Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от steeN » 20 Яну 2021, 20:26

Ми да се премести да работи в центъра да може да я държи на синята зона безплатно тогава. Де да го знам :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 20 Яну 2021, 20:28

Понеже питането е за градска кола не ми е ясно в трафика в Сф кога остава време да се насладиш на материалите или пък къде точно има място за удоволствие от шофирането,освен ако под това не се разбира да вдигнеш 200 на Околовръстното или да направиш "драг" на някой светофар? :roll:

Връзката между егото, размера на чор_ата, марката, модела, цвета и размера на МПС-то не е важна в случая.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Bogat-Beden » 20 Яну 2021, 20:29

acho.rs написа:И аз съм на мнение, че Е36 е много по-велик автомобил, особено за евридейка, от тия нови пластмасови боклуци, като G30 например - такова падение не бих си причинил и за това си търся класическа Е36 316ка

:mhihi: :mhihi: и аз бих се обидил много на едно 540i / 530d
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nxn » 20 Яну 2021, 20:34

Много хора тука говорят как колата е голяма загуба, защото веднага се обезценява и не трябва да се дават пари, да попитам същите хора - пиете ли нещо различно от спирт с вода, защото все пак се изтрезнява, а ефектът от спирта и водата е същият като от по-скъпото, но пък е много по-евтино. Храната само хляб и от най-евтиното ли ядете, защото все пак след няколко часа пак сме гладни. Дрехите също така се надявам и те са от втора употреба.
Или това важи само за телефонът и колата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Tenata » 20 Яну 2021, 20:40

nxn написа:Много хора тука говорят как колата е голяма загуба, защото веднага се обезценява и не трябва да се дават пари, да попитам същите хора - пиете ли нещо различно от спирт с вода, защото все пак се изтрезнява, а ефектът от спирта и водата е същият като от по-скъпото, но пък е много по-евтино. Храната само хляб и от най-евтиното ли ядете, защото все пак след няколко часа пак сме гладни. Дрехите също така се надявам и те са от втора употреба.
Или това важи само за телефонът и колата?

Имаше един лаф за легена и водата в него.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 20 Яну 2021, 20:42

nxn написа:Много хора тука говорят как колата е голяма загуба, защото веднага се обезценява и не трябва да се дават пари, да попитам същите хора - пиете ли нещо различно от спирт с вода, защото все пак се изтрезнява, а ефектът от спирта и водата е същият като от по-скъпото, но пък е много по-евтино. Храната само хляб и от най-евтиното ли ядете, защото все пак след няколко часа пак сме гладни. Дрехите също така се надявам и те са от втора употреба.
Или това важи само за телефонът и колата?


за твое нещастие си цитирал неща без които не може да се живее- така че асоциацията ти е некачествена :) докато да живееш без кола и телефон- дори е полезно...

идеята е че някои хора не одобряват харченето на пари за неща които не ти трябват, но се обезценяват сериозно със времето :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Bogat-Beden » 20 Яну 2021, 21:19

И аз така мислех за колата и телефона, но за съжаление почвам да си променям мнението..
Изкарах 3 години без първото и година и нещо без умен телефон, но не си е работа за дългосрочно..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 20 Яну 2021, 21:20

Г-н Василев. Сравнявате 700 коня масъл кар с дачия ? И, да, тоя чалънджър е голи ламарини на повечето места. Пример багажника. А пък вътре е пластмаса от гадните.
Американски боклук. Външно, да, има брутален дизайн. И толкова. 700 коня на задно.. М? Къ се кара това според Вас? Не завива, не спира, друса яко. Само едно може - газ направо до следващия светофар. Ако го удържиш, разбира се.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от DLVasilev » 20 Яну 2021, 21:40

Нищо не сравнявам откъм конски сили, поради простата причина, че нямат ама нищо общо.Боклука си е боклук без значение американски, немски, корейски и т.н. 700 коня има, но не са масови. Има и с 3 литрови мотори да речем т.е. такива, които се карат всеки ден. Версиите R/T не ги коментираме. Ако си олигофрен и с шкода RS се омазваш от раз. Тя също е с "гадните" пластмаси :mhihi:
Просто всичко е консуматив вече. Даже не знам защо им слагат пробки на картерите като повечето и една смяна не изкарват като хората :mhihi: Едно време като си взех първия тдс всички ми се присмиваха как ще правя глави през месец. Навъртяхме му близо 400к км и направих веднъж главата. Сега с Н57 на 100 000 реват за вериги и лагери и си спомнят едно време тдс-а колко хубав мотор беше :mhihi:
На 200 000 му доливаш масло и миеш накладките да не скърцат :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nxn » 20 Яну 2021, 21:42

alx написа:
nxn написа:Много хора тука говорят как колата е голяма загуба, защото веднага се обезценява и не трябва да се дават пари, да попитам същите хора - пиете ли нещо различно от спирт с вода, защото все пак се изтрезнява, а ефектът от спирта и водата е същият като от по-скъпото, но пък е много по-евтино. Храната само хляб и от най-евтиното ли ядете, защото все пак след няколко часа пак сме гладни. Дрехите също така се надявам и те са от втора употреба.
Или това важи само за телефонът и колата?


за твое нещастие си цитирал неща без които не може да се живее- така че асоциацията ти е некачествена :) докато да живееш без кола и телефон- дори е полезно...

идеята е че някои хора не одобряват харченето на пари за неща които не ти трябват, но се обезценяват сериозно със времето :bchug:


Кое от тука ти трябва? Скъпият алкохол, може без него, даже по-добре без да пиеш. Скъпата храна, пак може без нея, най-евтиното сирене, хляб, евтините домати в кауфланд и си супер. Дрехите също, защо са ти маркови? Не виждам кое от нещата, които съм изброил не може да влезе в същата категория като колите и телефоните. А това, което каза, че да живееш без кола и без телефон е полезно, няма да коментирам каква глупост е, да ги ограничаваш може да е полезно, но да живееш без тях не е полезно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 20 Яну 2021, 21:45

DLVasilev написа:Сега с Н57 на 100 000 реват за вериги и лагери

100 000 на N47, ама той си е болен поначало.
На моя N57 му правихме първа смяна на 300 хил. и не е като да не можеше да изкара още с тия вериги... и масло не гори даже.
Твърде много плюете колите след 2004та, мисля.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от magareto_yori » 20 Яну 2021, 21:54

Ако го има въпроса с парите-стара японка с автомат и си капитан ;)В моя случай,колкото по-стара,толкова по-добре. Ама аз съм си скрапер :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 20 Яну 2021, 21:56

nxn написа:А това, което каза, че да живееш без кола и без телефон е полезно, няма да коментирам каква глупост е, да ги ограничаваш може да е полезно, но да живееш без тях не е полезно.

Очакам да разбера как колата и телефона се отразяват положително върху здравето ми,също така очаквам да разбера как преди около 40 год.нещата са се случвали без наличието на мобилни телефони.
От последното изречение да разбирам ли,че живот без кола и мобилен телефон е вреден?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от DLVasilev » 20 Яну 2021, 22:04

grkv написа:
DLVasilev написа:Сега с Н57 на 100 000 реват за вериги и лагери

100 000 на N47, ама той си е болен поначало.
На моя N57 му правихме първа смяна на 300 хил. и не е като да не можеше да изкара още с тия вериги... и масло не гори даже.
Твърде много плюете колите след 2004та, мисля.

Бе голяма част от тях има за какво да ти причиняват силно слюнкоотделяне :mhihi: Въпреки че ф серията се оказаха магарета. Има екземпляри на близо половин милион км които все още се движат без проблеми и не им личи много тоя пробег.
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nxn » 20 Яну 2021, 22:07

немо написа:
nxn написа:А това, което каза, че да живееш без кола и без телефон е полезно, няма да коментирам каква глупост е, да ги ограничаваш може да е полезно, но да живееш без тях не е полезно.

Очакам да разбера как колата и телефона се отразяват положително върху здравето ми,също така очаквам да разбера как преди около 40 год.нещата са се случвали без наличието на мобилни телефони.
От последното изречение да разбирам ли,че живот без кола и мобилен телефон е вреден?

Без кола не можеш да ходиш на почивки нормално, не можеш да пътуваш уикенда, освен ако според теб не е по-хубаво да се буташ по рейсове и влакове, особено в днешно време с ковид. Или може би е много хубаво да водиш детето си на детска градина с градския транспорт от село, не знам. Без никакъв телефон нито можеш да поддържаш нормална комуникация с близки и приятели, освен ако не си от хората, които са останали в къщата на майка си и баща си от живот до смърт, защото иначе като напуснеш дома доста по-трудна комуникацията, но да, моля обясни ми как е полезно да нямаш кола и телефон.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook