Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2021, 23:02

По-хубавите/по-скъпите коли няма смисъл да ги обсъждаме. Чисто нов Т-roc R, 300 коня животинче 75к. За същите пари от канада идва чисто нов мустанг ГТ 460 коня или еквивалентен додж чарджър/чалънджър. Октавия RS 245 коня 63к, супърб 280 коня 65к.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 19 Яну 2021, 23:05

Че тия дрънчащи ламарини и пластмаси - доджове, мустанги и секви американски дивотии коли ли им викате?
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 19 Яну 2021, 23:13

Моджо написа:Че тия дрънчащи ламарини и пластмаси - доджове, мустанги и секви американски дивотии коли ли им викате?


ти американска кола от последните 5 години примерно виждал ли си? :)

https://www.jdpower.com/business/press- ... -study-iqs
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Don_Diego » 19 Яну 2021, 23:14

nxn написа:Да, тук преувеличи малко


alx написа:такъв лизинг колега без дебела начална вноска няма


Преувеличил съм за каското и данъка, май ги плащаме допълнително и лизинговия процент е 1.332 :bchug:

Въпросната извадка е от говорова за моята кола, но и на шефските AMG-та беше с такива условия. Единствения тънък момент е дебелата връзка на най-високо ниво в Мерцедес :winky:

ЕДИТ: Вноската ми се увеличи с 54евро/месец с ДДС, че сложих още 20к км пробег за целия период на договора :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Don_Diego на 19 Яну 2021, 23:21, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 19 Яну 2021, 23:19

Даже съм и карал въпросния чарджър. Ламарини на москвич, пластмаса на дачия. Неква кожа измислена, мултимедия кат от 2000 та, шумоизолация нула. И освен да даваш газ направо оти в завои не става, та не мое и да спре..и и и. друго нема. И на втория ден ще ти е омръзнало. На мен ми омръзна на първия час.
Пп Излъгах, чалънджър било. На мен са ми еднакви))
Мисля че е модел 2015 или 2016..демек не е последен модел.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 19 Яну 2021, 23:39

Don_Diego написа:
nxn написа:Да, тук преувеличи малко


alx написа:такъв лизинг колега без дебела начална вноска няма


Преувеличил съм за каското и данъка, май ги плащаме допълнително и лизинговия процент е 1.332 :bchug:

Въпросната извадка е от говорова за моята кола, но и на шефските AMG-та беше с такива условия. Единствения тънък момент е дебелата връзка на най-високо ниво в Мерцедес :winky:


624 на месец х 24 месеца = 14982 ... 46869 - 14982 = остатъчна 31887 което е 68%... това наистина е хубава остатъчна за две години като се има напредвид, че за 3 години както казах е 46% средната остатъчна за мерцедес. но това нормално "без връзки" можеш да го забравиш да е така.... тази кола с цена 46869 след три години е на 46% което е 21560 остатъчна ... 46869 - 21560 = 25309 общо плащания за три години - или по 703 на месец... и това е на кантар - без печалба за дилъра
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 19 Яну 2021, 23:49

alx написа:можеш ли да смениш амортесьор сам? кола на старо.

не? новата кола е за тебе.

много е просто...


Макферсоните ги продават комплект. Колко да е трудно? Е, ако объркаш ляв и десен, няма да стане :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от michev » 20 Яну 2021, 0:02

Имам 2 36-ци, седан и компакт, намира ми се и една Е30, всичките ми коли са в повече от добро състояние, като карам само компакта, другите са по топли и сухи гаражи. Намира ми се и една Ибиза, 2007 година, всичко ми е на бензин, с кюмюра съм скаран. На 53 съм, цял живот с коли се занимавам, запасил съм се с коли, които да ме изкарат докато мога активно да шофирам. Нагледах се на много съвременни кенефи, благодаря, не е за мен! А и никога не бих дал цената на половин апартамент, за 1 тон ламарина и то за компромисен автомобил. А от новите модели на БМВ съм отвратен, вярно че вече никой не прави автомобили, но такова падение от премиум производител не съм очаквал, не че и Мерцедес не творят същите лайна. Та с това лирично отклонение, исках да кажа какъв е моя избор. Повечето тук са млади момчета, като определено ще искат нещо по-ново и модерно, но всичко с времето си. А и най ми е кеф, да си карам 30-ката /шампион за 2020-та в класик рали шампионата между другото :oops: /, определено след нея, се обръщат доста повече хора отколкото след нови кочини.
only rear wheel drive

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2021, 1:10

michev написа:Имам 2 36-ци, седан и компакт, намира ми се и една Е30, всичките ми коли са в повече от добро състояние, като карам само компакта, другите са по топли и сухи гаражи. Намира ми се и една Ибиза, 2007 година, всичко ми е на бензин, с кюмюра съм скаран. На 53 съм, цял живот с коли се занимавам, запасил съм се с коли, които да ме изкарат докато мога активно да шофирам. Нагледах се на много съвременни кенефи, благодаря, не е за мен! А и никога не бих дал цената на половин апартамент, за 1 тон ламарина и то за компромисен автомобил. А от новите модели на БМВ съм отвратен, вярно че вече никой не прави автомобили, но такова падение от премиум производител не съм очаквал, не че и Мерцедес не творят същите лайна. Та с това лирично отклонение, исках да кажа какъв е моя избор. Повечето тук са млади момчета, като определено ще искат нещо по-ново и модерно, но всичко с времето си. А и най ми е кеф, да си карам 30-ката /шампион за 2020-та в класик рали шампионата между другото :oops: /, определено след нея, се обръщат доста повече хора отколкото след нови кочини.


Респект Колега!
Тук има двама, дето ме познават. Единият кара Е30 кабрио, другия е с Е34 комби (има 4 в Канада). Когато и да ме видят, винаги се смеят и викат "Не се продава!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 20 Яну 2021, 7:50

michev написа:...................

Закостенял сектант,какво повече да кажа...... :lol:
Но не безнанадежден.....с голям интерес оглеждаше трицилиндровия Фокус :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 20 Яну 2021, 9:17

Don_Diego написа:Всяка нова кола има някакви проблеми. при едни са големи технически проблеми, при други са дребни неща, които само дразнят. 50i двигателите все едно не излизаха фабрично счупени, в австрийския офис имаме едно М850i - два пъти му се чупи педала на газта, пада пластмасата и колата няма каране :dunno: Избийте си го от главата, че има идеален автомобил, без забележки и проблеми
При Шкода номера е да отидеш по време на акция за налични автомобили - 2019та ми даваха фул-макс Superb L&K, 272кс. бензин за 88к лв. Еквавалентен по Екстри VW Артеон беше 110к, но беше печка с 240кс по спомен.
Лизинга тук е дърво защото пазара е малък и няма много продажби, отделно имат идиотски условия и изисквания.
Служебния Мерцедес от Германия вноската му е 1% от стойността, всичко включено, без първоначална вноска и срок на лизинга 2 години с пробег 25к/година (без фирмата да има история като клиент на конкретната марка). Успех да намерите подобни условия тук :wave:

То се оказа, че по нова година същия Супърб го дават по 65к :shock: Добре че не си го видя сега, че щеше да има теми - Шкода наказва 535и :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от michev » 20 Яну 2021, 14:37

немо написа:
michev написа:...................

Закостенял сектант,какво повече да кажа...... :lol:
Но не безнанадежден.....с голям интерес оглеждаше трицилиндровия Фокус :lol:

Оглеждах, за да видя до къде може да стигне деградацията в автомобилното инженерство, дотам ми беше интереса. Ако ще е с три цилиндъра, предпочитам класическият Вартбург, определено ми е по-интересен :mhihi:
only rear wheel drive

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Mollov » 20 Яну 2021, 14:55

alx написа:можеш ли да смениш амортесьор сам? кола на старо.

не? новата кола е за тебе.

много е просто...


Амортесьор? Дай направо пример с двг :D :D :D Колко често се сменя амортесьор? Да не говорим, че амортесьора на една доста по-нова кола е осезаемо по-скъп, ако ще да е 1.0 някъв "пингвин"...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 20 Яну 2021, 17:04

Mollov написа:
alx написа:можеш ли да смениш амортесьор сам? кола на старо.

не? новата кола е за тебе.

много е просто...


Амортесьор? Дай направо пример с двг :D :D :D Колко често се сменя амортесьор? Да не говорим, че амортесьора на една доста по-нова кола е осезаемо по-скъп, ако ще да е 1.0 някъв "пингвин"...


дадох го за пример съвсем конкретно, но по друга причина- изисква инициатива, по- сериозни инструменти, сила, малко акъл... в такъв ред на мисли... все неща дето ако ги имаш можеш да "покриеш" почти всички поправки и подръжка на един автомобил извън гаранция... :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от TheDriver » 20 Яну 2021, 17:12

michev написа:Имам 2 36-ци, седан и компакт, намира ми се и една Е30, всичките ми коли са в повече от добро състояние, като карам само компакта, другите са по топли и сухи гаражи. Намира ми се и една Ибиза, 2007 година, всичко ми е на бензин, с кюмюра съм скаран. На 53 съм, цял живот с коли се занимавам, запасил съм се с коли, които да ме изкарат докато мога активно да шофирам. Нагледах се на много съвременни кенефи, благодаря, не е за мен! А и никога не бих дал цената на половин апартамент, за 1 тон ламарина и то за компромисен автомобил. А от новите модели на БМВ съм отвратен, вярно че вече никой не прави автомобили, но такова падение от премиум производител не съм очаквал, не че и Мерцедес не творят същите лайна. Та с това лирично отклонение, исках да кажа какъв е моя избор. Повечето тук са млади момчета, като определено ще искат нещо по-ново и модерно, но всичко с времето си. А и най ми е кеф, да си карам 30-ката /шампион за 2020-та в класик рали шампионата между другото :oops: /, определено след нея, се обръщат доста повече хора отколкото след нови кочини.


:yes:

Аз също си ги събирам с идеята да ме изкарат докато не ги забранят :mhihi: А не съм и единствен, на последното мероприятие чувах и други да казват "прибрал съм една 30ка", "аз пък 36ца". Колегите с 34ките и те масово "кътат" да има. :mhihi:

За мен единствената валидна причина за купуване на нова или почти нова кола в България е сигурността. Финансово няма база за сравнение, подобренията в комфорта лично за мен спряха около 2000та - влагането на бюджет в електронни глупости вместо в качествени материали за мен не е комфорт.

"Идеалната среда" са коли, които са проектирани преди планираното остаряване да навлезе с пълна сила и в същото време хващат завишените изисквания за безопасност от 97ма. Общо взето бяла лястовица :mhihi:

Вместо да набия 60к в нещо, което само след 5 години ще струва 25, бих инвестирал 15тина хиляди в 39ка на нищожно малки километри от аутохан(примерно), която при правилна поддръжка и съхранение почти няма да се обезцени в средносрочен план.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook