Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: пловдив

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от bat kir4o » 04 Мар 2023, 21:35

Много ме е яд,че няма внос на Петроканада 3 смени на хондата 5/30 колкото сложа,толкова вадя и работеше като часовник бенз 1.6
карам спокойно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Ивайло Димов » 04 Мар 2023, 21:43

Мен ме е яд ,че няма Kixx,Zic,Neste ,Idemitsu ама тва е положението :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от ildivvy » 04 Мар 2023, 21:53

peshehodetz написа:Колега, какво става с Лекус-а, върви ли кефи ли те, че и на мен ми е влезнала идеята да си взимам GS само дето ме е яд че спряха V8 двигателите. Единствено трябва да се иде на GS F но те пък са доста редки изпълнения. Иначе за въпросния клип нещо не ми се много връзва с действителността в смисъл, че първо говори за смяна на масло на 20к км после споменава за 10к мили което все пак е 16к км, не че е кой знае колко голяма разликата. Сега аз съм сменил 4 Тойоти сега карам 5-та откакто съм в щатите и мога да твърдя че такива интервали на смяна на масло във фирмените им сервизи никой не препоръча. Слагат обикновено минерално масло на по старите модели като ти казват 3 хил мили или 3 месеца което първо настъпи до следваща смяна или най-много полу синтетика на по новите, а също така на V6 и V8 двигатели като там е 5 хил мили или 6 месеца което първо настъпи до следваща смяна. То горе долу е такова положението в щатите със всички останали японски и американски коли освен ако не са някакви пърформънс модели.


Да, карам си колата... Кефи ме и върви доста добре! Само където 'вървежа' е доста замаскиран в този модел... Какво има предвид: колата е толкова обезшумена, стабилна и 'непоклатима' (не знам как да го обясня), че почти не се усеща 'реалния свят' отвън! Мислиш, че караш с 60км/ч, а то си над 100км/ч. Мислиш, че леко си доускорил, докато не погледнеш километража :mhihi: V8-ка работи доста лениво за моите разбирания за двигател на кола... Постоянно е на около 1300об/мин в града и до около 70-80км/ч. След това е на 1500об/мин при 90-110км/ч. Сега, като се постопли, на място работи на 500об/мин! Дори радиото не си пускам - така ме кефи тишината вътре! Не мога да разбера кога на коя скорост съм все още :mhihi: Смяната е неусетна! Като вземеш да натискаш педала почва да сваля скорости, според това колко си го натиснал, а не да чака 'кикдаун' примерно... Някак си 'диференциално' управление има. Смених маслото с ОЕМ Тойота 5/40 и направих интервала на 8000км... Като се постопли още малко ще сменя и на ск.кутия. До сега, ако изключа някой от датчиците за налягането в гумите (още не знам кой), който дава грешка, всичко друго работи безпроблемно в тази кола! Чак ме учудва на моменти - все пак е на 15г ... Евтини консумативи, лесна смяна.. Май бях писал вече - всичко е направено да 'издържи на проверката на времето'! Всички водни съединения са от неръждаема тръба - само някои колена са от маркучи. Всичко е белязано - няма объркване. Цялата ел.инсталация е в пластмасово гофре :shock: Всичко пластмасово в коша е от хубав материал и е супер-свежо все още. Няма кашкавалени инстории.. Личи си, че е мислено доста, когато са я създавали!

Двигателя от клипа е 2.4 4 цилиндъра! Има сгрешен дизайн на сегментите и смяната на масло само може малко да отложи или забърза неизбежния резултат! От Тойота предлагали 'шорт блок' (блок, вал и бутала) за смяната му..
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от slatanic » 04 Мар 2023, 22:27

Аз загледах един лекс само,че ЛС 430 и мааалко по стар.Копие м/у С класа меченце и...Тойота...
Ако не му беше високата цена вече да съм продал ц класата и мотора.Толкова ми хареса тая кола... :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 04 Мар 2023, 22:38

Ивайло Димов написа:alx

Мерцедес работят с Fuchs :yes: ,та на кое викаш синтетика не разбирам :ok:

Amsoil,Red Line,Royal Purple са много качествени масла но са бутикови.Mobil 1 ,Castrol и Penzoil са масовката в Кравария.


не ми се ходи до гаража да ти снимам бутилките... гугъл mercedes oem synthetic oil... колкото искаш има. мисля, че всичките модерни по- дебели мерцедеси изискват синтетично масло...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от ildivvy » 05 Мар 2023, 12:07

slatanic написа:Аз загледах един лекс само,че ЛС 430 и мааалко по стар.Копие м/у С класа меченце и...Тойота...
Ако не му беше високата цена вече да съм продал ц класата и мотора.Толкова ми хареса тая кола... :ok:


Мисля, че се сещам за коя обява става дума! Гледахме я с колегите на работата (обявата имам предвид)... Изглежда наистина страхотно :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Alexch » 05 Мар 2023, 13:02

c04 написа:
Alexch написа:
alx написа:
И това за дългите смени само в Европа са глупости. Всички производители в Америка дори на най- плебейските си мотори със минерално масло препоръчват на 7500-10000 мили смени.


Всички авто любители/експерти по-американските форуми го сменят на 3к мили или 6 месеца пък нека да си имат други предписания производителите. Грешката при вас е само, че много "разбирачи" са се подвели по Amsoil като топ избор :mhihi:
Според теб Амсойл не е от хубавите масла така ли?

Няма как масло от 8-9$ за литър да е от най-хубавите масла. Просто не излиза сметката.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Leon » 06 Мар 2023, 13:06

alx написа:
Leon написа:Те затова често ги пишат тотал с видимо малки щети, цените на части и труд, ако се спазват всички изисквания правят ремонтите безсмислени.


Бе да ти кажа ходил съм на доста огледи на скъпи тоталки за приятели и рядко ще намериш далавера… по евтините коли има хубави оферти но една примиум марка ако е отписана от застрахователите- обикновено не е оферта да се прави.

При екзотиките излиза евтино, само ако си я правиш сам. Гледал съм поне 20 възстановявания на такива от няколко ентусиасти по youtube и като правят сметките, ако си сложат труда, излиза много малко под пазарната цена. При тях се връзва, щото правят пари по няколко начина, освен от продажбата на колата после. Всичко е по-скъпо за такива коли - труда в серизите е х2 (буквално, виждал съм ставките), частите не ги коментираме, на ламбо предно стъкло почва от $5к нагоре, карбонови панели стигат до $30к, заместители и втрора ръка много трудно се намират, за повечето няма или са с кофти качество. При обикновените коли излиза по-евтино, ако няма неприятни изненади.
Never mistake motion for action...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 07 Мар 2023, 0:21

Всички знаят, кой и защо купува "тоталките". Не се правете на недочули.

Иначе гледах в друг форум, кола от Северна Америка на 1/2 цена, но пребита от градушка. Оправил я е и си пее.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от barty » 24 Юни 2023, 8:04

Имате ли впечатления от Киа или Хюндай работещи само на газ, внос от Южна Корея?
:yes:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2023, 8:51

Колеги ги караха, ок са, като евентуален проблем лично за мен е липсата на втора система от бензин. Тоест ако неща стане с газта, умре компютър, изпусне някоя гумичка и отиде всичката навън...оставаш на пътя. Та аз бих казал не освен ако не е нещо, което караш само в града и да не е драма ако закъсаш. В момента тук при мен няма нито един с подобна кола.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от ivanski_2 » 24 Юни 2023, 8:52

Top Gun Maverick написа:Колеги ги караха, ок са, като евентуален проблем лично за мен е липсата на втора система от бензин. Тоест ако неща стане с газта, умре компютър, изпусне някоя гумичка и отиде всичката навън...оставаш на пътя. Та аз бих казал не освен ако не е нещо, което караш само в града и да не е драма ако закъсаш. В момента тук при мен няма нито един с подобна кола.
Тогава казваш не и на дизела ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 24 Юни 2023, 8:55

И на бензина също :))
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2023, 9:01

Не е същото. Ако вземе леко да ти губи бензин или дизел от някъде, просто се прибираш освен в много редки случаи или пък да си карал много време така без да усетиш. Успех ви желая да изпусне газта от някъде и да се оправите на пътя.
Хората при заводския метан затова го бяха измислили, може на Зафирата да имаш 12-14 литра бензин, но ги имаш и се е случвало за огромния пробег, който направих нещо да се случи няколко пъти и да си карам на бензин.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от ildivvy » 24 Юни 2023, 12:11

Едно от момчетата в квартала има Хюндай само на газ от Кореа и е доволен. Върви си колата, харчи 10 на 100, голяма и удобна, части има на съвсем нормални и приемливи цени, рядко се налага да се прави нещо... За сега не му е изпускала газта от никъде. Минус - багажника е с доста редуциран обем заради 'бойлера' вътре!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook