал всички дилъри. Най-голямата играчка е "Само за $$$ на две седмици за 84 месеца". Ама това са 7 години по 26 вноски по $$$ (плюс таксите) и цифрите си идват :shock: :shock: :shock: Тук в една група така предлагаха един Бронко. За изплащане по вноски от около $68 кеш идваше малко над $100К на разсрочено...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от barty » 03 Мар 2023, 12:15

BMW_POWER написа:
peshehodetz написа:
BMW_POWER написа: Навеждаш се на 8.5% за 84 месеца (максималното възможно) и колата ти се връзва двойна на края.
.


Вече има и за 96. :(


Възможно е и тука да има. Не съм гледал всички дилъри. Най-голямата играчка е "Само за $$$ на две седмици за 84 месеца". Ама това са 7 години по 26 вноски по $$$ (плюс таксите) и цифрите си идват :shock: :shock: :shock: Тук в една група така предлагаха един Бронко. За изплащане по вноски от около $68 кеш идваше малко над $100К на разсрочено...


Напълно нормално ми се струва :dunno: за 9 години
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 03 Мар 2023, 12:20

Така е. Ама как се извъртя палачинката само за няма и три години. 2020 дилърите даваха колите без пари. Първите три месеца не плащаш нищо и може да я върнеш всеки момент, без да плащаш глоби. Лихви Мазда не взимаше никакви. БМВ беше на 0.9% ... Сега поръчваш и може да чакаш за по-засукан модел и до 24 месеца. Зависи от марката. Двора на дилъра на Тойота е празен. Има коли втора ръка от други марки.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 03 Мар 2023, 14:32

немо написа:
alx написа:Бе да ти кажа ходил съм на доста огледи на скъпи тоталки за приятели и рядко ще намериш далавера… по евтините коли има хубави оферти но една примиум марка ако е отписана от застрахователите- обикновено не е оферта да се прави.


Това в БГ-то не важи или поне не винаги.


ми... аз съм правил/поправял доста скъпи коли в щатите и един с63 в родината. голяма разлика в цените не видях. добрия труд на територията е една идея по- евтин от америката примерно, но частите и консумативите са безумно по- скъпи и накрая като теглиш чертата нещата са почти на кантар. сложи и транспорта и често няма смисъл да вкарваш скъпа тоталка. разбира се има и изключения, но като цяло математиката последните 10-тина години излиза все по- рядко... но все още е изгодно да си вкараш скъпа "нормална" кола от америка - хем й знаеш историята и пробега със сигурност, хем може да излезе едни 10-25% надолу.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 03 Мар 2023, 19:06

alx написа:.....


В територията съществува услуга "възстановяване на airbag" ;)
В територията съществуват т.нар. "алтернативни резервни части" , отделно има автоморги, части 2 ръка са ми носили от Румъния и Полша , и казват, че тукашните моргаджии не познават парите...
В територията цени за час в официални сервизи има м/у 50 и 100лв. ;) обръщай ги в $ и включи в уравнението, че има неофициални сервизи, чиято ставка е под 50лв/час.
В територията се сглобяват 1 кола от 2 , ама рязани по средата... :mhihi:
В територията има кой да ти "хакне" инфото във всички модули по колата, така че и ти няма да разбереш...

И така......
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 03 Мар 2023, 19:29

немо написа:
alx написа:.....


В територията съществува услуга "възстановяване на airbag" ;)
В територията съществуват т.нар. "алтернативни резервни части" , отделно има автоморги, части 2 ръка са ми носили от Румъния и Полша , и казват, че тукашните моргаджии не познават парите...
В територията цени за час в официални сервизи има м/у 50 и 100лв. ;) обръщай ги в $ и включи в уравнението, че има неофициални сервизи, чиято ставка е под 50лв/час.
В територията се сглобяват 1 кола от 2 , ама рязани по средата... :mhihi:
В територията има кой да ти "хакне" инфото във всички модули по колата, така че и ти няма да разбереш...

И така......


Да… това което написа е критерии че накрая колата върната към живот на територията ще си струва? :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nickstorm » 03 Мар 2023, 21:35

Бе като гледам това ми се струва, че частите в ЮСА са на цената на златото 1 към 1 :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=o8SLGQxU1_g

повечето са "customer declined repairs" :kuku:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 03 Мар 2023, 23:31

alx написа:Да… това което написа е критерии че накрая колата върната към живот на територията ще си струва? :bchug:


Може да си струва или не,има много условности...Много зависи от това до къде стига алчността или ако щеш морала на търговеца....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Petrolhead » 03 Мар 2023, 23:51

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:00, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 03 Мар 2023, 23:57

Petrolhead написа:Никога не бих си купил кола докарана от Щатите, която е ремонтирана тук и се продава от джамбазин. Рисковете просто не си заслужават


Мдаааа, рисковете да ти сменят няколко детайла и да ти ги боядисат не си заслужават. Все пак отвъд Голямата Локва тези неща ги вършат извънземни. :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 04 Мар 2023, 0:55

Видео за тези, дето сменят масла на по 20 000км


ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook