Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 20 Яну 2021, 17:33

Тая работа с обезценяването нещо не я разбирам. Кат си купиш последен модел телевизор нали е ясно че до 6 месеца ще е остарял и ще е поне с 30% надолу. Ми що си го купувате? Не е ли същото, само парите са повече.
Очаквате да я продавате ? Защо? Ако си ви е ок, защо да я продавате. Ще си я търкаляте 15-20 години докато може да ви разхожда, какъв е проблема? Какво му е толко важното, че след 2 години ще е по-евтина. Ами купувайте си коли на 2 години, не чисто нови. Те пък след още 2 ще са с още 20% надолу. И така докога ? Докато стигнем до 10-15 годишни коли (Моите са 20 годишни повечето, ама не е там въпроса). Купуваш си нова, евтина - 20-25 000. Да те вози без проблем, пък събираш за нещо 2-3 годишно по лъскаво. Ма били трицилиндрови, ма били пластмасови, ма такива, ма онакива. Я раздухайте какво им е на трицилиндровите, че първата ми трицилиндрова фабия е на над 320 000 км (от които 150 000 на газ) па нещо нищо и нема да го ева. Карат си я. Сегашната трицилиндрова е на 75 000 , всички на газ и без нито един проблем досега. Па на нея какво и е ? Разсъждавайки като потребител искам да е евтино , да я ползвам по предназначение и да не се чупи през 1 седмица. Това ако е ок ако ще и едноцилиндрова да е, хич ми не дреме. Не казвам, че "шестака" е лош или в8-ка. Ама времето им е свършило... Тва е положението. 95% от хората са ок с това и няма нищо страшно. И без тва като цяло двг какъвто и да е , си отива.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 20 Яну 2021, 17:37

Да искаш да караш една кола 15-20 години, само 'щото има още някакъв ресурс в нея е тотално отрицание от всичко, което може да ти предложи като удоволствие животът в 21ви век, а той може много, макар и на цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 20 Яну 2021, 17:41

Ами то не останаха атмосферни мотори бре :)) Мани ги тия турбинирани пръчки. Напълно съм сериозен, един добре балансиран атмосферен бензин е къде , къде по-добре от турбинирана пръчка. Лично мнение. Ама екология, тва онова...нема как. Само бай американец още има некви, то па техните са вече изън пътя то са литри, то са чудесии. До преди 2 седмици си мислех, че много харесвам Тойота Секвоя докато не видях една на живо. Е, вече не ги харесвам :)))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 20 Яну 2021, 18:06

michev написа:Имам 2 36-ци, седан и компакт, намира ми се и една Е30, всичките ми коли са в повече от добро състояние, като карам само компакта, другите са по топли и сухи гаражи. Намира ми се и една Ибиза, 2007 година, всичко ми е на бензин, с кюмюра съм скаран. На 53 съм, цял живот с коли се занимавам, запасил съм се с коли, които да ме изкарат докато мога активно да шофирам. Нагледах се на много съвременни кенефи, благодаря, не е за мен! А и никога не бих дал цената на половин апартамент, за 1 тон ламарина и то за компромисен автомобил. А от новите модели на БМВ съм отвратен, вярно че вече никой не прави автомобили, но такова падение от премиум производител не съм очаквал, не че и Мерцедес не творят същите лайна. Та с това лирично отклонение, исках да кажа какъв е моя избор. Повечето тук са млади момчета, като определено ще искат нещо по-ново и модерно, но всичко с времето си. А и най ми е кеф, да си карам 30-ката /шампион за 2020-та в класик рали шампионата между другото :oops: /, определено след нея, се обръщат доста повече хора отколкото след нови кочини.

И аз съм на мнение, че Е36 е много по-велик автомобил, особено за евридейка, от тия нови пластмасови боклуци, като G30 например - такова падение не бих си причинил и за това си търся класическа Е36 316ка

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Petrolhead » 20 Яну 2021, 18:15

аз лично шкода повече няма да си взема.
да, малко по-евтини са от фолксваген и да не им личи, но само ако не е твоя.
след няколко годинки започва да си личи къде са спестявали.

имам рапид, откакто е кола не и прилепва хубаво задната чистачка, 2 пъти сменят патроника на ключа на запалването, лайсната на шофьорската врата се отлепи и тн, дреболии, но дразнят.
т-рока е ок, но както всеки такъв СУВ, според мен е малко неоправдано скъп.
новият голф е приятен, особенно ако търсиш удобен начин за придвижване, без излишни емоции

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от TheDriver » 20 Яну 2021, 18:17

Моджо написа:Тая работа с обезценяването нещо не я разбирам. Кат си купиш последен модел телевизор нали е ясно че до 6 месеца ще е остарял и ще е поне с 30% надолу. Ми що си го купувате? Не е ли същото, само парите са повече.
.......................................


Е точно де, парите са драстично повече. Сега като се замисля аз последен модел почти нищо не си купувам. Не че не мога да си позволя последен модел телефон примерно, но не виждам смисъл да плащам за нещо, което няма да ползвам и на 30% дори. :dunno: Не знам как ще прозвучи, но смартфон ми купиха(с доста уговорки от жена ми...абе направо ултиматум си беше :mhihi: ) преди около 4 години и още съм си със същия телефон. :dunno:
От телевизор, телефон, лаптоп + други дребни неща да съм изгубил в обезценяване 3к максимум. Нормално е да не прави впечатление, къде са 3к, къде са 30.

С кола на 2 години или такава на края на гаранцията сметката пак не излиза. Последващото обезценяване + разходите за ремонти и каско на днешните коли и пак си вътре с много. Дори да не я продаваш сметката пак е същата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 20 Яну 2021, 18:34

Аз си мисля, че каквото и да си купиш вече си се минал. Дай да видим коя е тая сметка дето не излиза и как би излязла? Не се заяждам, интересно ми стана. Нямам нищо против стари коли. Както казах имам няколко. Обаче късмета е бил с мен и не са имали проблеми сериозни. Как да познаем старата кола всъщност колко е зле или не зле. Шурата си зема е46, дизел, автомат. След една година цената дя я оправи (щото се счупи) беше колко да си купи още две такива. Замина за скрап. В тоя случай какво и хубавото на Стара кола? От три години бута един бензинов пасат б5. Тва па не ще да се счупи. А ся де. И така и онака.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Exclusive89 » 20 Яну 2021, 18:35

Колегата пита за градска кола, тук започна обсъждане за удоволствие и материали... Купувам възможно най-новата (ако не нова) на възможно най-малко км и си свиркам. Иначе, ако ставаше въпрос за извън града с две ръце съм за Е39 V8 :)
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2021, 18:42

TheDriver написа:
Моджо написа:Тая работа с обезценяването нещо не я разбирам. Кат си купиш последен модел телевизор нали е ясно че до 6 месеца ще е остарял и ще е поне с 30% надолу. Ми що си го купувате? Не е ли същото, само парите са повече.
.......................................


Е точно де, парите са драстично повече. Сега като се замисля аз последен модел почти нищо не си купувам. Не че не мога да си позволя последен модел телефон примерно, но не виждам смисъл да плащам за нещо, което няма да ползвам и на 30% дори. :dunno: Не знам как ще прозвучи, но смартфон ми купиха(с доста уговорки от жена ми...абе направо ултиматум си беше :mhihi: ) преди около 4 години и още съм си със същия телефон. :dunno:
От телевизор, телефон, лаптоп + други дребни неща да съм изгубил в обезценяване 3к максимум. Нормално е да не прави впечатление, къде са 3к, къде са 30.

С кола на 2 години или такава на края на гаранцията сметката пак не излиза. Последващото обезценяване + разходите за ремонти и каско на днешните коли и пак си вътре с много. Дори да не я продаваш сметката пак е същата.


Ми важното е, на кой му е най-лъскава перушината. Всеки иска да изпъкне. Колата ми е набор 2006. Телефонът е модел 2013, купих го 2015. При безумното използване, батерията му трае три дни, а имам още една. Новият Самсунг изкарва с много зор и един ден.
Колата е консуматив, това е. И много скъп при това. Много е важно, какво ще паркираш пред блока :ok:
Други пък си купуват лодки. Същата работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Tenata » 20 Яну 2021, 18:48

Идеята на колата (нова или стара) е не да ти излезне на сметка на края, а да не ти бърка в сметката.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 20 Яну 2021, 18:52

Миии до тука само от гориво съм спестил къде 8-9000 лв. Мислим дека е на сметка))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Яну 2021, 19:18

Exclusive89 написа:...тук започна обсъждане за удоволствие и материали...


Сефте :mhihi: А и удоволствие и материали малко се изключват взаимно. Като искаш за удоволствие не трябва да те интересуват материалите, а като те интересуват материалите не трябва да те интересува удоволствието, а ако искаш и двете вадиш едни 200к лв. минимум и си ти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от steeN » 20 Яну 2021, 19:42

Като ще е само за града и не а удоволствия и т.н., вземи си едно електрическо Рено. Няма ли някакви облекчения?

https://www.renault.bg/elektricheski/zoe.html

Или там квото друго има подобно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от vicho » 20 Яну 2021, 20:18

steeN написа:Като ще е само за града и не а удоволствия и т.н., вземи си едно електрическо Рено. Няма ли някакви облекчения?

https://www.renault.bg/elektricheski/zoe.html

Или там квото друго има подобно.


има... в БГ - 60к

в uk - 22k

:mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от DLVasilev » 20 Яну 2021, 20:26

TheDriver написа:Аз също си ги събирам с идеята да ме изкарат докато не ги забранят :mhihi: А не съм и единствен, на последното мероприятие чувах и други да казват "прибрал съм една 30ка", "аз пък 36ца". Колегите с 34ките и те масово "кътат" да има. :mhihi:

Имаме, и Е34-ки и хубави работи за тях :mhihi:
Аз пък днеска ревах от е39-ката да се кача на е34ката :mhihi: Там просто приключва всичко за мен лично.

Моджо написа:Че тия дрънчащи ламарини и пластмаси - доджове, мустанги и секви американски дивотии коли ли им викате?

Понеже шкодите и дачиите не са и те едни рециклирани легени и протези :mhihi: Желязо, та свет да ти се извие :D
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook