Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Petrolhead » 04 Мар 2023, 2:57

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:00, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от ildivvy » 04 Мар 2023, 12:19

BMW_POWER написа:Видео за тези, дето сменят масла на по 20 000км



Проблема с въпросния двигател не е само в тази удължена смяна на масло! Попаднах на канала на този човек откакто и аз карам Тойота... Невероятен е! Клиповете му са отлични, детайлни, простичко обяснени... Харесва си работата и е отличен специалист в нея!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от peshehodetz » 04 Мар 2023, 14:58

Колега, какво става с Лекус-а, върви ли кефи ли те, че и на мен ми е влезнала идеята да си взимам GS само дето ме е яд че спряха V8 двигателите. Единствено трябва да се иде на GS F но те пък са доста редки изпълнения. Иначе за въпросния клип нещо не ми се много връзва с действителността в смисъл, че първо говори за смяна на масло на 20к км после споменава за 10к мили което все пак е 16к км, не че е кой знае колко голяма разликата. Сега аз съм сменил 4 Тойоти сега карам 5-та откакто съм в щатите и мога да твърдя че такива интервали на смяна на масло във фирмените им сервизи никой не препоръча. Слагат обикновено минерално масло на по старите модели като ти казват 3 хил мили или 3 месеца което първо настъпи до следваща смяна или най-много полу синтетика на по новите, а също така на V6 и V8 двигатели като там е 5 хил мили или 6 месеца което първо настъпи до следваща смяна. То горе долу е такова положението в щатите със всички останали японски и американски коли освен ако не са някакви пърформънс модели.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 04 Мар 2023, 15:52

Не знам, кой от дилърите сипва хубаво масло. Тук Нисан даваха лайф тайм фрии смяна на двигателно масло, когато си купиш удължена гаранция. Ама и маслото беше по-чипо и от най-чипото. Един приятел беше така и в студено двигателят издаваше сърцераздирателни звуци, докато загрее. На нова кола почти каквото и да и сипеш, двигателя ще избута гаранцията. Но един Бог знае, колко му остава после.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Ивайло Димов » 04 Мар 2023, 16:10

OEM маслата на Тойота са Exxon Mobil ,за Япония и Азия са Castle тяхна си марка създадена след като Mobil изтеглят бизнеса си от Япония .Тойота имат дялово участие в този завод .Всички производители ползват минерални масла в OEM тубите си.Синтетиката е скъпа :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от peshehodetz » 04 Мар 2023, 16:36

Ма нищо им няма на минералните масла стига да не са някакви ментета дето се правят в гаражни работилници. Що се отнасея до Тойота преди около 20-тина години ползваха Кастрол после го смениха с Пензоил сега не се и заглеждам и интересувам кой знае колко, каквото ми налеят от дилъра щом върви и не ми прави проблеми е ОК, карам я няколко години и сменям със следващата. Та елементарния въпрос е ако маслата не струваха тези коли като Тойота и Хонда щяха ли да изкарват по 300-400к мили безпроблемно както е в масовия случай, такива истории като тази на видеото са по скоро редки изключения.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Ивайло Димов » 04 Мар 2023, 16:54

Това казвам и аз ,въпроса е в интервала на замяна и май само в Европа има такива извращения като Long Life интервали .Навсякъде по останалия свят карат до 4-5 000 мили максимум.В Европа Тойота работят само с Mobil ,за САЩ и Канада се съмнявам да са променили практиката си.Дори твхния бранд Castle е създаден от Енеос Холдинг и Мобил. :yes: .Penzoil си е Shell.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 04 Мар 2023, 16:58

peshehodetz написа:Ма нищо им няма на минералните масла стига да не са някакви ментета дето се правят в гаражни работилници. Що се отнасея до Тойота преди около 20-тина години ползваха Кастрол после го смениха с Пензоил сега не се и заглеждам и интересувам кой знае колко, каквото ми налеят от дилъра щом върви и не ми прави проблеми е ОК, карам я няколко години и сменям със следващата. Та елементарния въпрос е ако маслата не струваха тези коли като Тойота и Хонда щяха ли да изкарват по 300-400к мили безпроблемно както е в масовия случай, такива истории като тази на видеото са по скоро редки изключения.


Винаги си добре дошъл с твоята кола през януари. Много бих искал да я чуя с минерално масло на студен старт (-30С, нормална температура, не на -40С) :ok: Ти съдиш през мирогледа на "студена зима" +20С през нощта). Тук където и да чета, навсякъде e Mobil 1 - Advanced Fuel Economy 0W-20 Full Synthetic Motor Oil. Между филтрите също препоръчват Oil Filters | Mobil™. Не знам, кой им прави филтрите във фирмената опаковка.

Тук препоръчват два пъти смяна на масло годишно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Ивайло Димов » 04 Мар 2023, 17:04

5-6% естери и 10-20 PAO във VHVI "синтетика " и няма да има проблеми :yes: и при такива температури.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 04 Мар 2023, 18:04

Ивайло Димов написа:Всички производители ползват минерални масла в OEM тубите си.Синтетиката е скъпа :ok:


На Мерцедес оем маслото е синтетика. На другите не съм гледал защото всичко което имам яде 0в40 мобил 1 синтетика и не се оплаква. Включително и мотоциклетите ми.

И това за дългите смени само в Европа са глупости. Всички производители в Америка дори на най- плебейските си мотори със минерално масло препоръчват на 7500-10000 мили смени.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от peshehodetz » 04 Мар 2023, 18:20

?ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 04 Мар 2023, 19:14

alx написа:И това за дългите смени само в Европа са глупости. Всички производители в Америка дори на най- плебейските си мотори със минерално масло препоръчват на 7500-10000 мили смени.


Не знам къде е сервизната книжка на Елантрата 2020. Препоръчват смяна на масла на 6000км (3750 мили). Чисто нова, от дилъра.

Порових в документите, дето ни даде дилъра. Там намерих, че старите собственици са имали Toyota Extra Care Protectoin Program. Това не е толкова интересно, колкото другото, че им пише имената и на двамата, както и домашния им адрес. За мъжа нищо не видях, но жената излезе. Има Фейсбук и дори си е написала, къде живее. Абсолютно като във филмите :smoke:

2023-03-04 12_44_36-Window.png


Ето я колата, снимана пред дома им в Гугъл. А ето ги и тях двамата. От момента на регистрацията са карали по около 1090км на месец. 60К км за 55 месеца. Гаранцията изтича в края на юни. Регистрирана е юни 2018. Ето ги и тях

126695.jpg


Снимката е от ФБ на жената. Правена е 2016г

Жената каза, че съм направил като криминално разследване :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Alexch » 04 Мар 2023, 20:01

alx написа:
И това за дългите смени само в Европа са глупости. Всички производители в Америка дори на най- плебейските си мотори със минерално масло препоръчват на 7500-10000 мили смени.


Всички авто любители/експерти по-американските форуми го сменят на 3к мили или 6 месеца пък нека да си имат други предписания производителите. Грешката при вас е само, че много "разбирачи" са се подвели по Amsoil като топ избор :mhihi:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Ивайло Димов » 04 Мар 2023, 20:47

alx

Мерцедес работят с Fuchs :yes: ,та на кое викаш синтетика не разбирам :ok:

Amsoil,Red Line,Royal Purple са много качествени масла но са бутикови.Mobil 1 ,Castrol и Penzoil са масовката в Кравария.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от c04 » 04 Мар 2023, 21:29

Alexch написа:
alx написа:
И това за дългите смени само в Европа са глупости. Всички производители в Америка дори на най- плебейските си мотори със минерално масло препоръчват на 7500-10000 мили смени.


Всички авто любители/експерти по-американските форуми го сменят на 3к мили или 6 месеца пък нека да си имат други предписания производителите. Грешката при вас е само, че много "разбирачи" са се подвели по Amsoil като топ избор :mhihi:
Според теб Амсойл не е от хубавите масла така ли?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook