Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 24 Фев 2021, 19:21

acho.rs написа:Нещо остаряваш и генерализираш от някакви 3то разрядни хибриди.
БМВ Х5 45е - 300кс само на бензин, 400кс комбинирано, 50 до 80км пробег на ток
330е - 200кс само. На бензин, 260кс комбинирано, 50кю Рейндж.


от плъгините съм карал приус, хонда инсайт и мини. и трите бяха доста по-зле от чистите хибриди.

тези дето си ги писал в америка ги няма. да ти обяснявам ли защо или сам ще се сетиш.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 24 Фев 2021, 19:47

alx написа:
acho.rs написа:Нещо остаряваш и генерализираш от някакви 3то разрядни хибриди.
БМВ Х5 45е - 300кс само на бензин, 400кс комбинирано, 50 до 80км пробег на ток
330е - 200кс само. На бензин, 260кс комбинирано, 50кю Рейндж.


от плъгините съм карал приус, хонда инсайт и мини. и трите бяха доста по-зле от чистите хибриди.

тези дето си ги писал в америка ги няма. да ти обяснявам ли защо или сам ще се сетиш.

Сещам се - защото американския пазар няма логика и от 20 години 3те най - продавани "коли" всъщност са 6 метрови пикапи?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 24 Фев 2021, 20:02

acho.rs написа:
alx написа:
acho.rs написа:Нещо остаряваш и генерализираш от някакви 3то разрядни хибриди.
БМВ Х5 45е - 300кс само на бензин, 400кс комбинирано, 50 до 80км пробег на ток
330е - 200кс само. На бензин, 260кс комбинирано, 50кю Рейндж.


от плъгините съм карал приус, хонда инсайт и мини. и трите бяха доста по-зле от чистите хибриди.

тези дето си ги писал в америка ги няма. да ти обяснявам ли защо или сам ще се сетиш.

Сещам се - защото американския пазар няма логика и от 20 години 3те най - продавани "коли" всъщност са 6 метрови пикапи?


не. ще ти дам жокер- по същата причина поради която в америка няма френски, италиански (тук таме някоя алфа ама много много рядко) и всякакви други полуизмислени творения на 4 гуми :angel:

с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2021, 20:19

alx написа:с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.


Странно. И на мен ми е било чудно що определени марки ги няма, ама верно ако тва е причината...
Сеат и Шкода, особено Шкода са къде къде повече коли от buick, масовия GM и т.н. Някаква друга ще е причината :dunno: Стимулиране на domestic производителите чрез изкуствено намалена конкуренция или нещо подобно ми се струва на мен :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 24 Фев 2021, 20:29

madafaka_donkele написа:
alx написа:с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.


Странно. И на мен ми е било чудно що определени марки ги няма, ама верно ако тва е причината...
Сеат и Шкода, особено Шкода са къде къде повече коли от buick, масовия GM и т.н. Някаква друга ще е причината :dunno: Стимулиране на domestic производителите чрез изкуствено намалена конкуренция или нещо подобно ми се струва на мен :dunno:


не мисля- фолксваген нямат особен авторитет в америка като надеждност/ цена и се карат предимно от разни млади девойки с изключение на атлас-а които .. не знам кой го кара защото почти не съм ги виждал по пътя. шкода и сеат са евтини фолксвагени с компромиси така че предполагам, че няма да стават като качество за чеп за зеле тука. а и гм и особено форд страшно дръпнаха последните 10тина години по мой наблюдения...

за плигин хибридите- почти ги няма тука докато всеки 10ти автомобил на пътя е тесла а те не са особено евтини...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от sub_eleven » 25 Фев 2021, 7:31

Май и Сузуки нямате в Америка, а са си перфектни автомобили откъм надеждност и цена. Повечето са правили опити да навлезнат, но там потреблението е ориентирано към по-масивни автомобили с големи двигатели, каквито малко европейски и японски могат да предложат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от bioz » 25 Фев 2021, 9:27

То ако гледаш американите ще караш само тръкове с 2 врати.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 25 Фев 2021, 18:55

sub_eleven написа:Май и Сузуки нямате в Америка, а са си перфектни автомобили откъм надеждност и цена. Повечето са правили опити да навлезнат, но там потреблението е ориентирано към по-масивни автомобили с големи двигатели, каквито малко европейски и японски могат да предложат.


това за двигателите и размерите беше. сега е пълно с разни дребни коли- сивици, короли, алтими, фокуси и тн кашончета. да не говориме както казах, че е пълно с тесли модел 3 които не са особено големи- да не кажа хич. днеска като чаках на един светофар преброих - около мене имаше 17 коли - 3 от тях бяха тесли модел 3.

а сузиката нямаме защото ги спряха- а ги спряха по същата причина поради която митсубишитата са на доизживяване и от хиляди коли които можеш да видиш всеки ден на пътя я видиш някое митсу или сузуки я не - защото са примитивно изпълнени боклуци със технологии от началото на 90те които общо взето не стават за нищо и просто няма как виреят като конкуренти са им гореизброените кашони- ако и тойота/хонда и тн да са едно 1/4 до 1/3 нагоре като цени.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nxn » 25 Фев 2021, 19:29

Виждал съм додж и шевролет, те са бая зле технологично и визуално, така че не знам дали това е проблемът.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2021, 19:41

nxn написа:Виждал съм додж и шевролет, те са бая зле технологично и визуално, така че не знам дали това е проблемът.


Мислиш така, защото не си виждал Крайслер и Понтиак :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Tenata » 25 Фев 2021, 19:53

alx написа:
с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.

Плача, плачаааа, малеее пич сериозното те имах за мислеш ама тука, баце, бутна кирпича.
Темата е за ключ!
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 25 Фев 2021, 20:01

alx написа:
acho.rs написа:
alx написа:
acho.rs написа:Нещо остаряваш и генерализираш от някакви 3то разрядни хибриди.
БМВ Х5 45е - 300кс само на бензин, 400кс комбинирано, 50 до 80км пробег на ток
330е - 200кс само. На бензин, 260кс комбинирано, 50кю Рейндж.


от плъгините съм карал приус, хонда инсайт и мини. и трите бяха доста по-зле от чистите хибриди.

тези дето си ги писал в америка ги няма. да ти обяснявам ли защо или сам ще се сетиш.

Сещам се - защото американския пазар няма логика и от 20 години 3те най - продавани "коли" всъщност са 6 метрови пикапи?


не. ще ти дам жокер- по същата причина поради която в америка няма френски, италиански (тук таме някоя алфа ама много много рядко) и всякакви други полуизмислени творения на 4 гуми :angel:

с две думи- когато нещо не става за каране, го няма в америка.

Нещо ставаш, като колегата ти от Канада. :conf:
Ако е вярна теорията ти, защо 90% от колите в САЩ не стават за каране :idea: Трък-ове, Буик, Киа, Хюндай, Тойота, Хонда....
Не искам и да повдигам въпроса за дизелите, защото макар да карам, не съм им фен, но каот ефективност са си космос, особено в тежки коли.
Последна промяна acho.rs на 25 Фев 2021, 20:05, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от enigma » 25 Фев 2021, 20:03

BMW_POWER написа:
nxn написа:Виждал съм додж и шевролет, те са бая зле технологично и визуално, така че не знам дали това е проблемът.


Мислиш така, защото не си виждал Крайслер и Понтиак :OT:



:mhihi: :mhihi: Един от първите автомобили, който съм карал някога (в БГ) беше Плимут (Крайслер) Сънданс. Все още ми е еталон за нескопосано изпълнение.
Но пък в сравнение с ладите по онова време беше изтребител :D .


А Фолксваген между другото в Калифорния е доста популярна... среща се под път и над път, карат ги хора всякакви. Завода в, който се сглобяват за тукашния пазар е в Мексико.
enigma
ያለ እኩል

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 25 Фев 2021, 20:15

nxn написа:Виждал съм додж и шевролет, те са бая зле технологично и визуално, така че не знам дали това е проблемът.


последните 5 години примерно гм и форд оправиха особено интериорите много... крайслер- там нещата са трагични откъм интериори... и сега разпуснаха срт отдела та този производител се очертава като тотална щета... фиат да си ги чука у главата...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от немо » 25 Фев 2021, 20:25

Имах преди време клиенти със Крайслер Себринг и PT Cruiser.Добре,че остаряха и вече нямат каско :lol: Пръчки отвсякъде.
Иначе екземплярът ми на биографията на Лий Якока се е разпаднала от четене ;)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook